Chorwacja Online..........odkryj Chorwację na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków

Objazdy autostrady w SŁOWENII - dyskusja

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
desloch
Podróżnik

Nieprzeczytany postnapisał(a) desloch » 30.05.2021 08:23

sviva napisał(a):
Janusz Bajcer napisał(a):Dołączył(a):
piątek, 28 maja 2021, 16:51
Ostatnia wizyta:
piątek, 28 maja 2021, 17:08

Trudno w tak krótkim czasie ogarnąć co jest na forum.

Bo to pokolenie roszczeniowe z fb. Tam napisze i się nie przejmuje, że syf się robi, że trzeba samemu poszukać.

Nie da sie czytać forum nie bedac zalogowanym. Nie, nie da się.

Troche luzu
desloch
Podróżnik
Re: Przez Czechy, przez Austrię, przez Słowację, przez Węgry

Nieprzeczytany postnapisał(a) desloch » 30.05.2021 08:34

walasas napisał(a):
MRK napisał(a): z objazdem Słowenii.

Prośba o porady żeby nie płacić za winiety w Słowenii. Czyli w Austrii przez Mureck a później jak jechać do Cro? Przez jakie przejście graniczne?
Ja będę jechał pod koniec czerwca do Biograd na Moru.

https://prnt.sc/131y4sz
boboo
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) boboo » 30.05.2021 10:39

desloch napisał(a):Nie da sie czytać forum nie bedac zalogowanym. Nie, nie da się.

ausgelogt_cro.PNG
desloch
Podróżnik

Nieprzeczytany postnapisał(a) desloch » 30.05.2021 10:45

boboo napisał(a):
desloch napisał(a):Nie da sie czytać forum nie bedac zalogowanym. Nie, nie da się.

ausgelogt_cro.PNG

Nie ogarnąłeś sarkazmu :)
sviva
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) sviva » 30.05.2021 11:36

desloch napisał(a):
boboo napisał(a):

ausgelogt_cro.PNG

Nie ogarnąłeś sarkazmu :)

Jeśli już czegoś nie ogarnął to chyba lenistwa. Bo sam poszukał i znalazł. Zwłaszcza, że cały dział o tym jest, filmów na yt od groma. Co my biedaki mieliśmy robić w latach 2000 kiedy internet nie był tak powszechny a do Chorwacji na auto mapie trzeba było dojechać ( i to już było coś, jak się miało am). Ja miałem cały objazd na a4 wydrukowany ze screenami opisami. Tyle, że trochę roboty własnej w to włożyłem.
adamadamadam
Autostopowicz

Nieprzeczytany postnapisał(a) adamadamadam » 01.06.2021 13:14

Witam
Jestem tu nowy a w piątek jadę do Chorwacji. Mam pytanie, czy jest możliwe przekroczenie granicy Austriacko - Słoweńskie przez stare przejście w Spielfeld, tak żeby nie wjeżdżać na autostradę?
MRK
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) MRK » 01.06.2021 15:26

adamadamadam napisał(a):Witam
Jestem tu nowy a w piątek jadę do Chorwacji. Mam pytanie, czy jest możliwe przekroczenie granicy Austriacko - Słoweńskie przez stare przejście w Spielfeld, tak żeby nie wjeżdżać na autostradę?

Objazd Mureck-Lenart-Ptuj-Cvetlin. Szeroko w tym wątku omawiany.
adamadamadam
Autostopowicz

Nieprzeczytany postnapisał(a) adamadamadam » 01.06.2021 17:26

Dzięki, a może ktoś zna odpowiedź na moje pytanie?
MRK
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) MRK » 01.06.2021 17:29

adamadamadam napisał(a):Dzięki, a może ktoś zna odpowiedź na moje pytanie?

Przecież Ci odpowiedziałem. Chyba, że chodzi Ci o coś innego. Założyłem, ze chcesz ominąć słoweńską autostradę. Jeśli tak - masz odpowiedź.
dorato1
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) dorato1 » 01.06.2021 22:02

Witam. Czy wiadomo o przejściu w Trate jadąc do Hr czy jest przejezdne.?
Andrzej50
Podróżnik

Nieprzeczytany postnapisał(a) Andrzej50 » 01.06.2021 22:25

MRK napisał(a):
adamadamadam napisał(a):Witam

Objazd Mureck-Lenart-Ptuj-Cvetlin. Szeroko w tym wątku omawiany.

Pytanie do znawców tematu czy w świetle obowiązujących obostrzeń przejazdu tranzytowego przejazd tą trasą nie narazi nas na jakieś nieprzyjemności z strony policji zarówno Austrii czy też Slovenii .
Proszę objazdowiczów o relacje z przejazdu na temat napotkanych patroli ewentualnych kontroli
Chris_M
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) Chris_M » 02.06.2021 00:02

adamadamadam napisał(a):Dzięki, a może ktoś zna odpowiedź na moje pytanie?

Tak, tutaj masz trasę wyznaczona przez Google Maps, z ostatniego autostradowego parkingu w Austrii do Ptuja:
https://www.google.com/maps/dir/46.7313 ... b1!3e0!5i2
Na 2 kilometry przed przejściem granicznym Spielfeld zjeżdżasz z autostrady na drogę lokalną nr 228 i przekraczasz granicę przejściem na drodze lokalnej.
Zwróć uwagę na rondo w Pesnicy: trzeba przez nie przejechać dość dziwną trasą, ale trzeba jechać dokładnie tak, jak to Google wyznaczyło, gdyż w przeciwnym razie zapłacisz mandat za rzekomą "jazdę po autostradzie bez winiety".
adamadamadam
Autostopowicz

Nieprzeczytany postnapisał(a) adamadamadam » 02.06.2021 05:34

Dzięki za odpowiedź, konkretnie i w temacie
Koenig
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Koenig » 02.06.2021 11:21

Andrzej50 napisał(a):Pytanie do znawców tematu czy w świetle obowiązujących obostrzeń przejazdu tranzytowego przejazd tą trasą nie narazi nas na jakieś nieprzyjemności z strony policji zarówno Austrii czy też Slovenii .
Proszę objazdowiczów o relacje z przejazdu na temat napotkanych patroli ewentualnych kontroli

Już w ubiegłym roku ten temat był poruszany. Ja przejechałem bez problemów, większość też. Nie mniej jednak były przypadki, że pogranicznicy zawracali auta na autostradę.
dorato1
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) dorato1 » 02.06.2021 11:46

Witam cromaniaków
Nie widzę świeżych informacji z trasy objazdowej w Słowenii A nurtuje mnie to "tymczasowo zamknięte" przejście w Trate. W ubiegłym roku pojechaliśmy na oddalone o 20 km.. Chciałabym jechać przez Cvetlin po przeczytaniu wątków o objeździe jedynie nie jestem pewna którą drogę wybrać aby się nie pchać na przejśća graniczne dla małego ruchu granicznego. Ktoś w tym roku już jechał i może coś powiedzieć?
Pozdrowionka
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi

Objazdy autostrady w SŁOWENII - dyskusja - strona 320
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Serwis Cro.pl Chorwacja Online wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja serwisu Cro.pl Chorwacja Online nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

chorwacja online - cro.pl 1999-2021