Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Objazdy autostrady w SŁOWENII - dyskusja

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
piti-ski
Podróżnik
Posty: 19
Dołączył(a): 07.06.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) piti-ski » 17.08.2022 21:56

rogigor napisał(a):Cześć,

W sobotę 20.08 ruszam i poproszę o poradę. Nocujemy w Guesthouse Beno (obok Ptuj). Przejście graniczne w Cvetlin normalnie przejezdne, prawda? Google cały czas pokazuje, że niby nie da się tamtędy przejechać i kieruje inną trasą, H2 na Rogatec.

Rogatec - https://goo.gl/maps/9LQtdkbd74pwFRBe9
Cvetlin - https://goo.gl/maps/1Twg5K6VLRrm5Ujo8

Któraś lepsza, gorsza? :)

Śmiało przez Cvetlin, a tym bardziej w weekend. Dzisiaj rano tamtędy przejeżdżałem i nikogo więcej nie było. W ubiegłym roku też tamtędy jechałem, było to w sobotę 21.08.21r i byłem 5-ty w kolejce, przekroczenie granicy zajęło max. 10 min.
Marsallah
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2275
Dołączył(a): 31.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marsallah » 18.08.2022 17:08

rogigor napisał(a):Rzeczywiście, mea culpa. Obie trasy ok, Cvetlin otwarty.
Jednego tylko nie znalazłem przeglądając kilkanaście stron wstecz - czy czasowo lepiej wygląda powrót na autostradę w Chorwacji z trasy Cvetlin-Gornji Maceli czy z trasy Rogatec-Durmanec ? Czy jeden pies?

Lepszy Durmanec.
maskr
Plażowicz
Posty: 9
Dołączył(a): 03.06.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) maskr » 24.08.2022 11:41

Witam. Jutro wracam do Polski objazdem przez Cvetlin. Proszę o info czy jest możliwość zakupu austriackiej winiety na odcinku od Mureck do wjazdu na autostradę w kierunku na Graz. Dzięki i pozdrawiam.
opet
Odkrywca
Posty: 63
Dołączył(a): 03.06.2021

Nieprzeczytany postnapisał(a) opet » 24.08.2022 12:56

maskr napisał(a):Witam. Jutro wracam do Polski objazdem przez Cvetlin. Proszę o info czy jest możliwość zakupu austriackiej winiety na odcinku od Mureck do wjazdu na autostradę w kierunku na Graz. Dzięki i pozdrawiam.


Możesz kupić nawet teraz : https://shop.asfinag.at/ ( zaznacz, że jesteś przedsiębiorcą ).
diakon
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 29.08.2022

Nieprzeczytany postnapisał(a) diakon » 29.08.2022 15:57

Cześć, nie wchodząc w szczegóły przejechałem 15km słoweńska autostrada A5.
Nie miałem wykupionej winiety.

Mandat za brak winiety przychodzi poczta czy musieliby mnie złapać na autostradzie?

Nigdzie nie mogę się doszukać info.
Marsallah
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2275
Dołączył(a): 31.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marsallah » 30.08.2022 11:52

Tu masz odpowiedź na nurtujące Cię pytanie.
Słoweńcy sprawdzają winiety także przy użyciu kamer na autostradach. Pewnie w ciągu kilku tygodni dowiesz się, czy Cię złapali.
kozlos
Globtroter
Posty: 48
Dołączył(a): 15.05.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) kozlos » 31.08.2022 14:13

Hej,

Wyjazd już za chwilę :) Czy mogę poprosić o pomoc i potwierdzenie poprawności trasy? Czy jadąc tą drogą omijam wszystkie odcinki PŁATNYCH dróg w Słowenii? Nie chciałbym wjechać na minę i dostać ticket w nagrodę, więc zależy mi na bezpiecznym ominięciu autostrady w Słowenii :)

https://goo.gl/maps/wSW9g7vX4kGwz7jw6

p.s. - Przejście Cvetlin zakładam, że cały czas funkcjonuje całą dobę oraz jest dla obywateli UE? (mimo, że google nie puszcza tamtędy :( )
jorzin
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 20.07.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) jorzin » 31.08.2022 15:07

Tak, omijasz płatne odcinki. W niedziele będę jechał tą samą trasą ;) Cvetlin działa normalnie - całodobowo. Rok temu jak jechałem google maps też nie prowadziło tamtędy, a przejście było czynne. Jak cofniesz się kilka stron forum do tyłu to potwierdzają, że wszystko działa normalnie.
kozlos
Globtroter
Posty: 48
Dołączył(a): 15.05.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) kozlos » 31.08.2022 15:30

Dziękuję :)

jorzin napisał(a):Tak, omijasz płatne odcinki. W niedziele będę jechał tą samą trasą ;) Cvetlin działa normalnie - całodobowo. Rok temu jak jechałem google maps też nie prowadziło tamtędy, a przejście było czynne. Jak cofniesz się kilka stron forum do tyłu to potwierdzają, że wszystko działa normalnie.
Xp1717
Odkrywca
Posty: 62
Dołączył(a): 09.07.2021

Nieprzeczytany postnapisał(a) Xp1717 » 01.09.2022 22:08

kozlos napisał(a):Dziękuję :)

jorzin napisał(a):Tak, omijasz płatne odcinki. W niedziele będę jechał tą samą trasą ;) Cvetlin działa normalnie - całodobowo. Rok temu jak jechałem google maps też nie prowadziło tamtędy, a przejście było czynne. Jak cofniesz się kilka stron forum do tyłu to potwierdzają, że wszystko działa normalnie.


Jeżdżę tą trasą od lat. Nie ma żadnego problemu.
xelu
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 27.08.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) xelu » 02.09.2022 07:44

kozlos napisał(a):Hej,

Wyjazd już za chwilę :) Czy mogę poprosić o pomoc i potwierdzenie poprawności trasy? Czy jadąc tą drogą omijam wszystkie odcinki PŁATNYCH dróg w Słowenii? Nie chciałbym wjechać na minę i dostać ticket w nagrodę, więc zależy mi na bezpiecznym ominięciu autostrady w Słowenii :)

[Twój link - usunąłem, bo mam za mało postów "nabitych" do publikacji linków :D

p.s. - Przejście Cvetlin zakładam, że cały czas funkcjonuje całą dobę oraz jest dla obywateli UE? (mimo, że google nie puszcza tamtędy :( )


Hej, dziś w nocy też zamierzam jechać taką samą trasą (pierwszy raz będę objeżdżał Słowenię). Wcześniej jeździliśmy na krócej, więc opłacało się kupić winietę na Słowenię, ale tym razem wydawanie 2x 15 EUR mi się zupełnie nie widzi, żeby przejechać raptem 120 km. Czytałem te kilka, może kilkanaście stron wstecz i faktycznie jak tutaj kolega wspomniał, jest to najbardziej optymalna trasa. Zwróc jedynie uwagę, że gdy nie dodasz sobie jeszcze jednego punktu pośredniego między Ptujem a Cvetlinem to Google może Cię wywieść na drogę płatną (jak na załączonym obrazku):
videm-slo.png

Dlatego gorąco zachęcam, żeby dodać sobie ten punkt pośredni zaznaczony na czerwono, a potem to już ogień.. :)
kozlos
Globtroter
Posty: 48
Dołączył(a): 15.05.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) kozlos » 02.09.2022 12:51

Dzięki za wskazówkę :) ja również dziś ruszam :)

xelu napisał(a):
Hej, dziś w nocy też zamierzam jechać taką samą trasą (pierwszy raz będę objeżdżał Słowenię). Wcześniej jeździliśmy na krócej, więc opłacało się kupić winietę na Słowenię, ale tym razem wydawanie 2x 15 EUR mi się zupełnie nie widzi, żeby przejechać raptem 120 km. Czytałem te kilka, może kilkanaście stron wstecz i faktycznie jak tutaj kolega wspomniał, jest to najbardziej optymalna trasa. Zwróc jedynie uwagę, że gdy nie dodasz sobie jeszcze jednego punktu pośredniego między Ptujem a Cvetlinem to Google może Cię wywieść na drogę płatną (jak na załączonym obrazku):
videm-slo.png

Dlatego gorąco zachęcam, żeby dodać sobie ten punkt pośredni zaznaczony na czerwono, a potem to już ogień.. :)
Xp1717
Odkrywca
Posty: 62
Dołączył(a): 09.07.2021

Nieprzeczytany postnapisał(a) Xp1717 » 02.09.2022 16:35

xelu napisał(a):
kozlos napisał(a):Hej,

Wyjazd już za chwilę :) Czy mogę poprosić o pomoc i potwierdzenie poprawności trasy? Czy jadąc tą drogą omijam wszystkie odcinki PŁATNYCH dróg w Słowenii? Nie chciałbym wjechać na minę i dostać ticket w nagrodę, więc zależy mi na bezpiecznym ominięciu autostrady w Słowenii :)

[Twój link - usunąłem, bo mam za mało postów "nabitych" do publikacji linków :D

p.s. - Przejście Cvetlin zakładam, że cały czas funkcjonuje całą dobę oraz jest dla obywateli UE? (mimo, że google nie puszcza tamtędy :( )


Hej, dziś w nocy też zamierzam jechać taką samą trasą (pierwszy raz będę objeżdżał Słowenię). Wcześniej jeździliśmy na krócej, więc opłacało się kupić winietę na Słowenię, ale tym razem wydawanie 2x 15 EUR mi się zupełnie nie widzi, żeby przejechać raptem 120 km. Czytałem te kilka, może kilkanaście stron wstecz i faktycznie jak tutaj kolega wspomniał, jest to najbardziej optymalna trasa. Zwróc jedynie uwagę, że gdy nie dodasz sobie jeszcze jednego punktu pośredniego między Ptujem a Cvetlinem to Google może Cię wywieść na drogę płatną (jak na załączonym obrazku):
videm-slo.png

Dlatego gorąco zachęcam, żeby dodać sobie ten punkt pośredni zaznaczony na czerwono, a potem to już ogień.. :)


W ustawieniach nawigacji jest opcja wykluczenie z trasy dróg płatnych.
(po wybraniu trasy trzeba kliknąć w ekran poniżej ikonek wyboru samochodu, roweru itd.)
maciek_apo
Odkrywca
Posty: 63
Dołączył(a): 23.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) maciek_apo » 30.01.2023 13:42

maciek_apo napisał(a):Przez Durmanec warto pojechać w drodze powrotnej jeśli wracasz w weekend. Jedziesz wioskami, ale unikasz zatorów do granicy. Najlepiej jest godzinę jazdy do granicy sprawdzić na mapach google czy jest bordowo i na jakim odcinku i wtedy zadecydować. W ubiegłym roku miałem bordowo, dlatego zjechałem już w Durmanec. Droga kompletnie pusta przez malownicze wioski do samego przejścia w Cvetlin. Ja ruszam dzień wcześniej, udanej podróży!


Człowiek dobrze radzi, a potem sam ładuje się w Maliny. Wracaliśmy w sobotę 27.08 i oczywiście powrotna jazda autostradą to była w przeważającej części udręka. Przejechaliśmy od zjazdu w Sestanovac może 80 km i potem korki, spowolnienia oraz inne atrakcje były już do Zagrzebia, ale mniejsza o to. Patrząc na to co się dzieje, postanowiłem nie ryzykować i zjechałem dosłownie jeden zjazd wcześniej przed Durmanec.... i to był błąd. Nawigacja w kluczowym momencie, żeby odbić w kierunku na Cvetlin, chciała prowadzić w miejscu gdzie nie dało się zjechać z głównej drogi. Już teraz nie pamiętam gdzie to dokładnie było, ale wszystko odbyło się w akompaniamencie topniejącej wskazówki zapasu paliwa. Przeorało mnie przez takie wioski, jak by człowiek kręcił się po okolicy Zwardonia i szukał bacówki. Swoją drogą było to urozmaicenie mając za sobą kilkaset kilometrów monotonnej jazdy z licznymi korkami.
W każdym razie najbliższa stacja benzynowa od miejsca gdzie się zatrzymałem żeby dokonać ogólnej oceny powagi sytuacji, znajdowała się 20 kilka kilometrów zupełnie nie w moją stronę. Nie wiem na co tam jeżdżą lokalsi, ale wygląda na to, że chyba na światło księżyca.
Koniec końców udało się dotrzeć w okolicę charakterystycznego zamku w Trakošćan, potem zakrętasy w Cvetlin i tankowanie dopiero miałem w Ptuj.
Objazd Mureck - Lenart - Ptuj - Cvetlin jest serio dobrą alternatywą dla myta na autostradzie, byle człowiek nie kombinował ze skrótami. Czasowo to jest 40 - 60 minut dłuższej jazdy w zależności od tempa oraz postojów w stosunku do jazdy płatną autostradą. Człowiek ma więc możliwość wyboru, płacę i jadę szybciej vs. nie płacę, jadę wolniej, ale mam widoki za oknem.
eresen
Turysta
Posty: 12
Dołączył(a): 12.02.2023

Nieprzeczytany postnapisał(a) eresen » 17.02.2023 21:25

kozlos napisał(a):Hej,

Wyjazd już za chwilę :) Czy mogę poprosić o pomoc i potwierdzenie poprawności trasy? Czy jadąc tą drogą omijam wszystkie odcinki PŁATNYCH dróg w Słowenii? Nie chciałbym wjechać na minę i dostać ticket w nagrodę, więc zależy mi na bezpiecznym ominięciu autostrady w Słowenii :)

(link do trasy)

p.s. - Przejście Cvetlin zakładam, że cały czas funkcjonuje całą dobę oraz jest dla obywateli UE? (mimo, że google nie puszcza tamtędy :( )


hej. rozumiem że po przejściu w Cvetlin, w celu dostania się do Sevid, kontynuuje podróż w kierunku Gornji Macelj następnie wjeżdżam na A2 a potem na A1.

Czy jadąc przez poprzednie kraje także powinienem wykupić jakieś winiety?
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Objazdy autostrady w SŁOWENII - dyskusja - strona 382
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone