Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Objazdy autostrady w SŁOWENII - dyskusja

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5194
Dołączył(a): 17.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 25.02.2021 10:34

Chris_M napisał(a):Na tym właśnie haczyk polega i mnóstwo ludzi na to daje się złapać, czego najlepszym przykładem jest choćby kol. piotrulex, któremu nawet przez głowę nie przeszło, że na tygodniowej winiecie nie objedzie tam i z powrotem.


Jak już pisałem niestety jesteś w błędzie. Wiem o tym doskonale od wielu lat. Wolę te winiety niż bramki w SLO na których też kwitłem swego czasu ...
Ostatnio edytowano 26.02.2021 15:02 przez piotrulex, łącznie edytowano 1 raz
swider1985
Croentuzjasta
Posty: 346
Dołączył(a): 19.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) swider1985 » 26.02.2021 09:41

Ja i tak omijam jadę z przyczepą wiadomo auto 15€ i przyczepka 15€ i jak juz wiecie nikt do cro nie jedzie na 7 dni hehe ni z powrotem 15 i 15 € daje 60euro No jadę zawsze z teście co jedzie samym autem to kolejne 30€ ,wolę wolniej jechać te 70km a zaoszczędzone euraski na przykład obiad nocleg wydać. Ale wiadomo każdy inaczej do tego podchodzi. Wiec moze macie jakąś nową trasę hehe pewnie nie bo niema za dużo tam możliwości pozdrawiam
tomm69
Podróżnik
Posty: 29
Dołączył(a): 05.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) tomm69 » 02.03.2021 18:36

hej,
ja objeżdżałem i będę objeżdżał ...
jest szybciej, taniej i można dobrze, niedrogo zjeść,
jedyne to, że teraz trzeba na Cvetlin uderzać,
właśnie dokonałem wpłatę zaliczki :)
do zobaczenia na "objeździe"
bledzik
Croentuzjasta
Posty: 191
Dołączył(a): 30.06.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) bledzik » 08.03.2021 14:21

szybciej tylko i wyłącznie wtedy gdy są duże korki na granicy - a te są praktycznie tylko w weekendy lipiec/sierpień.
a droga przez Cvetlin nieprzyjemna, wąska i bardzo wolna, na plus krajobrazy
pabbllo_ldz
Croentuzjasta
Posty: 325
Dołączył(a): 17.11.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) pabbllo_ldz » 08.03.2021 14:54

swider1985 napisał(a):Ja i tak omijam jadę z przyczepą wiadomo auto 15€ i przyczepka 15€ i jak juz wiecie nikt do cro nie jedzie na 7 dni hehe ni z powrotem 15 i 15 € daje 60euro No jadę zawsze z teście co jedzie samym autem to kolejne 30€ ,wolę wolniej jechać te 70km a zaoszczędzone euraski na przykład obiad nocleg wydać. Ale wiadomo każdy inaczej do tego podchodzi. Wiec moze macie jakąś nową trasę hehe pewnie nie bo niema za dużo tam możliwości pozdrawiam

Przepraszam ale zapytam za jaką przyczepę dopłacasz 15 euro??

Bo cena obejmuje auto osobowe plus przyczepę na jednej czyli 15euro.
Sam dopytuje bo w Lipcu jadę z podłodziową przyczepą 750kg DMC.

Jeśli mam płacić 30 euro auto i 30 euro przyczepa to pojadę objazdem.
jacek2336
Plażowicz
Posty: 8
Dołączył(a): 16.06.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) jacek2336 » 09.03.2021 11:16

Pablo , Swiderowi chodzi pewnie o opłaty za autostrady w Chorwacji gdzie za przyczepę łapie się do 2 kategorii co faktycznie daje prawie x2 w opłatach. Pozostałe kraje ,przejazd bez różnicy czy solo czy z przyczepą.
pabbllo_ldz
Croentuzjasta
Posty: 325
Dołączył(a): 17.11.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) pabbllo_ldz » 09.03.2021 19:29

Z Chorwacją się zgodzę, ale wyraźnie napisał to w temacie objazdu Słowenii i wprowadza zamieszanie.
To co napisał, ceny również sugeruje Słowenię.
Cóż takim razie pojadę Słowenia, Rupa i kawałek autostrady na PAG promem.
Jeździłem tak na Mali Losini i opłaca się kupić winietę za 30 euro.
Jeśli Chorwackie x2.
Dzięki sprawdzę to sobie.
ryzka1990
Globtroter
Posty: 41
Dołączył(a): 21.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) ryzka1990 » 15.03.2021 14:43

Witam! Jest otwarte przejście graniczne w Ormoz czy są wyznaczone tylko przejścia tranzytowe? W Ormoż trzeba jechać obwodnicą miasta, żeby trafić na przejście? Remonty się tam skończyły? Pozdrawiam
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 15.03.2021 15:55

W tekście link to otwartych przejść https://www.gov.pl/web/dyplomacja/slowenia

A co będzie w sezonie to za wcześnie o tym pisać.
Pakula
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 570
Dołączył(a): 17.02.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Pakula » 29.04.2021 20:10

Jadąc do HR przejście w Mureck jest otwarte?
sviva
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2768
Dołączył(a): 05.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) sviva » 01.05.2021 07:47

Pakula napisał(a):Jadąc do HR przejście w Mureck jest otwarte?

Podpinam się do pytania. No jeśli przejście w Mureck jest zamknięte to chyba objazd traci sens.
generał4101
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 64
Dołączył(a): 23.03.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) generał4101 » 04.05.2021 07:03

:papa: Witajcie mam taką prśbę czy możecie wklejić mapkę jak omijacie autostrade w Słoweni , do tej pory jezdziłem przez SŁOWACJE I WĘGRY no ale może już czas to zmienić :wink:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 04.05.2021 07:45

Przecież multum razy to było, wystarczy cofnąć się nieco :wink:
Zjazd autostrady zjazdem 226 na Gersdorf/Mureck - Lenart-Ptuj i ustawiasz opcje drogi nie płatne. Najlepiej jechać na Cvetlin. Mapy google w smartfonie spisują się rewelacyjnie. Rok temu prowadziłem jednego z Lenart bo stał jak sierota na drodze i nie wiedział co ma robić a na kratkach w samochodzie dwa smartfony :lol:
generał4101
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 64
Dołączył(a): 23.03.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) generał4101 » 04.05.2021 10:17

alechandro napisał(a):Przecież multum razy to było, wystarczy cofnąć się nieco :wink:
Zjazd autostrady zjazdem 226 na Gersdorf/Mureck - Lenart-Ptuj i ustawiasz opcje drogi nie płatne. Najlepiej jechać na Cvetlin. Mapy google w smartfonie spisują się rewelacyjnie. Rok temu prowadziłem jednego z Lenart bo stał jak sierota na drodze i nie wiedział co ma robić a na kratkach w samochodzie dwa smartfony :lol:

:oops: Dzięki za wskazówki :oops:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 04.05.2021 11:07

To żadne wskazówki, nie ma za co. Jak zjedziesz z autostrady w Austrii A9 zjazdem 226, ustawisz sobie nawet Cvetlin i poprowadzi Cię wzorowo. Tylko zaznacz opcje trasy aby Cię gdzieś na autostradę nie wywiało. W każdym razie - Mureck - Lenart - Ptuj - Cvetlin. Tutaj już wszystko było napisane, wklejane dziesiątki razy więc możesz sobie przejrzeć temat tym bardziej, że jest cały czas na czasie gdyż wiele osób co roku korzysta z tego objazdu.
O tym, że przed wyjazdem z domku musisz pobrać mapy offline oraz je zaktualizować chyba nie muszę pisać ? :wink:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Objazdy autostrady w SŁOWENII - dyskusja - strona 316
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone