Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Meldunki z tras / przejść granicznych do Cro - sezon 2022

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
stachan
Koordynator forum
Avatar użytkownika
Posty: 3084
Dołączył(a): 16.02.2014
Meldunki z tras / przejść granicznych do Cro - sezon 2022

Nieprzeczytany postnapisał(a) stachan » 18.04.2022 06:56

Drodzy Cromaniacy 8)

Za pasem start wyjazdów majówkowych, a powoli zbliżamy się także do nowego sezonu wakacyjnego. Będzie on z pewnością inny od ubiegłorocznego - pozbawiony rygorów i obostrzeń sprawi, że łatwiej będzie się nam wszystkim podróżować. Mimo to aktualny obraz poszczególnych tras i/lub przejść granicznych z pewnością wielu Cromaniakom pomoże w planowaniu podróży, więc zachęcamy do dzielenia się wrażeniami - ten wątek ma uporządkować te dane i zbierać je w jednym miejscu, niech będą one uzupełnieniem obrazu z kamer, które możemy obserwować na stronie HAK - Kamere :idea:


Prosimy o krótkie, treściwe raporty z Waszych przejazdów w tegorocznym okresie kanikuły :hut:

W meldunkach prosimy zawrzeć następujące dane:

- skąd wyjazd,
- jakim samochodem,
- sytuacja na drogach / autostradach,
- krótki opis przekraczania danej granicy,
- własne, istotne spostrzeżenia, uwagi, wskazówki dla innych forumowiczów.

Mile widziane zdjęcia :mrgreen:
komaciek
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 335
Dołączył(a): 27.03.2005
Meldunek

Nieprzeczytany postnapisał(a) komaciek » 02.05.2022 17:03

30.04. Trasa przez Czechy, Austrię, Słowenię na Istrię. Przed Olomuncem remont i korek z opóźnieniem około 15 minut. Do Brna jeszcze trzy zwężenia ale płynnie. Wiedeń tradycyjnie 60/80 w miarę płynnie. Przed Graz zwężenie na kilkunastu kilometrach i ruch 80km/h. Słowenia bezproblemowo, dwa zwężenia ale płynność ruchu zachowana. Wjazd do Chorwacji 5 minut na przejściu. Od Ostrawy do Umagu 9 godzin jazdy z przerwą na obiad w Mikulowie i jeszcze dwoma krótszymi przystankami.
Rudiok
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 114
Dołączył(a): 28.10.2010
Re: Meldunki z tras / przejść granicznych do Cro - sezon 202

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rudiok » 03.05.2022 20:17

30.04. Trasa z Podkarpacia przez Słowację i Węgry. Na granicy słowackiej i węgierskiej pustki. Na Węgrzech już się jedzie wyremontowaną nowopowstałą drogą od granicy więc jest płynnie i sprawnie. W okolicy Budapesztu kilkuminutowe korki a tak to płynnie. Na granicy Węgry-Chorwacja jeden czynny pas i 10 minut czekania, głównie przez ukraińskie auta. Od chorwackiej granicy przez kilka kilometrów są zwężenia remontowe i wyłączone niektóre pasy, trudno powiedzieć jak długo to potrwa bo w sezonie mogą się tu tworzyć korki. Póki co jeden z najszybszych przejazdów do Cro.

Przy przekraczaniu granicy Chorwacja-Bośnia pytają o testy/certyfikaty covid, ale przy dwukrotnej wizycie tylko pytali, nikt nie chciał nic oglądać. Jadąc korytarzem przez Neum tylko raz chcieli w ogóle jakieś dokumenty a tak to machnięcie ręką jak za starych dobrych czasów.

Nie polecam jechać z Bośni bezpośrednio na Neum przez Hutovo, bo droga jest w ciągłym remoncie i jedzie się na zmianę równym asfaltem i szutrowymi serpentynami, lepiej nadłożyć drogi i kierować się na Metkovic albo Slano.

Update z drogi powrotnej: w Letenye trochę dłużej się stało z uwagi na niedawny wypadek (https://ptujinfo.com/novica/kronika/fot ... sti/208526), do tego doszło kilka zwężeń na samej autostradzie chorwackiej, ale mają maksymalnie po kilkaset metrów.

Na przejściu Węgry/Słowacja (Tornyosnémeti) Policja usadowiła się w ukryciu na końcu remontowanej drogi i trzepała turystów (jest tam krótki odcinek z ograniczeniem 60 przechodzący płynnie w autostradę). Dodatkowo w okolicy Koszyc kręci się też nieoznakowany radiowóz.
komaciek
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 335
Dołączył(a): 27.03.2005
Re: Meldunki z tras / przejść granicznych do Cro - sezon 202

Nieprzeczytany postnapisał(a) komaciek » 10.05.2022 17:50

8.05. około godziny 8 start z Umagu, na przejściu Dragonija około 20 minut czekania, bo trafił się autokar. Słowenia płynnie, z niewielkim ruchem do Lublany, potem natężenie ruchu większe. Na granicy z SLO/AT po stronie austriackiej zwężenie do jednego pasa i zaglądanie do samochodów przez szybę :( Zwolniło to ruch niepotrzebnie. W samej Austrii ruch spory, ale podróż bez zakłóceń, Wiedeń tradycyjnie 80/60. Na autostradzie A2 przybyło fotoradarów i odcinkowych pomiarów prędkości. Granica z Czechami przed Mikulovem bez korków, do Brna ruch spory i wolny, potem już normalnie, choć kilka zwężeń. Około godziny 17 minięcie Ostrawy i wjazd do Polski, co zważywszy na obiad w Mikulovie uważam za bardzo dobry czas przejazdu.
rocker
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 513
Dołączył(a): 15.07.2011
Re: Meldunki z tras / przejść granicznych do Cro - sezon 202

Nieprzeczytany postnapisał(a) rocker » 03.06.2022 04:21

rocker napisał(a):Panowie, wyjazd przede mną. Troszkę zgłupiałem przez te wszystkie wątki, może ktoś polecić sprawdzoną/szybką trasę ominięcia autostrady?
DIds76 co polecasz, tę trasę którą kiedyś wklejałeś?
https://www.google.com/maps/dir/Spielfe ... m1!2b1!3e0


a więc POZDRAV z Loviste :) morze OK, piwo zimne, a kobiety ... same emerytki :)

wracając do tematu, przejazd przez Czechy generalnie OK, ale zaznaczam wyjechałem ze Śląska po 19, ale za Ołomuńcem zaczęły się roboty i ograniczenia w prędkości a te praktycznie do samego Brna i kawałek za nim. Austria minęła spoko, bez żadnych przeszkód. Zjechałem z autostrady w Spiefeld i dalej jechałem trasą z linka powyżej. Przyjemna i bez żadnych problemów, na tym przejściu nie byłem już kilka lat ale nic się nie zmieniło. Przed samą granicą wjazd małymi serpentynami na górkę, a tam przejście z tablicą "FOR EU CITIZENS", pogranicznik: jeden spał a drugi został oderwany od gry na komórce. Wjazd do Chorwacji już bez przeszkód, jedyny minus to taki że kawałek autostrady był zamknięty i objazdem trzeba było jechać na następny.
vin
Croentuzjasta
Posty: 310
Dołączył(a): 12.05.2021
Re: Meldunki z tras / przejść granicznych do Cro - sezon 202

Nieprzeczytany postnapisał(a) vin » 04.06.2022 00:15

trasa Poznań-Boboszow-Olomuniec-Brno-Bratyslawa-HU 3.06.2022
Do granicy polskiej bez żadnych przeszkód, poza jednym wahadłem na obwodnicy Bystrzycy Klodzkiej. W Boboszowie o 19.30 na granicy nikogo. Odcinek Mohelnice-Brno z paroma zwężkami, ale dwa pasy zachowane, do tego cały Prostejov po jednym pasie w każdą stronę, więc w godzinach szczytu pewnie ciężko. Brno-Bratyslawa podobnie, pojedyncze miejsca ze zwężeniami, na granicy pusto (22:00), nawet nie trzeba przez dawne przejście jechać, jak to za Covidowych czasów było. Na wjeździe do Bratysławy też remont, ale nadal dwa pasy. Stara granica SK-HU w Rajce (23:00) - ciemno i głucho.
vin
Croentuzjasta
Posty: 310
Dołączył(a): 12.05.2021
Re: Meldunki z tras / przejść granicznych do Cro - sezon 202

Nieprzeczytany postnapisał(a) vin » 04.06.2022 19:32

4.06, trasa Mosonmagyaróvár - Szombathely - Genterovci - Mursko Sredisce - Varazdin - Zagreb - Split - Zagvozd
Przejazd starą węgierską 86 bez problemów (samoobsługowa stacja nieczynna, więc nie podpowiem, czy się da zatankować). By nie ryzykować, zamiast przez Redics pojechalem przez Genterovci, droga bardzo dobra, jedynie na samej granicy ograniczenie do 30, bo jest obniżenie terenu. Ale polecam, jeśli ktoś nie chce przez Redics, a woli ścinać przez Słowenię. Na granicy SLO-HR 17 minut korka (z zegarkiem w ręku, ok. 10.30), paszporty sprawdzane w obu budkach. Kawałeczek za granicą rozkopy i drobne wahadło sterowane ręcznie, szło na bieżąco, dalej drugie ze światłami, też na bieżąco. Dalej do Cakovca i Varazdina płynnie. W Varazdinie zakup ENC i wjazd na autostradę - udostępniony jeden pas, więc gdzieś wcześniej musi być zwężka, ale ruch niewielki. Od Lucko do Karlovaca średnio 120km/h, chwilami wolniej, ze względu na liczbę aut, potem już płynnie. W zasadzie jedyna zwężka to w tunelu przed Splitem - po jednym pasie.
PS. Po obu stronach Sv. Roka tak samo ciepło - 32 stopnie ;)
adamosos
Croentuzjasta
Posty: 132
Dołączył(a): 25.01.2014
Korki po drodze nad Adriatyk i jak ich uniknąć...

Nieprzeczytany postnapisał(a) adamosos » 22.06.2022 17:56

wyjazd we wtorek ze Śląska/Mikołów ~7:15, bez żadnych problemów po drodze, Odrobinę gęściej przy Prościejowie i Brnie, Wiedeń gęsto ~20/40/60 km/h ale jechaliśmy.
Na granicy Slo/Cro (Dragonja) kilka samochodów - Istria Poreć ~17:00

Paliwo na stacji Maribor (ta z MC Donaldem) 1,85Eur/litr PB95 - brrr
mr-owl
Odkrywca
Posty: 61
Dołączył(a): 24.05.2022
Re: Meldunki z tras / przejść granicznych do Cro - sezon 202

Nieprzeczytany postnapisał(a) mr-owl » 22.06.2022 22:03

Ja wczoraj jechalem tj 21/06 Austria A8/A9 bardzo duzo ograniczen i robot, szczegolnie na A9 ale wszystko plynnie. Granica Slo/Aut w Macelj plynnie moze 5min przed 11 rano. Jak wyzej paszporty sprawdzane ale nie jakos wnikliwie. Kolo Zagrzebia spory ruch, ale na bramkach plynnie. Potem na A1 gdzie niegdzie jakies drobne roboty drogowe i ograniczenie do 80-100kmh, wszystko szlo plynnie w srodku dnia, we wtorek.

Jadac z UK, przejezdzajac Belgie, Niemcy, Austrie podrodze w Chorwacji kultura jazdy troche zaskakuje. Wszystkim sie wydaje spieszyc. Sporo agresywnych zachowan, siedzenie na zderzaku i poganianie mimo jazdy z predkoscia 130kmh. Jazda po chorwackich autostradach troche przypomina jazde po polskich trasach szybkiego ruchu.
CroVisitor
Globtroter
Posty: 32
Dołączył(a): 07.06.2021
Re: Meldunki z tras / przejść granicznych do Cro - sezon 202

Nieprzeczytany postnapisał(a) CroVisitor » 23.06.2022 20:52

11 czerwca w sobotę wyjazd z Wrocławia do Okrung Gornji.
Trasa przez Kłodzko, Boboszów, Ołomuniec, Brno, Wiedeń, Ilz (do Bad Radkersburg, potem Ormoż), Varażdin. Zagrzeb.

Wyjazd o 22, wszędzie cisza, spokój, na granicy z Chorwacją 1 minutka, brak samochodów, na bramkach bez korków, wszystko płynnie, mały ruch.

25 czerwca rano taka sama trasa powrotna.
robpiwcio
Podróżnik
Posty: 25
Dołączył(a): 19.03.2017
Re: Meldunki z tras / przejść granicznych do Cro - sezon 202

Nieprzeczytany postnapisał(a) robpiwcio » 30.06.2022 20:56

Kolego, chce właśnie tym objazdem chcę jechać w tym roku, wyjeżdżam 05.08., i jadę busem. Mam pytanie o dojazd do granicy w Ormoż, z tego co się z orientowałem to nie można dojechać do przejścia przez miasto, bo postawili tam donice przed tym przejazdem kolejowym, tylko dojeżdża się z drugiej strony, czy ta droga jest tam w miarę przejezdna dla busa. I drugie pytanie, czy po drodze zauważyłeś gdzieś w Słowenii stacje paliw czynne całą dobę. Ostatnie lata jeździłem przez Węgry i kiedyś jechałem przez Cvetlin a teraz chcę jechać tak jak Ty, lubię zmieniać trasy.
adamosos
Croentuzjasta
Posty: 132
Dołączył(a): 25.01.2014
Re: Meldunki z tras / przejść granicznych do Cro - sezon 202

Nieprzeczytany postnapisał(a) adamosos » 30.06.2022 21:30

Dzisiaj powrót z Istrii wyjazd o 9:00 z Bijela Uvala.
Na bramkach na autostradzie już korek, objechane przez Buje i przejście w Plovanija - kilka samochodów dalej przez Portoroż (korek przed Koprem a trasie przez Dragonja) przez Portoroż wujek Gugl mówił że podobno szybciej.
Słowenia do Lubljany gęsto upierdliwie, dalej lepiej.
Austriacy oczywiście ciągle coś weryfikują na granicy ale bez problemu.
Wiedeń - katastrofa - jakiś wypadek i próbowałem objeżdżać S1/A4 żeby wrócić na A23 przed Dunajem - jeden wielki katastrof, udało się uciec na Bratysławę ale zjechałem na Schwechat Ost z S1 i dalej 9 a później 49 do Brzecławia i na A2 w Czechach. Dalej małe problemy w okolicy Brna przy zwężeniu z 3 do 2 pasów jakiś wypadek jak dojechaliśmy to już sobie koledzy na stacji wyjaśniali z Policją co i jak.

Ostatecznie powrót okazał się podobnie czasochłonny co dojazd ~ 11h (drugie auto utknęło a powrocie w Wiedniu ostatecznie tak się zbetoniło że dojazd + 1,5h)
simi79
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 01.08.2021
Re: Meldunki z tras / przejść granicznych do Cro - sezon 202

Nieprzeczytany postnapisał(a) simi79 » 01.07.2022 06:39

Trasa Rybnik-Podgora 24/25.06. Wyjazd ok 17, Czechy brak korków, jedynie spowolnienie na odcinkach z robotami drogowymi, Austria też bez problemów, sam Wiedeń po godz. 20 płynny przejazd. Granica SLO/HR o północy, po stronie Słowenii prawie bez zatrzymania i bez kontroli, na Chorwackiej ok 10-15 minut. Czas dojazdu to ok 14h, w tym ponad 2 godziny drzemki.
Violette
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 407
Dołączył(a): 08.08.2010
Re: Meldunki z tras / przejść granicznych do Cro - sezon 202

Nieprzeczytany postnapisał(a) Violette » 02.07.2022 07:44

Właśnie rozpoczęliśmy podróż powrotną
W radiu podają że na Lucko od strony Słowenii jest korek na 4 kilometry.
biokd
Croentuzjasta
Posty: 181
Dołączył(a): 18.07.2011
Re: Meldunki z tras / przejść granicznych do Cro - sezon 202

Nieprzeczytany postnapisał(a) biokd » 02.07.2022 11:02

Violette napisał(a):Właśnie rozpoczęliśmy podróż powrotną
W radiu podają że na Lucko od strony Słowenii jest korek na 4 kilometry.

Lucko można objechać wbijajac na autostradę na nastepnym punkcie chyba w Demerje. Korzystałem z tego objazdu kilka razy, tu gdzieś na forum kilka lat temu ktoś o tym objeździe pisał i od tego czasu korzystam:)
Następna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagicron
Meldunki z tras / przejść granicznych do Cro - sezon 2022
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone