Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Objazdy autostrady w SŁOWENII - dyskusja

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
jedrula
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 456
Dołączył(a): 22.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) jedrula » 01.08.2022 19:15

Droga H2 jest DARMOWA, Rondo Pesnica jadąc z drogi 437 na H2 jest DARMOWE, koniec i kropka. CVETLIN jest dla mieszkańców EU OTWARTE I PRZEJEZDNE, koniec i kropka.

Jedziesz osobówka jedz przez Cvetlin. Jedziesz kamperem, dużym ciężkim busem lub autem z przyczepą skręć na drodze 454 w miejscowości Strase w kierunku przejścia granicznego Rogatec, jest mniej serpentyn i mniej stromo dojedziesz aż do węzła Durmanec w HR, koniec i kropka.
Ps.
Akurat teraz kawałek drogi H2 w samym Mariborze jest w remoncie ale mija się go płynnie i bezboleśnie.
Zostaw sobie 30 jurków w portfelu, omiń korki w Maciej, jak już będziesz na plaży w knajpie to kup piwo i pomyśl że Jedrula miał rację :-)

.. albo kup winetke, jedź przez Maciej, traf na 70% w korek i przy piwie na plaży wspomnij, że jednak Jedrula miał racje


Your choice :-)

Pozdrawiam

Ps2
To nie są moje wymysły albo nieokreślone źródła, to są ogolnodostepne AKTUALNE informacje ze stron rządowych i zarządu dróg w HR.
tracer1029
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 01.08.2022

Nieprzeczytany postnapisał(a) tracer1029 » 01.08.2022 19:59

jedrula napisał(a):.. albo kup winetke, jedź przez Maciej, traf na 70% w korek i przy piwie na plaży wspomnij, że jednak Jedrula miał rację.

Dziękuję za informację :D , o Macelij słyszałem dlatego wgl nie interesuje mnie przejazd autostradą, zwłaszcza że jadę busem i łapie się na drugą kategorię w planach mam przekroczenie granicy w Lupnijak.

P.S.
Na pewno wspomnę :mrgreen:
jedrula
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 456
Dołączył(a): 22.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) jedrula » 01.08.2022 21:36

tracer1029 napisał(a):... jadę busem i łapie się na drugą kategorię w planach mam przekroczenie granicy w Lupnijak.

P.S.
Na pewno wspomnę :mrgreen:


Prawidłowo.
Przejście w Lupnijak jest między innymi dla pojazdów powyżej 3.5 tony (Cvetlin tylko do 3.5 tony)
Mniej stromo i łagodniej się jedzie przez Lupnijak. W kilometrach to chyba tylko 10-15km więcej za to wyjedziesz na węźle Durmanec co znów daje korzyść bo jak korek w Maciej to i Trakoscan potrafi się zatkać.
Szerokości życzę, uważaj tylko jeśli będziesz tam wieczorem lub w nocy na biegające zwierzęta, zwolnij bo to już nie autostrada.
W Spefield polecam zjechać już na węźle 222 Vogau bo widziałem juz bałagan na następnym węźle 226 Gersdorf gdzie nagle wszyscy chcą zjechać na Murec-Trate (zupełnie bez sensu) lub inne równie bezsensowne objazdy objazdów.
Jedz na Lupnijak przez H2 i Strase, będziesz zadowolniety.

Ps
Przeciętnie rozwiniętemu kierowcy wystarczy mapa i dwa zdania opisu, innym nie pomoże 6 apek, wbudowana głośnomówiąca nawigacja w Tesli, samojezdny foldzwagen ani telefon do przyjaciela...
I słusznie... im mniejszy ruch na Cvetlin tym szybciej ja przejadę ;-)
Chris_M
Cromaniak
Posty: 1338
Dołączył(a): 12.07.2008
Re: Droga H2 w Słoweni

Nieprzeczytany postnapisał(a) Chris_M » 01.08.2022 21:39

tracer1029 napisał(a):Witam, czy ktoś podróżował może drogą H2 w okolicy Maribora? Czy jest ona płatna? Wiem że muszę ominąć rondo które łączy tą drogę z autostradą A1. Część map pokazuje że jest droga 430 która teoretycznie nie powinna być płatna, za to mapy Google oznaczyły tę drogę jako H2 czyli płatną. Jeżeli ktoś przejeżdżał w okolicy to proszę o informację jaki status ma ta droga. Z góry dzięki.

post2267926.html#p2267926
eyros
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 10.08.2022

Nieprzeczytany postnapisał(a) eyros » 10.08.2022 17:05

Witam, wybieram się w ostatnim tygodniu sierpnia do Chorwacji, ktoś orientuje się jak wtedy wygląda sytuacja na przejściu granicznym Cvetlin ?
BaRTaSs88
Podróżnik
Posty: 17
Dołączył(a): 24.02.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) BaRTaSs88 » 10.08.2022 19:52

eyros napisał(a):Witam, wybieram się w ostatnim tygodniu sierpnia do Chorwacji, ktoś orientuje się jak wtedy wygląda sytuacja na przejściu granicznym Cvetlin ?

Pewnie tak, jak zawsze - spokój, cisza... :)
bonovox75
Croentuzjasta
Posty: 185
Dołączył(a): 05.06.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) bonovox75 » 11.08.2022 13:12

eyros napisał(a):Witam, wybieram się w ostatnim tygodniu sierpnia do Chorwacji, ktoś orientuje się jak wtedy wygląda sytuacja na przejściu granicznym Cvetlin ?


Ostatni tydzień sierpnia - o każdej porze dnia i nocy nic tam się nie dzieje :papa:
jedrula
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 456
Dołączył(a): 22.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) jedrula » 11.08.2022 13:20

Jechałem w środę 11 sierpnia około godziny 9:00 rano przez Spiefeld Maribor Strase Ptujska Góra Breg Rogatec przez przejście Lupnijak. W sumie do węzła Durmanec od Spiefeld wyszło około 1:35, trasa dość kreta ale bardziej płaska niż przez Cvetlin, po nocy i zmęczony nie chciał tam jechać. Bez korków, sam na granicy.
empire13
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1966
Dołączył(a): 26.06.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) empire13 » 11.08.2022 21:59

Dzisiaj spontanicznie postanowiłem się przemóc i z Redics pojechałem przez Słowenię bez winiety.
Trochę miałem stresu i wątpliwości. Zauważyłem, że kilku naszych rodaków również
Najpierw przy przejściu granicznym. Mieliśmy wrażenie, że przejechaliśmy wjazd a za przejściem już są obowiązkowe winiety.
Później jeden z rodaków zjechał na pierwszym rondzie
(h7/glavna ulica) na wjazd na autostradę. Biedny musiał cofać. Udalo mu się.
Później był problem na drugim rondzie (Lendava). Nasi rodacy pojechali prosto a ja zaparkowałem bo wg nawi trzeba było skręcić w prawo.
Dojechałem do przejścia granicznego i trafiłem na bardzo niemiłą słoweńską funkcjonariuszkę (policjantka?). Czyżby niezadowolona z powodu nieopłacenia winiety?
Przede mną kilka aut. Stania na kilka minut. Także warto.
Ciekawi mnie czy nasi rodacy znali inną drogę albo inne przejście? Od ronda pojechali Industrijska ulica.
vin
Croentuzjasta
Posty: 310
Dołączył(a): 12.05.2021

Nieprzeczytany postnapisał(a) vin » 11.08.2022 22:29

empire13 napisał(a):Najpierw przy przejściu granicznym. Mieliśmy wrażenie, że przejechaliśmy wjazd a za przejściem już są obowiązkowe winiety.

jeśli mogę spytać, z czego wynikło to wrażenie?
empire13 napisał(a):Później był problem na drugim rondzie (Lendava). Nasi rodacy pojechali prosto a ja zaparkowałem bo wg nawi trzeba było skręcić w prawo. (...) Ciekawi mnie czy nasi rodacy znali inną drogę albo inne przejście? Od ronda pojechali Industrijska ulica.

przyznam, że nie kojarzę innego przejścia w tej okolicy. Co do drogi, też zawsze jadę tam jak Ty, wg nawigacji. Tą Industrijską cestą da się dojechać do przejścia - dociera do głównej kawałek przed nim.
empire13
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1966
Dołączył(a): 26.06.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) empire13 » 11.08.2022 22:53

vin napisał(a):
empire13 napisał(a):Najpierw przy przejściu granicznym. Mieliśmy wrażenie, że przejechaliśmy wjazd a za przejściem już są obowiązkowe winiety.

jeśli mogę spytać, z czego wynikło to wrażenie?

Tablica nas zmyliła.
https://maps.app.goo.gl/TMM8NJXf6wMaHLH67
vin napisał(a):
empire13 napisał(a):Później był problem na drugim rondzie (Lendava). Nasi rodacy pojechali prosto a ja zaparkowałem bo wg nawi trzeba było skręcić w prawo. (...) Ciekawi mnie czy nasi rodacy znali inną drogę albo inne przejście? Od ronda pojechali Industrijska ulica.



przyznam, że nie kojarzę innego przejścia w tej okolicy. Co do drogi, też zawsze jadę tam jak Ty, wg nawigacji. Tą Industrijską cestą da się dojechać do przejścia - dociera do głównej kawałek przed nim.

No to chyba następnym razem sprawdzę ten wariant ;)
rogigor
Turysta
Posty: 14
Dołączył(a): 17.05.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) rogigor » 16.08.2022 13:53

Cześć,

W sobotę 20.08 ruszam i poproszę o poradę. Nocujemy w Guesthouse Beno (obok Ptuj). Przejście graniczne w Cvetlin normalnie przejezdne, prawda? Google cały czas pokazuje, że niby nie da się tamtędy przejechać i kieruje inną trasą, H2 na Rogatec.

Rogatec - https://goo.gl/maps/9LQtdkbd74pwFRBe9
Cvetlin - https://goo.gl/maps/1Twg5K6VLRrm5Ujo8

Któraś lepsza, gorsza? :)
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107677
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 16.08.2022 14:03

Jeśli przeczytasz kilka wcześniejszych postów, znajdziesz odpowiedzi.
rogigor
Turysta
Posty: 14
Dołączył(a): 17.05.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) rogigor » 16.08.2022 14:12

Rzeczywiście, mea culpa. Obie trasy ok, Cvetlin otwarty.
Jednego tylko nie znalazłem przeglądając kilkanaście stron wstecz - czy czasowo lepiej wygląda powrót na autostradę w Chorwacji z trasy Cvetlin-Gornji Maceli czy z trasy Rogatec-Durmanec ? Czy jeden pies?
maciek_apo
Odkrywca
Posty: 63
Dołączył(a): 23.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) maciek_apo » 16.08.2022 22:33

Przez Durmanec warto pojechać w drodze powrotnej jeśli wracasz w weekend. Jedziesz wioskami, ale unikasz zatorów do granicy. Najlepiej jest godzinę jazdy do granicy sprawdzić na mapach google czy jest bordowo i na jakim odcinku i wtedy zadecydować. W ubiegłym roku miałem bordowo, dlatego zjechałem już w Durmanec. Droga kompletnie pusta przez malownicze wioski do samego przejścia w Cvetlin. Ja ruszam dzień wcześniej, udanej podróży!
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Objazdy autostrady w SŁOWENII - dyskusja - strona 381
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone