Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Objazdy autostrady w SŁOWENII - dyskusja

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
desloch
Globtroter
Posty: 32
Dołączył(a): 09.07.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) desloch » 30.05.2021 07:23

sviva napisał(a):
Janusz Bajcer napisał(a):Dołączył(a):
piątek, 28 maja 2021, 16:51
Ostatnia wizyta:
piątek, 28 maja 2021, 17:08

Trudno w tak krótkim czasie ogarnąć co jest na forum.

Bo to pokolenie roszczeniowe z fb. Tam napisze i się nie przejmuje, że syf się robi, że trzeba samemu poszukać.


Nie da sie czytać forum nie bedac zalogowanym. Nie, nie da się.

Troche luzu
desloch
Globtroter
Posty: 32
Dołączył(a): 09.07.2020
Re: Przez Czechy, przez Austrię, przez Słowację, przez Węgry

Nieprzeczytany postnapisał(a) desloch » 30.05.2021 07:34

walasas napisał(a):
MRK napisał(a): z objazdem Słowenii.


Prośba o porady żeby nie płacić za winiety w Słowenii. Czyli w Austrii przez Mureck a później jak jechać do Cro? Przez jakie przejście graniczne?
Ja będę jechał pod koniec czerwca do Biograd na Moru.




https://prnt.sc/131y4sz
boboo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4893
Dołączył(a): 06.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) boboo » 30.05.2021 09:39

desloch napisał(a):Nie da sie czytać forum nie bedac zalogowanym. Nie, nie da się.

ausgelogt_cro.PNG
desloch
Globtroter
Posty: 32
Dołączył(a): 09.07.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) desloch » 30.05.2021 09:45

boboo napisał(a):
desloch napisał(a):Nie da sie czytać forum nie bedac zalogowanym. Nie, nie da się.

ausgelogt_cro.PNG



Nie ogarnąłeś sarkazmu :)
sviva
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2768
Dołączył(a): 05.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) sviva » 30.05.2021 10:36

desloch napisał(a):
boboo napisał(a):
desloch napisał(a):Nie da sie czytać forum nie bedac zalogowanym. Nie, nie da się.

ausgelogt_cro.PNG



Nie ogarnąłeś sarkazmu :)

Jeśli już czegoś nie ogarnął to chyba lenistwa. Bo sam poszukał i znalazł. Zwłaszcza, że cały dział o tym jest, filmów na yt od groma. Co my biedaki mieliśmy robić w latach 2000 kiedy internet nie był tak powszechny a do Chorwacji na auto mapie trzeba było dojechać ( i to już było coś, jak się miało am). Ja miałem cały objazd na a4 wydrukowany ze screenami opisami. Tyle, że trochę roboty własnej w to włożyłem.
adamadamadam
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 01.06.2021

Nieprzeczytany postnapisał(a) adamadamadam » 01.06.2021 12:14

Witam
Jestem tu nowy a w piątek jadę do Chorwacji. Mam pytanie, czy jest możliwe przekroczenie granicy Austriacko - Słoweńskie przez stare przejście w Spielfeld, tak żeby nie wjeżdżać na autostradę?
MRK
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3854
Dołączył(a): 01.08.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) MRK » 01.06.2021 14:26

adamadamadam napisał(a):Witam
Jestem tu nowy a w piątek jadę do Chorwacji. Mam pytanie, czy jest możliwe przekroczenie granicy Austriacko - Słoweńskie przez stare przejście w Spielfeld, tak żeby nie wjeżdżać na autostradę?


Objazd Mureck-Lenart-Ptuj-Cvetlin. Szeroko w tym wątku omawiany.
adamadamadam
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 01.06.2021

Nieprzeczytany postnapisał(a) adamadamadam » 01.06.2021 16:26

Dzięki, a może ktoś zna odpowiedź na moje pytanie?
MRK
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3854
Dołączył(a): 01.08.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) MRK » 01.06.2021 16:29

adamadamadam napisał(a):Dzięki, a może ktoś zna odpowiedź na moje pytanie?


Przecież Ci odpowiedziałem. Chyba, że chodzi Ci o coś innego. Założyłem, ze chcesz ominąć słoweńską autostradę. Jeśli tak - masz odpowiedź.
dorato1
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 586
Dołączył(a): 08.02.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) dorato1 » 01.06.2021 21:02

Witam. Czy wiadomo o przejściu w Trate jadąc do Hr czy jest przejezdne.?
Andrzej50
Podróżnik
Posty: 29
Dołączył(a): 14.04.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Andrzej50 » 01.06.2021 21:25

MRK napisał(a):
adamadamadam napisał(a):Witam
Jestem tu nowy a w piątek jadę do Chorwacji. Mam pytanie, czy jest możliwe przekroczenie granicy Austriacko - Słoweńskie przez stare przejście w Spielfeld, tak żeby nie wjeżdżać na autostradę?


Objazd Mureck-Lenart-Ptuj-Cvetlin. Szeroko w tym wątku omawiany.

Pytanie do znawców tematu czy w świetle obowiązujących obostrzeń przejazdu tranzytowego przejazd tą trasą nie narazi nas na jakieś nieprzyjemności z strony policji zarówno Austrii czy też Slovenii .
Proszę objazdowiczów o relacje z przejazdu na temat napotkanych patroli ewentualnych kontroli
Chris_M
Cromaniak
Posty: 1338
Dołączył(a): 12.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Chris_M » 01.06.2021 23:02

adamadamadam napisał(a):Dzięki, a może ktoś zna odpowiedź na moje pytanie?

Tak, tutaj masz trasę wyznaczona przez Google Maps, z ostatniego autostradowego parkingu w Austrii do Ptuja:
https://www.google.com/maps/dir/46.7313 ... b1!3e0!5i2
Na 2 kilometry przed przejściem granicznym Spielfeld zjeżdżasz z autostrady na drogę lokalną nr 228 i przekraczasz granicę przejściem na drodze lokalnej.
Zwróć uwagę na rondo w Pesnicy: trzeba przez nie przejechać dość dziwną trasą, ale trzeba jechać dokładnie tak, jak to Google wyznaczyło, gdyż w przeciwnym razie zapłacisz mandat za rzekomą "jazdę po autostradzie bez winiety".
adamadamadam
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 01.06.2021

Nieprzeczytany postnapisał(a) adamadamadam » 02.06.2021 04:34

Dzięki za odpowiedź, konkretnie i w temacie
Koenig
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 879
Dołączył(a): 03.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Koenig » 02.06.2021 10:21

Andrzej50 napisał(a):Pytanie do znawców tematu czy w świetle obowiązujących obostrzeń przejazdu tranzytowego przejazd tą trasą nie narazi nas na jakieś nieprzyjemności z strony policji zarówno Austrii czy też Slovenii .
Proszę objazdowiczów o relacje z przejazdu na temat napotkanych patroli ewentualnych kontroli


Już w ubiegłym roku ten temat był poruszany. Ja przejechałem bez problemów, większość też. Nie mniej jednak były przypadki, że pogranicznicy zawracali auta na autostradę.
dorato1
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 586
Dołączył(a): 08.02.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) dorato1 » 02.06.2021 10:46

Witam cromaniaków
Nie widzę świeżych informacji z trasy objazdowej w Słowenii A nurtuje mnie to "tymczasowo zamknięte" przejście w Trate. W ubiegłym roku pojechaliśmy na oddalone o 20 km.. Chciałabym jechać przez Cvetlin po przeczytaniu wątków o objeździe jedynie nie jestem pewna którą drogę wybrać aby się nie pchać na przejśća graniczne dla małego ruchu granicznego. Ktoś w tym roku już jechał i może coś powiedzieć?
Pozdrowionka
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Objazdy autostrady w SŁOWENII - dyskusja - strona 320
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone