Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Objazdy autostrady w SŁOWENII - dyskusja

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
mario78
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 05.03.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) mario78 » 13.06.2021 19:04

CroVisitor napisał(a):My w tym roku pojechaliśmy na Bad Radkersburg i potem na Ormož.
Żadnego stania w kolejkach, po minucie byliśmy w Chorwacji.

Po przekroczeniu granicy Chorwackiej na co się kierowałeś dalej do autostrady?
Tomy Lee
Croentuzjasta
Posty: 249
Dołączył(a): 01.01.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tomy Lee » 13.06.2021 19:30

Ormoż/Varażdin/Zagrzeb. Fajna droga i zawsze pusta granica.
CroVisitor
Globtroter
Posty: 32
Dołączył(a): 07.06.2021

Nieprzeczytany postnapisał(a) CroVisitor » 13.06.2021 21:42

mario78 napisał(a):
CroVisitor napisał(a):My w tym roku pojechaliśmy na Bad Radkersburg i potem na Ormož.
Żadnego stania w kolejkach, po minucie byliśmy w Chorwacji.

Po przekroczeniu granicy Chorwackiej na co się kierowałeś dalej do autostrady?

Tak jak tomy lee napisał.
Ogólnie na Varaždin, potem na Zagrzeb.
bledzik
Croentuzjasta
Posty: 190
Dołączył(a): 30.06.2017
Re: Przez Czechy, przez Austrię, przez Słowację, przez Węgry

Nieprzeczytany postnapisał(a) bledzik » 17.06.2021 10:36

Cvetlin jest otwarty? Jechał ktoś ostatnio?
tom4sz
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 24.07.2017
Re: Przez Czechy, przez Austrię, przez Słowację, przez Węgry

Nieprzeczytany postnapisał(a) tom4sz » 18.06.2021 12:58

Podobno Cvetlin przejezdny , ale zjazd z autostrady z A9 na Mureck drogą 69 jest zamknięty.
Załączniki:
austria.jpg
AdamZ
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1618
Dołączył(a): 27.08.2012
Re: Przez Czechy, przez Austrię, przez Słowację, przez Węgry

Nieprzeczytany postnapisał(a) AdamZ » 18.06.2021 19:04

Zjazd 226 z autostrady do Mureck jest zamknięty ale nawigacja googla poprawnie pokazuje drogę przez następny. Miałem wprowadzony Mureck jako punkt przelotowy i nawigacja sobie poradziła z tym remontem.
szczepanlukasz
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 10.05.2021

Nieprzeczytany postnapisał(a) szczepanlukasz » 19.06.2021 18:32

Potwierdzam. Zjazd 226 (cały węzeł Gersdorf) na Mureck jest zamknięty zarówno dla zjeżdżających z autostrady jak i probujacych na nią wjechać. Niestety google.maps nie wychwytuje tego i albo trzeba przejechać ten zjazd i zjechać następnym (trasa się zaktualizuje) albo zjechać wcześniejszym zjazdem nr 222 Vogau Strass na trasę 67 i potem 69 na Mureck. Mureck, Lenart, Ptuj, Cvetlin przejezdne normalnie. Pozdrawiam
mrsojer
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 23.05.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) mrsojer » 21.06.2021 11:09

Zaznaczyłem strzałką drogę, która idzie aż do granicy. Czy ktoś próbował tą drogą jechać? Na Google Street view widać że to droga w bardzo dobrym stanie i nie trzeba by na Cvetlin jechać. :D
Załączniki:
Screenshot_20210621-110541_Maps.jpg
endryu
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1344
Dołączył(a): 10.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) endryu » 21.06.2021 11:58

mrsojer napisał(a):Zaznaczyłem strzałką drogę, która idzie aż do granicy. Czy ktoś próbował tą drogą jechać? Na Google Street view widać że to droga w bardzo dobrym stanie i nie trzeba by na Cvetlin jechać. :D

Tą drogą nie przejedziesz przez granicę :!: Cofnij się w przeglądaniu kartek tego tematu i znajdziesz odpowiedz. Wielu już kombinowało nad takim przejazdem. :) Przejazd jest możliwy tylko po autostradzie.
maniek_t1
Globtroter
Posty: 51
Dołączył(a): 27.06.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) maniek_t1 » 22.06.2021 06:18

Witam serdecznie.
Mam pytanie, czy w tym roku objazd autostrady w Słoweni trasą przez Maribor jest nadal aktualny?
Czy są jakieś niespodzianki, których nie było np. tok temu?
Remonty, utrudnienia ruchu, kontrole na rondzie Pesnica?
Będę wdzięczny za pomoc.
Pozdrawiam
Marcin
sviva
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2768
Dołączył(a): 05.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) sviva » 22.06.2021 12:02

maniek_t1 napisał(a):Witam serdecznie.
Mam pytanie, czy w tym roku objazd autostrady w Słoweni trasą przez Maribor jest nadal aktualny?
Czy są jakieś niespodzianki, których nie było np. tok temu?
Remonty, utrudnienia ruchu, kontrole na rondzie Pesnica?
Będę wdzięczny za pomoc.
Pozdrawiam
Marcin

trasą przez Maribor?
Ja zawsze omijałem właśnie Maribor :)
maniek_t1
Globtroter
Posty: 51
Dołączył(a): 27.06.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) maniek_t1 » 22.06.2021 13:12

Jest to alternatywa do MLP.
I tak później trafiamy na Cvetlin.
Ale jakos sie latwiej mi sie jezdzi przez Maribor.
Jade nocą.
sztolu
Podróżnik
Posty: 18
Dołączył(a): 15.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) sztolu » 25.06.2021 08:43

Tak, tutaj masz trasę wyznaczona przez Google Maps, z ostatniego autostradowego parkingu w Austrii do Ptuja:
https://www.google.com/maps/dir/46.7313 ... b1!3e0!5i2
Na 2 kilometry przed przejściem granicznym Spielfeld zjeżdżasz z autostrady na drogę lokalną nr 228 i przekraczasz granicę przejściem na drodze lokalnej.
Zwróć uwagę na rondo w Pesnicy: trzeba przez nie przejechać dość dziwną trasą, ale trzeba jechać dokładnie tak, jak to Google wyznaczyło, gdyż w przeciwnym razie zapłacisz mandat za rzekomą "jazdę po autostradzie bez winiety".


Lepsza tą trasą, czy jednak Mureck-Lenart-Ptuj-Cvetlin ?
donot
Odkrywca
Posty: 64
Dołączył(a): 05.08.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) donot » 26.06.2021 15:17

Mureck-Lenart-Ptuj-Cvetlin - jechałem w poniedziałek. Najpierw ustawiłem w GM Mureck a gdy już tam byłem ustawiłem Cvetlin, google prowadziło bardzo dobrze. Na granicy żadnej kontroli, kiwnięcie ręka i tyle
sviva
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2768
Dołączył(a): 05.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) sviva » 27.06.2021 06:49

donot napisał(a):Mureck-Lenart-Ptuj-Cvetlin - jechałem w poniedziałek. Najpierw ustawiłem w GM Mureck a gdy już tam byłem ustawiłem Cvetlin, google prowadziło bardzo dobrze. Na granicy żadnej kontroli, kiwnięcie ręka i tyle

Zjazd na Mureck otwarty? Czy remontują i trzeba zjechać innym? Pytam bo mam zaplanowany postój i dotankowanie zaraz za zjazdem na Tankstelle Temmel.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Objazdy autostrady w SŁOWENII - dyskusja - strona 323
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone