Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Objazdy autostrady w SŁOWENII - dyskusja

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
robi30wot
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 16.05.2021

Nieprzeczytany postnapisał(a) robi30wot » 27.06.2021 08:48

Zjazd 226 Gersdorf zamknięty, jechałem tak 26.06.2021, zjechałem nastepnym 228 Spielfeld. Do drogi 69 na Mureck dojazd bezproblemowy
sviva
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2768
Dołączył(a): 05.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) sviva » 27.06.2021 09:10

robi30wot napisał(a):Zjazd 226 Gersdorf zamknięty, jechałem tak 26.06.2021, zjechałem nastepnym 228 Spielfeld. Do drogi 69 na Mureck dojazd bezproblemowy

Ok. Dziękował! Udanego wypoczybku
sviva
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2768
Dołączył(a): 05.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) sviva » 27.06.2021 09:13

Teraz zobaczyłem. Google Maps już pokazuje zjazd 222 a nie 226 więc powinno mnie doprowadzić. Chyba zaktualizowali dane bo jie kieruje na 226
Ronsa
Turysta
Posty: 11
Dołączył(a): 12.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ronsa » 27.06.2021 11:29

A jak wygląda sytuacja na autostradzie w okolicach Graz do granicy ze Słowenią, są jakieś spowolnienia? Wyruszam dziś w nocy i nie wiem czy nie zjechać wcześniej na drogę 66 na Riegersburg.
robi30wot
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 16.05.2021

Nieprzeczytany postnapisał(a) robi30wot » 27.06.2021 13:10

Jechałem w sobotę, żadnych utrudnień za Grazem nie było, jakąś jedna zwężka chyba była ale krótka i bez korka
p_k
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 25.02.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) p_k » 28.06.2021 14:54

27 czerwca - bezproblemowy przejazd trasą Mureck -> Lenart -> Ptuj -> Cvetlin.
Z autostrady zjeżdżaliśmy tak jak prowadzą Google Maps - zjazdem 222.
Na przejściu granicznym zero ruchu.
Pazurek
Odkrywca
Posty: 97
Dołączył(a): 22.01.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Pazurek » 28.06.2021 16:59

p_k napisał(a):27 czerwca - bezproblemowy przejazd trasą Mureck -> Lenart -> Ptuj -> Cvetlin.
Z autostrady zjeżdżaliśmy tak jak prowadzą Google Maps - zjazdem 222.
Na przejściu granicznym zero ruchu.

Tankowałeś może na stacji paliw Tankstelle Temmel po zjeździe 222 ? jaka cena benzyny.
MRK
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3854
Dołączył(a): 01.08.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) MRK » 28.06.2021 20:57

Pazurek napisał(a):
p_k napisał(a):27 czerwca - bezproblemowy przejazd trasą Mureck -> Lenart -> Ptuj -> Cvetlin.
Z autostrady zjeżdżaliśmy tak jak prowadzą Google Maps - zjazdem 222.
Na przejściu granicznym zero ruchu.

Tankowałeś może na stacji paliw Tankstelle Temmel po zjeździe 222 ? jaka cena benzyny.


Zrób tak, aby tankować w Słowenii. Najtaniej na trasie.
kojacek
Cromaniak
Posty: 858
Dołączył(a): 29.05.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) kojacek » 29.06.2021 11:16

MRK napisał(a):
Pazurek napisał(a):
p_k napisał(a):27 czerwca - bezproblemowy przejazd trasą Mureck -> Lenart -> Ptuj -> Cvetlin.
Z autostrady zjeżdżaliśmy tak jak prowadzą Google Maps - zjazdem 222.
Na przejściu granicznym zero ruchu.

Tankowałeś może na stacji paliw Tankstelle Temmel po zjeździe 222 ? jaka cena benzyny.


Zrób tak, aby tankować w Słowenii. Najtaniej na trasie.


Taniej niż poza austriackimi autostradami? Nie jechałem tamtędy od chyba 2 lat, ale wcześniej zawsze w Słowenii było drożej niż np na stacji Temmel.
wojtekkos2
Podróżnik
Posty: 21
Dołączył(a): 03.08.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) wojtekkos2 » 29.06.2021 13:52

Janusz Bajcer napisał(a):https://www.gov.pl/web/slowenia/ostrzezenie-na-temat-przekraczania-granicy-chorwacko-slowenskiej

Z powyższego wynika, że przejazd przez Cvetlin jest teoretycznie nielegalny (brak w międzynarodowych przejściach słoweńskiej miejscowości Zgornji Leskovec) i można dostać gruby mandat. Tak to rozumiem. Co mogą powiedzieć turyści, którzy jechali tamtędy? Mieliście tę świadomość?
swider1985
Croentuzjasta
Posty: 346
Dołączył(a): 19.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) swider1985 » 29.06.2021 14:02

To kto jechał jaka cena na stacji
Załączniki:
Screenshot_20210629-140131_Maps.jpg
kojacek
Cromaniak
Posty: 858
Dołączył(a): 29.05.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) kojacek » 29.06.2021 14:07

wojtekkos2 napisał(a):
Janusz Bajcer napisał(a):https://www.gov.pl/web/slowenia/ostrzezenie-na-temat-przekraczania-granicy-chorwacko-slowenskiej

Z powyższego wynika, że przejazd przez Cvetlin jest teoretycznie nielegalny (brak w międzynarodowych przejściach słoweńskiej miejscowości Zgornji Leskovec) i można dostać gruby mandat. Tak to rozumiem. Co mogą powiedzieć turyści, którzy jechali tamtędy? Mieliście tę świadomość?

Czy ja wiem?
Na stronie policji słoweńskiej jest napisane:
b) Border crossing points for local border traffic (25)

Border crossing points for local border traffic are reserved for beneficiaries of the Agreement on Border Traffic and Cooperation (local border traffic permit holders) as well as persons enjoying the European union__?s right of free movement.


i jako piąty wiersz w tabeli:
5. Zgornji Leskovec (Cvetlin) MB GRUŠKOVJE 24 hours
Tomy Lee
Croentuzjasta
Posty: 249
Dołączył(a): 01.01.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tomy Lee » 29.06.2021 14:12

Moim zdaniem kluczowa sprawa to "b) Border crossing points for local border traffic (25)"
My raczej powinniśmy korzystać z punktu a) "for international traffic"
No chyba, że tylko mnie się tak wydaje.
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7945
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 29.06.2021 14:17

Tomy Lee napisał(a):Moim zdaniem kluczowa sprawa to "b) Border crossing points for local border traffic (25)"
My raczej powinniśmy korzystać z punktu a) "for international traffic"
No chyba, że tylko mnie się tak wydaje.

Tylko że przy for local border traffic jest dopisek:
Border crossing points for local border traffic are reserved for beneficiaries of the Agreement on Border Traffic and Cooperation (local border traffic permit holders) as well as persons enjoying the European union_______?s right of free movement.
Czyli za translatorem:
"Przejścia graniczne dla małego ruchu granicznego są zarezerwowane dla beneficjentów umowy o ruchu granicznym i współpracy (posiadacze zezwolenia na lokalny ruch graniczny) oraz osób korzystających z prawa Unii Europejskiej do swobodnego przemieszczania się."

No i jeszcze pod tabelką za translatorem:
Przejścia graniczne dla małego ruchu granicznego są zarezerwowane dla beneficjentów Umowy o ruchu granicznym i współpracy.
Wszystkie osoby korzystające z prawa Unii Europejskiej do swobodnego przemieszczania się mogą przekraczać granicę państwową na przejściach granicznych dla małego ruchu granicznego z paszportem lub dowodem osobistym (art. 4 ust. 2 dekretu określającego przejścia graniczne, Dz.U. 18/2015 )
Na przejściach granicznych dla małego ruchu granicznego dozwolone są wyłącznie samochody ciężarowe o dopuszczalnej masie całkowitej nieprzekraczającej 3,5 tony (ust. 4 art. 4 dekretu określającego przejścia graniczne, Dz.U. 18/2015)
pass
Plażowicz
Posty: 8
Dołączył(a): 08.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) pass » 29.06.2021 15:31

p_k napisał(a):27 czerwca - bezproblemowy przejazd trasą Mureck -> Lenart -> Ptuj -> Cvetlin.
Z autostrady zjeżdżaliśmy tak jak prowadzą Google Maps - zjazdem 222.
Na przejściu granicznym zero ruchu.


czyli ta trasa nie wymaga wykupienia winiety w Słowenii?
Ostatnio edytowano 29.06.2021 15:34 przez pass, łącznie edytowano 1 raz
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Objazdy autostrady w SŁOWENII - dyskusja - strona 324
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone