Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Opłaty za autostrady (dyskusja przeniesiona z FAQ)

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
jara
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8000
Dołączył(a): 24.12.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) jara » 19.05.2014 22:31

mervik napisał(a):
jara napisał(a):A jadąc z Omisia do Wenecji, nie trzeba kupować słoweńskiej winiety. Czy się mylę?


Nie mylisz się ,tą drogą jedzie się bez winiety :wink:
https://www.google.pl/maps/dir/45.47263 ... !3e0?hl=pl


Dzięki. Nosiłem się z zamiarem zapytania Cię o hotel z Twojej relacji. ten w Mestre. Znalazłem parę na bookingu, ale nie ma jak to z polecenia. Dasz radę na PW?
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 20.05.2014 10:49

mervik napisał(a):
jara napisał(a):A jadąc z Omisia do Wenecji, nie trzeba kupować słoweńskiej winiety. Czy się mylę?


Nie mylisz się ,tą drogą jedzie się bez winiety :wink:
https://www.google.pl/maps/dir/45.47263 ... !3e0?hl=pl


To ja jeszcze podpytam żeby się upewnić - jadąc dalej od Triestu można wybrać płatną E70-A4 lub bezpłatną SS14 - tak?
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13437
Dołączył(a): 22.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 20.05.2014 11:42

Vjetar napisał(a):To ja jeszcze podpytam żeby się upewnić - jadąc dalej od Triestu można wybrać płatną E70-A4 lub bezpłatną SS14 - tak?

Jest taka alternatywa, ale jak zależy na czasie, to trzeba (o ile dobrze pamiętam) 11,40 E odżałować. :wink:
Ironman
Odkrywca
Posty: 64
Dołączył(a): 16.03.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ironman » 20.05.2014 13:31

JoannaMaxel napisał(a):To ci powiem ironman, że mi dziś ulżyło :D Myślałam, że tylko my taką perełką jedziemy VW Vento !!! Jak się nie ma co się lubi... A tak serio to mamy w rodzinie nowsze, bardziej komfortowe i nawet nim byliśmy w zeszłe wakacje ale mój mąż ufa tylko Ventylkowi i ja się sprzeczała nie będę ;-) Do zobaczenia na trasie będę Was wypatrywać.


Ja również mam możliwość jechać większym, wygodniejszym. Ale tak jak piszesz jakoś bardziej ufam Tico :) a poza tym troszkę niewygody ale jaka oszczędność :) Dlatego zastanawiam sie nad autostradami bo jeśli całość paliwa wyjdzie mi jakieś 500-600zł to opłata za winiety sporo mi tą wartość podwyższa :) Wybieramy się ok 9-19 lipiec także do zobaczenia na trasie :)
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 20.05.2014 13:54

walp napisał(a):
Vjetar napisał(a):To ja jeszcze podpytam żeby się upewnić - jadąc dalej od Triestu można wybrać płatną E70-A4 lub bezpłatną SS14 - tak?

Jest taka alternatywa, ale jak zależy na czasie, to trzeba (o ile dobrze pamiętam) 11,40 E odżałować. :wink:


Tragedii nie ma - fakt.
Ale może przy okazji coś się zobaczy na tej bocznej, gdzieś zjedzie nad wodę...zobaczymy.
Dzięki.
8)
Ironman
Odkrywca
Posty: 64
Dołączył(a): 16.03.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ironman » 20.05.2014 20:48

Jako że powoli mi się już w głowie coś klaruje to chciałem zapytać, bo nie mogę się w końcu doinformować, czy kawałek R4 na Słowacji (obwodnica Svidnika) jest płatny? Z tego co mi pokazuje google maps to wynika że tak. Ale tak samo mi pokazuje że odcinek Lublin- Kraśnik jest płatny chociaż zupełnie nie wiem z jakiego powodu..
arek905
Turysta
Posty: 11
Dołączył(a): 01.11.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) arek905 » 21.05.2014 21:17

W tamtym roku dopytałem Pani sprzedającej winiety w Barwinku, bo sam miałem takie wątpliwości, powiedziała że dla aut osobowych płatny jest tylko odcinek Presov-Kosice pozostałe zaznaczone jako płatne dotyczą większych aut.
demi-duox
Cromaniak
Posty: 1349
Dołączył(a): 15.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) demi-duox » 21.05.2014 21:36

R4 od Koszyc do granicy HU także płatna (chyba od grudnia ub.r.). Obvodnica Svidnika dla <3,5 t niepłatna.
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13437
Dołączył(a): 22.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 21.05.2014 21:45

Vjetar napisał(a):Ale może przy okazji coś się zobaczy na tej bocznej, gdzieś zjedzie nad wodę...zobaczymy.

Jak najbardziej.
Ja planowałem pojechać tą trasą, bynajmniej nie dla zaoszczędzenia 11 euro, ale by podziwiać takie widoki:

Obrazek
fot. Wikipedia Italia

Niestety, po drodze z Chorwacji zwiedzaliśmy słoweńskie wybrzeże i trzeba było pogonić rumaki. :wink:
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 22.05.2014 07:47

walp napisał(a):
Vjetar napisał(a):Ale może przy okazji coś się zobaczy na tej bocznej, gdzieś zjedzie nad wodę...zobaczymy.

Jak najbardziej.
Ja planowałem pojechać tą trasą, bynajmniej nie dla zaoszczędzenia 11 euro, ale by podziwiać takie widoki:

Obrazek
fot. Wikipedia Italia

Niestety, po drodze z Chorwacji zwiedzaliśmy słoweńskie wybrzeże i trzeba było pogonić rumaki. :wink:


Miodzio lodzio.
:mrgreen:
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 22.05.2014 07:49

Gdzie to?
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13437
Dołączył(a): 22.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 22.05.2014 07:58

FUX napisał(a):Gdzie to?

Gdzieś nei pressi di Trieste. Nie wiem dokładnie, bo jak wspomniałem, nie pojechałem ostatecznie
tą drogą. Może innym razem będzie więcej czasu. :wink:
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 22.05.2014 08:18

Oki.
Starszy Pan
Podróżnik
Posty: 19
Dołączył(a): 29.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Starszy Pan » 22.05.2014 21:34

Witam.Ten mały ala tunel znajduje się na drodze SS14 między Duino a Triestem.Jadąc w stronę Triestu zaraz za tunelikiem jest parking.Pozdrawiam.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 22.05.2014 21:49

Zgadza się :D

Na tej fotce wygląda zarąbiście :wink:

Faktycznie trasa jest dość nudna i ta skała to w sumie jedyna atrakcja. :!: :roll:

Jest jeszcze zamek Miramare, ale trudno go z drogi zauważyć
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Opłaty za autostrady (dyskusja przeniesiona z FAQ) - strona 103
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone