Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Dugi Otok - garść informacji dla wyjeżdżających

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
baunty
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2362
Dołączył(a): 17.10.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) baunty » 27.03.2021 10:28

Wyspę naprawdę polecam - na 10 dni to będziesz miała co tam robić.
Masz już tu trochę informacji w tym wątku, ale kilka ciekawych miejsc jest pominiętych
Na latarnię na Veli Rat można wchodzić, ale zawsze na zachód słońca jest tam dużo ludzi. Bilet 20 kun.
Ponoć najpiękniejsze zachody słońca w Chorwacji - byłem na kilku i mogę powiedzieć, że są naprawdę niepowtarzalne.

Największy ruch wieczorny będziesz miała w Sali , mogą być jeszcze Božava, Brbinj i Luka , ale będą spokojniejsze, choć są bardzo urocze.
Nie polecę Ci czegoś na 100%, ponieważ każdy lubi coś innego, ale wyspę naprawdę warto odwiedzić.
Moje wrażenia są takie:
Sali - ładne , dużo ludzi ( można też wziąć bezpłatny prysznic).
Božava, Brbinj, Luka - urocze miejsca, spokojniejsze niż Sali
Zaglav - bardzo spokojna a wieczorem wręcz ponura miejscowość. Brak tzw "klimatu".
Veli Rat - spokojna miejscowość, ale bardzo mi się podoba i czuć klimat wakacji. Dużo możliwości spędzania wolnego czasu. Trasy spacerowe i rowerowe oraz ustronne miejsca do kąpieli.

Na Twoim miejscu rozważałbym pierwsze cztery miejsca, a najwięcej ludzi jest w Sali.
typ
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 933
Dołączył(a): 27.03.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) typ » 31.03.2021 21:55

piekara114 napisał(a):Myślałam o Sali, a to za sprawą tych zdjęć z pierwszej strony :D Ale to tylko lekki pomysł. Na pewno wolałabym jakąś większą miejscowość nie z 3 domami na krzyż. Pociąga mnie ta dzikość na wyspie, ale nie wiem czy nie będzie dla nas trochę za nudno, bo nie będzie jak zagospodarować wieczorów - i o ile w dzień lubimy mieć plażę prawie dla siebie, to wieczorem lubię mieć ruch i życie (na co dzień mieszkam w sennym miasteczku, gdzie po godz. 17 jest cisza i spokój, więc w wakacje lubię jak wieczorem coś się dzieje...) Tylko ceny na b.ing są delikatnie mówiąc mało korzystne, zwłaszcza w stosunku do jakości tych apartamentów, a b.ing na dziś jest dość wygodny, bo de facto nic z sezonem na dziś nie wiadomo....

Wakacje planujemy w połowie lipca na 10 nocy... Kierunek nie jest pewny, a co dopiero miejsce.... Choć przezornie zrobiłam rezerwację na b.ing na wyspie Rab - trafiła się super cena, więc czemu nie skorzystać. Odwołać oczywiście możemy....


Ceny faktycznie wyższe, co roku miałem coś już zarezerwowane na Sali, ale wycofywałem się i kończyło się gdzieś na Pagu czy Hvarze, bo jednak taniej zarówno prom jak i app. Może w tym roku się uda. Pewnie nie, ale polecam Sali. Mieszkaliśmy w centrum, w porcie, bardzo dobre warunki, lepsze niż na zdjęciach. Fajny klimat w Sali, ludzi może więcej niż w innych miasteczkach wyspy ale tylko do zachodu słońca. Jak "wycieczki" wyjeżdżały robiło się spokojnie, tam przecież nie ma tysięcy miejsc żeby był tłok wieczorem. Zobacz Basioli w Sali :-)
Yelcyn71
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 17.03.2022

Nieprzeczytany postnapisał(a) Yelcyn71 » 04.04.2022 15:37

Dziękuję serdecznie za relację, a także Wasze dopiski i uwagi.
Jako, że to mniej popularna wyspa wśród turystów, mam nadzieję, że i mniej wśród aktywistów Greenpeace.
Decyzja podjęta: na przełomie lipca i sierpnia będę w okolicach Savaru moczył ciałko, wraz z narzeczoną, a nie chciałbym być zepchnięty do morza :P
Poprzednia strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Dugi Otok - garść informacji dla wyjeżdżających - strona 4
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone