Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Objazdy autostrady w SŁOWENII - dyskusja

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
majkelfm
Globtroter
Posty: 49
Dołączył(a): 16.05.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) majkelfm » 03.07.2021 14:45

sztolu napisał(a):
dids76 napisał(a):
stachan napisał(a):sztolu, kiedy doszło do tego spotkania z policją?

I czy aby to na 100% była droga do Cvetlin?

Tak nas kierowały mapy google. Aczkolwiek gliwb sobie uciąć nie dam :) pozdrawiam z Chorwacji!

Wczoraj jechalem przez Cvetlin. Byłem ok 11. Przejazd zajął 50 minut. Celnik nie pytał o Covidy ale po prostu wolno pracował :) Mijałem kilka radiowozów słoweńskiej Policji i nikt na nas nie zwracał uwagi. Może to inna droga była ;)
stachmat
Odkrywca
Posty: 118
Dołączył(a): 09.11.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) stachmat » 03.07.2021 16:07

Czy przejście w Omrož to miejsce które zaznaczyłem?
Za kolodvorom 1a
https://maps.app.goo.gl/xHuxFMMLP1vJA4W4A

I czy jest aktualnie na międzynarodowe?
wojtekx37
Globtroter
Posty: 49
Dołączył(a): 08.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) wojtekx37 » 03.07.2021 16:29

Czy przez Lendave jeszcze ktoś jeździ i czy może być obecnie problem z przejazdem tamtędy?
elka21
Mistrz Europy UEFA
Posty: 9108
Dołączył(a): 20.08.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) elka21 » 03.07.2021 16:46

stachmat napisał(a):Czy przejście w Omrož to miejsce które zaznaczyłem?
Za kolodvorom 1a
https://maps.app.goo.gl/xHuxFMMLP1vJA4W4A

I czy jest aktualnie na międzynarodowe?

2 x tak.
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7953
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 03.07.2021 17:01

wojtekx37 napisał(a):Czy przez Lendave jeszcze ktoś jeździ i czy może być obecnie problem z przejazdem tamtędy?

W tym roku jeszcze nie jechałem ale raczej pojadę. Czemu miałby być problem z przejazdem?
endryu
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1344
Dołączył(a): 10.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) endryu » 03.07.2021 18:26

majkelfm napisał(a):
sztolu napisał(a):
dids76 napisał(a):
stachan napisał(a):sztolu, kiedy doszło do tego spotkania z policją?

I czy aby to na 100% była droga do Cvetlin?

Tak nas kierowały mapy google. Aczkolwiek gliwb sobie uciąć nie dam :) pozdrawiam z Chorwacji!

Wczoraj jechalem przez Cvetlin. Byłem ok 11. Przejazd zajął 50 minut. Celnik nie pytał o Covidy ale po prostu wolno pracował :) Mijałem kilka radiowozów słoweńskiej Policji i nikt na nas nie zwracał uwagi. Może to inna droga była ;)

Prawdopodobnie mapy google prowadziły kolegę sztolu z Ptuja zamiast na Cvetlin do Meje, gdzie jest przejście graniczne tylko dla lokalsów. O tym przejściu pisał np. kolega dids76. :)
Guinness79
Odkrywca
Posty: 88
Dołączył(a): 15.03.2017
Re: Meldunki z tras / przejść granicznych do Cro - sezon 202

Nieprzeczytany postnapisał(a) Guinness79 » 04.07.2021 13:29

Witam, czy może przejeżdżał ktoś ostatnio przez przejście graniczne Mureck, Tratę? Czy można jechać bez problemu?
landzik23
Turysta
Posty: 13
Dołączył(a): 07.06.2016
Re: Meldunki z tras / przejść granicznych do Cro - sezon 202

Nieprzeczytany postnapisał(a) landzik23 » 04.07.2021 13:51

Można jechać bez problemu.
Trasa Mureck Lenart Ptuj zaliczona w sobotę popołudniu.
Dodatkowo proponuję przejście graniczne Cvetlin. Korek na siedem aut.
Tak małego ruchu nie widziałem nigdy.
Dodam że szósty raz w Chorwacji.
szj
Podróżnik
Posty: 23
Dołączył(a): 16.06.2021

Nieprzeczytany postnapisał(a) szj » 04.07.2021 13:54

Witam,

Mi - jak i tuzinom innych samochodów - Google sprzedało trasę przez Cvetlin, bo Gornji Macelj był zarypany na kilometry. Nie miałem pojęcia co mnie tam czeka a czekała jedna budka Słoweńców sprawdzających tylko dowody i zabita dechami buda po Chorwackiej stronie (niedziela 4 lipca ok 8 rano). Czy będą się mnie czepiać Chorwaci przy wyjeździe i grozić mandatami bo mnie w ich systemie nie ma?
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7953
Dołączył(a): 20.08.2008
Re: Meldunki z tras / przejść granicznych do Cro - sezon 202

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 04.07.2021 14:01

Guinness79 napisał(a):Witam, czy może przejeżdżał ktoś ostatnio przez przejście graniczne Mureck, Tratę? Czy można jechać bez problemu?

Można
szj
Podróżnik
Posty: 23
Dołączył(a): 16.06.2021
Re: Meldunki z tras / przejść granicznych do Cro - sezon 202

Nieprzeczytany postnapisał(a) szj » 04.07.2021 14:03

landzik23 napisał(a):Można jechać bez problemu.
Dodatkowo proponuję przejście graniczne Cvetlin. Korek na siedem aut.
Tak małego ruchu nie widziałem nigdy.
Dodam że szósty raz w Chorwacji.


W niedzielę 4 lipca ok 8 rano Google pokierowało tam trochę ludzi, ale stało się może z 10 do kilkunastu minut - "kolejka" też była może na kilkanaście aut. Problem w tym, że po Chorwackiej stronie nikogo nie było, kogo by interesowało enter croatia, paszporty covidowe itp (wszystko mieliśmy jak trzeba, pdfy upnięte na enter croatia). Czy mogą za to grozić jakimiś mandatami przy wyjeździe za 2 tygodnie?

P.S.
Sorry za dubla - spytałem też o to w innym wątku.
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7953
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 04.07.2021 14:21

szj napisał(a):Witam,

Mi - jak i tuzinom innych samochodów - Google sprzedało trasę przez Cvetlin, bo Gornji Macelj był zarypany na kilometry. Nie miałem pojęcia co mnie tam czeka a czekała jedna budka Słoweńców sprawdzających tylko dowody i zabita dechami buda po Chorwackiej stronie (niedziela 4 lipca ok 8 rano). Czy będą się mnie czepiać Chorwaci przy wyjeździe i grozić mandatami bo mnie w ich systemie nie ma?

Nie powinno Ci nic grozić
sviva
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2768
Dołączył(a): 05.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) sviva » 04.07.2021 14:49

szj napisał(a):Witam,

Mi - jak i tuzinom innych samochodów - Google sprzedało trasę przez Cvetlin, bo Gornji Macelj był zarypany na kilometry. Nie miałem pojęcia co mnie tam czeka a czekała jedna budka Słoweńców sprawdzających tylko dowody i zabita dechami buda po Chorwackiej stronie (niedziela 4 lipca ok 8 rano). Czy będą się mnie czepiać Chorwaci przy wyjeździe i grozić mandatami bo mnie w ich systemie nie ma?

Serio, jeszcze tacy ludzie jeżdżą?
kriskros
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 02.07.2021

Nieprzeczytany postnapisał(a) kriskros » 04.07.2021 18:03

Dziś o 4:20 przejście Cvetlin tylko sprawdzili dowody osobiste, czas oczekiwania 20 min., kilkanaście samochodów przed nami. Pozdrawiam
szj
Podróżnik
Posty: 23
Dołączył(a): 16.06.2021

Nieprzeczytany postnapisał(a) szj » 04.07.2021 20:02

sviva napisał(a):
szj napisał(a):Serio, jeszcze tacy ludzie jeżdżą?


Ale że co - z Google ktoś rozsądny chce zaoszczędzić kilkadziesiąt minut i sobie obejrzeć słoweńskie wioski (nota bene żona była zachwycona, jakie zadbane), zamiast stać godzinę w korku i się gapić na ludzi zmieniających po 10 razy pas bo drugi idzie ciut szybciej? Przecież nie jechaliśmy przez środek jeziora ani dziką przeprawą przez las tylko przejściem granicznym z bannerem "EU citizens / CH / coś tam jeszcze only". Ja nie jestem obieżyświatem ani ekspertem stosunków międzynarodowych - jak przejeżdżam przez przejście poza Schengen to się spodziewam kontroli po obu stronach albo chociaż środkowego palca od pogranicznika, gdy to przejście dla jakichś szczególnych wybrańców. Jeśli by nie chcieli, żeby ludzie przejeżdżali, to postawiliby szlaban. Przy słoweńskim posterunku są płoty itp. żeby ludzie po krzakach nie przechodzili.

Co do skrótów Google to różnie bywa to fakt, czasem podejmuję ryzyko, czasem nie. No risk, no fun.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Objazdy autostrady w SŁOWENII - dyskusja - strona 329
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone