Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Objazdy autostrady w SŁOWENII - dyskusja

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Lawliet
Croentuzjasta
Posty: 178
Dołączył(a): 20.07.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lawliet » 02.07.2021 10:44

Dobrze Kolega pisze. Ja już siódmy raz jadę w poniedziałek i ostatnie lata byłem na granicy ok 7 rano i dramacik, bo najmniej dwie godziny stania


Napisałem nd/pon, a nie poniedziałek 7 rano, dość znacząca różnica :wink:
Marsallah
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2275
Dołączył(a): 31.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marsallah » 02.07.2021 10:45

dids76 napisał(a):Właśnie drugi ranek oglądam mapkę i informacje na https://www.promet.si/portal/en/1traffi ... tions.aspx i z tego co widzę korkuje się w Macelj (teraz ok 3km korka i czas oczekiwania ponad 2h), Cvetlin i Rogatec też korek (pisze że czas oczekiwania ok 1h), Ormož pusto.


Niemożliwe...widziałem (na google maps), że leciutko przycina na granicy w Dobovcu, ale nie aż tak. Za to Rogatec czyściutko.

Ja jeśli jeździłem przez Austrię i Słowenię, to zazwyczaj na Dobovec i - o ile pojedzie się przez Majsperk, a nie przez Żetale, to jest to spoko trasa, bez chorych udziwnień. Samo przejście - max 5 aut, zazwyczaj żadnego.

Tym razem może skorzystam z ciut wcześniejszego przejścia, w Rogatcu. Ormoża nigdy nie rozważałem ze względu na oddalenie, zarówno od autostrady, jak i od kierunku. Z Dobovca czy Rogatca jest 10 min to Durmanca i hasta luego!

P.S. Zastanawiam się, czy tym razem, zamiast tradycyjnego MLPR, nie pojechać Spielefeld-Pesnica-Maribor-Rogatec. Czas ten sam co MLPR. Ktoś ostatnio jechał objazdem przez Maribor?
Slavko1974
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 870
Dołączył(a): 17.12.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Slavko1974 » 02.07.2021 11:00

Gregory66 napisał(a):Z kąt ta informacja o zniesieniu korytarzy przez Węgry


Sorry za offtop ale oślepłem!
Gregory66
Podróżnik
Posty: 20
Dołączył(a): 28.07.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) Gregory66 » 02.07.2021 12:18

dids76 napisał(a):
Gregory66 napisał(a):Z kąt ta informacja o zniesieniu korytarzy przez Węgry

Z ambasady Węgierskiej https://varso.mfa.gov.hu/pol/news/konzu ... o-beutazas

Dziękuję za info. Przepraszam za błąd , oczywiście miało być ****skąd***
kriskros
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 02.07.2021

Nieprzeczytany postnapisał(a) kriskros » 02.07.2021 12:42

Witam,

czy ktoś próbował ominąć drogi płatne w Słowenii i przekroczyć granicę na przejściu w Bregana?
Crofanki
zbanowany
Posty: 7
Dołączył(a): 02.07.2021

Nieprzeczytany postnapisał(a) Crofanki » 02.07.2021 12:44

kriskros napisał(a):Witam,

czy ktoś próbował ominąć drogi płatne w Słowenii i przekroczyć granicę na przejściu w Bregana?



NIE WARTO
kriskros
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 02.07.2021

Nieprzeczytany postnapisał(a) kriskros » 02.07.2021 12:50

Dziękuje za odpowiedź. Zapytałem dlatego, ze na kamerach online widać w tej chwili nieznaczny ruch.
Marsallah
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2275
Dołączył(a): 31.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marsallah » 02.07.2021 13:26

kriskros napisał(a):Dziękuje za odpowiedź. Zapytałem dlatego, ze na kamerach online widać w tej chwili nieznaczny ruch.

Nie patrz na kamery, one są w strefie międzygranicznej, między posterunkami Słoweńców i Chorwatów. Tam jest tyle samochodów, ile jedni albo drudzy wpuszczą.
Popatrz na mapy goggle chociażby - korek ciągnie się kilometrami.
PePeD
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 01.07.2021

Nieprzeczytany postnapisał(a) PePeD » 03.07.2021 09:26

dids76 napisał(a):
redaktorm napisał(a):
Właśnie chwilę po tym jak napisałem posta natknąłem się na te info, ale dzięki za podpowiedź. Czyli Cvetlin jak najbardziej dozwolony do przekroczenia granic w drodze do Chorwacji?

Tak, jechałem tam kilka lat temu, ale uwaga bo tam też można trafić na korek :papa:

Wczoraj około 13.00 przekraczaliśmy granicę w Cvetlin. 25 min kolejka. Kontrola dokumentów, żadnych innych pytań. Nie przydało się zgłoszenie podróży, wydrukowane z kodem.
sztolu
Podróżnik
Posty: 18
Dołączył(a): 15.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) sztolu » 03.07.2021 09:46

A nas słoweńska policja zawróciła na lokalnej drodze w Słowenii, gdy byliśmy w drodze na cvetlin. Twierdzili że jeśli przekroczymy granicę to zapłacimy karę. Ciężko było się dogadać i dołożyliśmy sporo kilometrów kierując się na Zabrać..
stachan
Koordynator forum
Avatar użytkownika
Posty: 3179
Dołączył(a): 16.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) stachan » 03.07.2021 10:01

sztolu, kiedy doszło do tego spotkania z policją?
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7953
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 03.07.2021 10:25

stachan napisał(a):sztolu, kiedy doszło do tego spotkania z policją?

I czy aby to na 100% była droga do Cvetlin?
redaktorm
Odkrywca
Posty: 63
Dołączył(a): 05.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) redaktorm » 03.07.2021 11:26

Pytanie do tych, którzy korzystali z przejścia w Ormoż. Jaką później trasę wybrać? Z Ormoż dokulać się do drogi nr 35 i później do autostrady nr 1 i dalej na Zagrzeb, czy raczej z Ormoż do Varażdin i później trasą nr 3 i E65 do Zagrzebia? Do tej pory jeździłem wiadomą trasą, ale ostatnie kolejki odstraszają. Dodam tylko, że na granicy SLO/CRO powinienem być między 7 a 8 rano w poniedziałek.
sztolu
Podróżnik
Posty: 18
Dołączył(a): 15.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) sztolu » 03.07.2021 12:14

dids76 napisał(a):
stachan napisał(a):sztolu, kiedy doszło do tego spotkania z policją?

I czy aby to na 100% była droga do Cvetlin?

Tak nas kierowały mapy google. Aczkolwiek gliwb sobie uciąć nie dam :) pozdrawiam z Chorwacji!
CroVisitor
Globtroter
Posty: 32
Dołączył(a): 07.06.2021

Nieprzeczytany postnapisał(a) CroVisitor » 03.07.2021 14:36

redaktorm napisał(a):Pytanie do tych, którzy korzystali z przejścia w Ormoż. Jaką później trasę wybrać? Z Ormoż dokulać się do drogi nr 35 i później do autostrady nr 1 i dalej na Zagrzeb, czy raczej z Ormoż do Varażdin i później trasą nr 3 i E65 do Zagrzebia? Do tej pory jeździłem wiadomą trasą, ale ostatnie kolejki odstraszają. Dodam tylko, że na granicy SLO/CRO powinienem być między 7 a 8 rano w poniedziałek.


My pojechaliśmy na Varażdin i trasą nr 2 i E65 do Zagrzebia.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Objazdy autostrady w SŁOWENII - dyskusja - strona 328
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone