Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Pierwszy raz do Chorwacji

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
mszkudlarek36
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 280
Dołączył(a): 19.03.2014
Pierwszy raz do Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) mszkudlarek36 » 19.03.2014 12:26

Witam.
To mój pierwszy post na forum. W tym roku wybieram się po raz pierwszy do Chorwacji. Odkryłem to forum w poszukiwaniu potencjalnych celów mojej wyprawy. No i od tego czasu zaczęły się problemy, mam totalny mętlik w głowie. Ilość ciekawych miejsc, miasteczek, wysp jest przytłaczająca :)
Na wstępie zakreślę moje plany. Mam 10 dni, z tego 2 na jazdę, więc na miejscu pozostaje mi 8 dni.
Tak więc na pierwszy rzut idą Jeziora Plitwickie, następnie myślałem o wodospadach w Parku Narodowym Krka, po czym dwa miasteczka: Szybenik i Trogir. Na to wszystko liczę, że potrzebuję 4 dni, zostają jeszcze 4, które chciałbym już poświęcić na tzw. lenistwo. No i tutaj pytanie do Was bardziej doświadczeni forumowicze. Szukam miejscowości z ładną plażą niezbyt tłoczną, z ładnymi widokami, piaszczysta czy kamienista nie ma to dla mnie znaczenia( Połączenie gór i morza byłoby idealne).Jakieś propozycje??Przeglądałem różne fotografie i spodobała mi się plaża w Omis, a także plaża w miejscowości Brela, nazwa plaży Punta Rata, był tam ktoś? Bardzo proszę o opinie na ten temat. Wiozę ze sobą rowery także jeśli w pobliżu byłyby jakieś malownicze ścieżki rowerowe też byłoby fajnie, ale nie jest to konieczne:D
Co sądzicie drodzy forumowicze o tym planie?? Może na te pierwsze 4 dni proponujecie jakieś inne atrakcje. Tak dla ułatwienia interesują mnie ładne widoki, przyroda, a także zabytkowe miasteczka, budowle, zamki itd.
Z góry dziękuję za Waszą pomoc.
Pozdrawiam.
leszekpawlikowski
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 110
Dołączył(a): 04.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) leszekpawlikowski » 19.03.2014 13:10

polecam Baśka Woda jest cudownie
mariqa
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 19.03.2014
Chorwacja po raz pierwszy.

Nieprzeczytany postnapisał(a) mariqa » 19.03.2014 13:12

Witam,
W tym roku planujemy wybrać się do Chorwacji po raz pierwszy. W związku z tym mam parę pytań. Wciąż buszuję tu po forum czytam Wasze wypowiedzi, podpowiedzi. Mimo to postanowiłam zadać pytanie.
Po dłuższej analizie, zdecydowaliśmy się na pobyt na riwierze Makarskiej, odnośnie miasta Makarska, Baška Voda, Brela i Tučepi jeszcze nie zdecydowaliśmy i tu proszę Was o opinię. Co polecacie ? jakie miasto wybrać ? Lubimy przesiadywać w knajpach i restauracjach, dlatego zależy nam by wieczorami posiedzieć w przyjemnych knajpach. (nie koniecznie dyskotekach). Lubimy dość aktywne wypoczywanie, nie tylko leżenie na plaży plackiem.
Drugie pytanie dotyczy noclegów, wybieramy się z dzieckiem wiec, zależy nam bardziej na wynajęciu małego domku, możecie coś polecić ? Macie jakieś sprawdzone kwatery ? Na wakacje wybieramy się dopiero w sierpniu kiedy jest najlepszy czas na rezerwację ? Jaki jest koszt takiego domu ?
Jest to mój pierwszy wyjazd na Chorwację, więc za wszystkie porady byłabym bardzo wdzięczna.
Jeśli mój wątek się powtarza, z góry przepraszam. :)
Ostatnio edytowano 20.03.2014 09:01 przez mariqa, łącznie edytowano 1 raz
mariqa
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 19.03.2014
Re: Chorwacja po raz pierwszy.

Nieprzeczytany postnapisał(a) mariqa » 19.03.2014 13:21

Druga opcję którą bierzemy pod uwagę, to po prostu jechać przed siebie, zatrzymać się tam gdzie nam się spodoba, niestety tej opcji się trochę obawiam, ze względu na to ze jedziemy z 2latkiem. :) :)
Tatoonie
Podróżnik
Posty: 15
Dołączył(a): 19.03.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tatoonie » 19.03.2014 13:25

no właśnie ja już mam mętlik, oczopląs i w ogóle zaraz zacznę rzucać laptopem!!!!
Ja wiem, że chcę jechać z mężem i dwójką dzieci do Baśka Voda, co prawda miotam się jeszcze pomiędzy miejscowością Brela...sama nie wiem, pomimo, iż szukam już od paru dni to i tak napiszę na forum: czy ktoś mi może coś polecić???? błagam o namiary na sprawdzone miejscówki (adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl). Będę bardzo wdzięczna!
Nie wiem w jakim rejonie miejscowości, bo nie mam zamiaru wieczorem mieć pod oknami zgiełku ludzi....
pozdrawiam,

p.s. to mój pierwszy post i proszę brać pod uwagę, iż od kliku dni sama na własną rękę szukam, żeby nie było, że idę na łatwiznę ;)
arb
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 523
Dołączył(a): 10.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) arb » 19.03.2014 13:34

mszkudlarek36 napisał(a):Witam.
To mój pierwszy post na forum. W tym roku wybieram się po raz pierwszy do Chorwacji. Odkryłem to forum w poszukiwaniu potencjalnych celów mojej wyprawy. No i od tego czasu zaczęły się problemy, mam totalny mętlik w głowie. Ilość ciekawych miejsc, miasteczek, wysp jest przytłaczająca :)
Na wstępie zakreślę moje plany. Mam 10 dni, z tego 2 na jazdę, więc na miejscu pozostaje mi 8 dni.
Tak więc na pierwszy rzut idą Jeziora Plitwickie, następnie myślałem o wodospadach w Parku Narodowym Krka, po czym dwa miasteczka: Szybenik i Trogir. Na to wszystko liczę, że potrzebuję 4 dni, zostają jeszcze 4, które chciałbym już poświęcić na tzw. lenistwo. No i tutaj pytanie do Was bardziej doświadczeni forumowicze. Szukam miejscowości z ładną plażą niezbyt tłoczną, z ładnymi widokami, piaszczysta czy kamienista nie ma to dla mnie znaczenia( Połączenie gór i morza byłoby idealne).Jakieś propozycje??Przeglądałem różne fotografie i spodobała mi się plaża w Omis, a także plaża w miejscowości Brela, nazwa plaży Punta Rata, był tam ktoś? Bardzo proszę o opinie na ten temat. Wiozę ze sobą rowery także jeśli w pobliżu byłyby jakieś malownicze ścieżki rowerowe też byłoby fajnie, ale nie jest to konieczne:D
Co sądzicie drodzy forumowicze o tym planie?? Może na te pierwsze 4 dni proponujecie jakieś inne atrakcje. Tak dla ułatwienia interesują mnie ładne widoki, przyroda, a także zabytkowe miasteczka, budowle, zamki itd.
Z góry dziękuję za Waszą pomoc.
Pozdrawiam.



Jeśli w zasięgu Twoich planów na pierwszy pobyt nie ma niczego poniżej Splitu to doradzałbym wybranie miejscowości między Zadarem i Szybenikiem lub między Szybenikiem i Splitem: Pakostane, może Tribunj, Zablaće, Primosten. Po co jechać aż na riwierę makarską? To nie miałoby sensu.
arb
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 523
Dołączył(a): 10.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) arb » 19.03.2014 13:37

Tatoonie napisał(a):no właśnie ja już mam mętlik, oczopląs i w ogóle zaraz zacznę rzucać laptopem!!!!
Ja wiem, że chcę jechać z mężem i dwójką dzieci do Baśka Voda, co prawda miotam się jeszcze pomiędzy miejscowością Brela...sama nie wiem, pomimo, iż szukam już od paru dni to i tak napiszę na forum: czy ktoś mi może coś polecić???? błagam o namiary na sprawdzone miejscówki (adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl). Będę bardzo wdzięczna!
Nie wiem w jakim rejonie miejscowości, bo nie mam zamiaru wieczorem mieć pod oknami zgiełku ludzi....
pozdrawiam,

p.s. to mój pierwszy post i proszę brać pod uwagę, iż od kliku dni sama na własną rękę szukam, żeby nie było, że idę na łatwiznę ;)



Przeczytaj napierw ten temat. Zobacz co ludzie którzy jeszcze mają ochotę pomagać piszą:
namiar-na-tanie-apartamenty-t44656.html

Następnie postaraj się podać więcej informacji:
1. Kiedy jedziesz - dokładnie daty. Czy może jesteś w stanie się dopasować?
2. Czy tylko Baśka wchodzi w grę?
3. Jak duże są dzieci - od tego zależy jaki apartament potrzebujesz, jakie łóżka
4. Jakie masz inne wymagania - klima i tak dalej

I wtedy może ktoś Ci będzie w stanie pomóc.
Tatoonie
Podróżnik
Posty: 15
Dołączył(a): 19.03.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tatoonie » 19.03.2014 13:43

chcemy jechać w terminie od 19 lipca do 02 sierpnia 2014 (2 tygodnie), zastanawiam się czy Baśka Voda czy też Brela... nigdy nie byłam w Chorwacji ale te miejscowości mi polecono i również oglądałam zdjęcia i jesteśmy zachwyceni tym miejscem. Jedziemy z dwójką dzieci w wieku 4 i 8 lat. Z tego co już czytałam to chyba klima jest nieodzowna i jak dla nas internet...
mszkudlarek36
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 280
Dołączył(a): 19.03.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) mszkudlarek36 » 19.03.2014 13:49

arb napisał(a):
mszkudlarek36 napisał(a):Witam.
To mój pierwszy post na forum. W tym roku wybieram się po raz pierwszy do Chorwacji. Odkryłem to forum w poszukiwaniu potencjalnych celów mojej wyprawy. No i od tego czasu zaczęły się problemy, mam totalny mętlik w głowie. Ilość ciekawych miejsc, miasteczek, wysp jest przytłaczająca :)
Na wstępie zakreślę moje plany. Mam 10 dni, z tego 2 na jazdę, więc na miejscu pozostaje mi 8 dni.
Tak więc na pierwszy rzut idą Jeziora Plitwickie, następnie myślałem o wodospadach w Parku Narodowym Krka, po czym dwa miasteczka: Szybenik i Trogir. Na to wszystko liczę, że potrzebuję 4 dni, zostają jeszcze 4, które chciałbym już poświęcić na tzw. lenistwo. No i tutaj pytanie do Was bardziej doświadczeni forumowicze. Szukam miejscowości z ładną plażą niezbyt tłoczną, z ładnymi widokami, piaszczysta czy kamienista nie ma to dla mnie znaczenia( Połączenie gór i morza byłoby idealne).Jakieś propozycje??Przeglądałem różne fotografie i spodobała mi się plaża w Omis, a także plaża w miejscowości Brela, nazwa plaży Punta Rata, był tam ktoś? Bardzo proszę o opinie na ten temat. Wiozę ze sobą rowery także jeśli w pobliżu byłyby jakieś malownicze ścieżki rowerowe też byłoby fajnie, ale nie jest to konieczne:D
Co sądzicie drodzy forumowicze o tym planie?? Może na te pierwsze 4 dni proponujecie jakieś inne atrakcje. Tak dla ułatwienia interesują mnie ładne widoki, przyroda, a także zabytkowe miasteczka, budowle, zamki itd.
Z góry dziękuję za Waszą pomoc.
Pozdrawiam.



Jeśli w zasięgu Twoich planów na pierwszy pobyt nie ma niczego poniżej Splitu to doradzałbym wybranie miejscowości między Zadarem i Szybenikiem lub między Szybenikiem i Splitem: Pakostane, może Tribunj, Zablaće, Primosten. Po co jechać aż na riwierę makarską? To nie miałoby sensu.


Jeśli chodzi o zwiedzanie to poniżej Splitu nie planuję już nic. Drugą połowę urlopu chciałbym przeznaczyć na plażowanie. Szukam ładnie położonej plaży i w oko wpadły mi właśnie plaże w Omis i Breli.
arb
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 523
Dołączył(a): 10.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) arb » 19.03.2014 13:58

Rozumiem że Omiś i Brela są pięknymi miejscowościami, mają ładne plaże.
Są też zatłoczone w sezonie. Dlatego moja rada - rozejrzyj się także za innymi miejscówkami. Tam też plaże są ładne, może mniej zatłoczone? Dodatkowo miałbyś bliżej (paliwo, koszty autostrad). A do zwiedzania masz aż nadto...
Zrobisz oczywiście jak zechcesz.
mszkudlarek36
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 280
Dołączył(a): 19.03.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) mszkudlarek36 » 19.03.2014 14:06

arb napisał(a): A do zwiedzania masz aż nadto....


No właśnie, to jest ten problem. Ponoć od przybytku głowa nie boli:) , ale mnie powoli zaczyna to przytłaczać, po prostu nie wiem co wybrać:D. Na pewno chcę zobaczyć Jeziora, Szybenik i Trogir, co do wodospadów to jeszcze nie wiem. Skoro uważasz, że nie ma sensu zapuszczać się aż tak daleko, może odpuszczę sobie tą Brele. W takim razie znasz może jakieś fajne miejscówki między Szybenikiem a Trogirem, tak jak wcześniej niezbyt tłoczne. A co do daty wyjazdu to nie jadę w szczycie sezonu, wybieram się 15 czerwca.
arb
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 523
Dołączył(a): 10.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) arb » 19.03.2014 14:12

Jest Zadar, możesz odwiedzić Kanion Zrmanji i zobaczyć gdzie kręcili Winnetou, Knin jest też.
Obok Splitu - Salona, Klis, możecie popłynąć na Kornaty. Na pewno można to ładnie rozplanować. Mniejszy czas dojazdu to także więcej czasu dla Was na miejscu.
Ostatnio edytowano 19.03.2014 18:35 przez arb, łącznie edytowano 1 raz
Użytkownik usunięty
Re: Chorwacja po raz pierwszy.

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 19.03.2014 14:17

mariqa napisał(a): Lubimy przesiadywać w knajpach i restauracjach, dlatego zależy nam by wieczorami posiedzieć w przyjemnych knajpach.


mariqa napisał(a): jedziemy z 2latkiem. :) :)




Nasiadówy wieczorem w
knajpach z dwulatkiem :?: :roll:
Ostatnio edytowano 19.03.2014 18:49 przez Użytkownik usunięty, łącznie edytowano 1 raz
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005
Re: Chorwacja po raz pierwszy.

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 19.03.2014 14:20

Lednice napisał(a):Nasiadówy wieczorem w
knajpach z dwulatkiem :?: :roll:

A co w tym takiego dziwnego?
CroAna
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1794
Dołączył(a): 31.05.2013
Re: Chorwacja po raz pierwszy.

Nieprzeczytany postnapisał(a) CroAna » 19.03.2014 16:53

mariqa napisał(a):Witam,
W tym roku planujemy wybrać się na Chorwację po raz pierwszy. W związku z tym mam parę pytań. Wciąż buszuję tu po forum czytam Wasze wypowiedzi, podpowiedzi. Mimo to postanowiłam zadać pytanie.
Po dłuższej analizie, zdecydowaliśmy się na pobyt na riwierze Makarskiej, odnośnie miasta Makarska, Baška Voda, Brela i Tučepi jeszcze nie zdecydowaliśmy i tu proszę Was o opinię. Co polecacie ? jakie miasto wybrać ? Lubimy przesiadywać w knajpach i restauracjach, dlatego zależy nam by wieczorami posiedzieć w przyjemnych knajpach. (nie koniecznie dyskotekach). Lubimy dość aktywne wypoczywanie, nie tylko leżenie na plaży plackiem.
Drugie pytanie dotyczy noclegów, wybieramy się z dzieckiem wiec, zależy nam bardziej na wynajęciu małego domku, możecie coś polecić ? Macie jakieś sprawdzone kwatery ? Na wakacje wybieramy się dopiero w sierpniu kiedy jest najlepszy czas na rezerwację ? Jaki jest koszt takiego domu ?
Jest to mój pierwszy wyjazd na Chorwację, więc za wszystkie porady byłabym bardzo wdzięczna.
Jeśli mój wątek się powtarza, z góry przepraszam. :)


powtarza się...chwilę przed Tobą ktoś założył podobny. wystarczy zajrzeć w posty.
pierwszy-raz-do-chorwacji-t44660.html?hilit=pierwszy%20raz#p1357494
i litości...nie na tylko do Chorwacji...ale, że to Twój pierwszy raz, wybaczam :mrgreen:
Następna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone