Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Opłaty za autostrady (dyskusja przeniesiona z FAQ)

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
aniapolitowicz
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 23.06.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) aniapolitowicz » 25.06.2014 01:37

Bardzo dziękuję :-)
dudek668
Turysta
Posty: 10
Dołączył(a): 27.12.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) dudek668 » 28.06.2014 11:19

Witam i pytam.Zapewne to już było nascie razy ale ....Po ile są winietki na granicach.Chciałem teraz kupić u nas w kraju tj na Cze/A/SL (jutro jedziemy na 4 auta) i ceny mnie troszkę załamały. Dajcie proszę ceny na winiet na podanych granicach. Sorki i dzięki
:hut:
lukasz22i
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 633
Dołączył(a): 28.04.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) lukasz22i » 28.06.2014 11:22

PZM ładnie kroi na winietach
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 28.06.2014 11:35

dudek668 napisał(a):Witam i pytam.Zapewne to już było nascie razy ale ....Po ile są winietki na granicach.Chciałem teraz kupić u nas w kraju tj na Cze/A/SL (jutro jedziemy na 4 auta) i ceny mnie troszkę załamały. Dajcie proszę ceny na winiet na podanych granicach. Sorki i dzięki
:hut:


oplaty-za-autostrady-i-drogi-ekspresowe-t17828.html

:roll:
jara
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8000
Dołączył(a): 24.12.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) jara » 28.06.2014 11:38

FUX napisał(a): :roll:


Pierdylion razy... :mrgreen: :smo:
kajszek
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 29.06.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) kajszek » 29.06.2014 13:02

Winiety -na auta osobowe- Austria 8,50€-10 dni,Słowenia 30,00€-30 dni.
Tunele- Tauerntunell 11€,Karavankentunell -7€.
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10906
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 29.06.2014 16:44

lukasz22i napisał(a):PZM ładnie kroi na winietach


ale jest wygoda, bo nie musisz zjeżdżać, szukać itd chyba że ktoś łączy to z postojem to ok
czasem kupuje u nich, w tym roku kasy mało więc, kupię po drodze, aczkolwiek zawsze jakoś mam obawy czy o 24godz będzie coś czynne na Słowacji
Raul73
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6069
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Raul73 » 29.06.2014 17:09

te kiero napisał(a):
lukasz22i napisał(a):PZM ładnie kroi na winietach


ale jest wygoda, bo nie musisz zjeżdżać, szukać itd chyba że ktoś łączy to z postojem to ok
czasem kupuje u nich, w tym roku kasy mało więc, kupię po drodze, aczkolwiek zawsze jakoś mam obawy czy o 24godz będzie coś czynne na Słowacji


Zawsze jest coś czynne :D :D

Też najczęściej kupuję nocą.
Antekk
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 30.06.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Antekk » 30.06.2014 10:52

Witam

Wybieram się za tydzień na Chorwację i zastanawiam się jak lepiej wyjdzie płacić za autostradę. Mam kartę VISA w PLN i MAESTRO w EUR, jest jakaś różnicą którą zapłacę? Będę jechał przez Węgry i wiem, że w Zagrzebiu czekają mnie bramki, czy wcześniej od granicy, także są jakieś opłaty?

Pozdrawiam
mendoza1973
Croentuzjasta
Posty: 145
Dołączył(a): 12.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) mendoza1973 » 30.06.2014 11:07

Od granicy do obwodnicy Zagrzebia autostrada jest platna ,potem obwodnica darmowa , i od Lucko dalej platna
Co do kart to roznice beda groszowe
Przy platnosci na bramkach mozesz poprosic o platnosc mimo ze nie ma takiego oznaczenia, kiedys byly wydzielone bramki do platnosci karta a teraz zrobili taka mozliwosc na kazdej bramce (wyjatkiem jest Lucko na powrocie gdzie masz osobny wjazd do platnosci karta)
Temat wielokrotnie walkowany na forum wystarczy poszukac...
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 30.06.2014 11:16

mendoza1973 napisał(a):Od granicy do obwodnicy Zagrzebia autostrada jest platna ,potem obwodnica darmowa , i od Lucko dalej platna
Co do kart to roznice beda groszowe
Przy platnosci na bramkach mozesz poprosic o platnosc mimo ze nie ma takiego oznaczenia, kiedys byly wydzielone bramki do platnosci karta a teraz zrobili taka mozliwosc na kazdej bramce (wyjatkiem jest Lucko na powrocie gdzie masz osobny wjazd do platnosci karta)
Temat wielokrotnie walkowany na forum wystarczy poszukac...

Zawsze można było płacić w każdej bramce kartą. Chyba, że była określona jako Only Cash. W Lucko są bramki obu typów, gotówkowo/kartowe i tylko kartowe, prowadzą do nich oddzielne drogi. (w powrotnej drodze)
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10906
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 30.06.2014 12:19

Antekk napisał(a):Witam
Będę jechał przez Węgry i wiem, że w Zagrzebiu czekają mnie bramki, czy wcześniej od granicy, także są jakieś opłaty?

Pozdrawiam

mendoza1973 napisał(a):Od granicy do obwodnicy Zagrzebia autostrada jest platna


koszt tego odcinka:
Załączniki:
bez tytułu.JPG
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 30.06.2014 17:50

Powiecta no mnie taką rzecz...może już ktoś się pytał,ale 110 stron czytać,to tere fere :mrgreen:
Jaki przelicznik mają chorwaciki :mrgreen: za autostrady? chcę zapłacić eurosami i wiem,że wydadzą kunami...Jeżeli to jest gra o 5 zł,to nie widzę problemu,bo nie chce mi się już śmigać i kupować kun.
Tak plus -minus :oczko_usmiech: Będę śmigał od Ćakovec do Makarskiej,więc wychodzi jakieś 230 kun,a ile skasują euro? :?:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 30.06.2014 17:54

te kiero napisał(a):
lukasz22i napisał(a):PZM ładnie kroi na winietach


ale jest wygoda, bo nie musisz zjeżdżać, szukać itd chyba że ktoś łączy to z postojem to ok
czasem kupuje u nich, w tym roku kasy mało więc, kupię po drodze, aczkolwiek zawsze jakoś mam obawy czy o 24godz będzie coś czynne na Słowacji



W Cieszynie, na nowym moście w Boguszowicach odkryłem czeską budkę z winietkami. Sprzedają za korony po cenie nominalnej czeskie winietki, inne z minimalną marżą, np. austriacka kosztuje w przeliczeniu na złote 38 złociszy.
Obok w polskich budkach ta sama winietka jest sprzedawana za 49 złotych :!: :?
Raul73
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6069
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Raul73 » 30.06.2014 19:06

Anielski74 napisał(a):Powiecta no mnie taką rzecz...może już ktoś się pytał,ale 110 stron czytać,to tere fere :mrgreen:
Jaki przelicznik mają chorwaciki :mrgreen: za autostrady? chcę zapłacić eurosami i wiem,że wydadzą kunami...Jeżeli to jest gra o 5 zł,to nie widzę problemu,bo nie chce mi się już śmigać i kupować kun.
Tak plus -minus :oczko_usmiech: Będę śmigał od Ćakovec do Makarskiej,więc wychodzi jakieś 230 kun,a ile skasują euro? :?:



A nie możesz zapłacić kartą?
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Opłaty za autostrady (dyskusja przeniesiona z FAQ) - strona 110
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone