Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Pierwszy raz do Chorwacji

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Użytkownik usunięty
Re: Chorwacja po raz pierwszy.

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 19.03.2014 17:03

Bocian napisał(a):
Lednice napisał(a):Nasiadówy wieczorem w
knajpach z dwulatkiem :?: :roll:

A co w tym takiego dziwnego?


No, raczej są rzadko spotykane :wink:
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005
Re: Chorwacja po raz pierwszy.

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 19.03.2014 17:07

Lednice napisał(a):
Bocian napisał(a):
Lednice napisał(a):Nasiadówy wieczorem w
knajpach z dwulatkiem :?: :roll:

A co w tym takiego dziwnego?


No, raczej są rzadko spotykane :wink:

Byłem w Cro ze znajomymi którzy mieli i mniejsze i większe dzieciaki. Nie przeszkadzało im to w pobytach w konobach :) Dzieciaki spały w wózkach albo biegały po knajpie :)
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012
Re: Chorwacja po raz pierwszy.

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 19.03.2014 17:18

mariqa napisał(a):Witam,
Na wakacje wybieramy się dopiero w sierpniu kiedy jest najlepszy czas na rezerwację ? Jaki jest koszt takiego domu ?


Najlepszy czas na rezerwację w szczycie sezonu skończył się gdzieś w okolicach grudnia. Chyba, że jedziesz dopiero po 20.08., to jeszcze może coś fajnego znajdziesz.

Koszt domu lub apartamentu --> po prostu przejrzyj strony z ogłoszeniami właścicieli, powysyłaj maile i będziesz wiedzieć: noclegi-w-chorwacji-apartamenty-i-pokoje-t17804.html#p249017

Co do podanych miejscowości i małego domku, cóż, jest taka prosta zależność: duża miejscowość - duże domy - dużo ludzi.

Powodzenia.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107661
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 19.03.2014 17:19

mszkudlarek36 napisał(a):Witam.
To mój pierwszy post na forum. W tym roku wybieram się po raz pierwszy do Chorwacji. Odkryłem to forum w poszukiwaniu potencjalnych celów mojej wyprawy. No i od tego czasu zaczęły się problemy, mam totalny mętlik w głowie. Ilość ciekawych miejsc, miasteczek, wysp jest przytłaczająca :)

mariqa napisał(a):Witam,
W tym roku planujemy wybrać się na Chorwację po raz pierwszy. W związku z tym mam parę pytań. Wciąż buszuję tu po forum czytam Wasze wypowiedzi, podpowiedzi. Mimo to postanowiłam zadać pytanie.


Miłej lektury >>> krotki-przewodnik-po-forum-i-spis-tresci-faq-t18622.html
anakin
Legenda_mistrz LM
Avatar użytkownika
Posty: 33331
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) anakin » 19.03.2014 17:58

mszkudlarek36 napisał(a):Tak więc na pierwszy rzut idą Jeziora Plitwickie, następnie myślałem o wodospadach w Parku Narodowym Krka, po czym dwa miasteczka: Szybenik i Trogir.


Jak już napisał arb, skoro taki masz plan bez sensu jest pchać się "pod Split".
Rogoźnica, Rażanj, Primosten będą dla Ciebie najlepsze.
I w tych okolicach bym szukał. :D
kamil1929
Cromaniak
Posty: 826
Dołączył(a): 27.09.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) kamil1929 » 19.03.2014 18:27

Primosten wygrywa.Yhy
maniust
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7698
Dołączył(a): 02.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) maniust » 19.03.2014 18:31

Tak jak piszą przedmówcy i anakin jeśli chcesz Plitvice i wodospady Krka , to bez sensu pchać się niżej na Riwierę , zostaw sobie to na drugi raz.
Natłuczesz się tylko kilometrów, niż więcej zobaczysz.
Celuj Trogir , Primosten , Krka , Kornati , Zadar i te rejony do zwiedzania , a noclegu szukaj w jakiejś niewielkiej miejscowości Pakostane , Primosten czy Rażanj , napewno nie w Trogirze czy Zadarze.
Użytkownik usunięty
Re: Chorwacja po raz pierwszy.

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 19.03.2014 20:40

Bocian napisał(a):
Lednice napisał(a):
Bocian napisał(a):
Lednice napisał(a):Nasiadówy wieczorem w
knajpach z dwulatkiem :?: :roll:

A co w tym takiego dziwnego?


No, raczej są rzadko spotykane :wink:

Byłem w Cro ze znajomymi którzy mieli i mniejsze i większe dzieciaki. Nie przeszkadzało im to w pobytach w konobach :) Dzieciaki spały w wózkach albo biegały po knajpie :)



Własnego małego dziecka nie brałbym na wieczorne "posiadówki" w chorwackich konobach. Może ze względu na to, że tam można palić.
Użytkownik usunięty
Re: Chorwacja po raz pierwszy.

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 19.03.2014 20:51

mariqa napisał(a):Witam,
W tym roku planujemy wybrać się na Chorwację po raz pierwszy. W związku z tym mam parę pytań. Wciąż buszuję tu po forum czytam Wasze wypowiedzi, podpowiedzi. Mimo to postanowiłam zadać pytanie.
Po dłuższej analizie, zdecydowaliśmy się na pobyt na riwierze Makarskiej, odnośnie miasta Makarska, Baška Voda, Brela i Tučepi jeszcze nie zdecydowaliśmy i tu proszę Was o opinię. Co polecacie ? jakie miasto wybrać ? Lubimy przesiadywać w knajpach i restauracjach, dlatego zależy nam by wieczorami posiedzieć w przyjemnych knajpach. (nie koniecznie dyskotekach). Lubimy dość aktywne wypoczywanie, nie tylko leżenie na plaży plackiem.
Drugie pytanie dotyczy noclegów, wybieramy się z dzieckiem wiec, zależy nam bardziej na wynajęciu małego domku, możecie coś polecić ? Macie jakieś sprawdzone kwatery ? Na wakacje wybieramy się dopiero w sierpniu kiedy jest najlepszy czas na rezerwację ? Jaki jest koszt takiego domu ?
Jest to mój pierwszy wyjazd na Chorwację, więc za wszystkie porady byłabym bardzo wdzięczna.
Jeśli mój wątek się powtarza, z góry przepraszam. :)


Domków to szukaj na Interhome, czy Casamundo, ale raczej w (nie NA Chorwacji ;) Chorwacji takie miejscówki są albo bardzo drogie , albo bardzo daleko od wybrzeża. Raczej tylko tzw. apartamenty.
Baska Voda będzie dobra na pierwszy dla Was sądząc z pytań. Baska Voda jest trochę większa od ładniejszej Breli, ale za to bardziej płaska. Nie trzeba pokonywać setek schodów w drodze na nadbrzeże. Plaże w obu miejscowościach w środku sezonu są zatłoczone, a "słynna" Punta Rata w Breli to ręcznik na ręczniku :)
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005
Re: Chorwacja po raz pierwszy.

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 19.03.2014 21:00

ołowiany napisał(a):
Własnego małego dziecka nie brałbym na wieczorne "posiadówki" w chorwackich konobach. Może ze względu na to, że tam można palić.

Z tego co kojarzę w Cro zabronione jest palenie w restauracjach większych niż 50m2. Dopuszczone jest palenie na otwartych tarasach. Czy to konoba czy restauracja (różnica jest tylko w nazwie i miejscu położenia) latem najczęściej udostępnia otwartą przestrzeń pod chmurką. Tam dym nie szkodzi aż tak bardzo. Nie widzę problemu aby dzieciaki tam przebywały.
Użytkownik usunięty
Re: Chorwacja po raz pierwszy.

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 19.03.2014 21:15

Bocian napisał(a):
ołowiany napisał(a):
Własnego małego dziecka nie brałbym na wieczorne "posiadówki" w chorwackich konobach. Może ze względu na to, że tam można palić.

Z tego co kojarzę w Cro zabronione jest palenie w restauracjach większych niż 50m2. Dopuszczone jest palenie na otwartych tarasach. Czy to konoba czy restauracja (różnica jest tylko w nazwie i miejscu położenia) latem najczęściej udostępnia otwartą przestrzeń pod chmurką. Tam dym nie szkodzi aż tak bardzo. Nie widzę problemu aby dzieciaki tam przebywały.


Jak na otwartym tarasie będzie ci dym leciał prosto w twarz ze stolika obok np. z powodu wiatru od morza, to ocenisz co jest mniej lub bardziej szkodliwe.
Ja palę, ale dzieci w to nie wciągam:)
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 19.03.2014 21:18

Ja jeżdżę z kulturalnymi ludźmi :) Jeśli palą to odchodzą na bok i nie pala przy stole...
Tak jak pisałem, bywały z nami dzieciaki w knajpach pod gołym niebem i nie narzekały.
mszkudlarek36
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 280
Dołączył(a): 19.03.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) mszkudlarek36 » 20.03.2014 01:12

Dzięki za podpowiedzi. Jeśli ktoś ma jeszcze jakieś ciekawe propozycje proszę pisać, może w końcu uda mi się ułożyć cały plan wycieczki :)
Użytkownik usunięty
Re: Chorwacja po raz pierwszy.

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 20.03.2014 01:19

Bocian napisał(a):
Lednice napisał(a):
Bocian napisał(a):
Lednice napisał(a):Nasiadówy wieczorem w
knajpach z dwulatkiem :?: :roll:

A co w tym takiego dziwnego?


No, raczej są rzadko spotykane :wink:

Byłem w Cro ze znajomymi którzy mieli i mniejsze i większe dzieciaki. Nie przeszkadzało im to w pobytach w konobach :) Dzieciaki spały w wózkach albo biegały po knajpie :)



No, ale przeważnie takie małe dzieci chcą iść spać do łóżek w porze dobranocki
No i cały "cyrk" z kąpaniem, usypaniem takich dzieciaków,
rodzice niemowlaków i kilkulatków są w większości straceni dla wieczornych imprez :roll:
mariqa
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 19.03.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) mariqa » 20.03.2014 08:55

Nie chodzi mi o przesiadywanie z dzieckiem po nocach w knajpach i dyskotekach, ale o posiedzenie w restauracji w godzinach wieczornych. A co do papierosów sama, pale ale nie przy dziecku, przecież nie będziemy siedzieć w jakimś zadymionym pubie. Wydaje mi się, że w czasie wakacji nie będziemy jedynymi rodzicami z dzieckiem w restauracji.

Co do "na" Chorwację poprawię się na "do"

Dziękuje za wszystkie odpowiedzi, na pewno skorzystam z Waszych rad :)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Pierwszy raz do Chorwacji - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone