Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Pływanie pontonem w Chorwacji

Piaszczyste plaże? To w Chorwacji jednak rzadkość. Ale może są tacy, którzy chcą podzielić się z innymi swoją wiedzą na ten temat. Potrzebujesz łagodnego zejścia do morza? A może lubisz nurkować czy wędkować? Chcesz wypożyczyć łódkę i poznać Chorwację od strony morza? Albo masz skuter wodny i chcesz go zabrać?
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Tom_Krasu
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 75
Dołączył(a): 13.04.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tom_Krasu » 26.05.2011 09:42

Witam ponownie
Jak wygląda kupowanie winiety na ponton, czy jest jakiś formularz do wypełnienia na miejscu (może ktoś ma linka z formularzem), czy oglądają sprzęt, jaki mam silnik, bo przecież można napisać, co się chce? I gdzie na wyspie Pag kupię to winietę a kwaterę znalazłem w Mandre.
Pozdrawiam
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 26.05.2011 11:52

Wszystkie moje posty stopniowo wycofuję z forum. Koniec pisania na tych kartach. Do czasu pozytywnych zmian jeśli kiedykolwiek tu wystąpią. smoki3
Ostatnio edytowano 20.05.2019 19:16 przez Użytkownik usunięty, łącznie edytowano 1 raz
Tedeus
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 67
Dołączył(a): 11.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tedeus » 26.05.2011 14:34

smoki3 czy nie przypomina ci to twojego pontonu[jakaś opinia,wciąż jestem przed zakupem]?
dotyczy 320.
www.x-BOAT.EU
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 26.05.2011 14:41

Wszystkie moje posty stopniowo wycofuję z forum. Koniec pisania na tych kartach. Do czasu pozytywnych zmian jeśli kiedykolwiek tu wystąpią. smoki3
Ostatnio edytowano 20.05.2019 19:17 przez Użytkownik usunięty, łącznie edytowano 1 raz
mottom
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 763
Dołączył(a): 02.09.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) mottom » 26.05.2011 14:45

Tom_Krasu napisał(a):Witam ponownie
Jak wygląda kupowanie winiety na ponton, czy jest jakiś formularz do wypełnienia na miejscu (może ktoś ma linka z formularzem), czy oglądają sprzęt, jaki mam silnik, bo przecież można napisać, co się chce?

Tutaj możesz obejrzeć mój formularz.
Wypełniają na miejscu.
Kapitanja wpisał tam dane z dowodu rejestracyjnego, więc raczej nie wpisuje się "co się chce" :(
Nie oglądał sprzętu, bo miałem go spakowanego na samochodzie 8O
Tom_Krasu
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 75
Dołączył(a): 13.04.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tom_Krasu » 27.05.2011 09:09

kolego "mottom"
oglądam twój formularz i nigdzie tam nic nie na na temat silnika jego mocy
mottom
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 763
Dołączył(a): 02.09.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) mottom » 27.05.2011 11:01

Tom_Krasu napisał(a):kolego "mottom"
oglądam twój formularz i nigdzie tam nic nie na na temat silnika jego mocy

Z silnikiem jest nastepujący "problem" :oops:

W dowodzie rejestracyjnym

Obrazek

jest napisane "z silnikiem doczepnym o mocy do 20 kW"

jak to zobaczył Kapitanja, to kazał mi okazać OC (którego akurat wtedy nie miałem :( ) myśląc, że to właśnie moc mojego silnika. Musiałem mu wytłumaczyć, że polskie słowo "do" oznacza "up to", a mój AKTUALNIE używany silnik to 9,9 HP - przyjął na słowo ......... i tyle :wink:
Tom_Krasu
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 75
Dołączył(a): 13.04.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tom_Krasu » 27.05.2011 11:11

Ja w dowodzie do pontonu mam tylko napisane tylko "rodzaj sprzętu pływającego" ponton, o silniku ani słowa no i jest oczywiście numer nadany i dane użytkownika.Chyba muszę się przejść do organu wydającego (Urząd Miejski Wrocławia) i uzupełnić dane :wink:
nmd
Podróżnik
Posty: 22
Dołączył(a): 10.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) nmd » 28.05.2011 16:06

Mam pytanko, montujecie jakoś zbiorniki z paliwem czy po prostu kładziecie na podłodze?
Rysio
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13045
Dołączył(a): 23.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rysio » 28.05.2011 16:32

Ja mam położony na podłodze przy pawęży. Kawałek dalej mam ławeczkę z torbą która blokuje ewentualne przemieszczania się zbiornika do przodu a na boki niech se lata :wink:
majeczka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3842
Dołączył(a): 04.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) majeczka » 28.05.2011 17:35

nmd napisał(a):Mam pytanko, montujecie jakoś zbiorniki z paliwem czy po prostu kładziecie na podłodze?


...my kładziemy na podłodze. Zbiornik jest w zasadzie dosyć mocno wówczas "przycumowany". Nie przemieszcza się na boki i na pewno nie przeszkadza również w trakcie wyprawy... :D
mottom
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 763
Dołączył(a): 02.09.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) mottom » 28.05.2011 19:30

nmd napisał(a):Mam pytanko, montujecie jakoś zbiorniki z paliwem czy po prostu kładziecie na podłodze?

U mnie na środku pontonu pod ławeczką są przymocowane specjalne pasy, którymi przyczepiam zbiornik.

Tutaj trochę te pasy widać (zbiornik z paliwem zabierałem na noc) 8O
Obrazek
majeczka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3842
Dołączył(a): 04.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) majeczka » 28.05.2011 19:52

...ponton mamy podobny, zbiornik paliwa umieszczony jest mniej więcej pod druga ławeczką. Przeważnie zostawiamy go na noc i nie zdarzyło nam się nigdy, żeby ktokolwiek inny z niego korzystał....
Bak ok. 12 - 15 l ładujemy do pełna, wystarcza nam to na ok. 7 - 9 dni pływania; chyba, że nasze dzieci zapragną dodatkowej atrakcji... :lol:
mottom
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 763
Dołączył(a): 02.09.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) mottom » 28.05.2011 20:10

mottom napisał(a):zabierałem na noc

Tak robiłem, bo podobno miejscowe dzieciaki "cierpią na" chroniczny brak paliwa do motorwerów :oops: 8O
kaz344
Odkrywca
Posty: 82
Dołączył(a): 25.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaz344 » 31.05.2011 22:00

...może ktoś wie czy na Visie można kupić winiettę?
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Plaże & Adriatyk - żeglowanie, nurkowanie, wędkowanie...



cron
Pływanie pontonem w Chorwacji - strona 148
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone