Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Otok Pag - wyspa o kilku obliczach

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
mahadarbi
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2247
Dołączył(a): 31.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) mahadarbi » 07.08.2010 20:01

No dobrze piękna... Obłędna!!!
A teraz się przyznaj - gdzie trzeba było jechać, żeby do niej trafić? DOKŁADNIE, poproszę, jak blondynce :lol:
kaja45
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 276
Dołączył(a): 06.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaja45 » 07.08.2010 20:01

mahadarbi napisał(a):Kurczę, ale ja już to przerabiałam. W tym programie właśnie, i nic! :(

Sorry, kaja, za zaśmiecanie...

Nie ma problemu prześlij jak możesz twoje zdjęcie na awatarka na tego e-maila adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl, ja Ci go dostosuję do wymogów forum i odeślę
mahadarbi
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2247
Dołączył(a): 31.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) mahadarbi » 07.08.2010 20:05

Super, świetnie, dziękuję! :)
kaja45
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 276
Dołączył(a): 06.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaja45 » 07.08.2010 20:08

mahadarbi napisał(a):No dobrze piękna... Obłędna!!!
A teraz się przyznaj - gdzie trzeba było jechać, żeby do niej trafić? DOKŁADNIE, poproszę, jak blondynce :lol:

Tu masz zdjęcie z mapą od Nero

Obrazek
co do opisu, wyjeżdżając z Mandre w kierunku Kolan/Pag główną drogą na szczycie wzniesienia zaraz za końcem zabudowań Mandre dojeżdżasz do takiego małego skrzyżowania po prawej masz znak z lustrem i stację przekaźnikową, a po lewej działkę ze starociami, na tym małym skrzyżowaniu skręcasz w lewo i szutrem jedziesz do końca. Na samym końcu jest też pensjonat, tam zaparkujesz i kierujesz się na prawo, jakieś 100 m i jesteś na miejscu. :D
mahadarbi
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2247
Dołączył(a): 31.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) mahadarbi » 07.08.2010 20:12

To przecież był rzut beretem!
No nic, innym razem :lol:

Ale nasza też była przepiękna, serio! Choć nie tak 'odkryta'...
kaja45
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 276
Dołączył(a): 06.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaja45 » 07.08.2010 20:18

mahadarbi napisał(a):To przecież był rzut beretem!
No nic, innym razem :lol:

Ale nasza też była przepiękna, serio! Choć nie tak 'odkryta'...

Tak zgadzam się z tobą bardzo ładna to, że nie odkryta to dobrze bo nie uświadczysz tam tłumów, Girenica niestety zapełnia się (to co piękne przyciąga jak magnes) i nie tylko polakami, ja spotkałem tam węgrów, słoweńców, czechów, słowaków i oczywiście chorwatów, generalnie najwięcej ludzi było w jej pierwszej części (tej z piaszczystym dnem) kawałek dalej była jej siostra wg. mnie jeszcze piękniejsza i mniej uczęszczana, ale o tym wkrótce. :D
Ostatnio edytowano 07.08.2010 20:19 przez kaja45, łącznie edytowano 1 raz
awram_
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 132
Dołączył(a): 07.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) awram_ » 07.08.2010 20:18

Widzę, że całkiem niezły full :o . Jak go transportowałeś : platforma, czy bagażnik dachowy ?
kaja45
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 276
Dołączył(a): 06.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaja45 » 07.08.2010 20:21

awram_ napisał(a):Widzę, że całkiem niezły full :o . Jak go transportowałeś : platforma, czy bagażnik dachowy ?

na dachu, ale nie klasycznie na procy tylko leżąc, wcześniej odkręciłem pedały i poluzowałem kierownicę, taki był wymóg mojej żony, w końcu to ona jest kierowiec, ja tylko pilot :D Jeżeli jeden rower to polecam to rozwiązanie, trochę szerokiej taśmy, parę gumek i rower ani nie drgnął, minus - masa rozwalonych komarów i innych latających stworzeń :D
mahadarbi
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2247
Dołączył(a): 31.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) mahadarbi » 07.08.2010 20:31

[quote="kaja45"]
Tak zgadzam się z tobą bardzo ładna to, że nie odkryta to dobrze bo nie uświadczysz tam tłumów,

I właśnie tym się zawsze kieruję, kiedy szukam 'tej naszej'. Warunek: albo jesteśmy sami, albo szukamy dalej. A tam byliśmy SAMI! Tuż za wielkim głazem była słowacka rodzina. I nawet się nie słyszeliśmy!
kaja45
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 276
Dołączył(a): 06.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaja45 » 07.08.2010 20:53

Jak już jestem przy rowerze, kilka dni później znowu wybrałem się na wycieczkę w okolicę Girenicy ostatnim razem zaintrygowała mnie droga odchodząca w prawo, początek drogi ten sam, długi podjazd, później skręt w lewo kierunek Girenica, zjazd radujący duszę, w pewnym momencie na tej szutrówce jest małe skrzyżowanie więc skręcam w prawo, trochę szutrówką, a później asfalt (ale czad) przede mną wzniesienie, znowu braki kondycyjne i 20 m przed szczytem skapitulowałem, poszedłem pieszo, na szczycie piękne widoki

Obrazek
na pierwszym planie Zatoka Girenica w oddali Wyspa Skrda

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
w oddali Cres,

Obrazek
na szczycie skręciłem w lewo kierunek Kolanskie Blota (widać je po prawej takie jeziorka)

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
pasmo Velebita i Paklenicy, a tam ciężko, nagle zorientowałem się, że ktoś mnie obserwuje

Obrazek
Obrazek
mahadarbi
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2247
Dołączył(a): 31.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) mahadarbi » 07.08.2010 20:57

Okolice Mandre z perspektywy roweru to zupełnie nowa jakość! I dobrze, każda relacja jest inna, bogatsza, ciekawsza :)

P.S. Mail dotarł?
wielbiciel
Cromaniak
Posty: 1209
Dołączył(a): 16.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) wielbiciel » 07.08.2010 21:21

kaja45

Super zdjęcia. Na tą plażę jeździłem z Pagu, jest przepiękna. Cisza, parę osób, woda cudo. Na początku lipca przyjeżdżała tam jeszcze rodzinka z pyrlandi (PZ nr.rej.) która była w Mandre. Bardzo fajnie ukształtowany jest brzeg z kamieni w których można zrobić sobie siedzisko. Jest super. Będe jeszcze raz w sierpniu (21-29.08.) więc ją odwiedzę.
Bardzo intrygowała mnie ta droga w bok ale nie miałem odwagi wjechać tam autem, a teraz wiem jaki ma przebieg i co można zobaczyć.
Wklejaj i pisz, ale jak możesz to szybciej trochę.
kaja45
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 276
Dołączył(a): 06.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaja45 » 07.08.2010 21:22

mahadarbi napisał(a):Okolice Mandre z perspektywy roweru to zupełnie nowa jakość! I dobrze, każda relacja jest inna, bogatsza, ciekawsza :)

P.S. Mail dotarł?


Przesłałem Ci awatarka na e-mail :D
kaja45
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 276
Dołączył(a): 06.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaja45 » 07.08.2010 22:03

wielbiciel napisał(a):kaja45

Super zdjęcia. Na tą plażę jeździłem z Pagu, jest przepiękna. Cisza, parę osób, woda cudo. Na początku lipca przyjeżdżała tam jeszcze rodzinka z pyrlandi (PZ nr.rej.) która była w Mandre. Bardzo fajnie ukształtowany jest brzeg z kamieni w których można zrobić sobie siedzisko. Jest super. Będe jeszcze raz w sierpniu (21-29.08.) więc ją odwiedzę.
Bardzo intrygowała mnie ta droga w bok ale nie miałem odwagi wjechać tam autem, a teraz wiem jaki ma przebieg i co można zobaczyć.
Wklejaj i pisz, ale jak możesz to szybciej trochę.


Ta droga wg mnie prowadzi gdzieś do Kolan, niestety nie dojechałem do końca (awaria i brak czasu), na szczycie skręciłem w lewo i dojechałem do końca drogi zostało mi jeszcze około 500 m do dużej kępy drzew - wąską dróżką, dużo ostów, poza tym było już późno jak na ranek, zawróciłem, w drodze powrotnej o mało nie rozjechałem jakiegoś wielkiego, czarnego węża.

Jak się póżniej okazało w tej kępie drzew było pole namiotowe, do Mandre wróciłem skrótem (przed Girenicą trzeba skręcić w lewo).
helen
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2045
Dołączył(a): 08.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) helen » 07.08.2010 22:08

kaja45 napisał(a):Jak się póżniej okazało w tej kępie drzew było pole namiotowe
a przy nim błotko, którym można się pięknie wysmarować od stóp do głów...
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży

cron
Otok Pag - wyspa o kilku obliczach - strona 3
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone