Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Otok Pag - wyspa o kilku obliczach

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
kaja45
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 276
Dołączył(a): 06.07.2009
Otok Pag - wyspa o kilku obliczach

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaja45 » 04.08.2010 07:19

Witam wszystkich forumowiczów i cromaniaków, na łamach tego postu, chciałbym podzielić się z Wami swoimi wrażeniami z dwutygodniowego pobytu na tej pięknej, dziwnej i zaskakującej wyspie.

Dlaczego Chorwacja ? Dlaczego wyspa Pag ?

Chorwacja - bo podczas pierwszego pobytu w Chorwacji na wyspie Hvar w 2009 roku (choć nie do końca udanego głównie z powodu pogody), urzekła mnie swoim pięknem, kulturą i kuchnią :D . Moja pierwsza relacja relacja z tej przygody tutaj.

Wyspa Pag- nie uczestniczyłem w wyborze miejsca, to znajomi byli inicjatorami całego przedsięwzięcia, a lokalizacja padła na wyspę Pag z uwagi na połączenie wyspy z lądem mostem, fajne kwatery, stosunkowo blisko (ode mnie 1005 km), dobre miejsce na punkt wypadowy.

Nie uczestniczyłem w wyborze miejsca dlatego, że z przyczyn zawodowych w 2010 r. urlop miał być spędzony w Polsce (kolidacja urlopów), ale podczas ferii zimowych sytuacja zmieniła się i mój szwagier zmienił termin swojego urlopu i nie mógł pojechać do Chorwacji, a znajomi, którzy organizowali wypoczynek zaproponowali nam wyjazd na wyspę Pag do miejscowości Mandre.

W związku z tym, że termin i cel podróży był już mi znany od marca podjąłem poszukiwania wszelkich informacji o tej wyspie i okolicy (tu podziękowania dla forumowiczów opisujących swoje wrażenia z pobytu na tej wyspie, w szczególności dla Nero i helen :D ).

Na którymś spotkaniu razem ze znajomymi ustaliliśmy trasę podróży tym razem wybraliśmy inną droge niż rok temu tj. Słowacja-Węgry (sławetna droga nr 86 w końcu musiałem wstąpić do klubu Route 86)-Słowenia (objazd przez Lendavę)-Chorwacja. Wyjazd został zaplanowany na 10 lipca godz. 5:30.

To be continued...
helen
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2045
Dołączył(a): 08.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) helen » 04.08.2010 07:28

Pierwsza? :D
Zasiadam i czekam na c.d. i zdjęcia.
Jacek 206
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2822
Dołączył(a): 30.04.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jacek 206 » 04.08.2010 07:39

Chętnie poczytam Twoją relację.
Pozdrawiam. :lol:
kaja45
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 276
Dołączył(a): 06.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaja45 » 04.08.2010 10:22

Tak jak pisałem wcześniej czas upływał na przygotowaniach do wyjazdu i poszukiwaniach atrakcyjnych miejsc, w końcu przyszedł ten dzień i godzina "0".

Około godziny 5:15 wyjazd nasz osiołek (Citroen Berlingo, moja żona kierowiec, ja pilot uzbrojony w navi z AutoMapą i nasze dwie córki). W Pszczynie spotkaliśmy się ze znajomymi i razem w kolumnie dwóch pojazdów ruszyliśmy DK nr 1 w kierunku Bielska Białej, dalej przez Żywiec i Zwardoń, muszę powiedzieć, że ruch o tej porze był znikomy, granicę Polską-Słowacką przekroczyliśmy w Lalikach. Od Żyliny przejazd autostradą do Bratysławy

Obrazek,
później bezpłatny kawałeczek autostrady węgierskiej i zjazd na Route 86

Obrazek
Obrazek

Przed Csorną były dwie mijanki spowodowane robotami drogowymi, ale obyło się bez czekania. W planach mieliśmy postój na obiad w sławionej przez forumowiczów restauracji w Csornej, niestety pora czasowa nie pozwoliła nam skorzystać ze specjalności tej knajpki (byliśmy tam około 10:20), ale jak mówi stare przysłowie pszczół "co się odwlecze to nie uciecze"

Obrazek
Roxi
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5097
Dołączył(a): 06.11.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Roxi » 04.08.2010 10:26

Zaglądam, czytam i czekam na ciąg dalszy.
W tym roku prawdziwy wysyp relacji o Pagu, nic dziwnego... piękny ten Pag.
Jadę z Tobą :lol:
kaja45
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 276
Dołączył(a): 06.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaja45 » 04.08.2010 10:42

Roksa_ napisał(a):Zaglądam, czytam i czekam na ciąg dalszy.
W tym roku prawdziwy wysyp relacji o Pagu, nic dziwnego... piękny ten Pag.
Jadę z Tobą :lol:

Tak zauważyłem, taki zbieg okoliczności, ja osobiscie w tym czasie nie spotkałem wielu rodaków w Mandre, ale trzeba przyznać wyspa Pag ma swoją specyficzną urodę.
awram_
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 132
Dołączył(a): 07.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) awram_ » 04.08.2010 10:43

Tak jest, Pag ma w sobie to coś :).

Czekam na cd. Pozdro
jacektomek321
Globtroter
Posty: 59
Dołączył(a): 19.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) jacektomek321 » 04.08.2010 11:06

kaja45 napisał(a):pięknej, dziwnej i zaskakującej wyspie


Zgadzam sie. Wyspa naprawdę piękna. Do tego fajnie położona - w miare blisko i dobra baza wypadowa.
Chetnie zobaczę relację.
Pozdrawiam
kaja45
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 276
Dołączył(a): 06.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaja45 » 04.08.2010 11:58

Jeżeli chodzi o resztę drogi Route 86 to przebiegała bez większych problemów, kilka ciężarówek na trasie, przed Redics dwie mijanki, na których straciłem około 15 minut

Obrazek
W Szombathely miałem mały wypadek, musieliśmy się zatrzymać bo nasza najmłodsza uczestniczka postanowiła oddać naturze co nieco i podczas postoju wypadła :( nasza blacha z szarlotką upieczoną przez moją siostrę.
Niestety 1/3 pozostała na węgierskiej ziemi, szkoda bo była bardzo dobra :D
Granicę Węgiersko-Słoweńską przekroczyliśmy w Redics bez kolejek i żadnych problemów (celnicy nawet nie sprawdzili naszych dokumentów).
Słowenia krótki objazd płatnej autostrady przez Lendavę również obył się bez żadnych problemów, na przejściu z Chorwacją bez kolejek

Obrazek
to chyba to przejście teraz się zastanawiam czy to nie Węgry-Słowenia, ale mniejsza z tym.
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14750
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 04.08.2010 12:18

Melduję się w czytelni :D

W Csornej mieliśmy kiedyś okazję jeść pyszny i wielki obiad. (Tak sobie myślę, że Wy też będziecie w drodze powrotnej :D) A trafiliśmy tam zupełnym przypadkiem, ot, po prostu zatrzymaliśmy się przy pierwszej restauracji, która była przy drodze i miała spory parking. To było w 2006 roku, więc jeszcze zanim zaczęłam czytać to forum.

Pag też bardzo nam się podobał. Zgadzam się z tytułem relacji - to wyspa o kilku obliczach :D
kaja45
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 276
Dołączył(a): 06.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaja45 » 04.08.2010 12:25

Następny odcinek to przejazd przez Chorwację autostradami i tunelami (zdjęcia robione w czasie jazdy przez szybę stąd na niektórych odbicia i placki po owadach :lol: ).

Obrazek
Obrazek
Chorwackie wesele

Obrazek
i super bryczki 8O

Obrazek
czy to Wam czegoś nie przypomina ?

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
można i tak jechać na wakacje :D ten samochodzik jest doczepiony na sztywno.

Obrazek
wjazd do Tunelu Sw. Rok

Obrazek
w tunelu

Obrazek
i za tunelem

Obrazek
Obrazek
Obrazek
wielbiciel
Cromaniak
Posty: 1209
Dołączył(a): 16.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) wielbiciel » 04.08.2010 16:53

Fajnie się Ciebie czyta taki luzik emanuje z tekstu, a zdjęcia pięknie pokazują całą trasę.
Fakt w tym roku chyba wszyscy pojechali na Pag łącznie ze mną. A to chyba wina NERO i jego relacji (ach te zdjęcia). Faktem jest, że na przełomie czerwca i lipca tak wielu rodaków było w mieście, że chwilami zastanawialiśmy się z żoną czy aby naprawdę przekroczyliśmy granicę Polski. Ciekawe że tej bardzo głośnej nacji to było zaledwie parę osób i tylko można ich było spotkać w trakcie meczu (kawiarnie na rynku). Tak trzymać!
Pisz i wklejaj zdjęcia!!!
kaja45
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 276
Dołączył(a): 06.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaja45 » 04.08.2010 19:21

W końcu około godziny 19:00 dotarliśmy na Pag do Mandre - 1005 km. Po chwili szukania znajdujemy nasz apartamentowiec na ulicy Stjepana Radica - Villa Ana. Jest to dwukondygnacyjny budynek o nowoczesnej stylistyce, z dużym parkingiem, grillem i basenem.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
zaznaczona lokalizacja naszej kwatery, co do warunków socjalnych super, duże dwupokojowe apartamenty z aneksem kuchennym i dużym tarasem, poniżej widok z naszego tarasu

Obrazek
Obrazek
Obrazek
kaja45
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 276
Dołączył(a): 06.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaja45 » 05.08.2010 12:08

Tak po przyjeździe trza było się rozpalcerować, później mały wieczorny spacer po Mandre i zasłużony odpoczynek po całonocnej jeździe.

Obrazek
Następny dzień piękna, słoneczna pogoda

Obrazek
więc trza ruszyć na rekonesans, na pierwszy ogień poszła plaża najbliższa naszej kwatery, wąska, lekko kamienista z łagodnym zejściem dla dzieci co nam bardzo odpowiadało z uwagi na najmłodszą uczestniczkę naszej wycieczki, plaża prawie pusta, ale pełno starych bambusowych mat, karimat i jakiś kocyk, a fe mówimy i rozkładamy się przed pustymi karimatami (niestety kultura plażowania i dobre wychowanie tu zagineły), po godzinie 17 znaleźli się wlaściciele bambusowych mat - notabene Chorwaci tylko nie miejscowi - przyjezni

Obrazek
to jest nasze obozowisko (4 rodziny z dziećmi w sumie 7 dorosłych osób i 9 dzieci).

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
i tak upłynął dzionek, plaża, jakis obiadek, lody, zwiedzanie i poznawanie Mandre :D
mahadarbi
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2247
Dołączył(a): 31.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) mahadarbi » 05.08.2010 12:37

No to zwiedzajmy razem :D Nie ma to jak wirtualna podróż tymi samymi szlakami :lol:
Następna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Otok Pag - wyspa o kilku obliczach
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone