Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Otok Pag - wyspa o kilku obliczach

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
kaja45
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 276
Dołączył(a): 06.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaja45 » 09.08.2010 15:15

Tak ta twoja plaża była bardzo ładna, generalnie ja w planach miałem trochę po podróżować rowerem i samochodem po okolicy zatoki paskiej (Bosana, Metajna), ale jak pisałem wcześniej ten dzień był dla mnie pechowy, dolegliwość żony wykluczyła ją z jazdy samochodem przez kilka dni (jak się okazało, prawie do końca naszego pobytu), pozostał rower i tu też pech złapałem "gumę" no, ale jako zapalony i przezorny góral wziąłem ze sobą całą skrzynkę narzędzi i zapasową dętkę.

Jak się okazało dętka była z zaworem Shredera a ja miałem zawór Presta :( , myśle mam jeszcze łatki, szukam, szukam i szukam i nie ma, nagle doznałem olśnienia łatki miałem w takiej torbie podsiodłowej, a ona została w domu. Rower umarł :( :( :(

Wracając do dolegliwości mojej żony wezwaliśmy pogotowie, bo sprawa wyglądała poważnie Pan Doktor stwierdził postrzał lumbago - wina klimatyzacji, więc tłumaczę mu, że to nie to, że to ewidentna wina dyskopati, może mnie rozumiał, w każdym bądź razie żona dostała zastrzyk i informację, że jutro będzie pływać w morzu.

Niestety nadeszło jutro, sytuacja bez zmian nasza gospodyni powiedziała, że ma taką dolegliwość i wezwała na pomoc swojego "prijatela rodiny" doktora z Pagu.

Pan Doktor przyjechał z badał i oświadczył to z klimatyzacji dosyć częsta przypadłość wczasowiczów, żona otrzymała zastrzyk blokadę składający się z 3 lekarstw. I tak było przez 3 dni, faktycznie zastrzyki pomogły na tyle, że żona mogła się poruszać (jak się w Polsce okazało dostała dawkę dla konia).
mahadarbi
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2247
Dołączył(a): 31.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) mahadarbi » 09.08.2010 15:43

No to rzeczywiście fatalnie. Czyli, urlop podobny do naszego :( masa nieszczęśliwych wypadków i choroby... Że też nie ma na to sposobu, prawda? Przycisk i wykluczamy takie zdarzenia podczas wakacji! A tu nic, przyciskamy i nie słucha :?
kaja45
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 276
Dołączył(a): 06.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaja45 » 09.08.2010 21:41

Doładnie tak, najgorzej, że do dzisiaj żona ma problemy, wracając do relacji, postanowiliśmy pojechać do Novaliji, droga wiodła przez Kolan, żal się tam nie zatrzymać, strauszka siedząca przy domu zachęciła nas do wejścia, z zaproszenia skorzystaliśmy, a w środku
travarica i rakija, prosek, wino białe i czerwone, psrut i paski syr

Obrazek

po lewej wino czerwone obok białe

Obrazek

rakija

Obrazek

prosek

Obrazek
psrut

po zakupach pojechaliśmy dalej, po drodze odwiedzając supermarket,

Obrazek
Obrazek
Obrazek
na jednej uliczce było kilka kotów

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
i mój najlepszy kot piwosz

Obrazek

prywatny interes
Obrazek

Obrazek
Obrazek
Obrazek
przeciwieństwo

Generalnie Novalija to miasteczko tętniące życiem na każdym kroku, idealne dla ludzi młodych, generalnie nas nie zachwyciło, w związku z powyższym pojechaliśmy dalej na północ na zachód słońca, na sam koniec wyspy, do miescowości Tovarnele, po drodze mijaliśmy piękne tysiącletnie gaje oliwne (niestety brak zdjęcia)

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
mahadarbi
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2247
Dołączył(a): 31.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) mahadarbi » 09.08.2010 22:10

I to jest to! Zachód słońca na otwartym morzu, coś pięknego 8O
magdach7
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1177
Dołączył(a): 24.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) magdach7 » 10.08.2010 11:24

Czy można prosić namiary na ten apartament- tak z myślą o przyszłym roku :D ?
kaja45
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 276
Dołączył(a): 06.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaja45 » 10.08.2010 12:32

magdach7 napisał(a):Czy można prosić namiary na ten apartament- tak z myślą o przyszłym roku :D ?


Wila Anaw Mandre, Ja polecam.
wielbiciel
Cromaniak
Posty: 1209
Dołączył(a): 16.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) wielbiciel » 13.08.2010 21:38

Hallo!
A gdzie kolega kaja45 jest. Czas najwyższy coś napisać i wklejić. Wszyscy czekamy na cdn.
domi16
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 33
Dołączył(a): 05.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) domi16 » 16.08.2010 19:52

Super relacja :lol:
kaja45
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 276
Dołączył(a): 06.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaja45 » 03.09.2010 07:36

Witam ponownie niestety nie miałem ostatnio czasu, remont kuchni :D , ale wracając do relacji, po kontuzji której doznała moja żona plany wycieczkowe się zmieniły :( niestety na gorsze. Za namową gospodarza pojechaliśmy do miasta Pag po sławne oligoceńskie błoto.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Na plaży odwiedzili nas afrykanerzy :D

Obrazek
Obrazek
plaża Girenica

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
wieczorkiem gospodarz zaprosił nas grilla i pieczoną rybkę

Obrazek
Obrazek
Obrazek
błotko tak się spodobało, że następnego dnia wyruszyliśmy większą grupą i po większą ilość, w poszukiwaniu błotka

Obrazek

było też spotkanie z dzikim zwierzem
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
odwiedziliśmy też solanki

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Dwa dni końcem pobytu mój aparat odmówił posłuszeństwa, dlatego brak już zdjęć, jak się późńiej okazało miał pewną wadę fabryczną, o której nie wiedziałem, po powrocie z bezpłatnej naprawy - działa :D W ostatnie dwa dni przedostatni dzień wybraliśmy się ponownie na sam koniec wyspy do Lun, polecam obejrzeć tysiącletnie gaje oliwne. W ostatni dzień pojechaliśmy do Parku Narodowego KRK, zrobiłem parę zdjęć komórką, ale musze je ściągnąć z karty, także później je wkleję.
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 03.09.2010 08:28

Fajny ryś :wink:
Elizasz
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 518
Dołączył(a): 05.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Elizasz » 03.09.2010 18:52

Plaża Girenica baaaaaaaaaardzo mi się spodobała!!!

Błotne fotki również :lol: :lol: :lol:

Super!!!!
helen
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2045
Dołączył(a): 08.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) helen » 03.09.2010 19:15

No nareszcie wróciłeś, tylko szkoda, że już więcej zdjęć nie będzie :(. Pozdrawiam
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 06.09.2010 10:24

helen napisał(a):No nareszcie wróciłeś, tylko szkoda, że już więcej zdjęć nie będzie :(. Pozdrawiam


Jak to?
Przecież:

kaja45 napisał(a):zrobiłem parę zdjęć komórką, ale musze je ściągnąć z karty, także później je wkleję.
helen
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2045
Dołączył(a): 08.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) helen » 06.09.2010 16:54

Jacek S napisał(a):
helen napisał(a):No nareszcie wróciłeś, tylko szkoda, że już więcej zdjęć nie będzie :(. Pozdrawiam


Jak to?
Przecież:

kaja45 napisał(a):zrobiłem parę zdjęć komórką, ale musze je ściągnąć z karty, także później je wkleję.


Ślepa jestem? :oops: miałam pewnie na myśłi "zwykłe" zdjęcia...

Czekam więc na te komórkowe. :)
GaR
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 215
Dołączył(a): 20.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) GaR » 06.09.2010 23:02

to coś co odwiedziło Was na plaży to nie byli afrykanerzy, bo ci są biali :-)
fajna relacja.
pzdr rg
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



Otok Pag - wyspa o kilku obliczach - strona 5
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone