Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Pływanie pontonem w Chorwacji

Piaszczyste plaże? To w Chorwacji jednak rzadkość. Ale może są tacy, którzy chcą podzielić się z innymi swoją wiedzą na ten temat. Potrzebujesz łagodnego zejścia do morza? A może lubisz nurkować czy wędkować? Chcesz wypożyczyć łódkę i poznać Chorwację od strony morza? Albo masz skuter wodny i chcesz go zabrać?
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 24.05.2011 04:51

Jest popyt, ceny w górę, gdyż ludzie i tak kupią.
Wejdźcie sobie do żeglarskiego sklepu jesienią i wtedy kupujcie... :roll:
Ja zimową odzież i sprzęt kupuję wiosną.... :wink:
Tom_Krasu
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 75
Dołączył(a): 13.04.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tom_Krasu » 24.05.2011 10:26

Witam znawców tematu
Posiadam ponton o długości 292 + do tego silnik spalinowy Johnson 9,5KM.
I mam kilka pytań:
1.Czy oprócz patentu muszę mieć jakieś jeszcze dodatkowe uprawnienia i dokumenty ?
2.Czy ponton musi być zarejestrowany jeżeli mam fakturę zakupu ?
3.Czy muszą być kamizelki asekuracyjne ?
4.Czy musi być gaśnica jeśli tak to jakiej wielkości ?

Odnośnie winiety już wyczytałem na forum że musi być za 140kun. kupiona w marinie
mottom
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 763
Dołączył(a): 02.09.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) mottom » 24.05.2011 12:47

Tom_Krasu napisał(a):1.Czy oprócz patentu muszę mieć jakieś jeszcze dodatkowe uprawnienia i dokumenty ?
2.Czy ponton musi być zarejestrowany jeżeli mam fakturę zakupu ?
3.Czy muszą być kamizelki asekuracyjne ?
4.Czy musi być gaśnica jeśli tak to jakiej wielkości ?

Odnośnie winiety już wyczytałem na forum że musi być za 140kun. kupiona w marinie


ad1. patent koniecznie, dowód rejestracyjny + OC + ubezpieczenie "sportów ekstremalnych" -> nice-to-have
ad2. zgodnie z Polskimi przepisami - taki ponton nie musi być zarejestrowany, ale powinien być "oznakowany" :) ; najlepszym oznakowaniem jest według mnie rejestracja w starostwie jako "sprzęt do amatorskiego połowu ryb" (załatwiają od ręki - 17zł )
ad3. asekuracyjne - nie, ratunkowe - tak
ad4. gaśnica na jednostce z napędem spalinowym powinna być KONIECZNIE :oops: Generalnie wystarczy taka mała - samochodowa

cena winiety będzie trochę wyższa 8O
AdamSz
KONTO ZAWIESZONE
Avatar użytkownika
Posty: 1242
Dołączył(a): 22.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) AdamSz » 24.05.2011 13:01

Witajcie cro-pontono-maniacy :)

Posiadam ponton o długości 292 + do tego silnik spalinowy Johnson 9,5KM.


292 cm - winieta 8O To wreszcie od jakiej wielkości pływadła - winieta ??? Trzy lata pływam na 290 bez winiety. Recydywa ?
kertog
Turysta
Posty: 10
Dołączył(a): 12.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) kertog » 24.05.2011 13:26

Winieta bo silnik wiekszy niż 5kM
Tedeus
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 67
Dołączył(a): 11.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tedeus » 24.05.2011 13:40

Jak jest z pływaniem w [ naszym kraju ] , [ Chorwacji] w kamizelkach ratunkowych , asekuracyjnych na pontonie. Mam świadomość że muszą
być ale czy tylko pod ręką czy na załodze. Ewentualnie czy mieliście z tego powodu nieprzyjemności.
Tom_Krasu
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 75
Dołączył(a): 13.04.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tom_Krasu » 24.05.2011 14:05

rozumiem że dowód rejestracyjny to to samo co rejestracja pontonu w starostwie jako "sprzęt do amatorskiego połowu ryb"
ale OC na tak mały sprzęt a i jeszcze jedno ile będzie kosztowała winieta ?
mottom
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 763
Dołączył(a): 02.09.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) mottom » 24.05.2011 14:14

Tedeus napisał(a):Jak jest z pływaniem w [ naszym kraju ] , [ Chorwacji] w kamizelkach ratunkowych , asekuracyjnych na pontonie. Mam świadomość że muszą
być ale czy tylko pod ręką czy na załodze. Ewentualnie czy mieliście z tego powodu nieprzyjemności.

Ratunkowe "pod ręką" (oczywiście jak warunki się pogorszą to "na załodze") :)
Asekuracyjne - jak masz i chcesz dodatkowo wozić, to oczywiście "na załodze" :)
mottom
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 763
Dołączył(a): 02.09.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) mottom » 24.05.2011 14:19

Tom_Krasu napisał(a):rozumiem że dowód rejestracyjny to to samo co rejestracja pontonu w starostwie jako "sprzęt do amatorskiego połowu ryb"


tak

Tom_Krasu napisał(a):OC na tak mały sprzęt


sprzęt mały, ale silnik może narobić szkody jakiejś ładnej drogiej łódce, a wtedy "trzeba płacić" :evil: :oops:

Tom_Krasu napisał(a):a i jeszcze jedno ile będzie kosztowała winieta ?


ceny winiety + dodatkowe opłaty (około 120 kun)
Tedeus
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 67
Dołączył(a): 11.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tedeus » 24.05.2011 14:23

Ratunkowe "pod ręką" (oczywiście jak warunki się pogorszą to "na załodze") :)
Asekuracyjne - jak masz i chcesz dodatkowo wozić, to oczywiście "na załodze" :)[/quote]

Dla syna dziesięć lat ratunkowa. Dla mnie i drugiej połówki asekuracyjne.
Mottom masz może jakieś namiary na przepisy. Byłbym pewniejszy siebie
przy dyskusji z policją na Zegrzu , zwłaszcza że parokrotnie pływając kajakiem ich widziałem .
Rysio
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13045
Dołączył(a): 23.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rysio » 24.05.2011 14:49

mottom
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 763
Dołączył(a): 02.09.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) mottom » 24.05.2011 15:39

Tedeus napisał(a):namiary na przepisy

Kiedyś obowiązywało Rozporządzenie Ministra Infrastruktury z dnia 14 marca 2003 r. w sprawie wymagań technicznych i wyposażenia statków żeglugi śródlądowej - Dz.U. 2003 nr 88 poz. 810
Jednak to rozporządzenie w dniu 11.07.2010 zostało uchylone :(
W chwili obecnej obowiązuje jedynie "ogólnikowa" :( Ustawa z dnia 21 grudnia 2000 r. o żegludze śródlądowej. Jednak tam cały czas przewija się sformułowanie "...przepisu nie stosuje się do statku używanego wyłącznie do uprawiania sportu lub rekreacji...."
Rysio
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13045
Dołączył(a): 23.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rysio » 24.05.2011 16:17

Ale z racji tego na niedawno zaliczonym kursie na SM pytania są tworzone między innymi na podstawie tego rozporządzenia :wink:
Tedeus
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 67
Dołączył(a): 11.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tedeus » 24.05.2011 16:32

Podziękował. Aczkolwiek do zrobienia kursu mnie to nie zachęciło [nie chcę ale muszę]. :(
Czy kamizelka ratunkowa a asekuracyjna jest inaczej postrzegana ?
Z rozporządzenia.
§ 10. 1. Statek, z wyjątkiem statku na stałe zacumowanego do nabrzeża, powinien być wyposażony w pasy lub kamizelki ratunkowe w ilości odpowiadającej liczbie osób znajdujących się na statku.
Ostatnio edytowano 24.05.2011 16:54 przez Tedeus, łącznie edytowano 1 raz
Rysio
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13045
Dołączył(a): 23.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rysio » 24.05.2011 16:47

Przepisy które podałem niewiele mają wspólnego z egzaminem na SM. Z tych przepisów musisz wysupłać kwintesencję a samemu będzie trudno. Na kursie powiedzą Ci na co należy zwrócić uwagę i co jest istotne :wink:
Ostatnio edytowano 24.05.2011 16:48 przez Rysio, łącznie edytowano 1 raz
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Plaże & Adriatyk - żeglowanie, nurkowanie, wędkowanie...



cron
Pływanie pontonem w Chorwacji - strona 146
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone