Chorwacja Online..........odkryj Chorwację na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków

Objazdy autostrady w SŁOWENII - dyskusja

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
sviva
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) sviva » 03.06.2021 06:24

Koledzy poratujcie :D bo na facebookach to sami znawcy i co jeden to mądrzejszy. Czy jadąc do Chorwacji jakże szlachetną i wykwintną drogą Mureck - Lenart - Ptuj - Cvetlin wszystkie przejścia graniczne są otwarte?
yabko
Odkrywca

Nieprzeczytany postnapisał(a) yabko » 03.06.2021 07:51

Trzeba będzie napisać do DARS będzie pewność jak to wygląda.
Janusz Bajcer
Moderator

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 03.06.2021 07:57

MRK
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) MRK » 03.06.2021 08:42

Startuje jutro i chyba daruję sobie objazd MLPC. Nadziać się w Cvetlin na jakiegoś służbistę i być chudszym o 1000 eur vs oszczędność 15 eur? Jakoś nie spina mi się to:).
toomas
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) toomas » 03.06.2021 08:46

MRK napisał(a):Startuje jutro i chyba daruję sobie objazd MLPC. Nadziać się w Cvetlin na jakiegoś służbistę i być chudszym o 1000 eur vs oszczędność 15 eur? Jakoś nie spina mi się to:).

A za co masz płacić? Przecież można jechać przez Cvetlin.
MRK
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) MRK » 03.06.2021 08:50

toomas napisał(a):
MRK napisał(a):Startuje jutro i chyba daruję sobie objazd MLPC. Nadziać się w Cvetlin na jakiegoś służbistę i być chudszym o 1000 eur vs oszczędność 15 eur? Jakoś nie spina mi się to:).

Ajć!! Źle spojrzałem. Dla lokalsów i prawdziwych Europejczyków haha. Racja!!
sviva
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) sviva » 03.06.2021 08:56

Janusz Bajcer napisał(a):https://www.gov.pl/web/slowenia/ostrzezenie-na-temat-przekraczania-granicy-chorwacko-slowenskiej

Ok. Przez Cvetlin można jechać. Bo Gruskovje czynne. Skoro AT i SLO są w Schengen to rozumiem, że przejście jest też otwarte?
toomas
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) toomas » 03.06.2021 08:59

MRK napisał(a):
toomas napisał(a):

Ajć!! Źle spojrzałem. Dla lokalsów i prawdziwych Europejczyków haha. Racja!!

Dokładnie. Ja w zeszłym roku przetestowałem przejście Rogatec. Polecam, trasa bardzo malownicza ale dużo zakrętów :)

Zrzut ekranu 2021-06-03 085829.png
Gonzales
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Gonzales » 03.06.2021 09:07

Wjazd na terytorium Słowenii w innym niż wskazane powyżej miejscu zostanie uznany za nielegalny

Z powyższego wynika że z terytorium Chorwacji można wjechać do do Słowenii tylko wyznaczonymi przejściami. A jak jest z wyjazdem ze Słowenii, czyli opuszczając strefę Schengen?

Pozdrowienia.;)
MRK
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) MRK » 03.06.2021 09:08

toomas napisał(a):Dokładnie. Ja w zeszłym roku przetestowałem przejście Rogatec. Polecam, trasa bardzo malownicza ale dużo zakrętów :)

Jak dużo zakrętów, to muszę odpuścić, bo dzieciakowi coś się lekko zołądek ostatnio popsuł:). Lata bez problemu, a ostatnio coś gorzej to wygląda.
toomas
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) toomas » 03.06.2021 09:32

MRK napisał(a):
toomas napisał(a):Dokładnie. Ja w zeszłym roku przetestowałem przejście Rogatec. Polecam, trasa bardzo malownicza ale dużo zakrętów :)

Jak dużo zakrętów, to muszę odpuścić, bo dzieciakowi coś się lekko zołądek ostatnio popsuł:). Lata bez problemu, a ostatnio coś gorzej to wygląda.

Moje dostają aviomarin i śpią jak aniołki :P
MRK
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) MRK » 03.06.2021 09:48

toomas napisał(a):
MRK napisał(a):

Moje dostają aviomarin i śpią jak aniołki :P

Nigdy nie było potrzeby. Zrobił już jakieś 30 000 kilometrów. Pierwsza trasa do Cro zaliczona, jak miał 11 miesięcy. Bez problemu spędził w samochodzie prawie 12 godzin, jak zjeżdżaliśmy ze Lwowa, przez Zakarpacie, do Rumunii...., a kurna blaszka motyla noga, ostatnio zrobiliśmy małe weekendowe wycieczki i na biegu musiałem pobocza szukać. Stąd też np. na Pag wjadę mostem, a nie promem, bo się trochę boję przebijać przez Velebit, a wiem, jak to wygląda. Pomaga posadzenie na przednim fotelu, więc mooooooże rozważę, ale wątpię.
kobrat
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) kobrat » 06.06.2021 13:11

witam, czy autostrada jest juz w calosci gotowa slowenska, do granicy?
elka21
Mistrzyni Euro 2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) elka21 » 06.06.2021 16:08

Tak. Była już w zeszłym roku.
tomm69
Podróżnik

Nieprzeczytany postnapisał(a) tomm69 » 06.06.2021 19:25

kobrat napisał(a):witam, czy autostrada jest juz w calosci gotowa slowenska, do granicy?

Niestety, ale tak.
Polecany objazd na Cvetlin lub Rogatec.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi

Objazdy autostrady w SŁOWENII - dyskusja - strona 321
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Serwis Cro.pl Chorwacja Online wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja serwisu Cro.pl Chorwacja Online nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

chorwacja online - cro.pl 1999-2021