Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Pływanie pontonem w Chorwacji

Piaszczyste plaże? To w Chorwacji jednak rzadkość. Ale może są tacy, którzy chcą podzielić się z innymi swoją wiedzą na ten temat. Potrzebujesz łagodnego zejścia do morza? A może lubisz nurkować czy wędkować? Chcesz wypożyczyć łódkę i poznać Chorwację od strony morza? Albo masz skuter wodny i chcesz go zabrać?
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 24.05.2011 16:48

Wszystkie moje posty stopniowo wycofuję z forum. Koniec pisania na tych kartach. Do czasu pozytywnych zmian jeśli kiedykolwiek tu wystąpią. smoki3
Ostatnio edytowano 20.05.2019 19:18 przez Użytkownik usunięty, łącznie edytowano 1 raz
Tedeus
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 67
Dołączył(a): 11.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tedeus » 24.05.2011 17:03

smoki3 napisał(a):
Tedeus napisał(a):......być ale czy tylko pod ręką czy na załodze. Ewentualnie czy mieliście z tego powodu nieprzyjemności.


Ta...kolega się utopił.... :wink:


No to się już na brzegu ubiorę. :lol:
Rysio
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13045
Dołączył(a): 23.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rysio » 24.05.2011 20:49

Tedeus napisał(a):Czy kamizelka ratunkowa a asekuracyjna jest inaczej postrzegana ?


Jest zdecydowanie inaczej postrzegana.

Klik
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 24.05.2011 20:56

Mam dwie dorosle i dwie młodziezowe ratunkowe na zbyciu....
Nówki.
Tedeus
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 67
Dołączył(a): 11.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tedeus » 24.05.2011 21:17

Rysio napisał(a):
Tedeus napisał(a):Czy kamizelka ratunkowa a asekuracyjna jest inaczej postrzegana ?


Jest zdecydowanie inaczej postrzegana.

Klik


Tego mam świadomość. Może źle się wyraziłem. Czy obie są tak samo traktowane przez uprawnione służby do kontroli. W skrócie czy sztuka jest sztuka , pytam o Chorwację bo nie chciał bym za rok dokupować dwóch ratunkowych. Jak wypożyczam kajak to pływam w asekuracyjnej
[w naszej ojczyźnie].

Fux kamizelkę dla małego mogę kupić za 80 dyszek , asekuracyjne w decathlonie po bodajże 70 zł. i wyglądają na ok pod względem jakościowym wręcz ciekawiej estetycznie niż w wielu sklepach żeglarskich
nie mówię tu o firmówkach po 300 stówki. Dzięki pozd.
infob
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 183
Dołączył(a): 09.09.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) infob » 25.05.2011 00:43

No to się pochwalę :lol:

Wcześniej pisałem o pomyśle na przewożenie pontonu:

https://www.cro.pl/forum/viewtopic.php?t=14035&postdays=0&postorder=asc&start=1950 (na samym dole)

a teraz praktyczna realizacja
Obrazek

2x60 km do Otmuchowa po dziurawych drogach - oczywiście ostrożnie - 4 osoby + bagaże + silnik Honda BF20 + ponton na platformie - wrażenia z jazdy bardzo pozytywne.

Wrażenia z pływania - super!!!
5 osób na pokładzie (ok. 350kg) ponton wchodzi w ślizg bez problemu.

Pozdrawiam
Jacek
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 25.05.2011 09:22

Wszystkie moje posty stopniowo wycofuję z forum. Koniec pisania na tych kartach. Do czasu pozytywnych zmian jeśli kiedykolwiek tu wystąpią. smoki3
Ostatnio edytowano 20.05.2019 19:19 przez Użytkownik usunięty, łącznie edytowano 1 raz
Tom_Krasu
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 75
Dołączył(a): 13.04.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tom_Krasu » 25.05.2011 10:10

witam
piszecie koledzy że ubezpieczenie mojego pontonu jest konieczne a na forum znalazłem to:
"W Chorwacji ubezpieczenie pontonu z silnikiem do 15KM nie jest obowiązkowe, co nie znaczy że tego nie musisz zrobić. Ubezpieczenie OC w poprzednich latach takiego zestawu kosztowało 180kun."
i co wy na to to muszę wykupić ubezpieczenie?
Rubinio
Odkrywca
Posty: 63
Dołączył(a): 20.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rubinio » 25.05.2011 10:40

Nie musisz. Pływałem 4 sezony z 15KM i nikt nie chciał ubezpieczenia.

Ale w razie czego płacisz z własnej kieszeni. Odpukać.

Pozdrawiam
Robert
infob
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 183
Dołączył(a): 09.09.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) infob » 25.05.2011 11:56

smoki3 napisał(a):
Super. :lol:

Dokup sobie tylko brezent do owinięcia paczek. Ponieważ jeśli trafisz na mokrą pogodę nie doczyścisz sakw.


To tylko ponton w opakowaniu z brezentu, chyba już niczym nie będę owijał.
Twierdzisz, że mogę tego nie domyć???
Tedeus
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 67
Dołączył(a): 11.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tedeus » 25.05.2011 12:53

infob napisał
No to się pochwalę

Wcześniej pisałem o pomyśle na przewożenie pontonu:

forum/viewtopic.php?t=14035&postdays=0&postorder=asc&start=1950 (na samym dole)

a teraz praktyczna realizacja



2x60 km do Otmuchowa po dziurawych drogach - oczywiście ostrożnie - 4 osoby + bagaże + silnik Honda BF20 + ponton na platformie - wrażenia z jazdy bardzo pozytywne.

Wrażenia z pływania - super!!!
5 osób na pokładzie (ok. 350kg) ponton wchodzi w ślizg bez problemu.


Pomysł kozak. W moim przypadku tylko takie rozwiązanie wchodzi w grę.
Jakiś czas temu wyrzucając karton po zakupie ergometru postanowiłem go przerobić na orginalne wymiary busha 330 -1.15m/0.60m/0.40m. Efekt widać poniżej. Nad Zegrze mam 20km i jestem w stanie tak dojechać ale na dłuższe wyprawy przy autku 3D twój sposób jest kapitalny. Stąd też tak męczyłem użytkowników "hsm" o wymiary. Każdy cm. na wagę złota'

Obrazek

Obrazek

Uploaded with ImageShack.us
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 25.05.2011 13:46

Wszystkie moje posty stopniowo wycofuję z forum. Koniec pisania na tych kartach. Do czasu pozytywnych zmian jeśli kiedykolwiek tu wystąpią. smoki3
Ostatnio edytowano 20.05.2019 19:19 przez Użytkownik usunięty, łącznie edytowano 1 raz
Tedeus
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 67
Dołączył(a): 11.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tedeus » 25.05.2011 16:33

Infob w jakiej technice wykonałeś tablicę rejestracyjną na bagażnik. pozd.
mottom
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 763
Dołączył(a): 02.09.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) mottom » 25.05.2011 19:00

Tedeus napisał(a):Infob w jakiej technice wykonałeś tablicę rejestracyjną na bagażnik. pozd.

Wydaje mi się, że powinno się odkręcić tylną tablicę z samochodu i oryginał przewiesić na bagażnik. Wszelkie inne są potencjalnie do zakwestionowania przez patrol :x :twisted: :oops:
infob
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 183
Dołączył(a): 09.09.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) infob » 25.05.2011 19:47

Tedeus napisał(a):Infob w jakiej technice wykonałeś tablicę rejestracyjną na bagażnik. pozd.


w firmie reklamowej na kawałku białego tworzywa naklejone litery z folii banerowej

mottom napisał(a):Wydaje mi się, że powinno się odkręcić tylną tablicę z samochodu i oryginał przewiesić na bagażnik. Wszelkie inne są potencjalnie do zakwestionowania przez patrol :x :twisted: :oops:


tak się robi wg prawa niemieckiego, wg polskiego nie można odkręcać tablic od samochodu bo są jego integralną częścią - można za to zapłacić mandat, nie można również wykonać wiernej kopii tablicy bo będzie to fałszerstwo, tak że najmniejsze prawdopodobieństwo doczepienia się przez policję będzie w przypadku wymalowania flamastrem nr rejestracyjnego na kawałku białego tworzywa ew. zalaminowanego papieru - co i tak nie gwarantuje sukcesu podczas kontaktu z władzą :lol:

Pozdr Jacek
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Plaże & Adriatyk - żeglowanie, nurkowanie, wędkowanie...

cron
Pływanie pontonem w Chorwacji - strona 147
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone