Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

PAG-bez strachu nie ma odwagi... Sezon 2 str.35

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
CROberto
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4909
Dołączył(a): 03.02.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) CROberto » 24.04.2021 19:39



Mam chwilę luzu - Seniorititki są skupione, na wytrzymaniu, w posłuszeństwie... :mrgreen:

Oczywiście powściągam swój entuzjazm , ten stan, nie utrzyma się, zbyt długo...
Na lądzie - taka sytuacja, nigdy by nie zaistniała... :oczko_usmiech:

Zatem, cieszę się tą ulotną chwilą...
Nim zajdzie słońce - uwięzione póki co demony mojej przenajcudniejszej - zaczną twardo stąpać, po apartamencie... :mrgreen:

Więc....powtarzam sobie ....
.... chwilo trwaj .......chwilo, nie przemijaj....
przygodo - nie kończ się... :mrgreen:

Wpływamy do zatoki Slana , która to wystawi wszystkich na próbę... :lol:

2.jpg


4.jpg


3.jpg


Nie jest to ......
....to rajskie miejsce, które stanowi główny cel wyprawy...
To jeszcze, nie te widoki ,które obiecałem...

Cienia tu nie ma ...... i nie będzie...
Pojawi się wraz z chmurami , ale to nastąpi - jutro lub za tydzień... :mrgreen:
Jak utarło się mówić , że na Pagu nie ma nic - tak tu, nie ma jeszcze bardziej...

Nikt, oprócz mnie tego nie wie ,że zostawię ich na brzegu - - a sam powędruję , gdzieś hen przed siebie ,by to sprawdzić...

Nie muszą tego wiedzieć , ale tak naprawdę - w Paskich Vratach jest wszystko, co do szczęscia mi potrzeba...
Finezyjne skały , fantastyczne morze i samotność na zawołanie...

Nie rzadko mierzę się z dylematem :

Wybrać egoizm , czy nie wybrać nic...
No cóż można powiedzieć ?
Jestem tylko człowiekiem ... :devil: mam wakacje - nie muszę pracować ....
..................................nawet nad sobą... :mrgreen:


Tak więc dopłyneliśmy , i ........polazłem.... :hearts:
Zdumiewa mnie, jak bardzo mi ufają 8O myślą ,że to będzie chwilka i siedzą w łódce... :lool:

5.jpg


6.jpg


Widoczki są niezłe ...
Mógłbym się cieszyć tym miejscem bardziej, ale....
...okrutna przeszłość - zaburza mój nastrój *

7.jpg


9.jpg


10.jpg



Kręcę się trochę, po okolicy...
Jednak, nie daję rady...
Czuję się nieswojo - postanawiam wracać...

8.jpg


Staję na plaży - widzę ,że byłem wyczekiwany...
Dziewczyny są bystre (na piechotę, daleko stąd do apart. :oczko_usmiech: ) , dlatego - mowa ciała przekazuje więcej, niż padające słowa...

- Jak myślisz, że jesteś taki mądry , bo zostawiłeś nas na plaży i będziemy grzecznie czekać - toś głupi jak...
.........
Przestań robić zdjęcia - mówię coś do ciebie... :evil:

-Znam twoje teksty na pamięć - zawsze wtedy, przestaję słuchać po mądrym.... :mrgreen:

Nie uwierzycie - roześmiała się...
No to, mamy pokój - możemy płynąć dalej... :lol:

12.jpg


13.jpg


14.jpg


*
https://pl.qaz.wiki/wiki/Slana_concentration_camp *

TO BE CONTINUED...
piotrf
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 18320
Dołączył(a): 26.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrf » 25.04.2021 08:06

Przeczytałem i głowę moją wczesnoniedzielną zaprzątnęły myśli z historią związane , a dokładniej to związkiem przyczynowo-skutkowym . . . a może . . . po kawie "lewe obroty złapałem" :idea: :wink:
Podobno każdy kamień był świadkiem obrazków , gdy to brat brata nożem harata . . . kamieni tam około mnóstwa , więc i rejon historycznie bogaty :?

Piękne zdjęcia , Robercie , scenografia z półki najwyższej , a skoro demony uśpione na czas dłuższy ( jak sądzę :lol: ), to raźniej popłyniemy dalej 8)



Pozdrawiam
Piotr
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12178
Dołączył(a): 16.12.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 25.04.2021 11:22

Niesamowita jest ta biała pustynia :hearts:

Ma w sobie coś dziwnego co mnie ciągnie...

Mąż powiedział że jak znajdziemy mały jacht z wielkim zbiornikiem na wodę to jest do zrobienia :mrgreen: Tylko w jak dalekiej przyszłości? :roll:
Katerina
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5003
Dołączył(a): 18.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katerina » 26.04.2021 02:12

CROberto
Wpływamy do zatoki Slana , która to wystawi wszystkich na próbę...

:( I pięknie i smutno :(
Wybrać egoizm , czy nie wybrać nic...

Niby to samo, ale jednak nie.
CROberto
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4909
Dołączył(a): 03.02.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) CROberto » 27.04.2021 09:33

piotrf napisał(a):Podobno każdy kamień był świadkiem obrazków , gdy to brat brata nożem harata . . . kamieni tam około mnóstwa , więc i rejon historycznie bogaty :?


Cierpię za każdym razem ,gdy o takich wydarzeniach czytam , lub słyszę... :cry:
Nie zrozumiałe bestialstwo ....
Jak ludzka istota , żyjąca wcześniej w normalnej społeczności - jest w stanie zmienić się w potwora... :?: :!: :!: :!:

piotrf napisał(a):
Piękne zdjęcia , Robercie , scenografia z półki najwyższej , a skoro demony uśpione na czas dłuższy ( jak sądzę :lol: ), to raźniej popłyniemy dalej 8)


Dziękuję bardzo :) z uciechą skorzystałem, czym matka ziemia mnie obdarowała :D
Sądzisz Piotrze właściwie :lol: część mocy oswojona ,część w letargu :oczko_usmiech: bez przeszkód będziemy gonić marzenia... :hearts:

Pozdrav :papa:
CROberto
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4909
Dołączył(a): 03.02.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) CROberto » 27.04.2021 09:50

Kapitańska Baba napisał(a):Niesamowita jest ta biała pustynia :hearts:

Ma w sobie coś dziwnego co mnie ciągnie...

Jest zjawiskowa i zmienna...
Gra światła sprawia ,że w pewnych porach wygląda , jak pokryta śniegiem 8O innym razem, jak saharyjskie wydmy ...
O brzasku i ,u schyłku dnia, to marsjański pejzaż... 8)
Na początku ciągnie .... .....potem uzależnia... :D
Kapitańska Baba napisał(a):Mąż powiedział że jak znajdziemy mały jacht z wielkim zbiornikiem na wodę to jest do zrobienia :mrgreen: Tylko w jak dalekiej przyszłości? :roll:


Jacht ,niech lepiej będzie duży - to załodze lepiej służy... :mrgreen:
:oczko_usmiech:
CROberto
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4909
Dołączył(a): 03.02.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) CROberto » 27.04.2021 10:11

Katerina napisał(a):
CROberto napisał(a):Wpływamy do zatoki Slana , która to wystawi wszystkich na próbę...

:( I pięknie i smutno :(


Bardzo i bardzo...


CROberto napisał(a):Wybrać egoizm , czy nie wybrać nic...

Katerina napisał(a):Niby to samo, ale jednak nie.


Trochę się tymi zdobyczami dzielę - pokazując zdjęcia :mrgreen: no i ....lubię mieć wybór....
Wolę odciski , niż odleżyny... :oczko_usmiech:
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12178
Dołączył(a): 16.12.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 27.04.2021 13:41

CROberto napisał(a):Jacht ,niech lepiej będzie duży - to załodze lepiej służy... :mrgreen:
:oczko_usmiech:


Wczoraj taki jeden wyszukaliśmy - no idealny....ale na ten moment nie zarezerwujemy bo jak :cry: :cry: :cry: Ciekawe czy na nas zaczeka :roll:
wiola2012
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2495
Dołączył(a): 26.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiola2012 » 27.04.2021 21:39

CROberto napisał(a): Jestem tylko człowiekiem ... :devil: mam wakacje - nie muszę pracować
..................................nawet nad sobą... :mrgreen:

Czy to zasługa Pagu? Taka asertywność 8O , do pozazdroszczenia. Częściej mam poczucie, że nuszę dbać o to, żeby wszyscy byli zadowoleni. Chyba klasyfikuję się na „pagową” terapię :wink:
CROberto napisał(a): no i ....lubię mieć wybór....
Wolę odciski , niż odleżyny... :oczko_usmiech:

Świetny tekst, muszę go zapamiętać :D , posłuży mi jako cięta riposta dla mojej leżakującej, drugiej połowy :wink:
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 28.04.2021 09:06

Taki plan na pływanie miałam na lipiec. Ale cena najmniejszej łódki (600 kn na dzień, 550 kn na pół) zdecydowanie mnie zniechęcił. Dla 3 osób jednak wysoka.... No i jednak nasza lipcowa pogoda nie była taka pewna... co rano trzeba było sprawdzać, co będzie i którą stronę wyspy na odpoczynek wybrać....
Może kiedyś?? Może kajakiem??

:papa:
CROberto
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4909
Dołączył(a): 03.02.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) CROberto » 28.04.2021 16:27

Kapitańska Baba napisał(a):
CROberto napisał(a):Jacht ,niech lepiej będzie duży - to załodze lepiej służy... :mrgreen:
:oczko_usmiech:


Wczoraj taki jeden wyszukaliśmy - no idealny....ale na ten moment nie zarezerwujemy bo jak :cry: :cry: :cry: Ciekawe czy na nas zaczeka :roll:

Po tym co czytam na forach ,to trudno mieć nadzieję ,że poczeka...
Rozumiem konsternację , ale wiesz ,że masz megafarta :?: :!:
Komu delfiny się tak " naprzykrzają " ,tak jak wam... :oczko_usmiech:
CROberto
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4909
Dołączył(a): 03.02.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) CROberto » 28.04.2021 16:31

wiola2012 napisał(a):
CROberto napisał(a): Jestem tylko człowiekiem ... :devil: mam wakacje - nie muszę pracować
..................................nawet nad sobą... :mrgreen:

Czy to zasługa Pagu? Taka asertywność 8O , do pozazdroszczenia. Częściej mam poczucie, że nuszę dbać o to, żeby wszyscy byli zadowoleni. Chyba klasyfikuję się na „pagową” terapię :wink:


Jedyne, nad czym w swoim życiu, w pełni panujemy - to nasze nastawienie... :lol:
CROberto napisał(a):
no i ....lubię mieć wybór....
Wolę odciski , niż odleżyny... :oczko_usmiech:

wiola2012 napisał(a):Świetny tekst, muszę go zapamiętać :D , posłuży mi jako cięta riposta dla mojej leżakującej, drugiej połowy :wink:


:P
Biorę ograniczoną odpowiedzialność ,za następstwa.. :oczko_usmiech:
W moim przypadku , jest dobrze spersonalizowany... :mrgreen:
:papa:
CROberto
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4909
Dołączył(a): 03.02.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) CROberto » 28.04.2021 16:39

piekara114 napisał(a):Taki plan na pływanie miałam na lipiec. Ale cena najmniejszej łódki (600 kn na dzień, 550 kn na pół) zdecydowanie mnie zniechęcił. Dla 3 osób jednak wysoka.... No i jednak nasza lipcowa pogoda nie była taka pewna... co rano trzeba było sprawdzać, co będzie i którą stronę wyspy na odpoczynek wybrać....
Może kiedyś?? Może kajakiem??

:papa:

Fakt ,że płatność dla jednej rodziny - niska nie jest...
Pogoda ,to kluczowy element , aby czerpać pełną radość, z takiego rejsu.
Zapewne, okazja jeszcze się trafi.
Kajak i ponton, też fajny :) ale jednak przegrywają przy dalekosiężnych planach...
Warto dać się skusić... 8)
:papa:
CroAna
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1794
Dołączył(a): 31.05.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) CroAna » 30.04.2021 14:36

CRoberto Kuzynie mój, wybacz późne dołączenie me do Twej niezwykłej wyprawy :hearts:
Pagątko kocham całym sercem i wracam tam zawsze z wielką ochotą. Tymbardziej radochę sprawiła mi ta rozpoczęta lektura ( na razie przetrzepałam 1/6 :oczko_usmiech: )
Cudna poezja, cudne dziewczęta, cudne focie (nie mylić z "čudne" czasami :lool: ) a i ten...hmmm"stary czlowiek pod starą masliną" nie jest ten tego...taki ...stary :smo: :oczko_usmiech:
Cieszę się ,że zaraziłeś się z odwagą jego bakcylem, mimo strachu,który ma wielkie 8O
markid
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 277
Dołączył(a): 27.08.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) markid » 30.04.2021 15:22

I ja tam byłem - na Pagu ogólnie, a w Metajnie w szczegółach. Wracając pewnego wieczoru z Plažy Ručica z cała naszą wesołą gromadką, lekko rozjuszony dopiero co odebranym telefonem od majstra remontującego w tym czasie naszą łazienkę, przechodząc koło starego cmentarza - zobaczyłem to - kompletna cisza i nagle błyskawice nad Mordorem (Velebit)...
... już wiedziałem, że ten remont nie skończy się dobrze.
I ja dołączam się, jeśli można, do słuchaczy / oglądaczy tej relacji - lepiej późno niż wcale, jak powiedział pasażer ... :papa:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
PAG-bez strachu nie ma odwagi... Sezon 2 str.35 - strona 60
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone