Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Pierwszy raz do Chorwacji

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005
Re: Chorwacja po raz pierwszy.

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 20.03.2014 10:12

Lednice napisał(a):No, ale przeważnie takie małe dzieci chcą iść spać do łóżek w porze dobranocki
No i cały "cyrk" z kąpaniem, usypaniem takich dzieciaków,
rodzice niemowlaków i kilkulatków są w większości straceni dla wieczornych imprez :roll:

Mam całkowicie inne doświadczenia. Najczęściej dzieciaki spały w wózkach. Mówię oczywiście o pobycie na świeżym powietrzu.
Co do pobytu pierwszy raz to ja bym proponował Kvarner, coś pomiędzy Crikvenicą a Novi Vinodolski. Zacząć swoja przygodę od północy i przesuwać się w dół Cro w następnych latach. Jeśli oczywiście się spodoba i następne lata będą :)
Fowme
Turysta
Posty: 12
Dołączył(a): 11.03.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Fowme » 20.03.2014 21:53

Pozwolę sobie podpiąć się pod temat...
również w tym roku planujemy w 4 osoby wybrać się do Chorwacji i wciąż nie możemy zdecydować się na miejsce, mimo codziennego śledzenia i wczytywania się w forumowe wątki.
Zależy nam przede wszystkim na ładnych widokach, górach i przejrzystej wodzie:)
Wolimy raczej większe miejscowości niż jakieś odludzia:)
Super byłoby gdyby cena zmieściła się w ok 45 euro, a termin który nam odpowiada to praktycznie całe wakacje do pierwszej połowy września. Generalnie wydaje mi się, że najbardziej satysfakcjonujące są regiony Makarskiej.. ale na pierwszy raz wydaje się daleko... Jest coś godnego polecenia bliżej?
Z góry dziękuję za jakieś sprawdzone NAMIARY NA KWATERY w ładnych okolicach:))

adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl

P.S. super byłoby gdyby mieszkanko miało 2 osobne pokoje i kuchnię:)
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 20.03.2014 23:34

Bliżej powiadasz :wink:

No to już, to moje wrażenia z Kvarneru :D
opatijska-riwiera-i-wyspa-krk-lipiec-2013-t44015.html

Jeszcze jest Istria, wszędzie jest ładnie :lol:

45 euro za 4 osoby w sezonie, raczej trudno coś znaleźć :roll:
Mało realne, choć cuda się zdarzają :wink:
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 21.03.2014 08:27

Fowme napisał(a):Zależy nam przede wszystkim na ładnych widokach, górach i przejrzystej wodzie:)

Super byłoby gdyby cena zmieściła się w ok 45 euro, a termin który nam odpowiada to praktycznie całe wakacje do pierwszej połowy września.

P.S. super byłoby gdyby mieszkanko miało 2 osobne pokoje i kuchnię:)


W sezonie z tymi wymaganiami i ceną to raczej należy liczyć na cud... :lol: Celowałabym we wrzesień, wtedy powinieneś się zmieścić w podanym limicie cenowym.
maniust
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7698
Dołączył(a): 02.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) maniust » 21.03.2014 08:33

Fowme napisał(a):Zależy nam przede wszystkim na ładnych widokach, górach i przejrzystej wodzie:)
Wolimy raczej większe miejscowości niż jakieś odludzia:)
Super byłoby gdyby cena zmieściła się w ok 45 euro, a termin który nam odpowiada to praktycznie całe wakacje do pierwszej połowy września. Generalnie wydaje mi się, że najbardziej satysfakcjonujące są regiony Makarskiej.. ale na pierwszy raz wydaje się daleko... Jest coś godnego polecenia bliżej?

Przy takich wymaganiach góry , morze itd. to grę wchodzi np. Riviera , Tucepi ...... namiary posłałem na PW.
arb
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 523
Dołączył(a): 10.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) arb » 21.03.2014 10:15

Mikromir napisał(a):
Fowme napisał(a):Zależy nam przede wszystkim na ładnych widokach, górach i przejrzystej wodzie:)

Super byłoby gdyby cena zmieściła się w ok 45 euro, a termin który nam odpowiada to praktycznie całe wakacje do pierwszej połowy września.

P.S. super byłoby gdyby mieszkanko miało 2 osobne pokoje i kuchnię:)


W sezonie z tymi wymaganiami i ceną to raczej należy liczyć na cud... :lol: Celowałabym we wrzesień, wtedy powinieneś się zmieścić w podanym limicie cenowym.


O tym samym pomyślałem. W grę wchodzi tylko wrzesień i nawet chyba nie pierwszy tydzień (który zazwyczaj traktowany jest jak sierpień jeszcze). Ostatecznie ładne widoki, góry i przejrzysta woda jest też w Bukowinie. W sezonie taki appek nie powinien zejsć poniżej 60-65 euro.... Standard to 80 euro. Jeszcze zależy gdzie.
j_nadolska
Podróżnik
Posty: 28
Dołączył(a): 19.09.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) j_nadolska » 21.03.2014 10:59

Byliśmy 2 razy w Chorwacji, zawsze w drugim tygodniu września, na 10 dni - winiety :). Pierwszy raz w Breli. Plaża piękna, ale trzeba się liczyć z mnóstwem schodów do pokonania. My mieliśmy ok. 160 z plaży do apartamentu. Za 4 dorosłe osoby płaciliśmy ok. 40eur 2 lata temu. Mieliśmy 2 sypialnie, taras, kuchnię i salon. Mieszkaliśmy na ul. Frankopańskiej. Jechaliśmy w ciemno, apartament znaleźliśmy po ok. 30 min. Problem jest tylko z zostawieniem samochodu, żeby móc czegoś poszukać. Brela piękna, spokojna, nie ma zbyt dużo knajpek, ale są za to najlepsze lody jakie jadłam w Chorwacji. Byliśmy wtedy na fish pikniku i na spływie Cetiną w Omiszu, zwiedziliśmy Split, Makarską. W ubiegłym roku byliśmy we dwójkę w Baśce, noclegi za 35 eur. Wcześniej zatrzymaliśmy w Slunj, w dzielnicy Rastoke. Z tej miejscowości pojechaliśmy zwiedzać Plitwickie. Piękne miejsce, polecam. Placiliśmy tam 25 eur za nocleg. Jeśli chcesz więcej atrakcji, to na pewno w Baśce je znajdziesz, np. wieczory z muzyką na żywo, wycieczki na wyspy, fish piknik itp.. Brela jest znacznie spokojniejsza, leniwa :) W ubiegłym roku pojechaliśmy też na mecz do Splitu - Hajduk vs. Dynamo, super zabawa.Nie planuj zbyt dużo miejsc na pierwszy wyjazd, ciesz się pogodą i pięknymi widokami.
Fowme
Turysta
Posty: 12
Dołączył(a): 11.03.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Fowme » 21.03.2014 19:34

Faktycznie trochę przesadziłem z ceną:) Ale może do 60 euro coś się znajdzie? Jeśli ktoś miałby namiary na kwatery dla 4 osób (2+2) w okolicach riwiery Makarskiej (bo już na tę się zdecydowaliśmy:)) to proszę o kontakt adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl :)

Dziękuję Lednice i maniust :)
leszekpawlikowski
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 110
Dołączył(a): 04.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) leszekpawlikowski » 22.03.2014 10:37

ja jadę 1 września do Baśki "KrK" z tego co wiem i słyszałem jest tam pięknie. W ubiegłym roku byłem na Baśka Voda koło Makarskiej daleko ale tez jest pięknie czyli zaliczę dwie Baśki. Noclegi po 10 euro od osobo.
Ja osobiście przeglądam filmiki na YouTube i można się dużo dowiedzieć i zobaczyć.
Jozzy22
Croentuzjasta
Posty: 402
Dołączył(a): 11.04.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jozzy22 » 22.03.2014 11:45

mszkudlarek36 napisał(a):Dzięki za podpowiedzi. Jeśli ktoś ma jeszcze jakieś ciekawe propozycje proszę pisać, może w końcu uda mi się ułożyć cały plan wycieczki :)

Problem znam sam w zeszłym roku pierwszy raz wybierałem się do Chorwacji.Cóż...musisz poprostu się na coś zdecydować.Ile ludzi tyle opini tak więc dopóki sam nie sprawdzisz to się nie dowiesz.
To co odpowiada jednemu Tobie może już niekoniecznie pasować.
Czytaj,oglądaj i decyduj....trafnego wyboru życze,pozdrawiam
mszkudlarek36
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 280
Dołączył(a): 19.03.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) mszkudlarek36 » 23.03.2014 21:52

Postanowiłem jednak, że na pierwszy raz odpuścimy sobie plan zwiedzenia jak największej liczby miejsc. Zbyt wiele czasu w samochodzie. Odwiedzimy Jeziora Plitwickie tam przenocujemy i następnego dnia ruszymy na wyspę Pag gdzie osiądziemy na dłużej i pomału bez pośpiechu zwiedzimy wyspę, ewentualnie jakiś wypad do Ninu lub Zadaru. Zastanawiam się jeszcze czy warto w czasie jednego pobytu odwiedzić Jeziora Plitwickie i wodospady Krka, czy jedno z powyższych sobie odpuścić?
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 23.03.2014 21:59

Jeśli będziesz w Plitwicach, Krkę sobie odpuść.
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 23.03.2014 22:01

Jeśli masz zamiar zwiedzać wodospady na rzece Krka to odpuść sobie wcześniej Plitvičke Jezera. Możesz po jeziorach się rozczarować. Poza tym co za dużo to niezdrowo :)
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7944
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 23.03.2014 22:04

Bocian napisał(a): Poza tym co za dużo to niezdrowo :)

Ale od przybytku głowa nie boli :oczko_usmiech:



Też zgadzam się z przedmówcami po Plitvicach w jednym roku Krka raczej niema sensu. :mrgreen:
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 23.03.2014 22:11

mszkudlarek36 napisał(a): Odwiedzimy Jeziora Plitwickie tam przenocujemy i następnego dnia ruszymy na wyspę Pag gdzie osiądziemy na dłużej i pomału bez pośpiechu zwiedzimy wyspę, ewentualnie jakiś wypad do Ninu lub Zadaru.


mszkudlarek36 napisał(a):Tak dla ułatwienia interesują mnie ładne widoki, przyroda, a także zabytkowe miasteczka, budowle, zamki itd.


Z wymienionych rzeczy na Pagu znajdziesz widoki i przyrodę, zresztą głównie nieożywioną... :mrgreen:
Z zabytków niewiele: Pag i stary Pag głównie. Dobrze, że ten Zadar jest niezbyt daleko...
A gdzie zamierzasz osiąść na Pagu?
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Pierwszy raz do Chorwacji - strona 3
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone