Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Objazdy autostrady w SŁOWENII - dyskusja

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15657
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 14.05.2021 11:57

Ktoś tu przeliczał koszt winiety na km drogi, że drogo, a jak się przeliczy na mandat, nawet z 1 osoba na pokładzie to ta winietka to taniutka jest.
Każdy ma wybór.
Gonzales
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1210
Dołączył(a): 29.01.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Gonzales » 14.05.2021 12:14

Ale macie problemy :lol: :lol: :lol:
Chyba ze ktoś lubi :D No i kto bogatemu zabroni?

Nie prościej jechać bez żadnych kosmicznych kombinacji przez Węgry? :papa:

Pozdrowienia.;)
String
Croentuzjasta
Posty: 157
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) String » 14.05.2021 12:21

Nie ma kosmicznych kombinacji jeśli płacisz za winietę :) Ja też jeździłem MLP - przejście w GM jak była autostrada w budowie, potem był Cvetlin... a jeszcze później odechciało mi się jeździć "po krzakach" i obecnie przelatuję przez Słowenię na winiecie miesięcznej. Jedynie zaparłem się i nawet "na siku" się u nich nie zatrzymuję (cena winiety bandycka). No ale cóż... przynajmniej jest wygodnie :)
Chris_M
Cromaniak
Posty: 1338
Dołączył(a): 12.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Chris_M » 14.05.2021 16:33

new1984 napisał(a):matko z córką....

byłem 8 razy w CRO, w tym roku 9-ty wyjazd, i ... nigdy nie zwracałem na to uwagi - zawsze jeździłem przejściami lokalnymi z tego wynika.

Dzięki Cro.pl, może mi uratowaliście sporo jurków mandatu 8O

Wcale niekoniecznie :)
Tutaj jest spis słoweńskich przejść granicznych na granicy Schengen:
https://www.policija.si/eng/areas-of-wo ... -crossings
a tutaj mapa z zaznaczonymi na niej przejściami granicznymi:
https://www.policija.si/images/stories/ ... ljevid.pdf

Z tych dwóch dokumentów wynika, że przejścia:
- Gruskowlje, Dobovec i Rogatec są międzynarodowymi przejściami ogólnodostępnymi,
- Zgornji Leskocec (Cvetlin) i Drenovec są przejściami tylko dla ruchu lokalnego oraz dla:
All persons enjoying the European union_______?s right of free movement may cross the state border at border crossing points for local border traffic with a passport or identity card


Natomiast przejścia na drodze nr 692 (czyli tego, o którym pisałem) nie ma ani na liście przejść granicznych https://www.policija.si/eng/areas-of-wo ... -crossings , ani na mapie https://www.policija.si/images/stories/ ... ljevid.pdf
Chris_M
Cromaniak
Posty: 1338
Dołączył(a): 12.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Chris_M » 14.05.2021 16:37

piekara114 napisał(a):Ktoś tu przeliczał koszt winiety na km drogi, że drogo, a jak się przeliczy na mandat, nawet z 1 osoba na pokładzie to ta winietka to taniutka jest.
Każdy ma wybór.

Ten gość jechał 7-osobowym busem, czyli za winietę na te 50 km musiałby zapłacić 60 EUR, a gdyby nie przegapił rozgałęzienia drogi, to pojechałby przez Cvetlin i w ogóle żadnego mandatu by nie zapłacił.
new1984
Croentuzjasta
Posty: 260
Dołączył(a): 18.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) new1984 » 17.05.2021 19:24

Chris_M napisał(a):Tutaj jest spis słoweńskich przejść granicznych na granicy Schengen:
https://www.policija.si/eng/areas-of-wo ... -crossings
a tutaj mapa z zaznaczonymi na niej przejściami granicznymi:
https://www.policija.si/images/stories/ ... ljevid.pdf



Dzięki, szukałem w googlach takiej mapy, ale bezskutecznie.
Ja zerkałem na wikipedii, więc twoje linki są dużo bardziej aktualne.
Powinny być w jakimś FAQ.
MRK
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3854
Dołączył(a): 01.08.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) MRK » 18.05.2021 01:08

O! Widzę, że dobrze, iż zajrzałem przed wyjazdem. Jadąc przez CZ-AU-SL zawsze jeździłem MLP i bardzo to lubiłem. Bardzo dobra odmiana od autostrady. Wręcz czekałem, aż zjadę z trasy... Tylko, że ostatni raz jechałem tamtędy w 2017, a tutaj widzę, że się coś lekko pozmieniało i teraz należy dodać Gradisce/Cvetlin do trasy. No dobrze wiedzieć.
Ale widzę, że GM pokazuje już z pominięciem wpadki..., chyba, że kwestia korków i będzie świrował, ale to już sobie ogarnę,


https://prnt.sc/131y4sz
kojacek
Cromaniak
Posty: 858
Dołączył(a): 29.05.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) kojacek » 18.05.2021 13:51

MRK napisał(a):O! Widzę, że dobrze, iż zajrzałem przed wyjazdem. Jadąc przez CZ-AU-SL zawsze jeździłem MLP i bardzo to lubiłem. Bardzo dobra odmiana od autostrady. Wręcz czekałem, aż zjadę z trasy... Tylko, że ostatni raz jechałem tamtędy w 2017, a tutaj widzę, że się coś lekko pozmieniało i teraz należy dodać Gradisce/Cvetlin do trasy. No dobrze wiedzieć.
Ale widzę, że GM pokazuje już z pominięciem wpadki..., chyba, że kwestia korków i będzie świrował, ale to już sobie ogarnę,


https://prnt.sc/131y4sz

Już wcześniej pojawiała się tutaj informacja o tym, że można nieświadomie przekroczyć granicę przejeżdżając przez wioskę. Niektórych w tej sytuacji ominęła kara, ale skoro wiadomo, ile to może kosztować-nie można w tamtych okolicach pozwalać nawigacji na zbyt wiele "samodzielności".
Jadąc tradycyjną trasą MLP-należy dodać na sztywno Cvetlin lub po prostu świadomie kierować się na to przejście i po kłopocie.
MRK
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3854
Dołączył(a): 01.08.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) MRK » 18.05.2021 14:13

Jasna sprawa. Jak pisałem, ostatni raz jechałem objazdem w 2017. Potem raz byłem w Cro, ale jechałem przez Słowację i Węgry, więc nawet nie zerkałem w wątek.
MRK
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3854
Dołączył(a): 01.08.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) MRK » 18.05.2021 16:13

Ale, ale... w wykazie przejść SL-AUT, Trate nie figuruje.... Hm... Że niby nie wolno...
Koenig
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 879
Dołączył(a): 03.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Koenig » 19.05.2021 09:51

W ubiegłym roku niby też było tylko dla lokalnego ruchu. Ja przejechałem bez problemu, w powrocie mnie zatrzymali, zadali ze dwa pytania i puścili. Nie mniej jednak wiem, że nie wszystkim się udało.
swider1985
Croentuzjasta
Posty: 346
Dołączył(a): 19.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) swider1985 » 20.05.2021 07:31

Ja tam w tym roku tez omine autostrade w Słowenii jadę z motorówką a to koszt 30euro i nazot 30euro więc wolę iść na obiadek za poświęcone dodatkowe 40min więcej czasu na przejechanie tego oesu .Zawsze coś więcej sie zobaczy niż tylko autostrady wiadomo autostrada jest wygodna ale ja zawsze szukam czegoś fajego do zobaczenia na autostradzie tego sie nie zobaczy
Slavko1974
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 870
Dołączył(a): 17.12.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Slavko1974 » 20.05.2021 08:08

Chcesz jechać z motorowką objazdem Słowenii i planujesz tylko dodatkowe 40 minut? Po tych zakrętach? :lool:
kaeres
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2925
Dołączył(a): 11.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaeres » 20.05.2021 08:52

Z motorówką jest mniejsza różnica bo i tak po autobahnie nie ciśniesz jak osobowym bez przyczepy.
Aż takich zakrętów tam nie ma aby się przejmować. Autokary już widziałem na objazdach MLP, MLPC i Bad Radkersburg-Ormoz.
Koenig
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 879
Dołączył(a): 03.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Koenig » 20.05.2021 10:03

Do momentu gdy nie trzeba było jeździć na Cvetlin to objazd zajmował niewiele więcej czasu niż autostrada. Przez Cvetlin robi się już konkretny objazd - tym bardziej że nie wracam od razu na autostradę. Uczciwie trzeba powiedzieć, że z ekonomicznego i czasowego punktu widzenia objazd nie ma sensu. Nie mniej jednak jeżdżę nim bo lubię :)
Co innego gdy na granicy w Macelj jest korek - wtedy objazd jest wybawieniem.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Objazdy autostrady w SŁOWENII - dyskusja - strona 318
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone