Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Objazdy autostrady w SŁOWENII - dyskusja

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
ziemniak
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 701
Dołączył(a): 17.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) ziemniak » 16.03.2023 18:24

grab56 napisał(a):Jeśli nie będzie korków na granicy, to ja już więcej nie objeżdżam. Jeżdżę "na raz" ze środka Polski i ta godzina krócej w trasie jest dla mnie więcej warta, niż 15€.


brawo :hut:
stachan
Koordynator forum
Avatar użytkownika
Posty: 3167
Dołączył(a): 16.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) stachan » 16.03.2023 18:37

Ja to nawet nie bardzo wiem kiedy na tę autostradę wjeżdżam... Do tej pory wiedziałem jedynie kiedy się kończy :wink:
kaeres
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2917
Dołączył(a): 11.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaeres » 17.03.2023 16:09

Teraz koniec będzie wyznaczało Lučko :)
stachan
Koordynator forum
Avatar użytkownika
Posty: 3167
Dołączył(a): 16.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) stachan » 17.03.2023 16:53

Dokładnie :lool:

Jestem bardzo ciekawy jak brak zatoru na granicy przełoży się na bramki... Pożyjemy, zobaczymy 8)
grab56
Croentuzjasta
Posty: 250
Dołączył(a): 12.03.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) grab56 » 17.03.2023 18:24

Na Lučko na pewno przeniosą się fale nadjeżdżających w weekend i mogą być godziny z większymi niż zwykle korkami, ale tragedii raczej nie będzie. Raz, że tam tylko bilet się pobiera, więc procedura jest krótka, a bramek dużo. A dwa, że zawsze można pojechać tym samym objazdem, z którego wielu z nas korzysta wracając do Polski :oczko_usmiech:
Bombolero
Odkrywca
Posty: 75
Dołączył(a): 04.07.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bombolero » 20.03.2023 08:36

Może ja źle liczę, ale jeśli przejazd w dwie strony przez Słowenię kosztuje mnie 30 Euro, natomiast podczas omijania płatnych odcinków muszę dodać 2 godziny drogi, to jest jakieś 11 litrów paliwa, co daje jakieś 17 euro. Czyli mam jechać dwie godziny dłużej, aby zaoszczędzić 13 euro? I to na dodatek krętymi drogami, gdzie grasuje dużo zwierzątek leśnych?


Nie, to nie na żadnego aspektu ekonomicznego.
Jedyny plus jaki tutaj widzę, to możliwość zobaczenia Słowenii z innej strony.
boboo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4907
Dołączył(a): 06.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) boboo » 20.03.2023 09:36

Bombolero napisał(a):Może ja źle liczę, ale jeśli przejazd w dwie strony przez Słowenię kosztuje mnie 30 Euro, natomiast podczas omijania płatnych odcinków muszę dodać 2 godziny drogi, to jest jakieś 11 litrów paliwa, co daje jakieś 17 euro. Czyli mam jechać dwie godziny dłużej, aby zaoszczędzić 13 euro? I to na dodatek krętymi drogami, gdzie grasuje dużo zwierzątek leśnych?
Nie, to nie na żadnego aspektu ekonomicznego.
Jedyny plus jaki tutaj widzę, to możliwość zobaczenia Słowenii z innej strony.
Liczysz spalanie w litrach/motogodziny czy litrach/kilometry? :roll:
11 litrów wystarczy na przejechanie całej Słowenii w jej najszerszym miejscu.
kaeres
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2917
Dołączył(a): 11.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaeres » 20.03.2023 09:45

Bombolero napisał(a):Może ja źle liczę, ale jeśli przejazd w dwie strony przez Słowenię kosztuje mnie 30 Euro, natomiast podczas omijania płatnych odcinków muszę dodać 2 godziny drogi, to jest jakieś 11 litrów paliwa, co daje jakieś 17 euro. Czyli mam jechać dwie godziny dłużej, aby zaoszczędzić 13 euro? I to na dodatek krętymi drogami, gdzie grasuje dużo zwierzątek leśnych?


Nie, to nie na żadnego aspektu ekonomicznego.
Jedyny plus jaki tutaj widzę, to możliwość zobaczenia Słowenii z innej strony.

Co to za wyliczenia ??
Zapier*** po autostradzie nie spalasz czy jak ?
2h więcej ?
Skąd dokąd ? Może w kierunku Istrii ?
yarko2000
Cromaniak
Posty: 711
Dołączył(a): 24.03.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) yarko2000 » 20.03.2023 09:55

To są złe wyliczenia :) Wręcz całkiem od czapy :)
marekkowalak
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2180
Dołączył(a): 13.05.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) marekkowalak » 20.03.2023 10:24

boboo napisał(a):Liczysz spalanie w litrach/motogodziny czy litrach/kilometry? :roll:
11 litrów wystarczy na przejechanie całej Słowenii w jej najszerszym miejscu.



Może on jedzie Hummerem. Albo Scanią...
Endrju
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 788
Dołączył(a): 01.08.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Endrju » 20.03.2023 11:07

Trasa objazdowa jest wręcz bardziej ekonomiczna pod względem zużycia paliwa.
Bombolero
Odkrywca
Posty: 75
Dołączył(a): 04.07.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bombolero » 20.03.2023 12:19

To ile spalicie jadąc autostradą oraz objazdem?
boboo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4907
Dołączył(a): 06.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) boboo » 20.03.2023 12:53

Bombolero napisał(a):To ile spalicie jadąc autostradą oraz objazdem?
Jadąc od Karawanken do Rupy autostradą (153 km) przy moim średnim spalaniu (5,3) wyjdzie mi ~8 litrów. Ale to dość duże auto, to i pali tyle.
Objazdów tam za bardzo nie ma. A może i są, lecz nie szukałem.

Ale z tego, co sobie wnioskuję z niniejszego tematu, to chodzi raczej o objazd odcinka Spielfeld - Macelj. Ma ten kawałek całe 60 km (sześćdziesiąt).
Jak i którędy chcesz jechać, aby być dwie godziny dłużej w drodze i dodatkowo spalić 11 litrów? :roll: :?
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7943
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 20.03.2023 12:54

Bombolero napisał(a):To ile spalicie jadąc autostradą oraz objazdem?


Od zjazdu z A9 na B69 do zjazdu Đurmanec jest około 73km. Moje auto na autostradzie pali ok 8l/100km czyli spali mi 5,8l benzyny.
Jadąc przez Mureck - Lenart - Ptuj do granicy w Cvetlin jest 72km + 21km do wjazdu Đurmanec = 93km. Moje auto poza autostrada pali około 7,5l/100km czyli spali mi 7l benzyny.
Wychodzi mi na to że jadąc autostradą spalę około 2,5l paliwa mniej niż jadąc objazdem, co przy dzisiejszym koszcie benzyny w Chorwacji daje jakieś 3,55 euro (1,40euro za litr).
Ale, jadąc przez Cvetlin zawsze zjeżdżałem i wjeżdżałem zjazdem Đurmanec. Opłata za autostradę od zjazdu Đurmanec do Zaprešić to 4,10euro, odcinek Zaprešić - Trakošćan to koszt 6,40euro. Czyli w obie strony oszczędzam 4,60euro na tym odcinku, a odliczając koszt paliwa to zostaje mi w kieszeni 1,05euro + 30 euro za winiety :oczko_usmiech: :mrgreen:
Ps. Wyliczenia czysto teoretyczne zrobione dla rozluźnienia atmosfery :wink:
Ps2. Od kilku lat nie jeżdżę przez Słowenię i jadąc przez nią teraz raczej pojechałbym autostradą. Jeżeli już miałbym objazdem to zjazd na Ilz - B66 przez Bad Radkersburg, wtedy jest jakieś 20km bliżej. :oczko_usmiech: :mrgreen:
Bombolero
Odkrywca
Posty: 75
Dołączył(a): 04.07.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bombolero » 20.03.2023 13:50

Prawdopodobnie zbyt przesadziłem z wyliczeniami. Sugerowałem się wyliczeniami komputera pokładowego, kiedy jadąc przez Słowenię serpentynami pokazało mi znacznie wyższe spalanie.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Objazdy autostrady w SŁOWENII - dyskusja - strona 385
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone