Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Objazdy autostrady w SŁOWENII - dyskusja

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
sviva
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2768
Dołączył(a): 05.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) sviva » 03.06.2021 06:24

Koledzy poratujcie :D bo na facebookach to sami znawcy i co jeden to mądrzejszy. Czy jadąc do Chorwacji jakże szlachetną i wykwintną drogą Mureck - Lenart - Ptuj - Cvetlin wszystkie przejścia graniczne są otwarte?
yabko
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 78
Dołączył(a): 17.02.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) yabko » 03.06.2021 07:51

Trzeba będzie napisać do DARS będzie pewność jak to wygląda.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107660
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 03.06.2021 07:57

MRK
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3854
Dołączył(a): 01.08.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) MRK » 03.06.2021 08:42

Startuje jutro i chyba daruję sobie objazd MLPC. Nadziać się w Cvetlin na jakiegoś służbistę i być chudszym o 1000 eur vs oszczędność 15 eur? Jakoś nie spina mi się to:).
toomas
Cromaniak
Posty: 690
Dołączył(a): 03.02.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) toomas » 03.06.2021 08:46

MRK napisał(a):Startuje jutro i chyba daruję sobie objazd MLPC. Nadziać się w Cvetlin na jakiegoś służbistę i być chudszym o 1000 eur vs oszczędność 15 eur? Jakoś nie spina mi się to:).


A za co masz płacić? Przecież można jechać przez Cvetlin.
MRK
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3854
Dołączył(a): 01.08.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) MRK » 03.06.2021 08:50

toomas napisał(a):
MRK napisał(a):Startuje jutro i chyba daruję sobie objazd MLPC. Nadziać się w Cvetlin na jakiegoś służbistę i być chudszym o 1000 eur vs oszczędność 15 eur? Jakoś nie spina mi się to:).


A za co masz płacić? Przecież można jechać przez Cvetlin.


Ajć!! Źle spojrzałem. Dla lokalsów i prawdziwych Europejczyków haha. Racja!!
sviva
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2768
Dołączył(a): 05.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) sviva » 03.06.2021 08:56

Janusz Bajcer napisał(a):https://www.gov.pl/web/slowenia/ostrzezenie-na-temat-przekraczania-granicy-chorwacko-slowenskiej

Ok. Przez Cvetlin można jechać. Bo Gruskovje czynne. Skoro AT i SLO są w Schengen to rozumiem, że przejście jest też otwarte?
toomas
Cromaniak
Posty: 690
Dołączył(a): 03.02.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) toomas » 03.06.2021 08:59

MRK napisał(a):
toomas napisał(a):
MRK napisał(a):Startuje jutro i chyba daruję sobie objazd MLPC. Nadziać się w Cvetlin na jakiegoś służbistę i być chudszym o 1000 eur vs oszczędność 15 eur? Jakoś nie spina mi się to:).


A za co masz płacić? Przecież można jechać przez Cvetlin.


Ajć!! Źle spojrzałem. Dla lokalsów i prawdziwych Europejczyków haha. Racja!!


Dokładnie. Ja w zeszłym roku przetestowałem przejście Rogatec. Polecam, trasa bardzo malownicza ale dużo zakrętów :)

Zrzut ekranu 2021-06-03 085829.png
Gonzales
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1210
Dołączył(a): 29.01.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Gonzales » 03.06.2021 09:07

Wjazd na terytorium Słowenii w innym niż wskazane powyżej miejscu zostanie uznany za nielegalny


Z powyższego wynika że z terytorium Chorwacji można wjechać do do Słowenii tylko wyznaczonymi przejściami. A jak jest z wyjazdem ze Słowenii, czyli opuszczając strefę Schengen?

Pozdrowienia.;)
MRK
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3854
Dołączył(a): 01.08.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) MRK » 03.06.2021 09:08

toomas napisał(a):Dokładnie. Ja w zeszłym roku przetestowałem przejście Rogatec. Polecam, trasa bardzo malownicza ale dużo zakrętów :)


Jak dużo zakrętów, to muszę odpuścić, bo dzieciakowi coś się lekko zołądek ostatnio popsuł:). Lata bez problemu, a ostatnio coś gorzej to wygląda.
toomas
Cromaniak
Posty: 690
Dołączył(a): 03.02.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) toomas » 03.06.2021 09:32

MRK napisał(a):
toomas napisał(a):Dokładnie. Ja w zeszłym roku przetestowałem przejście Rogatec. Polecam, trasa bardzo malownicza ale dużo zakrętów :)


Jak dużo zakrętów, to muszę odpuścić, bo dzieciakowi coś się lekko zołądek ostatnio popsuł:). Lata bez problemu, a ostatnio coś gorzej to wygląda.


Moje dostają aviomarin i śpią jak aniołki :P
MRK
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3854
Dołączył(a): 01.08.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) MRK » 03.06.2021 09:48

toomas napisał(a):
MRK napisał(a):
toomas napisał(a):Dokładnie. Ja w zeszłym roku przetestowałem przejście Rogatec. Polecam, trasa bardzo malownicza ale dużo zakrętów :)


Jak dużo zakrętów, to muszę odpuścić, bo dzieciakowi coś się lekko zołądek ostatnio popsuł:). Lata bez problemu, a ostatnio coś gorzej to wygląda.


Moje dostają aviomarin i śpią jak aniołki :P


Nigdy nie było potrzeby. Zrobił już jakieś 30 000 kilometrów. Pierwsza trasa do Cro zaliczona, jak miał 11 miesięcy. Bez problemu spędził w samochodzie prawie 12 godzin, jak zjeżdżaliśmy ze Lwowa, przez Zakarpacie, do Rumunii...., a kurna blaszka motyla noga, ostatnio zrobiliśmy małe weekendowe wycieczki i na biegu musiałem pobocza szukać. Stąd też np. na Pag wjadę mostem, a nie promem, bo się trochę boję przebijać przez Velebit, a wiem, jak to wygląda. Pomaga posadzenie na przednim fotelu, więc mooooooże rozważę, ale wątpię.
kobrat
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 558
Dołączył(a): 21.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) kobrat » 06.06.2021 13:11

witam, czy autostrada jest juz w calosci gotowa slowenska, do granicy?
elka21
Mistrz Europy UEFA
Posty: 9098
Dołączył(a): 20.08.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) elka21 » 06.06.2021 16:08

Tak. Była już w zeszłym roku.
tomm69
Podróżnik
Posty: 29
Dołączył(a): 05.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) tomm69 » 06.06.2021 19:25

kobrat napisał(a):witam, czy autostrada jest juz w calosci gotowa slowenska, do granicy?

Niestety, ale tak.
Polecany objazd na Cvetlin lub Rogatec.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Objazdy autostrady w SŁOWENII - dyskusja - strona 321
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone