Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Objazdy autostrady w SŁOWENII - dyskusja

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Chris_M
Cromaniak
Posty: 1338
Dołączył(a): 12.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Chris_M » 27.07.2022 23:18

MaWe89 napisał(a):
Chris_M napisał(a):
yarko2000 napisał(a):... Lub zapłacić za autostradę, tym bardziej że później będziesz mógł korzystać - jadąc do Włoch.

Raczej z niej nie skorzysta, bo winieta jest tylko 7-dniowa, więc na powrót będzie musiał wykupić nową, nawet na króciutki odcinek słoweńskiej autostrady.


Braknie mi jednego dnia :)

I właśnie specjalnie w tym celu słoweńskie tygodniowe winiety mają ważność 7 dni, a nie 10 jak jest w innych krajach.
yarko2000
Cromaniak
Posty: 714
Dołączył(a): 24.03.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) yarko2000 » 28.07.2022 11:04

To może naprawdę przemyśl drogę przez Węgry.
Sporo osób (w tym ja) zawsze jeździło przez Austrię, dopóki nie spróbowali przez Węgry.
I teraz nikt mnie nie namówi na drogę przez Austrię i Słowenię.
Przez Słowację i Węgry jest taniej, te kilkadziesiąt km bez autostrady traktuję jako miły przerywnik od autostradowej nudy.
Dla Ciebie najważniejsze że nigdzie nie masz gór ani serpentyn. I wbrew pozorom, często ta trasa jest szybsza - mniejsze korki.
Garo&Justa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1053
Dołączył(a): 11.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Garo&Justa » 28.07.2022 12:43

No właśnie tak mnie naszło by ten 13 raz do Cro pojechać przez SLO i H.
Czyli krótka piłka, z Bratysławy M1 do Gyor i M85 do Szombathely i dalej E65, 76 i 74 do Nagykanizsa i wbijam na autostradę M7 do Letenye?
Czytam tu że jechać przez stare przejscie a nie autostradowe nowe?
NIgdy tak nie jechałem, z Wrocławia w zasadzie te same kilometry a korki mniejsze niż w Macieju?
szadock
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 24.07.2022

Nieprzeczytany postnapisał(a) szadock » 28.07.2022 19:32

Cześć

W niedzielę jedziemy do Chorwacji z Bytomia w okolice Zadaru jaka polecacie trasę z ominięciem opłat w Słowenii. Mam dwie opcję przez Cvetlin lub Ormoz
ros1986
Podróżnik
Posty: 17
Dołączył(a): 29.04.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) ros1986 » 28.07.2022 22:20

szadock napisał(a):Cześć

W niedzielę jedziemy do Chorwacji z Bytomia w okolice Zadaru jaka polecacie trasę z ominięciem opłat w Słowenii. Mam dwie opcję przez Cvetlin lub Ormoz



Jechalem w 1 i w 2 strone przez Cvetlin busem 9osobowym szczerze polecam korkow brak, fakt duzo serpentyn i stromych zjazdow-podjazdow. Do cro przekraczalem o 2 w nocy na spowrotem o 18 nie widzialem nadmiernego zainteresowania ta droga raczaj lokalsi. Samochod z przyczepa czy typu camper radze wybrac inna trase. Pozdrawiam
Bartolski
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 523
Dołączył(a): 22.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bartolski » 28.07.2022 23:51

ros1986 napisał(a):Jechalem w 1 i w 2 strone przez Cvetlin busem 9osobowym szczerze polecam korkow brak, fakt duzo serpentyn i stromych zjazdow-podjazdow. Do cro przekraczalem o 2 w nocy na spowrotem o 18 nie widzialem nadmiernego zainteresowania ta droga raczaj lokalsi. Samochod z przyczepa czy typu camper radze wybrac inna trase. Pozdrawiam

Kiedy dokładnie jechałeś? Bo Google pokazuje, że zamknięte przejście i parę osób pisało, że policja każe objazdem jechać.
Bartolski
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 523
Dołączył(a): 22.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bartolski » 28.07.2022 23:57

szadock napisał(a):Cześć

W niedzielę jedziemy do Chorwacji z Bytomia w okolice Zadaru jaka polecacie trasę z ominięciem opłat w Słowenii. Mam dwie opcję przez Cvetlin lub Ormoz

Ja w tym roku spróbuję: Spielfeld przez Maribor i przejście Dobovec-Lupinjak do wjazdu na A2 Durmanec bo nie mam pewności, że Cvetlin czynny.
Mariuszdekier
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 29.07.2022

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mariuszdekier » 29.07.2022 10:34

Witajcie,

W sobote w nocy wyjezdzam z Poznania do Rijeki. Chcialbym ominąć autostradę za pomocą poniższego objazdu, rekomendowanego we wcześniejszych postach .

Czy w Cventil są jakieś ograniczenia godzinowe podczas przejazdu ?
Rozumiem ze potwierdzacie ze trasa jest winieto-bezpieczna :)
Załączniki:
cro.PNG
Ostatnio edytowano 29.07.2022 16:45 przez Mariuszdekier, łącznie edytowano 1 raz
el_guapo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1539
Dołączył(a): 08.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) el_guapo » 29.07.2022 10:56

Mariuszdekier napisał(a):
Czy w Cventil są jakieś ograniczenia godzinowe podczas przejazdu ?
Rozumiem ze potwierdzacie ze trasa jest winieto bezpieczna :)



Jest "winietobezpieczna".
Cvetlin to normalne przejście wewnątrzunijne - dokładne godziny funkcjonowania znajdziesz pod tym linkiem:
https://www.policija.si/eng/areas-of-wo ... -crossings

"5. Zgornji Leskovec (Cvetlin) MB GRUŠKOVJE 24 hours Only for:
- beneficiaries of the Agreement
- persons enjoying the right of free movement under the EU law
- trucks not exceeding 3.5 tonnes"


Zmian nie przewiduję, ale zawsze warto rzucić okiem przed wyjazdem.
Mariuszdekier
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 29.07.2022

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mariuszdekier » 29.07.2022 16:46

Z własnego doświadczenia ile tracicie czasu na przejazd boczny? Kilka lat temu jechałem tamtędy, ale dość sporo się mogło pozmieniać.
Marsallah
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2275
Dołączył(a): 31.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marsallah » 29.07.2022 17:52

"Tracicie"? Chyba "zyskujecie", po to się przecież jeździ objazdem, żeby nie stać 2h w Macelj...

Przejazd objazdem autostrady (dowolnym) zajmuje ok. 1,5h.
szadock
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 24.07.2022

Nieprzeczytany postnapisał(a) szadock » 30.07.2022 05:38

Bartolski napisał(a):
ros1986 napisał(a):Jechalem w 1 i w 2 strone przez Cvetlin busem 9osobowym szczerze polecam korkow brak, fakt duzo serpentyn i stromych zjazdow-podjazdow. Do cro przekraczalem o 2 w nocy na spowrotem o 18 nie widzialem nadmiernego zainteresowania ta droga raczaj lokalsi. Samochod z przyczepa czy typu camper radze wybrac inna trase. Pozdrawiam

Kiedy dokładnie jechałeś? Bo Google pokazuje, że zamknięte przejście i parę osób pisało, że policja każe objazdem jechać.



Ok, dzięki pojadę przez Cvetlin powinienem tam być między 4 a 6 rano.
de Zoo
Croentuzjasta
Posty: 196
Dołączył(a): 03.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) de Zoo » 01.08.2022 01:09

Jechałem przez Cvetlin w piątek wieczorem. Przejście otwarte 24h dla obywateli UE.
KOMENTARZ MODERACJI
KOMENTARZ MODERACJI:
Kolejny wątek o objeździe autostrad w Słowenii zbędny.

tracer1029
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 01.08.2022
Droga H2 w Słoweni

Nieprzeczytany postnapisał(a) tracer1029 » 01.08.2022 15:20

Witam, czy ktoś podróżował może drogą H2 w okolicy Maribora? Czy jest ona płatna? Wiem że muszę ominąć rondo które łączy tą drogę z autostradą A1. Część map pokazuje że jest droga 430 która teoretycznie nie powinna być płatna, za to mapy Google oznaczyły tę drogę jako H2 czyli płatną. Jeżeli ktoś przejeżdżał w okolicy to proszę o informację jaki status ma ta droga. Z góry dzięki.
Załączniki:
trasa.JPG
biokd
Croentuzjasta
Posty: 181
Dołączył(a): 18.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) biokd » 01.08.2022 18:27

Cvetlin działa bez problemów i bez praktycznie żadnego ruchu. Jadąc do CRO w piątek 15.07 byłem na przejściu w Cvetlin ok godz 15.00, nikogo przede mną, ani za mną na granicy. A korek w Macelj był spory patrząc na HAK na kamery i na Google Maps.
Natomiast wracając z CRO w piątek 29.07 na granicy byłem ok 10:00, sprawdzając wcześniej sytuacje w Macelj widziałem, że nie ma tam dużego korka, więc dojeżdżając do granicy w Macelj wykupiłem e-winiete na SLO i "tracąc" 15 EUR zyskałem jakąś godzinę, dzięki temu było więcej czasu na zwiedzanie Wiednia:)
Warto sprawdzać na bieżąco sytuację na granicy - generalnie do CRO lepiej jechać przez Cvetlin, ale wracając nie ma już takiej tragedii w Macelj więc można jechać "normalną" drogą przez SLO.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Objazdy autostrady w SŁOWENII - dyskusja - strona 380
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone