Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Objazdy autostrady w SŁOWENII - dyskusja

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
kojacek
Cromaniak
Posty: 858
Dołączył(a): 29.05.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) kojacek » 29.06.2021 15:33

pass napisał(a):
p_k napisał(a):27 czerwca - bezproblemowy przejazd trasą Mureck -> Lenart -> Ptuj -> Cvetlin.
Z autostrady zjeżdżaliśmy tak jak prowadzą Google Maps - zjazdem 222.
Na przejściu granicznym zero ruchu.


czyli ta trasa nie wymaga wykupienia winiety w Słowenii?

Oczywiście, w końcu to objazd słoweńskiej autostrady :hut:
pass
Plażowicz
Posty: 8
Dołączył(a): 08.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) pass » 29.06.2021 15:50

Dzięki! :papa:
Guinness79
Odkrywca
Posty: 88
Dołączył(a): 15.03.2017
Re: Meldunki z tras / przejść granicznych do Cro - sezon 202

Nieprzeczytany postnapisał(a) Guinness79 » 29.06.2021 18:22

Czy zjazd na Mureck jest otwarty, bo Google pokazuje, że jest zamknięte?
endryu
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1344
Dołączył(a): 10.01.2011
Re: Meldunki z tras / przejść granicznych do Cro - sezon 202

Nieprzeczytany postnapisał(a) endryu » 29.06.2021 18:56

Guinness79 napisał(a):Czy zjazd na Mureck jest otwarty, bo Google pokazuje, że jest zamknięte?

Zajrzyj na stronę wstecz. Zamknięty.
Karolkrns
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 27.06.2021

Nieprzeczytany postnapisał(a) Karolkrns » 29.06.2021 20:13

wojtekkos2 napisał(a):
Janusz Bajcer napisał(a):www gov pl/web/slowenia/ostrzezenie-na-temat-przekraczania-granicy-chorwacko-slowenskiej

Z powyższego wynika, że przejazd przez Cvetlin jest teoretycznie nielegalny (brak w międzynarodowych przejściach słoweńskiej miejscowości Zgornji Leskovec) i można dostać gruby mandat. Tak to rozumiem. Co mogą powiedzieć turyści, którzy jechali tamtędy? Mieliście tę świadomość?


na gov jest napisane:
"Jeżeli zatem jakakolwiek aplikacja w telefonie/ samochodzie doprowadzi Państwa do miejsca, gdzie umieszczone są wyłącznie oznaczenia informujące o tym, że w danym punkcie zaczyna się terytorium Słowenii, lecz nie będzie w tym miejscu punktu kontrolnego, ani nawet zapory czy też informacji dot. zakazu wjazdu, prosimy o zawrócenie i kontynuację podróży do jednego z przejść dedykowanych dla ruchu międzynarodowego."

Zatem jeśli jest jakaś kontrola na tym przejściu, to przejazd powinien być legalny.
Pytanie do tych którzy tamtędy jechali, czy była kontrola?
Jak to tam wygląda? bo google street tam nie dojechał :roll:
endryu
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1344
Dołączył(a): 10.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) endryu » 29.06.2021 20:26

@Karolkrns. Cvetlin jest przejściem granicznym z posterunkiem kontrolnym. Obywatele Polski i nie tylko mogą tam przekraczać granicę :!: :!: :!: :)
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7949
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 29.06.2021 21:01

Karolkrns napisał(a):
Zatem jeśli jest jakaś kontrola na tym przejściu, to przejazd powinien być legalny.
Pytanie do tych którzy tamtędy jechali, czy była kontrola?
Jak to tam wygląda? bo google street tam nie dojechał :roll:

Jechałem, jest kontrola. Jeżdżą tamtędy też Austriacy, Niemcy więc nie ma problemu.
grundfos
Globtroter
Posty: 42
Dołączył(a): 16.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) grundfos » 30.06.2021 11:36

A jak to jest w przypadku powrotu z Chorwacji jadąc przez Cvetlin? Też bez problemu? Czy wracając z CRO i chcąc objeżdżać autostradę jedziecie innym przejściem?
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7949
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 30.06.2021 12:21

grundfos napisał(a):A jak to jest w przypadku powrotu z Chorwacji jadąc przez Cvetlin? Też bez problemu? Czy wracając z CRO i chcąc objeżdżać autostradę jedziecie innym przejściem?

A czemu miałby być problem?
Jeśli chcesz objechać autostradę w Słowenii to nie masz wielkiego wyboru. Cvetlin, Rogatec lub Ormož, ale jadąc przez Ormož to dalej trasa na Bad Radkersburg -Feldbach i Ilz.
kartrait
Podróżnik
Posty: 22
Dołączył(a): 13.06.2021

Nieprzeczytany postnapisał(a) kartrait » 30.06.2021 13:06

kojacek napisał(a):
MRK napisał(a):
Pazurek napisał(a):
p_k napisał(a):27 czerwca - bezproblemowy przejazd trasą Mureck -> Lenart -> Ptuj -> Cvetlin.
Z autostrady zjeżdżaliśmy tak jak prowadzą Google Maps - zjazdem 222.
Na przejściu granicznym zero ruchu.

Tankowałeś może na stacji paliw Tankstelle Temmel po zjeździe 222 ? jaka cena benzyny.


Zrób tak, aby tankować w Słowenii. Najtaniej na trasie.


Taniej niż poza austriackimi autostradami? Nie jechałem tamtędy od chyba 2 lat, ale wcześniej zawsze w Słowenii było drożej niż np na stacji Temmel.


Właśnie, czy aby na pewno na Słowenię jest tańsze paliwo niż można znaleźć poza autobaną w Austrii? Tu tankowałem już 2 razy, teraz 95 po E1.21.
A1 (zmieniła nazwę na Socar)
+43 316 41110
https://maps.app.goo.gl/8scy9oVvA4dpP6g96
Lawliet
Croentuzjasta
Posty: 178
Dołączył(a): 20.07.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lawliet » 30.06.2021 13:23

Tak mi się nasunęło, czysto z ciekawości.
Czy mógłby mi ktoś znający realia tej trasy wytłumaczyć sens objazdu Słowenii przez Bad Radkersburg i Cvetlin/Ormoz? Wybaczcie jeśli coś pomyliłem, nie znam tej trasy i objazdów ale jak dla mnie to niezłe nabijanie kilometrów. Jaki jest sens jechania CZE/AUS/ominięcie autostrady w SLO, jak obok SVK/HUN leci się bez kombinacji? :roll:
Tomy Lee
Croentuzjasta
Posty: 250
Dołączył(a): 01.01.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tomy Lee » 30.06.2021 13:29

To zależy skąd jedziesz. Taki jest sens. Od Katowic na zachód to raczej równie bezsensowna jest jazda przez Węgry.
Lawliet
Croentuzjasta
Posty: 178
Dołączył(a): 20.07.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lawliet » 30.06.2021 13:46

Zachód ale też nie tak do końca, bo przy dojeździe do A1, to i tak do okolic Żor/Jastrzębia Zdroju spokojnie można "uciec" na SVK/HUN zamiast na Gorzyczki.
Pazurek
Odkrywca
Posty: 97
Dołączył(a): 22.01.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Pazurek » 30.06.2021 14:03

Lawliet napisał(a):Tak mi się nasunęło, czysto z ciekawości.
Czy mógłby mi ktoś znający realia tej trasy wytłumaczyć sens objazdu Słowenii przez Bad Radkersburg i Cvetlin/Ormoz? Wybaczcie jeśli coś pomyliłem, nie znam tej trasy i objazdów ale jak dla mnie to niezłe nabijanie kilometrów. Jaki jest sens jechania CZE/AUS/ominięcie autostrady w SLO, jak obok SVK/HUN leci się bez kombinacji? :roll:

W 2017 jechałem objazdem autostrady w Słowenii, Mureck - Lenart - Ptuj do granicy w Cvetlin, w Lipcu nie bawię się w objazdy bo autostrada jest już cała.
Tomy Lee
Croentuzjasta
Posty: 250
Dołączył(a): 01.01.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tomy Lee » 30.06.2021 14:12

Śledzę ten wątek do dnia wejścia Chorwacji do Schengen. Jeżdżę na Ormoż. Póki co widok korka na Macelj mnie skutecznie zniechęca do skorzystania z autostrady w SLO.
http://www2.hak.hr/hak_webcam/cam.asp?id=35
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Objazdy autostrady w SŁOWENII - dyskusja - strona 325
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone