Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Objazdy autostrady w SŁOWENII - dyskusja

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
toomas
Cromaniak
Posty: 690
Dołączył(a): 03.02.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) toomas » 06.06.2021 21:28

tomm69 napisał(a):
kobrat napisał(a):witam, czy autostrada jest juz w calosci gotowa slowenska, do granicy?

Niestety, ale tak.
Polecany objazd na Cvetlin lub Rogatec.


Wg mnie bardzo dobrze ze jest cala gotowa. Szkoda tylko ze winiety takie drogie.
MRK
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3854
Dołączył(a): 01.08.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) MRK » 06.06.2021 21:53

W piątek śmigałem. Jak sobie wrzuciłem objazd z dołączeniem Cvetlina, to navi pokazało mi godzinę dłużej, aniżeli autostradą. Stwierdziłem więc, że wywalę te 15 jurków i wsio w temacie. Zawsze objazdem, ale teraz mi się nie chciało.
kojacek
Cromaniak
Posty: 858
Dołączył(a): 29.05.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) kojacek » 07.06.2021 09:35

MRK napisał(a):W piątek śmigałem. Jak sobie wrzuciłem objazd z dołączeniem Cvetlina, to navi pokazało mi godzinę dłużej, aniżeli autostradą. Stwierdziłem więc, że wywalę te 15 jurków i wsio w temacie. Zawsze objazdem, ale teraz mi się nie chciało.

Teraz, gdy jeszcze nie ma korków na granicy to można tak jechać, ale w sezonie na granicy bywają korki wydłużające przejazd o więcej niż wspomniana godzina.
sviva
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2768
Dołączył(a): 05.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) sviva » 07.06.2021 12:02

MRK napisał(a):W piątek śmigałem. Jak sobie wrzuciłem objazd z dołączeniem Cvetlina, to navi pokazało mi godzinę dłużej, aniżeli autostradą. Stwierdziłem więc, że wywalę te 15 jurków i wsio w temacie. Zawsze objazdem, ale teraz mi się nie chciało.

15 ale w 1 stronę :)
MRK
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3854
Dołączył(a): 01.08.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) MRK » 07.06.2021 14:14

sviva napisał(a):
MRK napisał(a):W piątek śmigałem. Jak sobie wrzuciłem objazd z dołączeniem Cvetlina, to navi pokazało mi godzinę dłużej, aniżeli autostradą. Stwierdziłem więc, że wywalę te 15 jurków i wsio w temacie. Zawsze objazdem, ale teraz mi się nie chciało.

15 ale w 1 stronę :)


No tak. Żyję nadziejami, że Węgrzy lada moment się otworzą, bo baniaki wina mam puste. Jak nie... będę myślał koło 15/06 co dalej.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 08.06.2021 08:44

W zeszłym roku w sierpniu jadąc do cro stałem w Cvetlin ponad godzinę chyba więc w takim przypadku zastanawiałem się po co ja tą drogą jechałem.
Tomy Lee
Croentuzjasta
Posty: 249
Dołączył(a): 01.01.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tomy Lee » 08.06.2021 09:32

Dawniej za czasów objazdu Mureck-Ptuj jeździłem przez Macelj i w nocy zdarzało się stać na granicy nawet godzinę. Na powrót w dzień w środku tygodnia też z godzinkę minimum traciłem stojąc w korku do przejścia. Teraz w czasach kotroli covid, enter i dokończonej autostrady zakładam, że może być tylko gorzej. Od kilku lat jeżdżę przez Ormoż i z reguły jestem sam na granicy.
Chris_M
Cromaniak
Posty: 1338
Dołączył(a): 12.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Chris_M » 08.06.2021 09:39

kojacek napisał(a):
MRK napisał(a):W piątek śmigałem. Jak sobie wrzuciłem objazd z dołączeniem Cvetlina, to navi pokazało mi godzinę dłużej, aniżeli autostradą. Stwierdziłem więc, że wywalę te 15 jurków i wsio w temacie. Zawsze objazdem, ale teraz mi się nie chciało.

Teraz, gdy jeszcze nie ma korków na granicy to można tak jechać, ale w sezonie na granicy bywają korki wydłużające przejazd o więcej niż wspomniana godzina.

Ja wracając w zeszłym roku przerysowałem się wierząc nawigacji, która pokazywała na granicy korek tylko na 15 minut.
Owszem, faktycznie było 15 minut korka, ale tylko na dojeździe do chorwackich punktów kontrolnych, a potem były jeszcze 3 godziny postoju w pasie pomiędzy chorwackim punktem kontrolnym, a słoweńskim.
pabbllo_ldz
Croentuzjasta
Posty: 325
Dołączył(a): 17.11.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) pabbllo_ldz » 08.06.2021 09:49

swider1985 napisał(a):Ja tam w tym roku tez omine autostrade w Słowenii jadę z motorówką a to koszt 30euro i nazot 30euro więc wolę iść na obiadek za poświęcone dodatkowe 40min więcej czasu na przejechanie tego oesu .Zawsze coś więcej sie zobaczy niż tylko autostrady wiadomo autostrada jest wygodna ale ja zawsze szukam czegoś fajego do zobaczenia na autostradzie tego sie nie zobaczy



Kolego nie wiem czy było, ale wytłumacz Mi dla czego liczysz 60 euro w dwie strony?
Skoro winieta kosztuje 30 euro za 30 dni łącznie z przyczepą?
Chyba że jedziesz busem, a nie osobówka.
Z tym iż wtedy ta motorówka nie ma żadnego znaczenia.
Pytam bo sam jadę z RIB i chcę jechać Słowenią na Rupe, a potem w dół na PAG promem.
pabbllo_ldz
Croentuzjasta
Posty: 325
Dołączył(a): 17.11.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) pabbllo_ldz » 08.06.2021 09:56

swider1985 napisał(a):Ja i tak omijam jadę z przyczepą wiadomo auto 15€ i przyczepka 15€ i jak juz wiecie nikt do cro nie jedzie na 7 dni hehe ni z powrotem 15 i 15 € daje 60euro No jadę zawsze z teście co jedzie samym autem to kolejne 30€ ,wolę wolniej jechać te 70km a zaoszczędzone euraski na przykład obiad nocleg wydać. Ale wiadomo każdy inaczej do tego podchodzi. Wiec moze macie jakąś nową trasę hehe pewnie nie bo niema za dużo tam możliwości pozdrawiam



Znalazłem już raz to napisałeś i pytałem czemu tak podajesz?
Bo to kłamstwo, winieta w Słowenii dla osobówki obejmuje przyczepę.
Czyli 30 euro/ 30 dni..
Chris_M
Cromaniak
Posty: 1338
Dołączył(a): 12.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Chris_M » 08.06.2021 09:58

Żeby nie dublować postu, podaje tylko link: post2214905.html#p2214905
nikaaa_87
Odkrywca
Posty: 103
Dołączył(a): 24.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) nikaaa_87 » 08.06.2021 18:20

Witam. Czy ktoś jechał ostatnio trasą z załącznika? Chodzi o ominięcie autostrady w Słowenii. Zawsze jeździliśmy przez Słowację i Węgry, ale teraz przez te korytarze to dużo dłuższa trasa...
Załączniki:
Screenshot_20210608_141351_com.google.android.apps.maps.jpg
amirm
Turysta
Posty: 14
Dołączył(a): 27.05.2011
Re: Meldunki z tras / przejść granicznych do Cro - sezon 202

Nieprzeczytany postnapisał(a) amirm » 12.06.2021 22:19

ruzica napisał(a):[...] SLO-HR(Cvetlin)- celnik wziął paszporty i kody QR wydrukowane z ikp, ale chyba nie bardzo miał je czym zeskanować , ale nic więcej nie chciał. Poza nami na granicy tylko jeden samochód. [...]

A to przejście graniczne Cvetlin dostępne dla wszystkich?
Na Googlemaps oznaczona jako zamknięte?
ruzica
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1808
Dołączył(a): 27.03.2014
Re: Meldunki z tras / przejść granicznych do Cro - sezon 202

Nieprzeczytany postnapisał(a) ruzica » 12.06.2021 22:31

amirm napisał(a):
ruzica napisał(a):[...] SLO-HR(Cvetlin)- celnik wziął paszporty i kody QR wydrukowane z ikp, ale chyba nie bardzo miał je czym zeskanować , ale nic więcej nie chciał. Poza nami na granicy tylko jeden samochód. [...]

A to przejście graniczne Cvetlin dostępne dla wszystkich?
Na Googlemaps oznaczona jako zamknięte?
Otwarte dla obywateli UE. Rok temu w sierpniu też tam przekraczaliśmy granicę w obie strony.
CroVisitor
Globtroter
Posty: 32
Dołączył(a): 07.06.2021

Nieprzeczytany postnapisał(a) CroVisitor » 13.06.2021 14:35

My w tym roku pojechaliśmy na Bad Radkersburg i potem na Ormož.
Żadnego stania w kolejkach, po minucie byliśmy w Chorwacji.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Objazdy autostrady w SŁOWENII - dyskusja - strona 322
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone