Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Objazdy autostrady w SŁOWENII - dyskusja

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
empire13
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1966
Dołączył(a): 26.06.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) empire13 » 14.03.2023 22:08

No i po co te debaty o tym, ile osób się czym naje za 30 euro? ;)
Jak ktoś chce zaoszczędzić to oleje winietę w Słowenii. Jak komuś nie szkoda 30 euro to zapłaci. Jego kasa, jego czas, jego wybór.
Grunt że jest wybór.
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 14.03.2023 22:30

sviva napisał(a):Jeśli ja z Żoną i dwójką dzieci mam zjeść 4 pizzę (dzieci mają 5 i 7 lat) to chyba w 3 dni. :)
Z małymi dziećmi to tak, ja mam 3+0 aktualnie, dwóch dużych facetów będących stale w ruchu, nie ma szans się najeść, 3 duże pizze konieczne + napoje.
Ja mam do Słowenii 6 h, jechaliśmy kilka razy objazdem, ale zdecydowanie wolę płacić i komfortowo jechać i jakoś tak zawsze miałam szczęście, że nigdy na granicy nie stałam, max 15 min.

Myślałam, że jak Chorwacja wejdzie do Schengen to ten wątek padnie, a tu jednak chyba najbardziej ostatnio aktywny wątek powiązany z Chorwacją 8O ...
yarko2000
Cromaniak
Posty: 714
Dołączył(a): 24.03.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) yarko2000 » 15.03.2023 10:14

Oczywiście że jakoś trzeba rozruszać wątki :). Wracamy do tematu - kto zainteresowany - pytać :)
boboo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4913
Dołączył(a): 06.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) boboo » 15.03.2023 10:30

W sumie, to po 384 stronach, wszelakie objazdy powinny być tu w takiej rozdzielczości,
że cały satelitarny arsenał NATO powinien się czerwienić ze wstydu.
Że o "googlemaps" nie wspomnę.
I to z uwzględnieniem ścieżek jeży, zajęcy i myszy :roll:
sviva
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2768
Dołączył(a): 05.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) sviva » 15.03.2023 10:55

empire13 napisał(a):No i po co te debaty o tym, ile osób się czym naje za 30 euro? ;)
Jak ktoś chce zaoszczędzić to oleje winietę w Słowenii. Jak komuś nie szkoda 30 euro to zapłaci. Jego kasa, jego czas, jego wybór.
Grunt że jest wybór.

nie wiem, ja tylko wyraziłem swoje zdanie, że za 30 euro jesteśmy w stanie zjeść. :D Dla mnie debata, czy jechać czy nie jechać objazdem i przerzucanie się argumentami nie ma sensu bo jeden lubi murzynkę a drugi murzynka :D To samo dotyczy tematu, czy lepsza trasa przez czeskie Wypizdowie Dolne czy lepiej jednak przez węgierskie Wypizdowie Górne. Każdy ma swoje preferencje, każdy ma inne wymagania. Ja niejednokrotnie zmieniłem trasę w dniu wyjazdu bo np A4 była zakorkowana i pojechałem przez Boboszów i odwrotnie. Ale gdyby nie te tematy teraz czytałbym pewnie info o rekordowej inflacji albo o rewolwerze w zadku ministra więc wolę poczytać o winietach lub trasie A, B i C :hut:
grab56
Croentuzjasta
Posty: 251
Dołączył(a): 12.03.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) grab56 » 15.03.2023 11:06

Xp1717 napisał(a):Konieczność zakupy winiety to stracony czas. Droga przez Ptuj, to 20 minut dłużej.
Poza tym po drodze można zatankować - jest tańsza benzyna.
Jazda autostradą wciąż nie ma sensu.

Proszę nie okłamywać użytkowników forum takimi głupotami. Nie ma takiego objazdu, który zajmuje tylko 20 minut więcej niż jazda autostradą. Sam dojazd z Cvetlina do autostrady to 15-20 minut. Wobec tego przejazd przez Słowenię autostradą i drogami lokalnymi musiałby zajmować tyle samo czasu, żebyś miał rację. Realna różnica, to co najmniej 40-50 minut.
empire13
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1966
Dołączył(a): 26.06.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) empire13 » 15.03.2023 11:37

sviva napisał(a):
empire13 napisał(a):No i po co te debaty o tym, ile osób się czym naje za 30 euro? ;)
Jak ktoś chce zaoszczędzić to oleje winietę w Słowenii. Jak komuś nie szkoda 30 euro to zapłaci. Jego kasa, jego czas, jego wybór.
Grunt że jest wybór.

nie wiem, ja tylko wyraziłem swoje zdanie, że za 30 euro jesteśmy w stanie zjeść. :D

Właśnie o to mi chodzi :)
Jak ktoś chce objechać w Słowenii drogi płatne (nieważne czy to ma sens) to jest 30 euro do przodu. I to jego sprawa co z tym zrobi ;)
sviva
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2768
Dołączył(a): 05.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) sviva » 15.03.2023 13:09

empire13 napisał(a):Jak ktoś chce objechać w Słowenii drogi płatne (nieważne czy to ma sens) to jest 30 euro do przodu. I to jego sprawa co z tym zrobi ;)

Mądrego to i dobrze posłuchać :D
Grzegorz_GRK
Croentuzjasta
Posty: 163
Dołączył(a): 20.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Grzegorz_GRK » 15.03.2023 14:23

Cześć
Mam pytanie, dlaczego Google wyznacza trasę przez przejście Kapela, a nie przez Cvetlin? Czy przejście w Cvetlin jest zamknięte cały czas, czy tylko w okresie zimowym, a może jest zamknięte dla ruchu nielokalnego? Ciekawi mnie to ze względu na wejście Chorwacji do grupy Schengen, a więc otwarcia tych wszystkich przejazdów, jak i mojego wyjazdu we wrześniu do Cro.
Ostatnio edytowano 15.03.2023 14:28 przez Grzegorz_GRK, łącznie edytowano 1 raz
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7946
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 15.03.2023 14:27

Grzegorz_GRK napisał(a):Cześć
Mam pytanie, dlaczego Google wyznacza trasę przez przejście Kapela, a nie przez Cvetlin? Czy przejście w Cvetlin jest zamknięte cały czas, czy tylko w okresie zimowym, a może jest zamknięte dla ruchu nielokalnego?

GM od kilku lat nie wyznacza trasy przez Cvetlin, tak naprawdę to chyba nikt nie wie dlaczego :wink: Przejęcie normalnie otwarte, tym bardziej po wejściu Chorwacji do strefy Schengen.
Grzegorz_GRK
Croentuzjasta
Posty: 163
Dołączył(a): 20.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Grzegorz_GRK » 15.03.2023 14:32

dids76 napisał(a):GM od kilku lat nie wyznacza trasy przez Cvetlin, tak naprawdę to chyba nikt nie wie dlaczego :wink: Przejęcie normalnie otwarte, tym bardziej po wejściu Chorwacji do strefy Schengen.

Dzięki wielkie, kilka lat miałem przerwę, dlatego się zdziwiłem, gdy nie wyznaczyło mi tej trasy
Epepa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 522
Dołączył(a): 29.10.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Epepa » 15.03.2023 15:35

grab56 napisał(a):Realna różnica, to co najmniej 40-50 minut.

Też mi się wydaje, że schodzi tak ok. 1 godzinę dłużej, ale chociażby dla samych widoków warto.
:wink:
Grzegorz_GRK
Croentuzjasta
Posty: 163
Dołączył(a): 20.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Grzegorz_GRK » 15.03.2023 15:57

yarko2000 napisał(a):Oczywiście że jakoś trzeba rozruszać wątki :). Wracamy do tematu - kto zainteresowany - pytać :)

Przyda się jak najbardziej. Ciekawi mnie czy przybyło autostrad od 2018r. kiedy to ostatnio tam pojechałem samochodem (w 2020 polecieliśmy samolotem)
kaeres
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2925
Dołączył(a): 11.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaeres » 16.03.2023 14:53

boboo napisał(a):W sumie, to po 384 stronach, wszelakie objazdy powinny być tu w takiej rozdzielczości,
że cały satelitarny arsenał NATO powinien się czerwienić ze wstydu.
Że o "googlemaps" nie wspomnę.
I to z uwzględnieniem ścieżek jeży, zajęcy i myszy :roll:

Ile razy jechałem tyle razy się wszystko zmieniało. A to nowy most, raz Ptuj w przebudowie i objazd objazdu. Raz się okazało, że przez Cvetlin i na Varażdin lepiej więc inny objazd przez Omroż.
Później dobudowali autostradę więc parę metrów nielegalnie bez opłat więc kolejne kombinowanie innym objazdem.
Jest tutaj co kombinować i nawet 384 stron nie wyczerpuje tematu :)
Jak się okazuje znów mamy powód do kombinowania bo Schengen i dylemat :)
grab56
Croentuzjasta
Posty: 251
Dołączył(a): 12.03.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) grab56 » 16.03.2023 15:22

kaeres napisał(a):Jak się okazuje znów mamy powód do kombinowania bo Schengen i dylemat :)

Jeśli nie będzie korków na granicy, to ja już więcej nie objeżdżam. Jeżdżę "na raz" ze środka Polski i ta godzina krócej w trasie jest dla mnie więcej warta, niż 15€.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Objazdy autostrady w SŁOWENII - dyskusja - strona 384
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone