Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Objazdy autostrady w SŁOWENII - dyskusja

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
AdamZ
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1618
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) AdamZ » 17.02.2023 21:57

eresen napisał(a):hej. rozumiem że po przejściu w Cvetlin, w celu dostania się do Sevid, kontynuuje podróż w kierunku Gornji Macelj następnie wjeżdżam na A2 a potem na A1.

Tak, jadąc w stronę Sevid wjeżdżasz w Gornji Macelj na A2 i z obwodnicy Zagrzebia wpadasz na A1.
eresen napisał(a):Czy jadąc przez poprzednie kraje także powinienem wykupić jakieś winiety?

Tak, winiety Czeską i Austryjacką
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7945
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 18.02.2023 11:20

AdamZ napisał(a):
eresen napisał(a):hej. rozumiem że po przejściu w Cvetlin, w celu dostania się do Sevid, kontynuuje podróż w kierunku Gornji Macelj następnie wjeżdżam na A2 a potem na A1.

Tak, jadąc w stronę Sevid wjeżdżasz w Gornji Macelj na A2 i z obwodnicy Zagrzebia wpadasz na A1.

Lepiej wjechać wjazdem Đurmanec, wiele czasu nie stracisz a zawsze 2,30 euro w kapsie :wink:
AdamZ napisał(a):
eresen napisał(a):Czy jadąc przez poprzednie kraje także powinienem wykupić jakieś winiety?

Tak, winiety Czeską i Austryjacką

Oczywiście jeżeli będzie jechał trasą przez Czechy i Austrię :wink:
kaeres
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2924
Dołączył(a): 11.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaeres » 20.02.2023 09:21

Jak już pisałem w temacie o objeździe przez Bad Radkesburg i Omrož.
Objazd ma już tylko sens ekonomiczny. Zero strat na granicy wynagradza 30€ inwestycji w jedynie 30 minut podróży z Austrii do Chorwacji zamiast 1,5h
Xp1717
Odkrywca
Posty: 62
Dołączył(a): 09.07.2021

Nieprzeczytany postnapisał(a) Xp1717 » 13.03.2023 20:58

kaeres napisał(a):Jak już pisałem w temacie o objeździe przez Bad Radkesburg i Omrož.
Objazd ma już tylko sens ekonomiczny. Zero strat na granicy wynagradza 30€ inwestycji w jedynie 30 minut podróży z Austrii do Chorwacji zamiast 1,5h

Konieczność zakupy winiety to stracony czas. Droga przez Ptuj, to 20 minut dłużej.
Poza tym po drodze można zatankować - jest tańsza benzyna.
Jazda autostradą wciąż nie ma sensu.
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15655
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 13.03.2023 21:05

Jaka strata czasu? Albo tankujesz, kupujesz winietę i korzystasz z WC, więc 3in1, albo kupujesz winietę online i wtedy nawet nie trzeba się w Słowenii zatrzymywać.
sviva
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2768
Dołączył(a): 05.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) sviva » 13.03.2023 21:23

Xp1717 napisał(a):Konieczność zakupy winiety to stracony czas. Droga przez Ptuj, to 20 minut dłużej.
Poza tym po drodze można zatankować - jest tańsza benzyna.
Jazda autostradą wciąż nie ma sensu.

Jeżeli wg Ciebie objazd Słowenii to +20 minut do czasu autostradą to ja nie mam pytań. Kilkukrotnie jechałem czy to autostradą czy to objazdem i czas objazdem to było zawsze dobrze ponad godzinę dłużej. Co do tankowania to i owszem ale jak zdążysz do 21-22 bo inaczej w Słowenii to co najwyżej się przespać przed szlabanem na stacji możesz.
yarko2000
Cromaniak
Posty: 711
Dołączył(a): 24.03.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) yarko2000 » 14.03.2023 11:42

Zgadzam się z Wami, w tej chwili to czynnik ekonomiczny.
Z drugiej strony jedziesz godzinę dłużej i masz obiad dla 2 osób free.
ŁukaszCiupa
Croentuzjasta
Posty: 279
Dołączył(a): 18.08.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) ŁukaszCiupa » 14.03.2023 12:27

PL/CZ/AT/SLO/HR - nawet z Trójmiasta jadąc, mamy przez całą ojczyznę A1 do Gorzyczek, potem całe Czechy aż do Pohorelic autostrada. Brakuje zaledwie 32 km autostrady od Pohorelic do okolic Poysdorf w Austrii i dalej znowu autostrada do samej Dalmacji! Nie jestem w stanie pojąć, po co objeżdżać Słowenię jakimiś opłotkami, ryzykować wpadnięciem pod jakiś fotoradar czy suszarkę lub innymi przygodami na wąskich lokalnych drogach!?!? Nie było autostrad, narzekaliście! Są autostrady, to wy będziecie je objeżdżać dla 30 euro wątpliwej oszczędności. Tylko patrzeć, jak A1 w PL będzie płatna a wtedy będziecie całą dniówkę jechać z Trójmiasta do Gorzyczek lub dłużej, no bo "zaoszczędzicie", a cała podróż do CRO potrwa ze 3 dni chyba...Strefa Schengen też chyba niepotrzebna bo wolicie puste granice omijać dziurami...
kaeres
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2924
Dołączył(a): 11.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaeres » 14.03.2023 13:55

Xp1717 napisał(a):
kaeres napisał(a):Jak już pisałem w temacie o objeździe przez Bad Radkesburg i Omrož.
Objazd ma już tylko sens ekonomiczny. Zero strat na granicy wynagradza 30€ inwestycji w jedynie 30 minut podróży z Austrii do Chorwacji zamiast 1,5h

Konieczność zakupy winiety to stracony czas. Droga przez Ptuj, to 20 minut dłużej.
Poza tym po drodze można zatankować - jest tańsza benzyna.
Jazda autostradą wciąż nie ma sensu.

+20 minut ??
7 x jechałem i trochę inaczej mi wyszło :)
yarko2000 napisał(a):Zgadzam się z Wami, w tej chwili to czynnik ekonomiczny.
Z drugiej strony jedziesz godzinę dłużej i masz obiad dla 2 osób free.

A jak jedziesz jak 99% z rodziną ?
sviva
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2768
Dołączył(a): 05.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) sviva » 14.03.2023 14:30

kaeres napisał(a):
yarko2000 napisał(a):Zgadzam się z Wami, w tej chwili to czynnik ekonomiczny.
Z drugiej strony jedziesz godzinę dłużej i masz obiad dla 2 osób free.

A jak jedziesz jak 99% z rodziną ?

Myślę, że za 30 euro to i rodzina się naje :D
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15655
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 14.03.2023 15:27

A co to za obiad i gdzie dla rodziny (przeciętnie 2+2), że w 30 eur się zamknie? 8O
yarko2000
Cromaniak
Posty: 711
Dołączył(a): 24.03.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) yarko2000 » 14.03.2023 17:58

Ale jesteście złośliwi - rodzina to 2+0, 2+1, 2+2 itd :)
Nie czepiajcie się :), Bo jak ktoś ma rodzinę jeszcze większą to i za 100 euro nie zje.
A jak będę sam i pójdę na ośmiornicę to także zabraknie.
30 euro to dokładnie 225,51 (starych) kun. Naprawdę nigdzie nie było obiadu za 225 kun?

Na szczęście nie mam tego problemu, przerzuciłem sie na trasę przez Węgry i za 30 euro spokojnie zjem obiad (2+1)

Co do płatności w PL, to nie jest dobre porównanie, bo za jazdę Warszawa-Berlin płacisz 100 zł, za to za Kraków-Katowice 26 zł
A w Słowenii za 50 km 140 zł. Jeżeli w PL będą kiedyś takie ceny jak za A4 do Krakowa, to nie tylko ja będę sie telepał bocznymi drogami. Z GD zostaje jeszcze darmowa S7 - wiec jest wybór.
sviva
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2768
Dołączył(a): 05.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) sviva » 14.03.2023 18:21

piekara114 napisał(a):A co to za obiad i gdzie dla rodziny (przeciętnie 2+2), że w 30 eur się zamknie? 8O

A chociażby po drodze w pizzerii Pri Mici w Słowenii. Rodzina naje się bez problemu za 30 euro.
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15655
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 14.03.2023 19:02

Pizza to na przekąskę lub kolację, na obiad to tak na chwilę, po godzinę trzeba znowu coś zjeść, przy najmniej u mnie. No i jednak 30 eur to nie wiem czy wystarczy, małe pizze, jak sprawdziłam, to 8 eur, duże 9, czyli dla standardowej rodziny 2+2 min. 3 pizze lub 4 +4 napoje.... Jak po je obiadowe to 30 eur nie wystarczy. Mm
sviva
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2768
Dołączył(a): 05.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) sviva » 14.03.2023 19:14

piekara114 napisał(a):Pizza to na przekąskę lub kolację, na obiad to tak na chwilę, po godzinę trzeba znowu coś zjeść, przy najmniej u mnie. No i jednak 30 eur to nie wiem czy wystarczy, małe pizze, jak sprawdziłam, to 8 eur, duże 9, czyli dla standardowej rodziny 2+2 min. 3 pizze lub 4 +4 napoje.... Jak po je obiadowe to 30 eur nie wystarczy. Mm

Jeśli ja z Żoną i dwójką dzieci mam zjeść 4 pizzę (dzieci mają 5 i 7 lat) to chyba w 3 dni. :) 2 pizze i 4 napoje i dobry obiad w czasie podróży do Chorwacji lub na powrocie jak znalazł. Poza tym ja już kiedyś pisałem, że jeżdżę objazd Słowenii stricte rozrywkowo. Po 9-10 godzinach drogi głównie autostradą takie kilkadziesiąt km zwykłą drogą powiatową jest dla mnie wybawieniem dla głowy.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Objazdy autostrady w SŁOWENII - dyskusja - strona 383
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone