Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Płatność kartą kredytową jaki przelicznik kuna-złoty

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
ravel
Croentuzjasta
Posty: 188
Dołączył(a): 09.12.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) ravel » 15.08.2009 19:58

Dzisiaj wypłata w bankomacie w Tucepi Splitska Bank kartą mbanku 1kuna=0,57PLN :D
adziorek
Globtroter
Posty: 38
Dołączył(a): 10.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) adziorek » 15.09.2009 13:52

Korzystnie, ale ja przed chwilą dzwoniłam do mbanku i powiedzieli, że za każdą wypłatę w Cro jest pobierana prowizja 10zł. Może jednak przy dużej kwocie jest to bardziej opłacalne niż kantor w Polsce...
pankufur
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 84
Dołączył(a): 16.04.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) pankufur » 15.09.2009 16:43

adziorek napisał(a):Korzystnie, ale ja przed chwilą dzwoniłam do mbanku i powiedzieli, że za każdą wypłatę w Cro jest pobierana prowizja 10zł. Może jednak przy dużej kwocie jest to bardziej opłacalne niż kantor w Polsce...



Ktoś, z kim rozmawiałeś wprowadził Cię w błąd. Poczytaj na stronie mbanku, wypłata z bankomatów poza granicami pl jest bez prowizji. Płaci się jedynie 2% wartości transakcji za przewalutowanie, jeśli jest to transakcja inna niż w euro.
smoki
Cromaniak
Posty: 619
Dołączył(a): 31.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) smoki » 15.09.2009 17:46

Polecam aliorbank. Wypłaty z bankomatów i płatności kartą bez prowizji.
Mag
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 94
Dołączył(a): 17.08.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mag » 15.09.2009 17:50

Oczywiście, że kartą jest korzystniej
W sierpniu, gdy w kantorze, w moim mieście 1Kuna=0,63zł, to w Chorwacji wypłata z bankomatu kształtowała się w granicach 0,56zł.
Sprawdzałem to osobiście.
cronaturki
zbanowany
Posty: 2196
Dołączył(a): 10.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) cronaturki » 27.06.2012 22:36

Mam konto w PKO BP

Wypłata w walutach obcych:
w bankomatach - 0,00 PLN
w oddziałach banków za granicą - 3% nie mniej niż 10 PLN
viali
Globtroter
Posty: 32
Dołączył(a): 26.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) viali » 12.07.2012 21:12

Czy płacił ktoś na bramkach i za winiety po za krajem karta bankomatową kredyt bank (visa),czy nie bylo problemów za placenie??
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 12.07.2012 22:27

cronaturki napisał(a):Mam konto w PKO BP

Wypłata w walutach obcych:
w bankomatach - 0,00 PLN
w oddziałach banków za granicą - 3% nie mniej niż 10 PLN


A czy przypadkiem ta usługa nie kosztuje 15zł miesięcznie?

Jeśli tak to przelicz ile razy w roku wypłacasz w bankomatach "obcych" i czy to naprawdę się kalkuluje?
lary504
Podróżnik
Posty: 27
Dołączył(a): 12.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) lary504 » 13.07.2012 14:13

mi na bramkach w zagrzebiu nie chciał przyjąć karty debetowej mastercard, a próbowałem z trzy razy,za czwartym wyrzuciłem mu kredytową vise i łyknął bez problemu. Na bramkach w splicie mastercarda połknął od razu
savic
Croentuzjasta
Posty: 217
Dołączył(a): 22.04.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) savic » 28.07.2012 07:01

Ostatnie płatności zwykłą kartą maestro PKO SA , jak narazie nie znalazłem na rachunku żadnych prowizji lub przewalutowań z ojro na pln które miałem w ING w innych płatnościach po zbójeckim kursie - jestem miło zaskoczony

Obrazek

Obrazek
czapir
Globtroter
Posty: 38
Dołączył(a): 29.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) czapir » 28.07.2012 17:40

co do płatności kartą to nie ma problemu z MAESTRO i VISA używałem obie bez problemu. Na wszystkich bramkach chodziła MAESTRO bez problemu w sklepach Maestro bez problemu na stacjach benzynowych Maestro a jak nie działała (czasem tak było jeden dzień brak autoryzacji na drugi dzień śmiga aż miło) Polecam wszystkim karty wygodne i dobre średni kurs (wbk) 0,577
mifal77
Podróżnik
Posty: 22
Dołączył(a): 02.04.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) mifal77 » 31.07.2012 10:12

Blums napisał(a):No to poczytajcie o karcie z Visa Elektron (debetowej) mBanku wszystkie wypłaty we wszystkich bankomatach na świecie są bez opłat i rozliczane w euro. Konto tez jest prowadzone bez opłat. Temat stary ale zawsze ciekawy :)

edit :) skleroza nie boli

jest pobierana prowizja za przewalutowanie - ale w którym banku nie ma prowizji za przewalutowanie :evil: Natomiast wszystkie inne transakcje w tym i wypłaty w bankomatach są bez dodatkowych opłat


mbank Mastercard - 0% prowizji za przewalutowanie, 0zł za wypłaty.
http://www.mbank.pl/informacja/#cats=p/ ... anica.html
Lelon
Globtroter
Posty: 41
Dołączył(a): 24.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lelon » 31.07.2012 12:46

mifal77, niestety zapłaciłem prowizję za wypłatę z zagranicznego bankomatu przy użyciu karty Mastercard mBanku. Zgłosiłem reklamację, ale jest rozpatrywana już prawie 30 dni i dalej brak odzewu.
vielki
Globtroter
Posty: 35
Dołączył(a): 21.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) vielki » 31.07.2012 16:21

placilem w chorwacji (i po drodze) karta mBanku Visa
zarówno kredytowa i debetowa ....

Wyplata z bankomatów poza PL : w debetowej 0zl (oplata)
Platnosc w punktach : w debetowej i kredytowej 0zł (oplata)

jesli chodzi o przelicznik to średnia mi wyszla ~0,58zł za 1 kune
Blady82
Odkrywca
Posty: 87
Dołączył(a): 16.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Blady82 » 31.07.2012 17:41

Vielki ty masz Ekonto w mbanku czy inne?
Mam tam ekonto i sie zastanawiam czy w nim tez nie ma prowizji od wyplat w bankomatach bo z checia pozostawilbym gotowke na koncie a nie targal tego :)Przelicznik chyba i tak jest lepszy niz wymieniajac w PL na euro a pozniej znow na kuny?Z drugiej strony jak juz pojade z pieniedzmi na koncie i okaze sie ze mam prowizje to nie bedzie ciekawie :)Wtedy pozostanie mi korzystanie z wifi w pokoju i przelewanie z mbanku na pko lub db z nadzieja ze na tamtych nie bedzie prowizji:)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne



cron
Płatność kartą kredytową jaki przelicznik kuna-złoty - strona 12
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone