Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Wyspa Losinj - był ktoś w ostatnim czasie?

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
marze_na
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8664
Dołączył(a): 12.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) marze_na » 12.03.2024 12:48

Odkurzę wątek z nadzieją, że ktoś podzieli się świeższymi wrażeniami z Losinja.

Planuję majówkę, 6 dni na wyspie. Przeczytałam chyba wszystkie dostępne na cropli relacje, ale w większości są mocno leciwe, a z części wyparowały już zdjęcia.
Co koniecznie zobaczyć, gdzie pójść, gdzie zjeść? Wszelkie rady i wskazówki mile widziane 8) .
mchrob
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1913
Dołączył(a): 06.10.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) mchrob » 12.03.2024 13:52

marze_na napisał(a):Odkurzę wątek z nadzieją, że ktoś podzieli się świeższymi wrażeniami z Losinja.

Planuję majówkę, 6 dni na wyspie. Przeczytałam chyba wszystkie dostępne na cropli relacje, ale w większości są mocno leciwe, a z części wyparowały już zdjęcia.
Co koniecznie zobaczyć, gdzie pójść, gdzie zjeść? Wszelkie rady i wskazówki mile widziane 8) .


Byliśmy w lipcu zeszłego roku. Tydzień na Cresie i tydzień na Losinj. Jedziecie autem?
marze_na
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8664
Dołączył(a): 12.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) marze_na » 12.03.2024 14:14

Tak, autem.
Przez czas jakiś nie mogę sobie latać.
mchrob
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1913
Dołączył(a): 06.10.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) mchrob » 12.03.2024 15:03

To na Cres też się pewnie wybierzecie - nie tylko tranzytem. Gdzie będziecie stacjonować? Myśmy mieli kwaterę w Mali Losinj.
marze_na
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8664
Dołączył(a): 12.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) marze_na » 12.03.2024 15:09

Też w Mali Losinj, na Mate Vidulića :D .
W zasadzie tylko w ML szukałam.
mchrob
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1913
Dołączył(a): 06.10.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) mchrob » 12.03.2024 15:32

To do Lidla na zakupy macie blisko ;)
Co ja Ci będę doradzał, znając was to już pewnie wiesz więcej o Wyspie niż ja ;)

Na pewno nie zapomnijcie o Apoksyomenosie, wybierzcie się na poranną wycieczkę do Veli Losinj, wyjedźcie na punkty widokowe nad miastem. Miasteczko w sezonie trochę męczy tłumami, ale na majówkę będzie idealne. My byliśmy tydzień na cichym Cresie to taki gwar był miłą odmianą.
marze_na
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8664
Dołączył(a): 12.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) marze_na » 12.03.2024 18:18

mchrob napisał(a):To do Lidla na zakupy macie blisko ;)

Za Lidlem akurat nie przepadam :oczko: .

mchrob napisał(a):Na pewno nie zapomnijcie o Apoksyomenosie

Dzięki :D .
Zastanawiałam się czy warto, a po Twoim wpisie pochyliłam się bardziej nad tematem i muzeum zdecydowanie nie odpuszczę.

Generalnie nastawiam się na dużo łazikowania z obowiązkowym wejściem na Televrin.
mchrob
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1913
Dołączył(a): 06.10.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) mchrob » 12.03.2024 19:01

Niby tylko jedna figura ale sprytnie pokazana - warto, a dodatkowo w cenie biletu można też zwiedzić pobliskie miejskie muzeum https://maps.app.goo.gl/yFawF9bcWn3b1qvZA.

Co do Televrinu, to nie jestem fanem wycieczek górskich w 35 stopniowym upale, ale w maju super pomysł. :spoko:
Nie zapominaj też o wyspie obok - przynajmniej Osor i Cres musicie zobaczyć.
Epepa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 523
Dołączył(a): 29.10.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Epepa » 12.03.2024 19:19

Oprócz wymienionych atrakcji polecam jeszcze spacer po zatoce Čikat i miejscowość Lubenice na Cresie.
marze_na
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8664
Dołączył(a): 12.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) marze_na » 12.03.2024 20:37

mchrob napisał(a):Nie zapominaj też o wyspie obok - przynajmniej Osor i Cres musicie zobaczyć.

To obowiązkowo. I jeszcze Beli z przystankiem na Sis.


Epepa napisał(a):Oprócz wymienionych atrakcji polecam jeszcze spacer po zatoce Čikat i miejscowość Lubenice na Cresie.

Lubenice też zaznaczone :hut: .


Prześledziłam sobie dość dokładnie szlak Via Apsyrtides przez Cres i Losinj i mniejszymi fragmentami mam ochotę go przejść :D .
W maju nie będziemy marnować czasu na plażowanie więc powinno się udać 8) .
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 12.03.2024 20:46

Fajny szlak.
Może kiedyś...
Kiedyś był już pomysł na te wyspy, ale problem miałam z noclegiem...
Poprzednia strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Wyspa Losinj - był ktoś w ostatnim czasie? - strona 4
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone