Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Pływanie pontonem w Chorwacji

Piaszczyste plaże? To w Chorwacji jednak rzadkość. Ale może są tacy, którzy chcą podzielić się z innymi swoją wiedzą na ten temat. Potrzebujesz łagodnego zejścia do morza? A może lubisz nurkować czy wędkować? Chcesz wypożyczyć łódkę i poznać Chorwację od strony morza? Albo masz skuter wodny i chcesz go zabrać?
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
krzysztofSL
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 36
Dołączył(a): 12.04.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) krzysztofSL » 19.05.2011 23:43

Z tym patentem to też się wkopałem - nie dość że mój avatarek ma tylko 5 KM, to jeszcze muszę na niego patent robić. A co to za radocha dla 5 KM robić patent !
Chyba się skłaniam by kupić marinera 10 KM. Ale co za tym idzie to już większy silnik i mniej miejsca w aucie - trzeba kupić relingi i box.
Większy silnik + linia paliwowa + patent + relingi + box + winieta = troche sporo. Oj chyba w tym roku będzie bez pontonu :(
Rysio
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13045
Dołączył(a): 23.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rysio » 20.05.2011 21:00

Silnik 5, 6 czy 10 Ps rozmiarami różnie się nieznacznie. Jeśli uważasz że dałbyś się radę spakować z 5-cio konnym silnikiem to ten 10Ps też upchniesz. Ja na potrzeby gumjaka zmieniłem box na większy 600l (wcześniej miałem 320l o ile dobrze pamiętam) i ciasno się robiło bo dodać trzeba kamizelki, dodatkowy kanister, trochę lin, kotwica i parę innych pierdół.

Na 5-ciu koniach też popływasz, tyle że jak zapakujesz załogę to zapomnij o ślizgu ale zawsze płyniesz i kilka najbliższych zatoczek niedostępnych od lądu odwiedzisz :wink:
krzysztofSL
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 36
Dołączył(a): 12.04.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) krzysztofSL » 21.05.2011 00:23

A powiedz Rysio - masz silnik 9.9 KM, który jak pisałeś wcześniej waży 36kg. Jak dajesz radę go nosić do pontonu i mocować. Jest to o wiele trudniejsze niż w przypadku tohatsu który ważył 25 kg?
Rysio
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13045
Dołączył(a): 23.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rysio » 21.05.2011 08:32

Jest to trudniejsze, ale nie na tyle trudne by nie dać rady. Silnik wnosiłem na zimę na strych w chałupie, niedawno go znosiłem i nawet po schodach dałem sam rady. Wyciągnięcie go z bagażnika auta i wrzucenie na pawęż to bułka z masłem dla zdrowego faceta :wink:
pawelxx
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 21.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) pawelxx » 21.05.2011 14:43

Witam wszystkich forumowiczow.

Przesledzilem ten temacik i pare innych i dalej jestem w kropce jesli chodzi o zakup pontonu.

Prosze o pomoc w wyborze pontoniku (mysle ze ktoregos z tych 2: Bush Kaiman 330 R lub HSD 320 PL-M).

Do czego bedzie mi sluzyl ponton:
- w tym roku Chorwacja
- w miare czesto plywanie po Wisle i Sanie (2-3 osoby)
- planuje tez oplynac Soline (tam niestety nie mozna uzywac spalinowek - wiec kupie MinnKote 55lbs) - na Soline wybieram sie z córa i żona
- a w miare czesto bede uzywal na zaporowkach do spiningu w 2 osoby
Oczywiscie planuje poszukac tez jakis uzywek spalinowek 8-15 KM.

Wiadomo ze kupujac cos za niemala kaske chcemy dokonac dobrego zakupu. Chcemy kupic cos co posluzy nam wiele lat - oczywiscie tez wazne jest ktory sprzecik latwiej bedzie odsprzedac w razie jakbysmy chcieli pozniej kupic cos innego.

Moze ktos jest w stanie napisac zalety i wady obu tych wymienionych przeze mnie pontonow (jakosc materialow) itp. ?

Z gory dzieki za pomoc.
Tedeus
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 67
Dołączył(a): 11.08.2010
Zagwozdka

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tedeus » 21.05.2011 20:20

Witaj na forum.
W zasadzie mam taki sam problem jak ty i też biorę pod uwagę tylko
te dwa modele. Jeśli przeczytasz forum od deski do deski to znajdziesz
pozytywy co do obydwu modeli , choć więcej osób ma busha. W zasadzie różnice w tych modelach są podobne i tu pytanie do bardziej doświadczonych użytkowników , co ważniejsze biorąc pod uwagę dwa parametry - 330 w długości do 320 i jeszcze jedna różnica w odwrotną stronę 42 burta do 40 [ 330-40] , [320-42 + 500 zł. w budżecie zostaje].
I jeszcze pytanie do smoki3 lub innego użytkownika pontonu hsm , hsd ,
jaka jest długość paczki z pontonem [ nie z tej z panelami] . Jakoś ciężko
dostać mi tę informację bezpośrednio w firmie. Np: ponton kolibri orginalnie spakowany 130 , bush 115 , hsm brak. Jak wiadomo w bagażniku miejsca nigdy nie za dużo.
krzysztofSL
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 36
Dołączył(a): 12.04.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) krzysztofSL » 21.05.2011 23:35

Także miałem dylemat: BUSH lub INFOMEDIA. Wybór padł na Infomedia ze względu na cenę samego pontonu jak i akcesorji. Zalety Busha, to więcej miejsca w środku i w zależności od modelu jego waga. I tutaj proszę uważać parametry pontonów Busha mogą być różne od tych które podaje sklep internetowy w południowo - wschodniej Polsce. Wszedłem na bodajże Łotewską stronę - tam gdzie produkowane są owe pontony i tam okazało się, że dane modele w rzeczywistości są nieco cięższe i mają inne wymiary po spakowaniu. Pan z Polskiego sklepu - przyznał, że faktycznie mogą być błędne informacje na ich stronie i kazał się sugerować stroną Łotewską, nie wiem jak sprawa wygląda obecnie.

Poza tym Bush może mieć nieco lepsze wykonanie detali. Miałem kiedyś niemecki ponton Navigator i widzę różnicę np. w wykonaniu wioseł, wykonaniu zaworów, wykonaniu pompki, itp. pomiędzy chińczykiem HSD a firmowym pontonem.

W przypadku Busha droższe są też akcesoria i części zamienne (torba pod ławeczkę, zawory, torba transportowa) nawet 3 razy - a jak wiadomo takie rzeczy się zużywają

Mój HSD 320 Airmat z Łomży po spakowaniu do torby ma wymiary ok. 115x65x30 (oczywiście chodzi tu o sam ponton, tzn bez wioseł, ławek, itp.) Ogólnie mogę powiedzieć, że jestem z niego zadowolony materiał jest solidny, pływałem ostatnio po jeziorach i kanale, gdzie szorowałem dnem o spore gałęzie, trzciny a także o kamienie na brzegu i nie było problemu

poniżej macie link jak ponton sprawuje się na jeziorze:

pawelxx
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 21.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) pawelxx » 22.05.2011 09:23

Witam.
A czy moze ktos napisac jak w Bushu sprawuja sie te latwo przemieszczane laweczki ?
Czy dobry ten sposob mocowania jest ?
Argi
Croentuzjasta
Posty: 132
Dołączył(a): 31.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Argi » 22.05.2011 12:12

pawelxx napisał(a):Witam.
A czy moze ktos napisac jak w Bushu sprawuja sie te latwo przemieszczane laweczki ?
Czy dobry ten sposob mocowania jest ?


Miałem takie ławki w Kolibri. Rewelacja. Wytrzymałość bez zarzutu, ważę 120kg i sprzęt wytrzymał :lol: .
Jedna uwaga do pontonów Bush. Co do wyglądu można dyskutować, ale Bush, jak i Kolibri produkują pontony z najlepszych materiałów. Z chińczykami typu Infomedia, ProWave, Wild Lake, Buccaneer itp. może być różnie. Chociaż trzeba przyznać, że wykonane są OK, wyglądają ładnie i nie słyszałem jeszcze o większych problemach.
Rysio
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13045
Dołączył(a): 23.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rysio » 22.05.2011 13:16

Argi napisał(a):...Wild Lake...


Mam ten ponton i nie mam co do niego uwag. W tym roku czeka go próba z 10-cio konną Yamą, mam nadzieję że pawężą w plecy nie dostanę :wink:
krzysztofSL
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 36
Dołączył(a): 12.04.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) krzysztofSL » 22.05.2011 14:14

Rysio napisał(a):
Argi napisał(a):...Wild Lake...


Mam ten ponton i nie mam co do niego uwag. W tym roku czeka go próba z 10-cio konną Yamą, mam nadzieję że pawężą w plecy nie dostanę :wink:


Rysio jak będziesz mógł to nakręć filmik jak twoja 10-tka sprawuje się na pontonie z dwiema osobami na pokładzie. Też zmierzam ku temu aby kupić coś podobnego do twojego silnika czyli z możliwością odblokowania do 15KM. Na filmikach youtube widziałem, że 10-tki już nieźle sobie radzą przy dwóch osobach - Ale wiadomo - mocy nigdy nie za wiele i warto mieć alternatywę odblokowania.
pawelxx
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 21.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) pawelxx » 23.05.2011 16:11

Witam.
Panowie a co sadzicie o Bushu Crab - tez wersja 360 R ?
Sa jakies wieksze roznice miedzy nimi ?
Warto placic 500 zl wiecej ? (bo teraz jest podwyzka cen i ceny na stronie Tokarexu dotyczace Busha sa nieaktualne.
Użytkownik usunięty
Re: Zagwozdka

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 23.05.2011 19:49

Wszystkie moje posty stopniowo wycofuję z forum. Koniec pisania na tych kartach. Do czasu pozytywnych zmian jeśli kiedykolwiek tu wystąpią. smoki3

Rysia zrobili administratorem Kpina jakaś ha ha ha...............
Ostatnio edytowano 20.05.2019 19:21 przez Użytkownik usunięty, łącznie edytowano 1 raz
Tedeus
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 67
Dołączył(a): 11.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tedeus » 23.05.2011 21:50

Dzięki dla krzysztofa i smokiego [ że chciało wam się zwymiarować paczki].
Co do firmy sprzedającej busha to trochę lecą w kulki. Zadzwoniłem tam cztery tygodnie temu potwierdzić cenę i okazało się że cena jest nieaktualna[informatyk miał zmienić następnego dnia]. Trochę niepoważne , robi się suchą kalkulację w domu ceny i porównania wymiarów i akcesoriów poczym okazuje się że np: nie powinno się brać tego pontonu pod uwagę bo cena jest zupełnie inna mniej ciekawa. Z tego co piszesz wynika że informatyk jest na urlopie [niepoważne].
Chyba zdecyduję się na hsm. pozd.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 23.05.2011 22:09

Wszystkie moje posty stopniowo wycofuję z forum. Koniec pisania na tych kartach. Do czasu pozytywnych zmian jeśli kiedykolwiek tu wystąpią. smoki3
Ostatnio edytowano 20.05.2019 19:21 przez Użytkownik usunięty, łącznie edytowano 1 raz
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Plaże & Adriatyk - żeglowanie, nurkowanie, wędkowanie...



cron
Pływanie pontonem w Chorwacji - strona 145
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone