Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Objazdy autostrady w SŁOWENII - dyskusja

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
mis_dj
Globtroter
Posty: 40
Dołączył(a): 27.02.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) mis_dj » 20.05.2021 10:45

Też kombinowałem kilka razy objazdem autostrady. Zawsze jeżdżę przez SLO w nocy więc pewnego roku jazda wąskimi uliczkami przez las skończyła się na awaryjnym hamowaniu i spotkaniu się FACE-TO-FACE z rodzinką dzików. Mało brakło, abym urlop spędził w warsztacie blacharskim gdzieś w Słowenii. Od tego czasu kupuję winietę miesięczną (bo zazwyczaj jadę na 2 tygodnie) i w takich okolicznościach przyjmując dotychczasowe przeżycie jazda na tempomacie autostradą, wygodnie, w nocy - 70zł w jedną stronę nie jest dużym wydatkiem. Nie życzę wam - objeżdżającym - takich przeżyć
Pozdrowienia.
bledzik
Croentuzjasta
Posty: 190
Dołączył(a): 30.06.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) bledzik » 20.05.2021 12:18

Ja też miałem awaryjne hamowanie, tylko że stadko saren mi przebiegło.
Na szczęście jechałem między 50-60 km/h.
Na autostradach nigdy mi się nic nie przydarzyło takiego, a jeżdże sporo nocami
Napradpopolsce
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 06.05.2021
Droga 86 przez Dolga Vas

Nieprzeczytany postnapisał(a) Napradpopolsce » 26.05.2021 08:38

Witam
Czy ktoś jechał w maju droga 86 przez Węgry na przejście Graniczne że slowania (Dolga Vas)
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7946
Dołączył(a): 20.08.2008
Re: Droga 86 przez Dolga Vas

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 26.05.2021 09:19

Napradpopolsce napisał(a):Witam
Czy ktoś jechał w maju droga 86 przez Węgry na przejście Graniczne że slowania (Dolga Vas)

Teoretycznie nie można tamtędy jeździć, na Węgrzech obowiązują "korytarze tranzytowe".
szczepanlukasz
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 10.05.2021

Nieprzeczytany postnapisał(a) szczepanlukasz » 28.05.2021 10:05

Czy ktoś ostatnio (do 1M) jechał do Chorwacji przez Czechy, Austrię i Słowenię (z ominięciem autostrady)?

1. Czy przejście w Austrii w miejscowości Mureck jest czynne?
2. Ostatni raz (4 lata temu) za Ptujem wskakiwałem na autostradę, bo była taka możliwość - autostrada była w budowie, a teraz wiem, że autostrada jest już normalnie płatna i tu prośba o wskazówki jak najlepiej przejechać lokalnymi drogami z Ptuj do granicy z Chorwacją?

Dziękuję.
MRK
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3854
Dołączył(a): 01.08.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) MRK » 28.05.2021 11:38

szczepanlukasz napisał(a):Czy ktoś ostatnio (do 1M) jechał do Chorwacji przez Czechy, Austrię i Słowenię (z ominięciem autostrady)?

1. Czy przejście w Austrii w miejscowości Mureck jest czynne?
2. Ostatni raz (4 lata temu) za Ptujem wskakiwałem na autostradę, bo była taka możliwość - autostrada była w budowie, a teraz wiem, że autostrada jest już normalnie płatna i tu prośba o wskazówki jak najlepiej przejechać lokalnymi drogami z Ptuj do granicy z Chorwacją?

Dziękuję.


Było trochę wyżej. Przez przejście ludzie przejeżdżają. A objazd teraz to Mureck, Lenart, Ptuj, Cvetlin.
walasas
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 28.05.2021
Re: Przez Czechy, przez Austrię, przez Słowację, przez Węgry

Nieprzeczytany postnapisał(a) walasas » 28.05.2021 17:06

MRK napisał(a): z objazdem Słowenii.


Prośba o porady żeby nie płacić za winiety w Słowenii. Czyli w Austrii przez Mureck a później jak jechać do Cro? Przez jakie przejście graniczne?
Ja będę jechał pod koniec czerwca do Biograd na Moru.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 28.05.2021 19:23

Wszystko masz jak byk, post wyżej.
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7946
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 28.05.2021 19:28

alechandro napisał(a):Wszystko masz jak byk, post wyżej.

Ostatnio ktoś narzekał że w tym wątku się nic nie dzieje. A tu jednak powracają pytania jak co roku :oczko_usmiech: :mrgreen:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 28.05.2021 19:32

No co rok to samo, jeden post i pytanie. Co prawda Janusz przeniósł mu ten post ale to tylko świadczy, że wejdzie i już koncert życzeń. Nawet nie zadają sobie trudu aby odszukać to co tu ktoś stworzył.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107675
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 28.05.2021 19:36

Dołączył(a):
piątek, 28 maja 2021, 16:51
Ostatnia wizyta:
piątek, 28 maja 2021, 17:08

Trudno w tak krótkim czasie ogarnąć co jest na forum.
Gonzales
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1210
Dołączył(a): 29.01.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Gonzales » 29.05.2021 08:52

Janusz Bajcer napisał(a):Trudno w tak krótkim czasie ogarnąć co jest na forum.


Ogarniać forum można też bez dołączania :lol: :lol:

Pozdrowienia.;)
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107675
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 29.05.2021 08:59

No to chyba nie ogarniał przed dołączeniem.
sviva
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2768
Dołączył(a): 05.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) sviva » 30.05.2021 06:58

dids76 napisał(a):
alechandro napisał(a):Wszystko masz jak byk, post wyżej.

Ostatnio ktoś narzekał że w tym wątku się nic nie dzieje. A tu jednak powracają pytania jak co roku :oczko_usmiech: :mrgreen:

Miałem to samo pisać. :D Nic się nie dzieje bo się na pamięć nauczyli objazdu. Aż trafił się swiezak. :D pomóżmy mu, temat znowu odżyje :mrgreen:
sviva
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2768
Dołączył(a): 05.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) sviva » 30.05.2021 06:59

Janusz Bajcer napisał(a):Dołączył(a):
piątek, 28 maja 2021, 16:51
Ostatnia wizyta:
piątek, 28 maja 2021, 17:08

Trudno w tak krótkim czasie ogarnąć co jest na forum.

Bo to pokolenie roszczeniowe z fb. Tam napisze i się nie przejmuje, że syf się robi, że trzeba samemu poszukać.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Objazdy autostrady w SŁOWENII - dyskusja - strona 319
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone