Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Objazdy autostrad w Chorwacji - dyskusja.

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
zag
Croentuzjasta
Posty: 184
Dołączył(a): 09.10.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) zag » 03.07.2017 13:35

Yanush - no i zostaliśmy ....... przez ten twój LPG ( Mysia w akcji)
Ostatnio edytowano 06.07.2017 21:56 przez zag, łącznie edytowano 1 raz
CROmac
Podróżnik
Posty: 19
Dołączył(a): 21.06.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) CROmac » 03.07.2017 17:09

Każdy ma prawo do wyboru i informacji co do płatnych autostrad i innych alternatywnych niepłatnych dróg. Co do podwyżek no cóż myślę, że Chorwacji nie brali pod uwagę Polaków a Niemców, Austriaków i Włochów, którzy również chętnie wybierają się do nich a ich stać na to. Gdyby nie to,że moja trasa w Chorwacji będzie nocą to bym nie jechał autostradą.
Bartolo
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 97
Dołączył(a): 10.06.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bartolo » 13.07.2017 16:03

Odświeżę wątek, ktoś może jechał ostatnio D1 Karlovac-Split ? Będę prawdopodobnie jechał tą trasą w niedzielę 30.07 w godzinach rannych-przedpołudniowych. Może ma ktoś doświadczenie z tej trasy w podobnym terminie?
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7946
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 13.07.2017 16:17

Bartolo napisał(a):Odświeżę wątek, ktoś może jechał ostatnio D1 Karlovac-Split ? Będę prawdopodobnie jechał tą trasą w niedzielę 30.07 w godzinach rannych-przedpołudniowych. Może ma ktoś doświadczenie z tej trasy w podobnym terminie?


Jechałem 23.06 z Karlovaca do Splitu i 09.07 powrót. Jechałem trochę późniejszą porą tam ok 14 byłem w Karlovacu, powrót ok 12 wyjechałem ze Splitu.
Bartolo
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 97
Dołączył(a): 10.06.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bartolo » 14.07.2017 10:37

dids76 napisał(a):
Bartolo napisał(a):Odświeżę wątek, ktoś może jechał ostatnio D1 Karlovac-Split ? Będę prawdopodobnie jechał tą trasą w niedzielę 30.07 w godzinach rannych-przedpołudniowych. Może ma ktoś doświadczenie z tej trasy w podobnym terminie?


Jechałem 23.06 z Karlovaca do Splitu i 09.07 powrót. Jechałem trochę późniejszą porą tam ok 14 byłem w Karlovacu, powrót ok 12 wyjechałem ze Splitu.


Jaki Ci wyszedł czas przejazdu?
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7946
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 16.07.2017 23:24

Bartolo napisał(a):
dids76 napisał(a):
Bartolo napisał(a):Odświeżę wątek, ktoś może jechał ostatnio D1 Karlovac-Split ? Będę prawdopodobnie jechał tą trasą w niedzielę 30.07 w godzinach rannych-przedpołudniowych. Może ma ktoś doświadczenie z tej trasy w podobnym terminie?


Jechałem 23.06 z Karlovaca do Splitu i 09.07 powrót. Jechałem trochę późniejszą porą tam ok 14 byłem w Karlovacu, powrót ok 12 wyjechałem ze Splitu.


Jaki Ci wyszedł czas przejazdu?

Coś około 4 godzin. W drodze powrotnej o 12 wyjeżdżałem ze Splitu a o 16 byłem na parkingu pod Intersparem w Karlovac. według kompa w aucie średnia prędkość 75km/h. Jechałem taką trasą https://goo.gl/maps/EuecxwdGAoo
romuald22
zbanowany
Posty: 4865
Dołączył(a): 22.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) romuald22 » 16.07.2017 23:33

Bartolo napisał(a):Odświeżę wątek, ktoś może jechał ostatnio D1 Karlovac-Split ? Będę prawdopodobnie jechał tą trasą w niedzielę 30.07 w godzinach rannych-przedpołudniowych. Może ma ktoś doświadczenie z tej trasy w podobnym terminie?

Tak. Mam pewne doświadczenie, ponieważ jechałem tą trasą kilkakrotnie.
Nie wiadomo tylko o co pytasz?
Bartolo
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 97
Dołączył(a): 10.06.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bartolo » 17.07.2017 10:22

romuald22 napisał(a):
Bartolo napisał(a):Odświeżę wątek, ktoś może jechał ostatnio D1 Karlovac-Split ? Będę prawdopodobnie jechał tą trasą w niedzielę 30.07 w godzinach rannych-przedpołudniowych. Może ma ktoś doświadczenie z tej trasy w podobnym terminie?

Tak. Mam pewne doświadczenie, ponieważ jechałem tą trasą kilkakrotnie.
Nie wiadomo tylko o co pytasz?

Sorry, nie doprecyzowałem :wink: Chodzi mi o natężenie ruchu w niedzielę przed południem, jakość dróg i ew niespodzianki w postaci patrolów drogówki (newralgiczne miejsca)
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7946
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 17.07.2017 12:27

Dla mnie najgorszy odcinek tej trasy to Karlovac - Plitvice. Ruch dosyć spory, mało miejsc do wyprzedzania.
Następny odcinek Plitvice - Udbina jest o wiele lepszy, ruch mniejszy, spore odcinki proste gdzie można wyprzedzać, podjazdy pod górki z dwoma pasami. Od Udbiny w stronę Knin ruch znikomy.
Jakoś nawierzchni bardzo dobra. Do końca lipca w Knin remontowany jest most, więc są światła. w miejscowościach trzeba uważać, bo lubią suszyć.
Lubię jeździć tą drogą i od kilku lat to robię :oczko_usmiech: :mrgreen:
Tu też masz trochę informacji wyciete-z-faq-dojazd-stara-droga-przez-plitvice-i-knin-t32832-165.html?hilit=star%C4%85%20drog%C4%85
kaliszanka
Croentuzjasta
Posty: 164
Dołączył(a): 10.06.2018
SAMOCHODEM NA WYSPĘ PAG-MANDRE

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaliszanka » 10.06.2018 19:54

Witam wszystkich. Pierwszy raz pojedziemy w tym roku do Chorwacji,na wyspę Pag-dokładnie Mandre. Do wyjazdu nie zostało zbyt wiele czasu i troche się stresujemy. Pojedziemy przez Czechy,Austrie i Słowenie (to najlepsza trasa od naszego miejsca zamieszkania),rzecz jasna że na tych trasach trzeba zakupić winiety,ale czy później w Chorwacji można ominąć w jakis sposób drogi płatne,jedynie skorzystać z mostu zamiast promu? Gdzie w takim razie mozna zjechać na drogi lokalne ? A jeżeli jednak będzie trzeba jechac przez płatne bramki ile wyniosą w jedną strone? Z góry przepraszam,ponieważ może to już być setny taki post,jednak nie udało mi się przekopać na tyle forum żeby taki odnaleźć. Bede wdzięczna za każdą wskazówke :D
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107678
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 10.06.2018 20:10

kaliszanka
Croentuzjasta
Posty: 164
Dołączył(a): 10.06.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaliszanka » 11.06.2018 15:23

Dziękuje.
Poprzednia strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Objazdy autostrad w Chorwacji - dyskusja. - strona 4
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone