Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Wyspa Losinj - był ktoś w ostatnim czasie?

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
zack
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 325
Dołączył(a): 01.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) zack » 05.05.2015 14:44

Wrzuć namiary na PW jeśli możesz, zastanawiam się na wrześniem, dzięki
Calapula
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 703
Dołączył(a): 13.05.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Calapula » 05.05.2015 14:59

rapez napisał(a):...
Proponuję jechać w ciemno i na miejscu się targować. W tym czasie będzie 90% wolnych miejsc w hotelach i prywatnych domach.
Spokojne 10eu/os.doba coś znajdziecie.

Będę na początku czerwca w Puli i potem mam trochę wolnego. Wpadłbym na tydzień gdzieś na Cres ale będę sam i nie wiem jak tam jest z możliwościami pobytu pojedynczej osoby? Nie uśmiecha mi się płacić za cały apartament czy studio w sytuacji gdy mieszkam sam. Da się?
zack
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 325
Dołączył(a): 01.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) zack » 05.05.2015 15:16

Może lepiej wyjdzie wtedy hotel? Chociaż wydaje mi się, że dogadałbyś się z właścicielem...
sieka
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 110
Dołączył(a): 22.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) sieka » 18.05.2015 14:00

krombocher a którędy jechałeś na Losinj? Ile czasu zajęła Ci droga?
krombocher
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 647
Dołączył(a): 07.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) krombocher » 18.05.2015 14:22

Słowenia - autostradą, przejście Rupa, dalej Rijeka, KRK przez most, prom Valbiska - Merag. 12 godzin trzeba liczyć.
Można też płynąć połączeniem Brestova - Porozina. Ale droga bardziej kręta i wąska, szczególnie na Cresie.

Pozdrav
K
sieka
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 110
Dołączył(a): 22.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) sieka » 19.05.2015 10:57

Dzięki za odpowiedź :)
No właśnie my planujemy płynąć z Brestovej. Również Słowenia autostradą. Pytam, bo widzę, że jesteśmy sąsiadami (do naz z Wrocławia jest koło 60 km :) ) a znajomy nas ostatnio straszył, że na Cres jechał 20 godzin!
witia
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 895
Dołączył(a): 19.02.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) witia » 19.05.2015 18:40

sieka napisał(a):Dzięki za odpowiedź :)
No właśnie my planujemy płynąć z Brestovej. Również Słowenia autostradą. Pytam, bo widzę, że jesteśmy sąsiadami (do naz z Wrocławia jest koło 60 km :) ) a znajomy nas ostatnio straszył, że na Cres jechał 20 godzin!


Oczywiście można jechać 20 godzin. Wystarczy zaplanować jakieś małe spanie, dłuższe postoje itp. My też tak czasami jeździmy. Ale normalna jazda na Losinj trwa krócej. W tym roku będziemy jechać do Veli Losinj po raz siódmy. Trasa lekka, łatwa i przyjemna :) . Raz jechaliśmy przez Słowenię. Droga jak najbardziej OK. Jednak wszystkie pozostałe razy były przez autostrady chorwackie. Nie, żeby trasa była lepsza czy coś podobnego. Po prostu jestem cromaniakiem i lubię być w Chorwacji już :) .
Kordecki
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 22.05.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kordecki » 22.05.2015 12:32

Siemka, a pozostając w temacie czy na Cresie/albo ewentualnie na Losinj w sezonie tj. pierwsza połowa sierpnia jest szansa na znalezienie kwatery w rozsądnej cenie jadąc w ciemno bez rezerwacji ? Słyszałem że makaroniarze okupują te wyspy i ciężko już o miejsca w normalnych cenach. Chodzi o 4 dorosłe osoby. Był ktoś w ubiegłym ścisłym sezonie "na jana" ? ;)
rapez
Croentuzjasta
Posty: 456
Dołączył(a): 17.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) rapez » 02.06.2015 12:20

Cześć
Na Losinj znajdziesz zawsze coś do spania w rozsądnej cenie tylko nie zawsze takie warunki mogą Ci odpowiadać.
W lipcu-sierpniu zawsze jest tam tłok (Niemcy, Słoweńcy, Włosi).
Ale boczne uliczki świecą pustkami i bez problemu znajdzie nocleg.
Zmiana turnusu jest niewyczuwalna ale piszesz, że jedziesz w sierpniu ... poszukaj w dolnej części Losinj; tam jest sporo kwater; pytaj o nocleg.
Proponuję szukać kwater rano lub wieczorem bo w upale nerwowo możesz nie wytrzymać.

Też kiedyś jechałem 20h do ML ale zatrzymywałem się po drodze, spałem, i akurat dziecko miało grypę.
Trasa nawet jak trafią się korki nie powinna przekroczyć 12h.
maniekpb
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 28.06.2019
Wyspa Losinj

Nieprzeczytany postnapisał(a) maniekpb » 24.07.2019 16:57

Hej. Wybieramy się z małźonka na wyspe Cres/Losinj, miejscowość Mali losinj lub Veli losinj. teraz moje pytanie czy warto się tam wybrac? . Czy jest szansa coś znaleźć w ciemno, jaki apartami? Czy jest tam drożej niż na "lądzie'? Bardzo mało informacji znalazłem o tej wyspie na forum. W internecie mało kwater i co raz bardziej przeraża mnie ten wyjazd. Myślę nad zmianą regionu w który pojadę(Istria, Porec, Fazana). Nie wiem czy mam się czego obawiać. Może ktoś był w tym roku albo w ogóle na tej wyspie i chętnie pomoze? Pozdrawiam. :D Jeżeli jest jakiś osobny wątek, to proszę o przeniesienie tematu. Jestem tutaj nowy :)
BraveSirRobin
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 682
Dołączył(a): 13.05.2011
Veli Lošinj

Nieprzeczytany postnapisał(a) BraveSirRobin » 26.02.2020 23:54

Witam
Planuję w tym roku odwiedzić wyspę Lošinj. Noclegów szukam w Veli Lošinj. Na forum nie ma za dużo informacji o tej wyspie oraz o Cres. Czytałem trochę w relacji Maslinki i jeszcze kilku innych autorów. Wiem już z którego miejsca Krzychoo robił zdjęcie kalendarzowe Lipiec 2020.
Czy możecie coś powiedzieć więcej o miasteczku Veli Lošinj i obu wyspach?
Pozdrawiam
BraveSirRobin
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 682
Dołączył(a): 13.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) BraveSirRobin » 27.02.2020 18:12

Dziękuję za wrzucenie do istniejącego tematu. W sumie to już go wcześniej czytałem i nie wiem po co założyłam nowy :|
Tak czy inaczej moje pytanie jest aktualne. Bardzo mnie interesują wrażenia kogoś, kto mieszkał w Veli Lošinj.
Pozdrawiam
rapez
Croentuzjasta
Posty: 456
Dołączył(a): 17.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) rapez » 27.02.2020 18:36

Byłym na Lisinj co rok przez ostatnie 12 lat.
Spałem w różnych miejscach. Najczęściej prywatne kwatery.
Tam najlepiej mieć rower a ładne i dzikie plaże dostepne samochodem choć takim aby nie przejmować się zarysowaniami przez krzaki.
Jest co zwiedzać pieszo, tłumów brak. Nigdy nie byłem tam w sezonie.
Cres fajny do zwiedzania. Mnóstwo ścieżek do ciekawych plaż.
Te najładniejsze dostępne niekiedy tylko od wody. Warto mieć dmuchany kajak.
BraveSirRobin
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 682
Dołączył(a): 13.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) BraveSirRobin » 27.02.2020 18:50

Kilka razy byliśmy na Hvarze i prawie codziennie odwiedzaliśmy inną plażę, więc z dojazdami do zatok się liczyłem. Z drogą szutrową i krzakami sobie poradzę. W necie widziałem, że plaże są urokliwe.
A jaki jest klimat Veli Lošinj? Bardziej włoski, tyle wiem. My planujemy jechać w 2 połowie sierpnia.
BraveSirRobin
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 682
Dołączył(a): 13.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) BraveSirRobin » 27.02.2020 18:51

Które plaże polecasz?
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Wyspa Losinj - był ktoś w ostatnim czasie? - strona 3
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone