Chorwacja Online..........odkryj Chorwację na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków

Objazdy autostrad w Chorwacji - dyskusja.

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
zag
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) zag » 03.07.2017 12:35

Yanush - no i zostaliśmy ....... przez ten twój LPG ( Mysia w akcji)
Ostatnio edytowano 06.07.2017 20:56 przez zag, łącznie edytowano 1 raz
CROmac
Podróżnik

Nieprzeczytany postnapisał(a) CROmac » 03.07.2017 16:09

Każdy ma prawo do wyboru i informacji co do płatnych autostrad i innych alternatywnych niepłatnych dróg. Co do podwyżek no cóż myślę, że Chorwacji nie brali pod uwagę Polaków a Niemców, Austriaków i Włochów, którzy również chętnie wybierają się do nich a ich stać na to. Gdyby nie to,że moja trasa w Chorwacji będzie nocą to bym nie jechał autostradą.
Bartolo
Odkrywca

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bartolo » 13.07.2017 15:03

Odświeżę wątek, ktoś może jechał ostatnio D1 Karlovac-Split ? Będę prawdopodobnie jechał tą trasą w niedzielę 30.07 w godzinach rannych-przedpołudniowych. Może ma ktoś doświadczenie z tej trasy w podobnym terminie?
dids76
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 13.07.2017 15:17

Bartolo napisał(a):Odświeżę wątek, ktoś może jechał ostatnio D1 Karlovac-Split ? Będę prawdopodobnie jechał tą trasą w niedzielę 30.07 w godzinach rannych-przedpołudniowych. Może ma ktoś doświadczenie z tej trasy w podobnym terminie?

Jechałem 23.06 z Karlovaca do Splitu i 09.07 powrót. Jechałem trochę późniejszą porą tam ok 14 byłem w Karlovacu, powrót ok 12 wyjechałem ze Splitu.
Bartolo
Odkrywca

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bartolo » 14.07.2017 09:37

dids76 napisał(a):
Bartolo napisał(a):Odświeżę wątek, ktoś może jechał ostatnio D1 Karlovac-Split ? Będę prawdopodobnie jechał tą trasą w niedzielę 30.07 w godzinach rannych-przedpołudniowych. Może ma ktoś doświadczenie z tej trasy w podobnym terminie?

Jechałem 23.06 z Karlovaca do Splitu i 09.07 powrót. Jechałem trochę późniejszą porą tam ok 14 byłem w Karlovacu, powrót ok 12 wyjechałem ze Splitu.

Jaki Ci wyszedł czas przejazdu?
dids76
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 16.07.2017 22:24

Bartolo napisał(a):
dids76 napisał(a):

Jaki Ci wyszedł czas przejazdu?

Coś około 4 godzin. W drodze powrotnej o 12 wyjeżdżałem ze Splitu a o 16 byłem na parkingu pod Intersparem w Karlovac. według kompa w aucie średnia prędkość 75km/h. Jechałem taką trasą https://goo.gl/maps/EuecxwdGAoo
romuald22
zbanowany

Nieprzeczytany postnapisał(a) romuald22 » 16.07.2017 22:33

Tak. Mam pewne doświadczenie, ponieważ jechałem tą trasą kilkakrotnie.
Nie wiadomo tylko o co pytasz?
Bartolo
Odkrywca

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bartolo » 17.07.2017 09:22

romuald22 napisał(a):

Tak. Mam pewne doświadczenie, ponieważ jechałem tą trasą kilkakrotnie.
Nie wiadomo tylko o co pytasz?

Sorry, nie doprecyzowałem :wink: Chodzi mi o natężenie ruchu w niedzielę przed południem, jakość dróg i ew niespodzianki w postaci patrolów drogówki (newralgiczne miejsca)
dids76
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 17.07.2017 11:27

Dla mnie najgorszy odcinek tej trasy to Karlovac - Plitvice. Ruch dosyć spory, mało miejsc do wyprzedzania.
Następny odcinek Plitvice - Udbina jest o wiele lepszy, ruch mniejszy, spore odcinki proste gdzie można wyprzedzać, podjazdy pod górki z dwoma pasami. Od Udbiny w stronę Knin ruch znikomy.
Jakoś nawierzchni bardzo dobra. Do końca lipca w Knin remontowany jest most, więc są światła. w miejscowościach trzeba uważać, bo lubią suszyć.
Lubię jeździć tą drogą i od kilku lat to robię :oczko_usmiech: :mrgreen:
Tu też masz trochę informacji wyciete-z-faq-dojazd-stara-droga-przez-plitvice-i-knin-t32832-165.html?hilit=star%C4%85%20drog%C4%85
kaliszanka
Odkrywca
SAMOCHODEM NA WYSPĘ PAG-MANDRE

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaliszanka » 10.06.2018 18:54

Witam wszystkich. Pierwszy raz pojedziemy w tym roku do Chorwacji,na wyspę Pag-dokładnie Mandre. Do wyjazdu nie zostało zbyt wiele czasu i troche się stresujemy. Pojedziemy przez Czechy,Austrie i Słowenie (to najlepsza trasa od naszego miejsca zamieszkania),rzecz jasna że na tych trasach trzeba zakupić winiety,ale czy później w Chorwacji można ominąć w jakis sposób drogi płatne,jedynie skorzystać z mostu zamiast promu? Gdzie w takim razie mozna zjechać na drogi lokalne ? A jeżeli jednak będzie trzeba jechac przez płatne bramki ile wyniosą w jedną strone? Z góry przepraszam,ponieważ może to już być setny taki post,jednak nie udało mi się przekopać na tyle forum żeby taki odnaleźć. Bede wdzięczna za każdą wskazówke :D
Janusz Bajcer
Moderator

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 10.06.2018 19:10

kaliszanka
Odkrywca

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaliszanka » 11.06.2018 14:23

Dziękuje.
Poprzednia strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi

Objazdy autostrad w Chorwacji - dyskusja. - strona 4
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Serwis Cro.pl Chorwacja Online wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja serwisu Cro.pl Chorwacja Online nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

chorwacja online - cro.pl 1999-2019