Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Plan miasta Trogir + wyspa Ciovo, ktoś wie gdzie to jest ?

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
KrisM
Cromaniak
Posty: 639
Dołączył(a): 21.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) KrisM » 22.05.2011 11:02

być może to zależy od miejsca, albo miałeś wielkie szczęście. ja w zeszłym roku byłem w Okrug Gornji (lipiec). niedaleko zatoki Bocici. i też nie wierzyłem w tutaj pisane posty, że w Chorwacji mogą być komary. do pierwszej nocy - po której moja córka wyglądała jakby dopadło ją uczulenie. cała była pogryziona. także wszystkie kolejne noce spędziła pod moskitierą i z raidem włączonym do kontaktu.
iriska
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 92
Dołączył(a): 15.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) iriska » 22.05.2011 12:00

KrisM napisał(a):to co Iriska - komarów też pewnie nie było?:)

A co KrisM w Polsce to komarów nie ma?? I nigdzie w Cro też komary nie gryzą??Na komary jeśli są, są sposoby :D A tak szczerze to na komary trafiliśmy tylko raz i oby tak dalej :lol:
RobertZ
Croentuzjasta
Posty: 138
Dołączył(a): 18.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) RobertZ » 22.05.2011 12:10

należy pamiętać że komary mają swoje wylęgarnie w okolicach wilgoci a ich trasy przelotowe nie są zbyt odległe. Jeśli w twoich okolicach znajdowała się właśnie taka "wylęgarnia" to i komary były i nic na to nie poradzisz :(.
W moim przypadku na szczęście nie było bo jestem troszkę uczulony na ukąszenia. Nawet rajdów w gniazdka nie wkładaliśmy :)
juras76
Odkrywca
Posty: 96
Dołączył(a): 16.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) juras76 » 22.05.2011 14:53

Witam,

Dzięki wszystkim za podpowiedzi - teraz szukaną ulicę znajdę bez bólu.

GaR twoja fotorelacja z wakacji jest super, nawet na jednym ze zdjęć widziałem domek, w którym zamierzam mieszkać.

Odnośnie korków to jest tak, że 3 razy byłem we Władysławowie i tam zawsze na rondzie są korki, więc to jest wkalkulowane w wyjazd poza m-ce pobytu.
Więc i tu trzeba przyjąć do wiadomości temat korków. Mieszkam na wsi to to zjawisko mi nie jest znane :-)

Być może most jest zakorkowany w szczycie sezonu, wierzę, że pod koniec czerwca (wtedy będę w Chorwacji) będzie znośnie.

juras
juras76
Odkrywca
Posty: 96
Dołączył(a): 16.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) juras76 » 22.05.2011 14:58

AndrzejJ. napisał(a):
GaR napisał(a):to ulica w dzielnicy Ciovo - Liveli nad zatoką Mavarćica masz trochę rzeżbienia by do "nas" dojechać ale uliczka cicha i spokojna :-)
Dojazd z Trogiru trochę Cię zaskoczy, ale cyt:"będzie Pan zadowolony i żona będzie zadowolona ......"

kilka fotek z tamtąd masz w mojej relacji ... na końcu.

pozdrav rg

Juras nie boisz się ? :D


No już się boję, ale co tam pożyjemy zobaczymy ...
tygrysek0038
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 380
Dołączył(a): 15.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) tygrysek0038 » 22.05.2011 21:24

KrisM napisał(a):to co Iriska - komarów też pewnie nie było?:)


My byliśmy na Ciovo w zeszłym roku na przełomie lipca i sierpnia i komarów naprawde nie spotkaliśmy... A wyposażenie w niszczycielski sprzęt antykomarowy było spore:-)
kamiart
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 25.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) kamiart » 25.05.2011 09:48

Gościliśmy na Ciovo rok temu-od 15-25 czerwca-komara nie spotkałam-ale może jeszcze nie zdązyły się rozmnożyć?
Byliśmy we 2rodziny w Mavarstnicy(tak się pisze?)Akurat trwał remont nadbrzeża w zatoczce-więc chodzilismy na dalsze wycieczki w poszukiwaniiu fajnych plaż-greneralnie jednak miejsce ciche,spokojne,korki to inna bajka w czerwcu-bo ich brak :) Baza wypadowa fajna- Trogit, wodospady Krka,Split-genialne wakacje były.Marzę -by i w tym roku udało nam się coś tak superowego znaleźć.Wszędzie jednak tylko apartamenty....a my dom z ogródkiem chcemy :(
ArletaPrzemek
Globtroter
Posty: 40
Dołączył(a): 11.04.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) ArletaPrzemek » 25.05.2011 22:14

Możliwe że nie wniosę zbyt dużo nowości swoją wypowiedzią, ale na Ciovo jesteśmy co roku (3 lata z rzędu) zawsze na kilka noclegów (2-4) +w 2001 roku. Mogę powiedzieć że sporo się na tej wysepce zmienia ... śmieci były widoczne w 2001 roku ale tam gdzie dziś stoją śmietniki (codziennie rano teraz wywożą kiedyś rzadziej). Osobiście podoba nam się Ciovo i bardzo dobrze wspominamy spędzone tam chwile.
ASIULA HK
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 33666
Dołączył(a): 15.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) ASIULA HK » 26.05.2011 22:40

Też zdarzyło mi się być na Ciovo 2 razy. Co do korków - jak trafisz w największy ruch - stoisz. Ale ogólnie - fajne miejsce, ma swój klimat. Najbardziej podobały mi się wieczorne klimaty, spacer z Okrug Gornji do Trogiru przez górkę, zawsze koło kościółka, zejście na plażę Copacabana i wzdłuż do Trogiru. :D
henius34
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1221
Dołączył(a): 17.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) henius34 » 26.05.2011 22:58

Rysio napisał(a):
arturac napisał(a):wąski i zatłoczony most powiadasz? :) Przejedź się kiedyś w szczycie sezonu trasą Sucuraj-Jelsa :)
tylko relanium weź ;)


Jak masz luzy na kierownicy to do mechanika jedź a nie po prochy do apteki :wink: Dla mnie bardzo sympatyczna trasa w odróżnieniu do mostu na Ciovo :D


Też kilka razy jechałem z Sucuraju do Jelsy - a nawet dalej - i nie wiem co jest w tej trasie złego? :roll:
juras76
Odkrywca
Posty: 96
Dołączył(a): 16.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) juras76 » 26.05.2011 23:07

Fajnie,

Ogólnie chciałem się dowiedzieć gdzie jest ulica Petra Kresimira IV w Okrug oraz mniej więcej poznać plan Trogiru a tu rozwinęła się cała dyskusja o wyspie Ciovo i Trogirze. W sumie super bo się parę ciekawostek dowiedziałem.
A samą ulicę wraz z numerem domu znalazłem w Automapie, tylko źle szukałem wcześniej.

Ale piszcie dalej co tam ciekawego i w Ciovo (jakieś bardzo fajne miejsca, dobre knajpki), i w Trogirze. Może żona się przekona do m-ca bo jeszcze nie widziała a już narzeka ...

juras
BUBA1975
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 16
Dołączył(a): 12.12.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) BUBA1975 » 27.05.2011 08:06

No ja będę z rodzinką przy ul.Petra Kresimira IV w willi BILA KUCA w dniach 18-28 czerwca może spotkam tam jakiegoś cromaniaka :lol:
juras76
Odkrywca
Posty: 96
Dołączył(a): 16.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) juras76 » 27.05.2011 11:38

No ja od 25.06 będę kilka domów wcześniej, więc może na jakiejś plaży w pobliżu będziemy mieli okazję się spotkać przypadkiem ...

pozdrawiam, juras
BUBA1975
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 16
Dołączył(a): 12.12.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) BUBA1975 » 27.05.2011 11:41

juras76 napisał(a):No ja od 25.06 będę kilka domów wcześniej, więc może na jakiejś plaży w pobliżu będziemy mieli okazję się spotkać przypadkiem ...

pozdrawiam, juras
FAJNIE BY BYŁO
Lutenet
Globtroter
Posty: 35
Dołączył(a): 27.03.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lutenet » 28.05.2011 17:47

Ja od 24.06 będę też w tej okolicy :) plaża będzie dla Cromaniaków :)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Plan miasta Trogir + wyspa Ciovo, ktoś wie gdzie to jest ? - strona 3
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone