Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Opłaty za autostrady (dyskusja przeniesiona z FAQ)

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
mervik
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6870
Dołączył(a): 03.11.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) mervik » 30.06.2014 19:14

Anielski74 napisał(a):Powiecta no mnie taką rzecz...może już ktoś się pytał,ale 110 stron czytać,to tere fere :mrgreen:
Jaki przelicznik mają chorwaciki :mrgreen: za autostrady? chcę zapłacić eurosami i wiem,że wydadzą kunami...Jeżeli to jest gra o 5 zł,to nie widzę problemu,bo nie chce mi się już śmigać i kupować kun.
Tak plus -minus :oczko_usmiech: Będę śmigał od Ćakovec do Makarskiej,więc wychodzi jakieś 230 kun,a ile skasują euro? :?:



...o dziwo ostatnio zabrakło mi kun i płaciłem eurasami i był bardzo dobry przelicznik, no chyba że się walnoł 8O
..1-EU = 7,5 kun
...normalnie 1 EU= 7 kun
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 30.06.2014 20:15

mervik napisał(a):
Anielski74 napisał(a):Powiecta no mnie taką rzecz...może już ktoś się pytał,ale 110 stron czytać,to tere fere :mrgreen:
Jaki przelicznik mają chorwaciki :mrgreen: za autostrady? chcę zapłacić eurosami i wiem,że wydadzą kunami...Jeżeli to jest gra o 5 zł,to nie widzę problemu,bo nie chce mi się już śmigać i kupować kun.
Tak plus -minus :oczko_usmiech: Będę śmigał od Ćakovec do Makarskiej,więc wychodzi jakieś 230 kun,a ile skasują euro? :?:



...o dziwo ostatnio zabrakło mi kun i płaciłem eurasami i był bardzo dobry przelicznik, no chyba że się walnoł 8O
..1-EU = 7,5 kun
...normalnie 1 EU= 7 kun


To nawet jakby było 7 kun,to nie ma dramatu.
Nie płacę kartą,lubię zapach :mrgreen: gotówki :oczko_usmiech:
Dzięki za info...więc nie ma co się spinać :lol:
jarzol
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 07.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) jarzol » 01.07.2014 22:18

dla wszystkich zainteresowanych kosztami podróży, opłatami i tym podobnymi ,,kalkulator podróży,, wpisane w google lub wklej to ( iggy.mypage.pl i tutaj jest wszystko łącznie z profilem wysokości trasy
slawekzur
Plażowicz
Posty: 9
Dołączył(a): 19.06.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) slawekzur » 01.07.2014 23:10

Witam, mam jeszcze pytanie-czy jeśli jadąc do Splitu od strony Węgier zjadę z autostrady w Karlovcu na nocleg, a potem znowu wjadę na autostradę, to czy będę musiał placić 2 razy za autostradę? Wiem, że to pytanie może brzmieć na maxa głupio i że nie powinno tak być, ale jak w tamtym roku jechałem w Polsce A2 i zjechałem 5 km za bramką z autostrady na stację benzynową to musiałem zapłacić za cały odcinek ok 50 kilometrowy (mimo że przejechałem tylko 5 km). Mam nadzieje,że w Chorwacji niema takich "cudów".
kojacek
Cromaniak
Posty: 858
Dołączył(a): 29.05.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) kojacek » 01.07.2014 23:57

slawekzur napisał(a):Witam, mam jeszcze pytanie-czy jeśli jadąc do Splitu od strony Węgier zjadę z autostrady w Karlovcu na nocleg, a potem znowu wjadę na autostradę, to czy będę musiał placić 2 razy za autostradę? Wiem, że to pytanie może brzmieć na maxa głupio i że nie powinno tak być, ale jak w tamtym roku jechałem w Polsce A2 i zjechałem 5 km za bramką z autostrady na stację benzynową to musiałem zapłacić za cały odcinek ok 50 kilometrowy (mimo że przejechałem tylko 5 km). Mam nadzieje,że w Chorwacji niema takich "cudów".


Jakoś nie do końca rozumiem o co chodzi z tym zjazdem za bramką, ale jeśli jadąc na nocleg będziesz musiał przejechać przez bramki to będzie konieczne uiszczenie opłaty za przejazd autostradą do Karlovaca i potem po noclegu po wjeździe na autostradę zapłacisz za ten odcinek, jaki pokonasz kolejnego dnia.
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10904
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 02.07.2014 08:13

slawekzur napisał(a):Witam, mam jeszcze pytanie-czy jeśli jadąc do Splitu od strony Węgier zjadę z autostrady w Karlovcu na nocleg, a potem znowu wjadę na autostradę, to czy będę musiał placić 2 razy za autostradę? Wiem, że to pytanie może brzmieć na maxa głupio i że nie powinno tak być, ale jak w tamtym roku jechałem w Polsce A2 i zjechałem 5 km za bramką z autostrady na stację benzynową to musiałem zapłacić za cały odcinek ok 50 kilometrowy (mimo że przejechałem tylko 5 km). Mam nadzieje,że w Chorwacji niema takich "cudów".

wjeżdżasz na autostradę bierzesz bilet, zjeżdżasz płacisz;
nie ma wjazdów/zjazdów bez bramek (Karlovac naplatna postaja)
Polską się nie sugeruj
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107711
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 02.07.2014 09:17

slawekzur napisał(a):Witam, mam jeszcze pytanie-czy jeśli jadąc do Splitu od strony Węgier zjadę z autostrady w Karlovcu na nocleg, a potem znowu wjadę na autostradę, to czy będę musiał placić 2 razy za autostradę? Wiem, że to pytanie może brzmieć na maxa głupio i że nie powinno tak być, ale jak w tamtym roku jechałem w Polsce A2 i zjechałem 5 km za bramką z autostrady na stację benzynową to musiałem zapłacić za cały odcinek ok 50 kilometrowy (mimo że przejechałem tylko 5 km). Mam nadzieje,że w Chorwacji niema takich "cudów".

Po zjeździe z autostrady na bramce płacisz za przejechany odcinek.
Po ponownym wjeździe pobierzesz "bilecik" i zapłacisz za kolejny odcinek na zjeździe.

Nie ma podwójnych opłat za przejechane odcinki autostrad.
SundanceKid
Plażowicz
Posty: 9
Dołączył(a): 04.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) SundanceKid » 02.07.2014 09:32

Witam,

mógłby ktoś uprzyjmy napisać co się robi z winietami w Austrii i Słowenii? Trzeba coś tam przedziurkować lub napisać/zaznaczyć?, nakleja się na szybę?, z której strony?
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7955
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 02.07.2014 09:34

SundanceKid napisał(a):Witam,

mógłby ktoś uprzyjmy napisać co się robi z winietami w Austrii i Słowenii? Trzeba coś tam przedziurkować?, nakleja się naszybę?, z której strony? itd.

:roll:
"Dziurkuje" Ci sprzedawca, ty naklejasz na szybę według instrukcji na winiecie
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 02.07.2014 09:35

Na czeskiej wpisujesz nr rej.
maxredaktor
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1306
Dołączył(a): 13.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) maxredaktor » 02.07.2014 09:37

Ty podajesz sprzedawcy daty, a on robi dziurki w odpowiednich miejscach na winiecie. Dopiero potem je przyklejasz na szybę. Wszystkie potrzebne informacje, także te dotyczące miejsc, gdzie można winiety przykleić, masz na ich odwrocie (także w j. angielskim).
mervik
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6870
Dołączył(a): 03.11.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) mervik » 02.07.2014 09:39

dids76 napisał(a):
SundanceKid napisał(a):Witam,

mógłby ktoś uprzyjmy napisać co się robi z winietami w Austrii i Słowenii? Trzeba coś tam przedziurkować?, nakleja się naszybę?, z której strony? itd.

:roll:
"Dziurkuje" Ci sprzedawca, ty naklejasz na szybę według instrukcji na winiecie


...czyli po lewej stronie kierowcy u góry szyby ,jeśli masz pasek przeciw słoneczny musisz nakleić winietę poniżej paska :wink:
kodens79
Cromaniak
Posty: 836
Dołączył(a): 11.06.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) kodens79 » 02.07.2014 09:44

mervik napisał(a):
dids76 napisał(a):
SundanceKid napisał(a):Witam,

mógłby ktoś uprzyjmy napisać co się robi z winietami w Austrii i Słowenii? Trzeba coś tam przedziurkować?, nakleja się naszybę?, z której strony? itd.

:roll:
"Dziurkuje" Ci sprzedawca, ty naklejasz na szybę według instrukcji na winiecie


...czyli po lewej stronie kierowcy u góry szyby ,jeśli masz pasek przeciw słoneczny musisz nakleić winietę poniżej paska :wink:

Winietę na Austrię możesz też przykleić na środku szyby oczywiście pod paskiem przeciw słonecznym.
Raul73
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6069
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Raul73 » 02.07.2014 09:45

SundanceKid napisał(a):Witam,

mógłby ktoś uprzyjmy napisać co się robi z winietami w Austrii i Słowenii? Trzeba coś tam przedziurkować lub napisać/zaznaczyć?, nakleja się na szybę?, z której strony?



Dziurkuje gość, który ci sprzedaje winietę.

Na słowackiej na 100% wpisujesz numer rejestracyjny na odcinku kontrolnym, co do austriackiej i słoweńskiej nie pamiętam dokładnie, ale bodajże też.

Miejsce naklejenia winietki masz zawsze pokazane na jej odwrocie, więc nie ma sensu się tego uczyć na pamięc, bo i tak się pomyli :D :D
SundanceKid
Plażowicz
Posty: 9
Dołączył(a): 04.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) SundanceKid » 02.07.2014 09:48

Dzięki za odpowiedzi.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Opłaty za autostrady (dyskusja przeniesiona z FAQ) - strona 111
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone