Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Opłaty za autostrady (dyskusja przeniesiona z FAQ)

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10886
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 29.05.2014 11:51

Mam pytanie: czy warto oszczędzić na opłatach HR (H matrica będzie) jadąc zamiast tą trasą, takim wariantem;

ktoś w ogóle jechał trasą E661? jakieś info...?
Mlody003
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 05.06.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mlody003 » 05.06.2014 22:05

Witam jestem tutaj nowy więc na wstępie chciałem się przywitać.
Mam takie pytanie sporo czytałem ale nie mogę znaleźć nic na ten temat bo mam zamiar jechać vw transporterem bądź fordem transitem do Chorwacji
wiem że na autostradach chorwackich obowiązuje mnie cennik według kategorii II lecz na Węgrzech napisane jest coś takiego
D1 - samochód do 3,5 t B2 - bus, camper powyżej 3,5 t
10 dni 2975 HUF 13385 HUF
i niby vw transporter do 3,5 jest lecz nie wiem czy oni zaliczają go do busa czy nie i mógłby mi ktoś powiedzieć jaka była by cena na Węgrzech w takim razie bo z drugiej strony przez słowenie zeby przejechać to koszt 40 euro więc sporo podnosi koszty podrózy , albo jechał może ktoś z okolic krakowa na chorwację tego typu samochodem i mógłby podać jaką trasą można by było jechać w miarę tanio mam na myśli opłaty za drogę i może ktoś polecić jakieś miejsce w okolicach Rijeki albo jakieś inne miasta aha i może ktoś jeszcze powiedzieć mi jaki odcinek autostrady jest do rijeki żebym mógł mniej więcej sobie policzyć koszt ?
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10886
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 06.06.2014 12:05

Mlody003 napisał(a):Mam takie pytanie sporo czytałem ale nie mogę znaleźć nic na ten temat bo mam zamiar jechać vw transporterem bądź fordem transitem do Chorwacji
wiem że na autostradach chorwackich obowiązuje mnie cennik według kategorii II lecz na Węgrzech napisane jest coś takiego
D1 - samochód do 3,5 t B2 - bus, camper powyżej 3,5 t
10 dni 2975 HUF 13385 HUF
i niby vw transporter do 3,5 jest lecz nie wiem czy oni zaliczają go do busa czy nie i mógłby mi ktoś powiedzieć jaka była by cena na Węgrzech w takim razie

z tej strony wynika, że chodzi o kwalifikację przedziału do 3,5t D1 i powyżej 3,5t B2,
ale poczekaj może wypowie się ktoś jechał takim pojazdem jak Ty
Mlody003 napisał(a):bo z drugiej strony przez słowenie zeby przejechać to koszt 40 euro więc sporo podnosi koszty podrózy , albo jechał może ktoś z okolic krakowa na chorwację tego typu samochodem i mógłby podać jaką trasą można by było jechać w miarę tanio mam na myśli opłaty za drogę i może ktoś polecić jakieś miejsce w okolicach Rijeki albo jakieś inne miasta

wątek o drodze 86 bez winiety przez H
Mlody003 napisał(a):aha i może ktoś jeszcze powiedzieć mi jaki odcinek autostrady jest do rijeki żebym mógł mniej więcej sobie policzyć koszt ?

licząc od granicy H-HR: Gorican-Sv.Helena oraz Zagreb Lućko-Rijeka (jeśli o to chodziło)
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107680
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 06.06.2014 12:35

Mlody003 napisał(a):aha i może ktoś jeszcze powiedzieć mi jaki odcinek autostrady jest do rijeki żebym mógł mniej więcej sobie policzyć koszt ?


http://www.hac.hr/cestarina/cjenik/zagreb-gorican

Obwodnica Zagrzebia Sveta Helena - Lučko bezpłatna

http://www.arz.hr/?page=4&lng=1
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 06.06.2014 13:15

Uwaga! Jadąc przez Słowenię Multivanem,tym bardziej polecam omijać autostradę,ponieważ
"na rok 2014 wprowadzono w Słowenii dodatkowy podział winiet na dwie kategorie aut osobowych – obie dotyczą pojazdów o masie do 3,5 t. Kategoria (toll class) 2A to auta o wysokości nad przednią osią do 1,3 m, to większość samochodów osobowych. Jeśli auto ma nad przednią osią 1,3 m wysokości lub więcej należy już do kategorii 2B. Winieta za 30 € dotyczy kategorii 2A, oczywiście za auto kategorii 2B trzeba teraz zapłacić więcej, czyli 80 € " ! 8O
kodens79
Cromaniak
Posty: 836
Dołączył(a): 11.06.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) kodens79 » 06.06.2014 13:41

Jeśli wprowadzili taki podział o jeszcze więcej ludzi bedzie omijać A w Słoweni.
Czyli można się spodziewać wzmożonych paroli na trasie Lenart,Ptuj. :cry:
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 06.06.2014 15:56

lipanj napisał(a):Uwaga! Jadąc przez Słowenię Multivanem,tym bardziej polecam omijać autostradę,ponieważ
"na rok 2014 wprowadzono w Słowenii dodatkowy podział winiet na dwie kategorie aut osobowych – obie dotyczą pojazdów o masie do 3,5 t. Kategoria (toll class) 2A to auta o wysokości nad przednią osią do 1,3 m, to większość samochodów osobowych. Jeśli auto ma nad przednią osią 1,3 m wysokości lub więcej należy już do kategorii 2B. Winieta za 30 € dotyczy kategorii 2A, oczywiście za auto kategorii 2B trzeba teraz zapłacić więcej, czyli 80 € " ! 8O

Sądzisz, że wiele osób jeździ takimi samochodami na wakacje?
http://www.dars.si/Dokumenti/3_vinjete/ ... B3w_PL.pdf
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 06.06.2014 18:02

Myślę, że może to być przydatne zwłaszcza dla tych, którzy tzw. „busem".
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 06.06.2014 18:08

FUX napisał(a):Myślę, że może to być przydatne zwłaszcza dla tych, którzy tzw. „busem".

Do klasy 2A kwalifikują się wszystkie pojazdy, które w sieci sprzedaży pojazdów silnikowych zostały oznaczone
jako do 3,5 t maksymalnej dopuszczalnej masy, jak i samochody osobowe, włącznie z tzw. samochodami
terenowymi, minibusami i pick upami w tym segmencie rynkowym oraz wszystkie karawany.
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 06.06.2014 18:12

Ale za T1-T5, Caravelle, Multivan to skroją, a to są dośc popularne pojazdy.
Klasyfikacja z czapy i tyle.
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 06.06.2014 18:17

FUX napisał(a):Ale za T1-T5, Caravelle, Multivan to skroją, a to są dośc popularne pojazdy.
Klasyfikacja z czapy i tyle.

A to nie są karawany?
Wśród innych marek i rodzajów to ułamek procenta.
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 06.06.2014 18:33

Nie.
Mlody003
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 05.06.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mlody003 » 06.06.2014 19:59

te kiero czyli mam rozumieć że duże szanse są że opłata jak za samochód do 3,5t no bo wydaje mi sie ze nie przekracza 3,5 tony
?
bobasbk
Podróżnik
Posty: 28
Dołączył(a): 23.04.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) bobasbk » 06.06.2014 20:57

Mam pytanie na temat opłat za autostradę w Chorwacji , dwa razy jechałem i zawsze płaciłem gotówką ... na pierwszej bramce brałem kwitek , przy wyjeździe płaciłem ... Interesuje mnie forma bezgotówkowa - zapłata kartą ... jaka jest procedura ?
kodens79
Cromaniak
Posty: 836
Dołączył(a): 11.06.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) kodens79 » 06.06.2014 21:05

Podjazd pod bramkę wsuwasz w odpowiednie miejsce bilet obok wsuwasz kartę po chwili wyskakuje karta odbierasz kwitek i jedziesz .Tak ja zawszę robię :)
Na Lućko śmigasz na pasy No Cash.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Opłaty za autostrady (dyskusja przeniesiona z FAQ) - strona 104
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone