Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Meldunki z tras / przejść granicznych do Cro - sezon 2022

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
elka21
Mistrz Europy UEFA
Posty: 9086
Dołączył(a): 20.08.2015
Re: Meldunki z tras / przejść granicznych do Cro - sezon 202

Nieprzeczytany postnapisał(a) elka21 » 21.08.2022 11:27

RKStefan napisał(a): Burza przeczekana na parkingu, więc na starym przejściu w Letenye dopiero ok. 6 ale za to puściutko (poprzednie 2 lata 1,5-2h stania).

Nie wierzę, że na starym przejściu granicznym, w poprzednich latach tyle stałeś.
jaano
Turysta
Posty: 12
Dołączył(a): 15.08.2007
Re: Meldunki z tras / przejść granicznych do Cro - sezon 202

Nieprzeczytany postnapisał(a) jaano » 21.08.2022 17:18

Wyjazd o 10ej z Bielska, przez Cieszyn, trochę korków na mijankach na drodze do Jablunkova, dalej Słowacja i jazda z dozwoloną prędkością, ruch średni do małego, następnie Węgry także pilnując prędkość, ruch jak na Śłowacji, Słowenia Mursko Središće bez kolejki (ok 17:30) i na Varażdin a w zasadzie jezioro zaraz obok i trochę odpoczynku do ok 20ej, no i jazda na południe na nowy most Peljeski i tu zaskoczenie - most super ale droga za mostem masakra - tu jeszcze ruch puszczony starą drogą (nowa w budowie) - ciasną i bardzo krętą i nawet autobusy tu jadą ( nie wiem jak biorą niektóre zakręty.. ja w nocy nie wiedziałem gdzie się skręca, bo reflektory nie miały takiego bocznego zasięgu), potem droga wypada na starą i jazda jak zawsze. Pierwszy prom z Orebiča i trochę drzemki na Lumbardzie.. no i Korčula w pełnej krasie.
majkel001
Globtroter
Posty: 45
Dołączył(a): 02.06.2019
Re: Meldunki z tras / przejść granicznych do Cro - sezon 202

Nieprzeczytany postnapisał(a) majkel001 » 22.08.2022 18:56

Jest trochę czasu, to napisze... wyjazd z Radomia ok 20, cel Vinisce (niedaleko Trogir). Dojazd na miejsce koło 13. Trasa czechy, Austria, Słowenia. Jako że mieliśmy wazna winietę Słoweńska to pojechaliśmy na główne przejscie w Macelj, Środa po 6 rano pustki. Dalej tak samo. Za Zagrzebiem do rozjazdu na Rjieke trochę tłoczno, ale be jakiś zatwardzien. Ogólnie spokojnie, bez pośpiechu, godzinka na śniadanie już w Chorwacji, później też jakieś przystanki.
Gorzej będzie z powrotem, bo wracamy w sobotę 27 sierpnia... :roll:
pimpus
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 16.08.2021
Re: Meldunki z tras / przejść granicznych do Cro - sezon 202

Nieprzeczytany postnapisał(a) pimpus » 26.08.2022 21:54

Proszę- w szerszym zapewne interesie- o meldunki z powrotu 26-28.08. Wracamy z dzieciakami w ten weekend i stąd pytanie. Ja będę informować jutro od południa.
Havena
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 130
Dołączył(a): 29.07.2010
Re: Meldunki z tras / przejść granicznych do Cro - sezon 202

Nieprzeczytany postnapisał(a) Havena » 27.08.2022 09:50

21.08 Karasovici (Cro-Czarnogóra) - praktycznie z marszu. W druga stronę duży korek. 25.08 Vitaljina (Czarnogóra - Cro) może z 20 min stania. W druga stronę pusto.

Pozdrawiam,
Havena
wikol
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1902
Dołączył(a): 19.07.2013
Re: Meldunki z tras / przejść granicznych do Cro - sezon 202

Nieprzeczytany postnapisał(a) wikol » 27.08.2022 10:21

Jaki jest sens meldować z trasy skoro sytuacja na drugi dzień może być całkiem inna.
W niedzielę pod Zagrzebiem było pusto, po 24 godzinach mega deszcz i korek na 2km.
pimpus
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 16.08.2021
Re: Meldunki z tras / przejść granicznych do Cro - sezon 202

Nieprzeczytany postnapisał(a) pimpus » 27.08.2022 10:44

Korek przy przejściu Cro-Słowacja- tylko rzut oka na paszporty ale b.duzy ruch. Reszta trasy z Szybenika bez problemów.
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7937
Dołączył(a): 20.08.2008
Re: Meldunki z tras / przejść granicznych do Cro - sezon 202

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 27.08.2022 12:32

pimpus napisał(a):Korek przy przejściu Cro-Słowacja- tylko rzut oka na paszporty ale b.duzy ruch. Reszta trasy z Szybenika bez problemów.

A gdzie takie przejście :?: :wink:
markid
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 276
Dołączył(a): 27.08.2004
Re: Meldunki z tras / przejść granicznych do Cro - sezon 202

Nieprzeczytany postnapisał(a) markid » 27.08.2022 17:44

Pewnie miało być Cro-Słowenia :)
mietas69
Croentuzjasta
Posty: 171
Dołączył(a): 02.02.2020
WitRe: Meldunki z tras / przejść granicznych do Cro - sezon

Nieprzeczytany postnapisał(a) mietas69 » 28.08.2022 06:10

Witam. Tychy wyjazd o 7.20 Zwardoń Laliki Bp gburowaty właściciel czy też ajent pobierałpo 3 zł za toaletę i straszył Ukrainką. 12.30 obiad w Czornej nie do przejedzenia i bardzo tanio .Mursko sredisce 1 w kolejce. Karlowac o 18 na nocleg. Wyjazd 0 7.30 do Drvenik Gornja Vala .przyjazd o 13 .trsa beż problemu oprócz dużych opadów pod Zagrzebiem tunel Svet Rock 21 stopni za tunelem 28 stopni. Bez chmurki .wypoczywamy ,powrót 8.09 Chvala
majkel001
Globtroter
Posty: 45
Dołączył(a): 02.06.2019
Re: Meldunki z tras / przejść granicznych do Cro - sezon 202

Nieprzeczytany postnapisał(a) majkel001 » 29.08.2022 20:24

Droga z Chorwacji....
wracaliśmy w sobotę 27 sierpnia. Zastanawiałem się jaką opcje powrotu wybrać, od godziny wyjazdu, do trasy. Dom opuściliśmy o 10.00 , więc jak większość wczasowiczów..... Co nie wróżyło bezkorkowej jazdy... wstąpiliśmy jeszcze do Szybenika na zakupy i o 12.30 wyruszyliśmy w drogę powrotną do Radomia. Zdecydowałem aby pojechać droga bezpłatna prowadząca do Jezior Plitvickich.. I wydaje mi się ze to był dobry wybór. Google pokazywał korki na pętli przed Sveti Rok, później też według googla było tłoczno aż do Lucko i granicy w Macelj.
Droga która wybrałem, moim zdaniem naprawdę spoko, ruch znikomy, żadnych korków. Jedynie ostatni fragment, już na przedmieściach Zagrzebia prowadził lokalnymi, "osiedlowymi" uliczkami, tak aby ominąć korek w Lucko i wjechać na autostradę już za... Następnie pojechaliśmy na przejście w Trnovec (byliśmy pierwszymi z dwóch aut na granicy). Następnie na Bad Radkersburg I dalej droga 66 i później na autostradę... na miejscu w Radomiu byliśmy o 6:30 rano, gdzie po drodze mieliśmy jeszcze kilka przystanków, np. McDonald przed Wiedniem. No i pogoda , była fatalana. Od Słoweni do Bratysławy cały czas deszcz naginał, więc prędkość nie mogła być zbyt wysoka (Jeden bus na polskich tablicach cisnął mega.... I za pół godziny mijaliśmy go na barierkach.. policja już była)....
Moim zdaniem niezła opcja , widokowa, bezkorkowa.
Ps. Zalecam jazdę zgodnie z przepisami, kilka kilometrów za granicą Chorwacko Słoweńska stał radiowóz z panią policjantką, która zdecydowała poznać moje dane ...
Ps.2 minus tej trasy, jest także taki ze nie jedzie się przez Sveti Rok
AdamBo
Croentuzjasta
Posty: 157
Dołączył(a): 25.01.2008
Re: Meldunki z tras / przejść granicznych do Cro - sezon 202

Nieprzeczytany postnapisał(a) AdamBo » 29.08.2022 20:53

Taka sytuacja:
Wyjazd Z Breli o 1:00 w nocy (29.08.) ,przekroczenie granicy w Letenye około 6:00 ( pusto) , dalej przez Słowację , potem Zwadroń i do domu. Zero korków, płynna jazda.
elka21
Mistrz Europy UEFA
Posty: 9086
Dołączył(a): 20.08.2015
Re: Meldunki z tras / przejść granicznych do Cro - sezon 202

Nieprzeczytany postnapisał(a) elka21 » 29.08.2022 21:22

AdamBo napisał(a):Taka sytuacja:
Wyjazd Z Breli o 1:00 w nocy (29.08.) ,przekroczenie granicy w Letenye około 6:00 ( pusto) , dalej przez Słowację , potem Zwadroń i do domu. Zero korków, płynna jazda.

Nie wiem, jakie miałeś układy z gospodarzami, ale za nockę zapłaciłeś, a spędziłeś ją w samochodzie, w drodze do domu.
empire13
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1945
Dołączył(a): 26.06.2016
Re: Meldunki z tras / przejść granicznych do Cro - sezon 202

Nieprzeczytany postnapisał(a) empire13 » 29.08.2022 21:36

Dzisiaj wracałem z Cro. O 12 stare przejście puste.
AdamBo
Croentuzjasta
Posty: 157
Dołączył(a): 25.01.2008
Re: Meldunki z tras / przejść granicznych do Cro - sezon 202

Nieprzeczytany postnapisał(a) AdamBo » 29.08.2022 21:38

Tak, zapłaciłem. Ale wolę wyjechać w nocy niż o 10 rano i narzekać na korki. Taniej wychodzi niż nocleg po drodze i wydłużona droga powrotna. Każdy kalkuluje wg własnych priorytetów.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Meldunki z tras / przejść granicznych do Cro - sezon 2022 - strona 7
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone