Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Opłaty za autostrady (dyskusja przeniesiona z FAQ)

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
hrupek666
Cromaniak
Posty: 1590
Dołączył(a): 12.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) hrupek666 » 13.06.2014 17:48

Bocian napisał(a):Przeczytaj posty wcześniej a nie tylko ostatni, do tego podany link i będziesz wiedział o co chodzi.


A co ja innego napisałem niż w tym linku, pytam cię jeszcze raz czy za karawany płaci się inaczej, bo w tym linku nie ma karawanów tylko błąd w tłumaczeniu :oczko_usmiech:
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 13.06.2014 22:10

hrupek666 napisał(a):
Bocian napisał(a):Przeczytaj posty wcześniej a nie tylko ostatni, do tego podany link i będziesz wiedział o co chodzi.


A co ja innego napisałem niż w tym linku, pytam cię jeszcze raz czy za karawany płaci się inaczej, bo w tym linku nie ma karawanów tylko błąd w tłumaczeniu :oczko_usmiech:

Przetłumaczysz lepiej ze słoweńskiego? Chętnie poczytam.
sezamek1
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 104
Dołączył(a): 20.02.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) sezamek1 » 13.06.2014 22:59

Witam,

Kilka pytań do użytkowników śląskiego odcinka autostrady A1, szczególnie odcinka węzeł Żory - granica PL/CZ w Gorzyczkach:
1. Gdzie obecnie na tym odcinku można zatankować paliwo tj. na którym konkretnie MOPie jest już działająca stacja paliw?
2. Jakie są ceny paliw na takiej stacji tj. noramlne czy bandyckie?
3. Czy na tej stacji można nabyć winietę na Czechy?
4. Jakie są ceny winiet na tej stacji?
piekarz
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 679
Dołączył(a): 11.01.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekarz » 14.06.2014 09:19

Przed węzłem Żory ( kilkaset metrów) masz stację Lotos - MOP Rowień, dalej jest stacja w budowie nie wiem kiedy skończą.

http://www.lotos.pl/858/p,25,s,663/dla_ ... mop_rowien

jakiś czas temu twierdzili że nie mają winiet ale być może będą mieć, powyżej w linku masz maila i telefon do nich.

jak znam życie to na ostatniej stacji przed granicą zawsze jest drożej :-)
kodens79
Cromaniak
Posty: 836
Dołączył(a): 11.06.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) kodens79 » 14.06.2014 10:28

Winiety kupuj po Czeskiej stronie bo tam na pewno będą tańsze :)
Stacja bliżej Gorzyczek ma być dopiero otwarta około Września :(
Loko
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 12.06.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Loko » 14.06.2014 10:30

Kilka pytań do użytkowników śląskiego odcinka autostrady A1, szczególnie odcinka węzeł Żory - granica PL/CZ w Gorzyczkach:
1. Gdzie obecnie na tym odcinku można zatankować paliwo tj. na którym konkretnie MOPie jest już działająca stacja paliw?
2. Jakie są ceny paliw na takiej stacji tj. noramlne czy bandyckie?
3. Czy na tej stacji można nabyć winietę na Czechy?
4. Jakie są ceny winiet na tej stacji?


Mop Rowień jedynie na autostradzie choć ceny zabójcze mają np. cena LPG z wczoraj 2.53zl
Jest możliwość tankowania inna ale wiąże się z 5km dodatkiem. Zjazd w Czechach zaraz za granicą do wsi Chałupki gdzie jest stacja orlen (ceny niższe niż na MOPIE) i winiety bez problemu się dostanie w sklepie obok.
O taki zjazd jak na mapce
Załączniki:
mapa.png
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 14.06.2014 10:39

Ten sklep miał w Chałupkach ceny z kosmosu.
Róznice w cenach paliw do przyjęcia.
Warto sie szarpać i kilka groszy na litrze?
Zatankuj gdzieś w RP przed granica na uboczu, winiety kup na Shellu, następne tankowanie w Austrii.
Kiedyś ceny były niższe w Austrii i Słowenii, niż w Polsce.
paulr
Cromaniak
Posty: 1029
Dołączył(a): 19.10.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) paulr » 14.06.2014 11:01

Loko napisał(a):
Kilka pytań do użytkowników śląskiego odcinka autostrady A1, szczególnie odcinka węzeł Żory - granica PL/CZ w Gorzyczkach:
1. Gdzie obecnie na tym odcinku można zatankować paliwo tj. na którym konkretnie MOPie jest już działająca stacja paliw?
2. Jakie są ceny paliw na takiej stacji tj. noramlne czy bandyckie?
3. Czy na tej stacji można nabyć winietę na Czechy?
4. Jakie są ceny winiet na tej stacji?


Mop Rowień jedynie na autostradzie choć ceny zabójcze mają np. cena LPG z wczoraj 2.53zl
Jest możliwość tankowania inna ale wiąże się z 5km dodatkiem. Zjazd w Czechach zaraz za granicą do wsi Chałupki gdzie jest stacja orlen (ceny niższe niż na MOPIE) i winiety bez problemu się dostanie w sklepie obok.
O taki zjazd jak na mapce


w jedną stronę 5km i w 2 to już jest 10, koszt przejechania 10km około 5zł. w maju na a1 benzyna była około 17 groszy droższa niż "gdzieś" indziej czyli by wyjść na 0 trzeba zatankować z 30 litrów, a nie wiadomo jaka jest różnica w chałupkach. jeszcze stracony czas tak więc myślę że operacja nieopłacalna..
piekarz
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 679
Dołączył(a): 11.01.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekarz » 14.06.2014 11:19

FUX, Paulr
Macie rację, w Austrii (poza autostradą) ON 1,285 czyli 5,32 zł. Myślę że lepszej ceny nie ma w Chałupkach ani na MOP Rowień :)
sezamek1
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 104
Dołączył(a): 20.02.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) sezamek1 » 14.06.2014 21:14

Witam,

Dziękuję wszystkim za odpowiedź.

Jeden z kolegów wspomniał, żeby nabyć winietę u Czechów.
W związku z tym mam pytanie ile jest stacji po czeskiej stronie na bezpłatnym odcinku czeskiej autostrady (o ile dobrze kojarze odcinek bezpłatny to granica PL/CZ - węzeł Ostrava Rudna - jeśli się mylę to mnie poprawcie). Pytanie moje wynika z tego, iż w 2013 r. jechałem przez Słowacje i dopiero na trzeciej stacji kupiłem potrzebną mi winietę. Dodam, iż startuje z Warszawy ok. 20.00 i na granicy mam zamiar być ok. północy - w tych samych godzinach jechałem rok temu i średnio mi się chciało latać po nocy po stacjach i szukać winiety. A jak już znalazłem stacje z właściwą winietą to była kolejka jak cholera - o pierwszej w nocy.
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 14.06.2014 21:29

Na pierwszej za granicą.
Shell.
sezamek1
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 104
Dołączył(a): 20.02.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) sezamek1 » 14.06.2014 21:46

FUX napisał(a):Na pierwszej za granicą.
Shell.


A co w przypadku gdy na tej stacji nie będzie winiety - ja potrzebuję miesięcznej.
Przerabiałem to rok temu na Slowacji, ale do autostrady miałem od granicy kilkadziesiąt kilometrów i na trzeciej stacji w końcu kupiłem winietę, a w Czechach jest bezpłatna jedynie obwodnica Ostrawy i to nie cała. Przypominam jadę w nocy.
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7959
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 14.06.2014 21:56

Wtedy niestety będziesz usiał zjechać do Ostravy, mnie się jeszcze to tam nie zdarzyło . Jeśli się boisz, to kup winietę w PZM-ocie i jedź ze "spokojną głową"

Edit. Np. na całodobowej stacji OMV na Marianskohorskiej w Ostravie :oczko_usmiech:
http://goo.gl/maps/gWTpT
KrisM
Cromaniak
Posty: 639
Dołączył(a): 21.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) KrisM » 14.06.2014 22:36

piekarz napisał(a):FUX, Paulr
Macie rację, w Austrii (poza autostradą) ON 1,285 czyli 5,32 zł. Myślę że lepszej ceny nie ma w Chałupkach ani na MOP Rowień :)

a wzdłuż autostrady w Austrii?
ile obecnie kosztuje ON na MOP Rowień orientuje się ktoś?
piekarz
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 679
Dołączył(a): 11.01.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekarz » 15.06.2014 08:42

cenę z Austrii podałem z Ilz ( 40 km przed Graz) z przed kilku dni
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Opłaty za autostrady (dyskusja przeniesiona z FAQ) - strona 107
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone