Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Pierwszy raz do Chorwacji

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
mszkudlarek36
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 280
Dołączył(a): 19.03.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) mszkudlarek36 » 23.03.2014 22:16

Mikromir napisał(a):Jeśli będziesz w Plitwicach, Krkę sobie odpuść.

Co z tego wszystkiego wyjdzie to jeszcze sam nie wiem. Do 15 czerwca bo wtedy wybieram się do Chorwacji te moje plany jeszcze pewnie się pozmieniają :) co nie zmienia faktu, że Jeziora Plitwickie pozostają póki co moim numerem jeden. Chciałbym też odwiedzić plażę, którą masz w avatarze :) o ile się nie mylę jest to plaża na wyspie Pag w okolicach Metajny?( Wnioskuję to po tych charakterystycznych kamieniach, które widziałem w fotorelacji jednego z forumowiczów)
mszkudlarek36
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 280
Dołączył(a): 19.03.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) mszkudlarek36 » 23.03.2014 22:20

Mikromir napisał(a):A gdzie zamierzasz osiąść na Pagu?

Jeszcze nie wiem, szukam czegoś spokojnego, może Metajna, albo Mandre. Sam nie wiem, jadę tam pierwszy raz, na razie cały czas przeglądam forum w poszukiwaniu opinii.
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 23.03.2014 22:31

mszkudlarek36 napisał(a): Chciałbym też odwiedzić plażę, którą masz w avatarze :) o ile się nie mylę jest to plaża na wyspie Pag w okolicach Metajny?


Plaża Beritnica / Beretnica. Jedziesz za Metajnę, parkujesz przy Rucicy i drzesz z buta jakiś kilometr po kamorach. Sama radość. Gdzieś w relacjach były mapki z trasą. Prawie pełny wybór relacji z Pagu i inne info tu:
klub-milosnikow-wyspy-pag-t36028.html
Co do zwiedzania, z Pagu (Lun / Tovarnele) popłyniesz też do miasta Rab na sąsiedniej wyspie. Mówią, że warto. Ja nie zdążyłam.
Udanych wakacji.
j_nadolska
Podróżnik
Posty: 28
Dołączył(a): 19.09.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) j_nadolska » 25.03.2014 15:50

mszkudlarek36 napisał(a):Postanowiłem jednak, że na pierwszy raz odpuścimy sobie plan zwiedzenia jak największej liczby miejsc. Zbyt wiele czasu w samochodzie. Odwiedzimy Jeziora Plitwickie tam przenocujemy i następnego dnia ruszymy na wyspę Pag gdzie osiądziemy na dłużej i pomału bez pośpiechu zwiedzimy wyspę, ewentualnie jakiś wypad do Ninu lub Zadaru. Zastanawiam się jeszcze czy warto w czasie jednego pobytu odwiedzić Jeziora Plitwickie i wodospady Krka, czy jedno z powyższych sobie odpuścić?


Jeśli chcesz tam przenocować, to polecam miejscowość ok. 35 km przed Plitwicami - Slunj i w niej dzielnicę Rastoke. Już kilka razy była opisywana na forum. Płaciliśmy 25 eur we wrześniu za 2 osoby. Jest pięknie i to bardzo dobry wstęp do Plitwickich.
kaeres
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2926
Dołączył(a): 11.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaeres » 25.03.2014 16:24

Też mam taki plan z Plitvicami.
Chcę je zwiedzić w drodze do Chorwacji. Ale 35km przed samymi Plitvicami ?
Trochę za daleko jak dla mnie.
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 25.03.2014 17:58

kaeres napisał(a):Też mam taki plan z Plitvicami.
Chcę je zwiedzić w drodze do Chorwacji. Ale 35km przed samymi Plitvicami ?
Trochę za daleko jak dla mnie.


Jak wyżej - Slunj jest OK. i zwiedzanie PJ stamtąd zrobiliśmy.
Polecam.
CroAna
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1794
Dołączył(a): 31.05.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) CroAna » 25.03.2014 23:15

Vjetar napisał(a):
kaeres napisał(a):Też mam taki plan z Plitvicami.
Chcę je zwiedzić w drodze do Chorwacji. Ale 35km przed samymi Plitvicami ?
Trochę za daleko jak dla mnie.


Jak wyżej - Slunj jest OK. i zwiedzanie PJ stamtąd zrobiliśmy.
Polecam.

i również. przemiłe miejsce na nocleg z wieczornym spacerem po wodospadach i strumykach, z dobrą kolacją :lol:
kaeres
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2926
Dołączył(a): 11.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaeres » 26.03.2014 10:33

W Slunj są normalnie kwatery bez problemu czy trzeba coś rezerwować ?
Ja tam będę o świcie więc wolałbym się zapowiedzieć.
CroAna
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1794
Dołączył(a): 31.05.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) CroAna » 26.03.2014 11:41

ja rezerwowałam przez internet. ponieważ potrzebowaliśmy tylko jeden nocleg, pani nawet się nie wygłupiała z jakąś zaliczką :) ale z tego co widziałam spokojnie znajdziesz coś na miejscu. 8)
j_nadolska
Podróżnik
Posty: 28
Dołączył(a): 19.09.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) j_nadolska » 26.03.2014 13:00

My tam byliśmy ok. 18. Nocleg na 1 noc znaleźliśmy w 15 min. Jedzenie w knajpkach jest pyszne, świeże ryby z potoku itp. Widoki cudo i ten odgłos szumu wody. Można tez kupić mąkę z młyna wodnego, który nadal pracuje. Miejsce warte zobaczenia. Rano można jechać spokojnie do Plitwic. A potem nad morze. Można też odwrotnie, zwiedzić Plitwice wracając do Polski, przenocować w Rastoke i rano, wypoczętym jechać do domu. W końcu do Karlovaca jest tylko 50km, a później to już autostradą do granicy.
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 26.03.2014 13:22

kaeres napisał(a):W Slunj są normalnie kwatery bez problemu czy trzeba coś rezerwować ?
Ja tam będę o świcie więc wolałbym się zapowiedzieć.


Zupełnie w ciemno.
Dwa noclegi na "dzień dobry" przedłużone +1 bo fajnie było.
Żadnych problemów a był to high season (lipiec).
mszkudlarek36
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 280
Dołączył(a): 19.03.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) mszkudlarek36 » 26.03.2014 19:06

Jak dla mnie to Slunj trochę za daleko. Będziemy mieć ze sobą rowery i chcielibyśmy z kwatery podjechać właśnie nimi do Jezior. Będę szukał raczej czegoś nie dalej niż 10 km.
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 27.03.2014 09:30

mszkudlarek36 napisał(a):Jak dla mnie to Slunj trochę za daleko. Będziemy mieć ze sobą rowery i chcielibyśmy z kwatery podjechać właśnie nimi do Jezior. Będę szukał raczej czegoś nie dalej niż 10 km.


Poczytaj tu:
:arrow: nocleg-plitvice-t28943.html#p569343
:arrow: plitvice-1-nocleg-t27606.html
:arrow: nocleg-przed-plitvicami-t32639-15.html#p757881
:arrow: http://www.tzplitvice.hr/
:arrow: http://www.rakovica.hr/

Pozdrawiam
kaeres
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2926
Dołączył(a): 11.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaeres » 31.03.2014 15:34

My jedziemy jak zwykle na noc i nie wiem czy o świcie gdy będę w Plitvicach (czy okolicach) coś znajdę.
Jak się gospodarze zapatrują na taką wczesną pobudkę ?
walsodar
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 16.04.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) walsodar » 16.04.2014 20:10

Witam, odświeżę temat. Nie będę oryginalny pytając Was, co możecie polecić na pierwszy pobyt w Chorwacji. Przeglądam forum od pewnego czasu, ale w sumie nie znalazłem odpowiedzi na nurtujące mnie pytanie - albo zaginęły mi pośród innych :) Jednak postaram się nieco sprecyzować moje pytanie. Otóż planujemy się wybrać w 4 osoby (2 pary) na ok. 10 dni, z czego 2 dni dojazd, więc zostaje 8 noclegów. Z pewnością będzie to namiot, ale kwestia kempingu to rzecz na razie drugorzędna. Termin: po 20 sierpnia. Teraz trochę może o nas: osoby w wieku 20-25 lat obu płci. Czego byśmy oczekiwali? Kobitki zdecydowanie wolą plażowanie, opalanie, wieczorne romantyczne spacerowanie. Miasta z pozostałościami antycznymi, żeby pozwiedzać. Nie jesteśmy specjalnie imprezowi, jednak raz czy dwa można pójść na jakąś lokalną potańcówę. Opcje są dwie: cały pobyt w jednym miejscu lub w dwóch, nie chcemy spędzać większości czasu w aucie, jednak pod uwagę brane są jednodniowe wycieczki do kilkunastu km od bazy). Uff, to chyba tyle. No i teraz najważniejsze, gdzie? Czytając relacje raz mam ochotę na Istrię, później znowu na coś bardziej na południu i tak w kółko. Bardzo bym prosił o jakieś małe wskazówki, czy nawet propozycje. Pozdrawiam, walsodar
Poprzednia strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Pierwszy raz do Chorwacji - strona 4
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone