Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Objazdy autostrady w SŁOWENII - dyskusja

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Raphael
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 462
Dołączył(a): 15.09.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Raphael » 17.07.2022 14:46

Garo&Justa napisał(a):Kupując winietę w SLO kupujesz na cały kraj. Nie wiń Słoweńców że jedziesz małym odcinkiem. Za te 15E możesz sobie jechać dokąd chcesz w SLO.
Jeżeli np jedziesz tylko do Wiednia to też muszisz kupić 10 dniową i koniec kropka a jedziesz tylko kilkadziesiąt km autostradą

Słoweńcy mają na 7 dni - Austriacy i inni (HU, CZ, SK) na 10 dni.
Słoweńcy mają droższą - Austriacy i inni tańszą.
Słoweńcy mają mało autostrad - Austriacy i inni dużo.
Słoweńcy mają głupie pomysły typu rondo jest płatne - Austriacy i inni nie mają
- wniosek nasuwa się sam: jak najbardziej można winić Słoweńców!
jackiller
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 184
Dołączył(a): 29.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) jackiller » 19.07.2022 09:28

Po 12 latach znowu Chorwacja - tym razem Plitvice (2d) Dobrovnik(7d) i Pag (6d)
Tam... pojechaliśmy objazdem autostrady z ciekawości czy coś się zmieniło "na bokach". Pojechaliśmy jak pokazało google z Murecka do Macelj z zaznaczoną opcją unikaj opłat. Przejazd idealny, bez najmniejszych problemów, bez korków mimo przejazdu 16-17:00.
Powrót już autostradą. Ja mimo wszystko, jak ktoś ma chwilę, to polecam przejechanie choć w jedną stroną takiego odcinka, aby zobaczyć jak wygląda Słowenia od środka.
Obrazek
ravel
Croentuzjasta
Posty: 188
Dołączył(a): 09.12.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) ravel » 19.07.2022 14:46

A ten końcowy odcinek do Macelj nie jest płatny ?
endryu
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1344
Dołączył(a): 10.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) endryu » 19.07.2022 14:54

ravel napisał(a):A ten końcowy odcinek do Macelj nie jest płatny ?

Jest-autostrada.
jackiller
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 184
Dołączył(a): 29.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) jackiller » 19.07.2022 23:15

endryu napisał(a):Jest-autostrada.

@endryu może mieć rację
Obrazek
No to w takim razie, nam się pofarciło.
Farstone
Croentuzjasta
Posty: 371
Dołączył(a): 26.05.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Farstone » 20.07.2022 06:08

Jeśli nic wam nie zrobiło zdjęcia to tak :)
Bombolero
Odkrywca
Posty: 75
Dołączył(a): 04.07.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bombolero » 20.07.2022 06:13

Dlatego czasami symboliczne 5 złotych oszczędności może dać wysoki mandat.

Słowenia jest pięknym krajem, ale jazda "lamówkami" nie ma żadnego uzasadnienia jak dla mnie jeśli Słowenia jest tylko krajem tranzytowym w kierunku Cro.

Co innego byłoby pojechać na Słowenię na kilka dni.
Farstone
Croentuzjasta
Posty: 371
Dołączył(a): 26.05.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Farstone » 20.07.2022 06:41

Tu się nie do końca zgodzę - jak ktoś ma ochotę zapłacić 15 czy 30 Euro to jego sprawa, inny będzie chciał objechać to nic nikomu do tego :)
Xp1717
Odkrywca
Posty: 62
Dołączył(a): 09.07.2021

Nieprzeczytany postnapisał(a) Xp1717 » 22.07.2022 01:09

Garo&Justa napisał(a):
Tomy Lee napisał(a):Ja również czekam na Schengen ale w kontekście Twojego posta to tak sobie myślę, że jak już da się w 40 minut przejechać to ten koszt winiety będzie jeszcze bardziej bolesny. 30 EUR za 40 minut jazdy busem będzie jeszcze bardziej bolało :lol:

Kupując winietę w SLO kupujesz na cały kraj. Nie wiń Słoweńców że jedziesz małym odcinkiem. Za te 15E możesz sobie jechać dokąd chcesz w SLO.
Jeżeli np jedziesz tylko do Wiednia to też muszisz kupić 10 dniową i koniec kropka a jedziesz tylko kilkadziesiąt km autostradą


W Austrii płacę 10€ i jadę spokojnie przez setki kilometrów. Bez porównania ze Słowenią, gdzie pokonuję 50 km i oszczędzam 10 minut.
Xp1717
Odkrywca
Posty: 62
Dołączył(a): 09.07.2021

Nieprzeczytany postnapisał(a) Xp1717 » 22.07.2022 01:13

kaeres napisał(a):Cześć. Jestem zagorzałym entuzjastą objazdu autostrady w Słowenii głównie z 2 powodów.
1. "Odpoczynek" od autostrady.
2. Oszczędności.

Te dwa punkty są aktualne jedynie w przypadku gdy nie natrafimy na korek na granicy.
Jedynie 1x mi się przydarzyło, że stałem na granicy 1h. Cały czar objazdu prysnął i od tamtej pory marzę o strefie Schengen w Chorwacji. Po pierwsze odpoczynek zamienił się we frustrację, a zmarnowany czas po pierwsze na objazd, po drugie na korek zniweczył całą oszczędność. Bo jak wiadomo czas to pieniądz.

Dla mnie to kompletnie zmienia podejście do objazdu M-L-P czy Bad Radkesburg-Ormož.

W 2023 mam nadzieję, że granicy SI-HR już nie będzie i przelecę z Austrii do Chorwacji w ciągu 40 minut.


Na granicy w Gradišče nie było nikogo oprócz mnie i znudzonych pograniczników.
kozlos
Globtroter
Posty: 48
Dołączył(a): 15.05.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) kozlos » 24.07.2022 12:27

Hej,

Czy mógłbym poprosić o potwierdzenie, iż taki objazd autostrady w Słowenii jest poprawny? Zapewnia przejazd drogami bezpłatnymi? (Trasa z Warszawy, kierunek wyspa PAG)

https://goo.gl/maps/o9wSFZZ1QdZXpwC56

Wydaje mi się, że powinien byc okej, ale będę spokojniejszy jak dostanę potwierdzenia (znalazłem tu pomoc nie jeden raz :) )

Dziękuję i udanej niedzieli!
Xp1717
Odkrywca
Posty: 62
Dołączył(a): 09.07.2021

Nieprzeczytany postnapisał(a) Xp1717 » 24.07.2022 13:42

kozlos napisał(a):Hej,

Czy mógłbym poprosić o potwierdzenie, iż taki objazd autostrady w Słowenii jest poprawny? Zapewnia przejazd drogami bezpłatnymi? (Trasa z Warszawy, kierunek wyspa PAG)

https://goo.gl/maps/o9wSFZZ1QdZXpwC56

Wydaje mi się, że powinien byc okej, ale będę spokojniejszy jak dostanę potwierdzenia (znalazłem tu pomoc nie jeden raz :) )

Dziękuję i udanej niedzieli!


Trasa jak najbardziej ok. Jechałem tak na początku lipca. Na granicy z Chorwacją byłem sam. ;)
Przemasss
Globtroter
Posty: 33
Dołączył(a): 10.08.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Przemasss » 24.07.2022 14:43

Witam.

Ta trasa chyba tak samo jest ok?

https://maps.app.goo.gl/vDo7rzeT9k4LTL436
Xp1717
Odkrywca
Posty: 62
Dołączył(a): 09.07.2021

Nieprzeczytany postnapisał(a) Xp1717 » 24.07.2022 15:17

Przemasss napisał(a):Witam.

Ta trasa chyba tak samo jest ok?

https://maps.app.goo.gl/vDo7rzeT9k4LTL436

Trasa przez Ptuj daje spokój i zapewnia bezpieczną jazdę bez niespodzianek.

edit: Google uporczywie prowadzi na granicę bez ruchu międzynarodowego co naraża ludzi na problemy i koszty. Beznadziejna usługa. Podczas podróży korzystam wyłącznie z map Apple. Jeżeli macie sprzęt Apple, to polecam. Tam nie ma takich błędów. Apple lepiej wyznacza trasę, ma lepsze wskazówki na rozjazdach i lepsze informacje o ruchu drogowym.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107660
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 24.07.2022 16:35

Xp1717 napisał(a):edit: Google uporczywie prowadzi na granicę bez ruchu międzynarodowego co naraża ludzi na problemy i koszty.

Cvetlin jest przejściem granicznym dla obywateli Unii Europejskiej.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Objazdy autostrady w SŁOWENII - dyskusja - strona 378
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone