Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Objazdy autostrady w SŁOWENII - dyskusja

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7945
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 30.06.2021 14:17

Lawliet napisał(a):Tak mi się nasunęło, czysto z ciekawości.
Czy mógłby mi ktoś znający realia tej trasy wytłumaczyć sens objazdu Słowenii przez Bad Radkersburg i Cvetlin/Ormoz? Wybaczcie jeśli coś pomyliłem, nie znam tej trasy i objazdów ale jak dla mnie to niezłe nabijanie kilometrów. Jaki jest sens jechania CZE/AUS/ominięcie autostrady w SLO, jak obok SVK/HUN leci się bez kombinacji? :roll:

No właśnie przez Sk/Hu nie jedzie sie bez kombinacji bo trzeba jak na razie jechać ich "korytarzem tranzytowym" i tu jest nabicie około 150km. Od kilku lat jeżdżę przez Cz/Sk/Hu kiedyś jeździłem przez Cz/A/Slo z ominięciem autostrady słoweńskiej. Kilometrowo jest bardzo podobnie a jadąc Ilz- Feldbach - Bad Radkersburg - Ptuj nawet bliżej.
Cvetlin czy Rogatec najczęściej jest teraz traktowany jako zastępcze przejście przy korkach w Macelj i wtedy trzeba się zastanowić czy jest sens płacic 30 euro za winietę a potem stać w korku na granicy (lub zjechać na Cvetlin czy Rogatec) czy od razu ominąć autostradę.
Każdy wybierze trasę jaka mu pasuje, ja nienawidzę stać w korku. Wolę jechać wolniej ale jechać niż stać. :papa:
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7945
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 30.06.2021 14:18

Tomy Lee napisał(a):Śledzę ten wątek do dnia wejścia Chorwacji do Schengen. Jeżdżę na Ormoż. Póki co widok korka na Macelj mnie skutecznie zniechęca do skorzystania z autostrady w SLO.
http://www2.hak.hr/hak_webcam/cam.asp?id=35

Dokładnie, jak pisałem wyżej wolę jechać wolniej ale jechać niż stać w korku.
PePeD
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 01.07.2021

Nieprzeczytany postnapisał(a) PePeD » 01.07.2021 08:58

Witajcie. To czekamy na info, jak przebiega kontrola na granciach, względem zaostrzenia przepisów covidowych od 01.07. Jadę 2.07. Maclej o 9.00 (01.07) 6km poczekalni.
Marsallah
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2275
Dołączył(a): 31.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marsallah » 01.07.2021 10:37

Na Macelj się w sezonie nie jeździ. Kropka.
Tomy Lee
Croentuzjasta
Posty: 249
Dołączył(a): 01.01.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tomy Lee » 01.07.2021 10:43

Marsallah napisał(a):Na Macelj się w sezonie nie jeździ. Kropka.

:lol:
Dobrze gada. Polać mu zimne Karlovaćko :papa:
Jasiek82
Turysta
Posty: 11
Dołączył(a): 21.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jasiek82 » 01.07.2021 15:22

PePeD napisał(a):Witajcie. To czekamy na info, jak przebiega kontrola na granciach, względem zaostrzenia przepisów covidowych od 01.07. Jadę 2.07. Maclej o 9.00 (01.07) 6km poczekalni.


Drukować certyfikaty szczepienia/uzdrowienia ze strony IPK i przejeżdżamy bez problemu. Jechałem 12.06 do Chorwacji. Dlatego wcześniej kiedy tylko mogłem zaraz się szczepiłem bo można było przewidzieć, że będą ciągłe zmiany pod względem przejazdów przez granice.
Cvetlin 26.06. na granicy około 25 minut stania ale to tylko dlatego, że jechał przede mną autobus i kilka samochodów. Kolega był przed autobusem i czekał 10 minut.
majkelfm
Globtroter
Posty: 49
Dołączył(a): 16.05.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) majkelfm » 01.07.2021 15:27

Tomy Lee napisał(a):
Marsallah napisał(a):Na Macelj się w sezonie nie jeździ. Kropka.

:lol:
Dobrze gada. Polać mu zimne Karlovaćko :papa:


dzisiaj to chyba żadna różnica (czasowa) czy jechać Macelj czy np Cvetlin. Korki były wszędzie choć już maleją. Oby zmalały całkiem, mam nadzieję być na granicy jutro ok 12 :)
rczempik
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 28.06.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) rczempik » 01.07.2021 15:40

Jasiek82 napisał(a):
PePeD napisał(a):Witajcie. To czekamy na info, jak przebiega kontrola na granciach, względem zaostrzenia przepisów covidowych od 01.07. Jadę 2.07. Maclej o 9.00 (01.07) 6km poczekalni.


Drukować certyfikaty szczepienia/uzdrowienia ze strony IPK i przejeżdżamy bez problemu. Jechałem 12.06 do Chorwacji. Dlatego wcześniej kiedy tylko mogłem zaraz się szczepiłem bo można było przewidzieć, że będą ciągłe zmiany pod względem przejazdów przez granice.
Cvetlin 26.06. na granicy około 25 minut stania ale to tylko dlatego, że jechał przede mną autobus i kilka samochodów. Kolega był przed autobusem i czekał 10 minut.


https://www.gov.pl/web/chorwacja/zasady ... 15072021-r
redaktorm
Odkrywca
Posty: 63
Dołączył(a): 05.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) redaktorm » 01.07.2021 18:50

Pytanie odnośnie Cvetlina. Jak to się ma do info, że można przekraczać granicę tylko na przejściach wyznaczonych do ruchu tranzytowego? Z zastrzeżeniem, że kara to podajże 800 eur od osoby jak się przekroczy w miejscu innym niż ruch tranzytowy. Z tego co jest na stronie słoweńskiej Policji https://www.policija.si/eng/areas-of-wo ... -crossings to Cvetlin tylko dla ruchu lokalnego. W takim razie tam można czy nie można? A jak już omijać autostradę to lepiej później na Ormoż czy Rogatec? Może ktoś podpowie ? Pozdrawiam
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7945
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 01.07.2021 18:53

redaktorm napisał(a):Pytanie odnośnie Cvetlina. Jak to się ma do info, że można przekraczać granicę tylko na przejściach wyznaczonych do ruchu tranzytowego? Z zastrzeżeniem, że kara to podajże 800 eur od osoby jak się przekroczy w miejscu innym niż ruch tranzytowy. Z tego co jest na stronie słoweńskiej Policji https://www.policija.si/eng/areas-of-wo ... -crossings to Cvetlin tylko dla ruchu lokalnego. W takim razie tam można czy nie można? A jak już omijać autostradę to lepiej później na Ormoż czy Rogatec? Może ktoś podpowie ? Pozdrawiam

Dwie strony temu było :roll: :
dids76 napisał(a):
Tomy Lee napisał(a):Moim zdaniem kluczowa sprawa to "b) Border crossing points for local border traffic (25)"
My raczej powinniśmy korzystać z punktu a) "for international traffic"
No chyba, że tylko mnie się tak wydaje.

Tylko że przy for local border traffic jest dopisek:
Border crossing points for local border traffic are reserved for beneficiaries of the Agreement on Border Traffic and Cooperation (local border traffic permit holders) as well as persons enjoying the European union_________?s right of free movement.
Czyli za translatorem:
"Przejścia graniczne dla małego ruchu granicznego są zarezerwowane dla beneficjentów umowy o ruchu granicznym i współpracy (posiadacze zezwolenia na lokalny ruch graniczny) oraz osób korzystających z prawa Unii Europejskiej do swobodnego przemieszczania się."

No i jeszcze pod tabelką za translatorem:
Przejścia graniczne dla małego ruchu granicznego są zarezerwowane dla beneficjentów Umowy o ruchu granicznym i współpracy.
Wszystkie osoby korzystające z prawa Unii Europejskiej do swobodnego przemieszczania się mogą przekraczać granicę państwową na przejściach granicznych dla małego ruchu granicznego z paszportem lub dowodem osobistym (art. 4 ust. 2 dekretu określającego przejścia graniczne, Dz.U. 18/2015 )
Na przejściach granicznych dla małego ruchu granicznego dozwolone są wyłącznie samochody ciężarowe o dopuszczalnej masie całkowitej nieprzekraczającej 3,5 tony (ust. 4 art. 4 dekretu określającego przejścia graniczne, Dz.U. 18/2015)
redaktorm
Odkrywca
Posty: 63
Dołączył(a): 05.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) redaktorm » 01.07.2021 18:56

dids76 napisał(a):
redaktorm napisał(a):Pytanie odnośnie Cvetlina. Jak to się ma do info, że można przekraczać granicę tylko na przejściach wyznaczonych do ruchu tranzytowego? Z zastrzeżeniem, że kara to podajże 800 eur od osoby jak się przekroczy w miejscu innym niż ruch tranzytowy. Z tego co jest na stronie słoweńskiej Policji https://www.policija.si/eng/areas-of-wo ... -crossings to Cvetlin tylko dla ruchu lokalnego. W takim razie tam można czy nie można? A jak już omijać autostradę to lepiej później na Ormoż czy Rogatec? Może ktoś podpowie ? Pozdrawiam

Dwie strony temu było :roll: :
dids76 napisał(a):
Tomy Lee napisał(a):Moim zdaniem kluczowa sprawa to "b) Border crossing points for local border traffic (25)"
My raczej powinniśmy korzystać z punktu a) "for international traffic"
No chyba, że tylko mnie się tak wydaje.

Tylko że przy for local border traffic jest dopisek:
Border crossing points for local border traffic are reserved for beneficiaries of the Agreement on Border Traffic and Cooperation (local border traffic permit holders) as well as persons enjoying the European union__________?s right of free movement.
Czyli za translatorem:
"Przejścia graniczne dla małego ruchu granicznego są zarezerwowane dla beneficjentów umowy o ruchu granicznym i współpracy (posiadacze zezwolenia na lokalny ruch graniczny) oraz osób korzystających z prawa Unii Europejskiej do swobodnego przemieszczania się."

No i jeszcze pod tabelką za translatorem:
Przejścia graniczne dla małego ruchu granicznego są zarezerwowane dla beneficjentów Umowy o ruchu granicznym i współpracy.
Wszystkie osoby korzystające z prawa Unii Europejskiej do swobodnego przemieszczania się mogą przekraczać granicę państwową na przejściach granicznych dla małego ruchu granicznego z paszportem lub dowodem osobistym (art. 4 ust. 2 dekretu określającego przejścia graniczne, Dz.U. 18/2015 )
Na przejściach granicznych dla małego ruchu granicznego dozwolone są wyłącznie samochody ciężarowe o dopuszczalnej masie całkowitej nieprzekraczającej 3,5 tony (ust. 4 art. 4 dekretu określającego przejścia graniczne, Dz.U. 18/2015)


Właśnie chwilę po tym jak napisałem posta natknąłem się na te info, ale dzięki za podpowiedź. Czyli Cvetlin jak najbardziej dozwolony do przekroczenia granic w drodze do Chorwacji?
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7945
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 01.07.2021 19:12

redaktorm napisał(a):
Właśnie chwilę po tym jak napisałem posta natknąłem się na te info, ale dzięki za podpowiedź. Czyli Cvetlin jak najbardziej dozwolony do przekroczenia granic w drodze do Chorwacji?

Tak, jechałem tam kilka lat temu, ale uwaga bo tam też można trafić na korek :papa:
Gregory66
Podróżnik
Posty: 20
Dołączył(a): 28.07.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) Gregory66 » 01.07.2021 21:02

A może ktoś jechał lub planuje jazdę przez przejście Dubrava Križovljanska. Jakieś sugestie
rczempik
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 28.06.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) rczempik » 02.07.2021 07:49

Pytanie
6.08 (piątek) w godzinach 3.00 - 4.00 planuje być na granicy w Macejl. Czy w takich godzinach występują korki w tym miejscu i jakie? Z góry dzięki za odpowiedzi.
Tomy Lee
Croentuzjasta
Posty: 249
Dołączył(a): 01.01.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tomy Lee » 02.07.2021 08:04

Jak jeszcze jeździłem tą granicą to w poniedziałek rano w podobnych godzinach (2:00-4:00) stałem zawsze 45-60 minut. Biorąc pod uwagę większy ruch na weekend (niektórzy trzymają się sztywno turnusów sobota-sobota), sierpień czyli czas urlopów np. Niemców + obecne procedury Covid to mogę Ci tylko zacytować kolegę, który kilka postów wyżej napisał "Na Macelj się w sezonie nie jeździ. Kropka."
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Objazdy autostrady w SŁOWENII - dyskusja - strona 326
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone