Chorwacja Online..........odkryj Chorwację na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków

Objazdy autostrad w Chorwacji - dyskusja.

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
fabio007
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) fabio007 » 01.07.2017 22:59

Yanush napisał(a):
dids76 napisał(a):Już kilka temu zrezygnowałem z A1 na rzecz starej D1 przez Plitvice i Knin. Ostatnio jechałem tydzień temu. Ja jednak jadę Autostradą do Karlovaca, tam zjeżdżam na D1 i jadę nią do Splitu.

Mariusz, czy dobrze zrozumiałem?

Prawie dobrze poza odcinkiem w Słowenii :) Jeśli nie chcesz płacić 15 euro za winietę za przejazd kilku kilometrów lub kary za jej brak to musisz zaraz za granicą zjechać na pierwszym rondzie na Dolga Vas i jechać przez Lendavę przez miasto aż do drogi nr 109 i dalej do Mursko Sredisce. Potem już tak jak masz wytyczone w linku, który podałeś.
dids76
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 01.07.2017 23:27

fabio007 napisał(a):
Yanush napisał(a):
dids76 napisał(a):Już kilka temu zrezygnowałem z A1 na rzecz starej D1 przez Plitvice i Knin. Ostatnio jechałem tydzień temu. Ja jednak jadę Autostradą do Karlovaca, tam zjeżdżam na D1 i jadę nią do Splitu.

Mariusz, czy dobrze zrozumiałem?

Prawie dobrze poza odcinkiem w Słowenii :) Jeśli nie chcesz płacić 15 euro za winietę za przejazd kilku kilometrów lub kary za jej brak to musisz zaraz za granicą zjechać na pierwszym rondzie na Dolga Vas i jechać przez Lendavę przez miasto aż do drogi nr 109 i dalej do Mursko Sredisce. Potem już tak jak masz wytyczone w linku, który podałeś.

Samą końcówkę pojechałem trochę inaczej https://goo.gl/maps/5S6QPYruRpq
Jechałem tą trasą tydzień temu 23.06, w Karlovacu zjechałem około 14 a do portu w Splicie dotarłem 0 18:05 (spóźniłem się na prom o 18 :? ).
W tym roku można by tą trasę podzielić na trzy odcinki:
1) Karlovac - Plitvice, spory ruch mało miejsc gdzie można wyprzedzić itd.
2) Plitvice - Udbna, ruch o wiele mniejszy, spore odcinki proste gdzie można jechać szybciej i coś wyprzedzić.
3) Udbina - Knin jak w pkt2 ale ruch znikomy, były odcinki że przez kilka minut ie mijaliśmy żadnego auta.
Z Knin można jechać dalej D1 lub tak jak ja jechałem. Mój wariant jest o ok 20km krótszy, ale droga lepsza przez Sinj.
W sezonie ruch może być większy, sprawdzę jak będę wracał za tydzień w niedzielę :oczko_usmiech: :mrgreen:
Janusz Bajcer
Moderator

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 01.07.2017 23:31

ewa.krakuska napisał(a):
Janusz Bajcer napisał(a):https://www.cro.pl/dojazd-stara-droga-przez-plitvice-i-knin-na-poludnie-cro-t17814.html

Znam drogę i wiem, że czas przejazdu porównywalny z autostradą ( przynajmniej na "moim" odcinku) ale chciałam wiedzieć jak w tym roku wygląda sytuacja na jedynce, zwłaszcza że rosnące ceny pewnie spowodują, że część turystów wybierze drogę bezpłatną.

dids76 coś na ten temat właśnie napisał.
ewa.krakuska
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) ewa.krakuska » 02.07.2017 06:32

Pamietam natezenie ruchu - w 2003 roku przejazd z Krakowa do Vodice zajął nam 26 godzin.
Yanush
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Yanush » 02.07.2017 06:43

pyton napisał(a):[W końcu to tylko 10 procent wzrostu kosztów tylko na chorwackie autostrady.
Wg mnie natężenie ruchu się nie zmieni :wink:

Niby wzrost tylko o 10% ale jak przeczytałeś wspomniany artykuł to się dowiedziałeś jak ogólnie cro wypada pod tym względem na tle innych krajów..
ewa.krakuska napisał(a):Pamietam natezenie ruchu - w 2003 roku przejazd z Krakowa do Vodice zajął nam 26 godzin.

Z noclegiem?
stachan
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) stachan » 02.07.2017 07:16

Yanush napisał(a):Niby wzrost tylko o 10% ale jak przeczytałeś wspomniany artykuł to się dowiedziałeś jak ogólnie cro wypada pod tym względem na tle innych krajów..

Zupełnie nie rozumiem po co ktoś się tak spina i tworzy specjalną stronę do piętnowania polityki cenowej na chorwackich autostradach... Skoro go najzwyczajniej w świecie nie stać na przejazd autostradą, to niech nie narzeka i nie robi gówno-burzy w internetach. Jeżeli nie mam kasy, to nie staram się na siłę zainteresować tym innych dorabiając do tego ideologię. I jeszcze te przeliczniki :lol: Za przejazd, to będzie tyle i tyle czegoś tam, gdzieś tam...

Absolutnie nie mogę się zgodzić na taką interpretację problemu. Zdecydowanie bardziej w porządku byłoby napisać, że "w związku z ostatnią podwyżką mamy propozycję dróg alternatywnych". Po co komentować nowe stawki przejazdu pisząc o złodziejach? Skąd taka wiedza i jakie to ma znaczenie dla sprawy? Jeden zaakceptuje ceny i zapłaci, drugi nie zapłaci - po cóż więc kręcenie "afery"?
Ceny autostrad chorwackich zależą od decyzji Chorwatów a nie turystów. Chyba znowu zapominamy, że to Chorwaci są u siebie i nie będą skakać i trząść się nad każdym zblazowanym turystą, który chce na wszystkim zaoszczędzić. Przecież nikt chyba nie zmusza do wyboru tego kierunku, prawda?
Martinez77
Podróżnik

Nieprzeczytany postnapisał(a) Martinez77 » 02.07.2017 07:27

stachan napisał(a):
Yanush napisał(a):Niby wzrost tylko o 10% ale jak przeczytałeś wspomniany artykuł to się dowiedziałeś jak ogólnie cro wypada pod tym względem na tle innych krajów..

Zupełnie nie rozumiem po co ktoś się tak spina i tworzy specjalną stronę do piętnowania polityki cenowej na chorwackich autostradach... Skoro go najzwyczajniej w świecie nie stać na przejazd autostradą, to niech nie narzeka i nie robi gówno-burzy w internetach. Jeżeli nie mam kasy, to nie staram się na siłę zainteresować tym innych dorabiając do tego ideologię. I jeszcze te przeliczniki :lol: Za przejazd, to będzie tyle i tyle czegoś tam, gdzieś tam...

Absolutnie nie mogę się zgodzić na taką interpretację problemu. Zdecydowanie bardziej w porządku byłoby napisać, że "w związku z ostatnią podwyżką mamy propozycję dróg alternatywnych". Po co komentować nowe stawki przejazdu pisząc o złodziejach? Skąd taka wiedza i jakie to ma znaczenie dla sprawy? Jeden zaakceptuje ceny i zapłaci, drugi nie zapłaci - po cóż więc kręcenie "afery"?
Ceny autostrad chorwackich zależą od decyzji Chorwatów a nie turystów. Chyba znowu zapominamy, że to Chorwaci są u siebie i nie będą skakać i trząść się nad każdym zblazowanym turystą, który chce na wszystkim zaoszczędzić. Przecież nikt chyba nie zmusza do wyboru tego kierunku, prawda?

A skąd wiedza iż tego kogoś nie stać na przejazd autostradą?
stachan
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) stachan » 02.07.2017 07:31

Naprawdę o to zapytałeś? To chyba logiczne, skoro ktoś utyskuje na wysokość opłat i wymyśla drogi zastępcze...
Yanush
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Yanush » 02.07.2017 07:34

stachan napisał(a):Ceny autostrad chorwackich zależą od decyzji Chorwatów a nie turystów.

Zatem jak wytłumaczysz wzrost cen od 1. lipca? A od kiedy zaczyna się sezon turystyczny?

fabio007 napisał(a):Prawie dobrze poza odcinkiem w Słowenii :) Jeśli nie chcesz płacić 15 euro za winietę za przejazd kilku kilometrów lub kary za jej brak to musisz zaraz za granicą zjechać na pierwszym rondzie na Dolga Vas i jechać przez Lendavę przez miasto aż do drogi nr 109 i dalej do Mursko Sredisce. Potem już tak jak masz wytyczone w linku, który podałeś.

Proszę o "zatwierdzenie":
https://www.google.pl/maps/dir/My%C5%9B ... 081323!3e0
Dziękuję :hut:
Martinez77
Podróżnik

Nieprzeczytany postnapisał(a) Martinez77 » 02.07.2017 07:39

stachan napisał(a):Naprawdę o to zapytałeś? To chyba logiczne, skoro ktoś utyskuje na wysokość opłat i wymyśla drogi zastępcze...

Naprawdę.
A może właśnie stać go na przejazd a artykuł napisał właśnie po to aby inni dowiedzieli się jak funkcjonują chorwackie autostrady, jak są zarządzane i jak wypadają cenowo na tle innych europejskich państw. I nikt nikomu nie narzuca którą trasą ma jechać. A forum jest właśnie po to aby dzielić się informacjami.
stachan
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) stachan » 02.07.2017 09:00

Yanush napisał(a):Zatem jak wytłumaczysz wzrost cen od 1. lipca? A od kiedy zaczyna się sezon turystyczny?

A cóż tu tłumaczyć? Mieli ochotę podnieść ceny, to podnieśli. Z punktu widzenia logiki zrobili to w najlepszym momencie, aby osiągnąć maksimum zysku.

Martinez77 napisał(a):A może właśnie stać go na przejazd a artykuł napisał właśnie po to aby inni dowiedzieli się jak funkcjonują chorwackie autostrady, jak są zarządzane i jak wypadają cenowo na tle innych europejskich państw. I nikt nikomu nie narzuca którą trasą ma jechać. A forum jest właśnie po to aby dzielić się informacjami.

Nie zgadzam się z taką oceną. Wyraźnie przecież napisałem o powodach mojej negatywnej oceny takich inicjatyw:

stachan napisał(a):Absolutnie nie mogę się zgodzić na taką interpretację problemu. Zdecydowanie bardziej w porządku byłoby napisać, że "w związku z ostatnią podwyżką mamy propozycję dróg alternatywnych". Po co komentować nowe stawki przejazdu pisząc o złodziejach? Skąd taka wiedza i jakie to ma znaczenie dla sprawy? Jeden zaakceptuje ceny i zapłaci, drugi nie zapłaci - po cóż więc kręcenie "afery"?

Może jeszcze zacznijmy pisać, że przy autostradach trzeba płacić drożej za ubikacje a woda jest droższa niż w sklepach osiedlowych... No ludzie, to chyba oczywiste? Jednak nie piszmy o tym w kategoriach złodziejstwa! To, że ktoś chce zarobić, to oczywista zasada kapitalizmu, za którą tak podobno tęskniliśmy przez lata pod wodzą PZPR. Jedyną metodą na obniżenie cen jest zdrowa konkurencja, ale w tym przypadku raczej to niemożliwe. A zatem... płacz i płać albo jedź objazdem. Ale nie promujcie bredni o rzekomym "złodziejstwie" Chorwatów!!!
Martinez77
Podróżnik

Nieprzeczytany postnapisał(a) Martinez77 » 02.07.2017 09:28

stachan napisał(a):
Yanush napisał(a):Zatem jak wytłumaczysz wzrost cen od 1. lipca? A od kiedy zaczyna się sezon turystyczny?

A cóż tu tłumaczyć? Mieli ochotę podnieść ceny, to podnieśli. Z punktu widzenia logiki zrobili to w najlepszym momencie, aby osiągnąć maksimum zysku.

Martinez77 napisał(a):A może właśnie stać go na przejazd a artykuł napisał właśnie po to aby inni dowiedzieli się jak funkcjonują chorwackie autostrady, jak są zarządzane i jak wypadają cenowo na tle innych europejskich państw. I nikt nikomu nie narzuca którą trasą ma jechać. A forum jest właśnie po to aby dzielić się informacjami.

Nie zgadzam się z taką oceną. Wyraźnie przecież napisałem o powodach mojej negatywnej oceny takich inicjatyw:

stachan napisał(a):Absolutnie nie mogę się zgodzić na taką interpretację problemu. Zdecydowanie bardziej w porządku byłoby napisać, że "w związku z ostatnią podwyżką mamy propozycję dróg alternatywnych". Po co komentować nowe stawki przejazdu pisząc o złodziejach? Skąd taka wiedza i jakie to ma znaczenie dla sprawy? Jeden zaakceptuje ceny i zapłaci, drugi nie zapłaci - po cóż więc kręcenie "afery"?

Może jeszcze zacznijmy pisać, że przy autostradach trzeba płacić drożej za ubikacje a woda jest droższa niż w sklepach osiedlowych... No ludzie, to chyba oczywiste? Jednak nie piszmy o tym w kategoriach złodziejstwa! To, że ktoś chce zarobić, to oczywista zasada kapitalizmu, za którą tak podobno tęskniliśmy przez lata pod wodzą PZPR. Jedyną metodą na obniżenie cen jest zdrowa konkurencja, ale w tym przypadku raczej to niemożliwe. A zatem... płacz i płać albo jedź objazdem. Ale nie promujcie bredni o rzekomym "złodziejstwie" Chorwatów!!!

Więc płacz i pła, ale nie odmawiaj innym prawa do informacji. A jeśli jesteś najmądrzejszy i wiesz wszystko najlepiej to nie wchodź na forum bo i po co? Masz jakieś kompleksy?
Yanush
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Yanush » 02.07.2017 09:33

stachan napisał(a):[...]Jedyną metodą na obniżenie cen jest zdrowa konkurencja[...]

albo 'bojkot'... nieraz zadziałał :mrgreen:
zag
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) zag » 02.07.2017 09:41

Masz rację bojkotujcie Chorwację, oni na sama myśl o tym już mają załamanie psychiczne.
Godne zastanowienia jest to, którędy będą jeździli nasi dzielni rodacy jak w Polsce wprowadza opłaty na wszystkie autostrady s-ki.
stachan
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) stachan » 02.07.2017 09:43

Martinez77 napisał(a):Więc płacz i pła, ale nie odmawiaj innym prawa do informacji. A jeśli jesteś najmądrzejszy i wiesz wszystko najlepiej to nie wchodź na forum bo i po co? Masz jakieś kompleksy?

Tak mało ludzi wykazuje zdolność czytania tekstu ze zrozumieniem... :?
Nigdzie nie napisałem tego, co próbujesz mi imputować. Agresja w Twojej wypowiedzi wskazuje albo na Twój brak argumentów w tej dyskusji, albo na kompletny brak ogłady. Nie bardzo też widzę odreagowanie jakichkolwiek kompleksów a już z pewnością nie u mnie :lol:

Powtórzę Tobie raz jeszcze o tym, co jest clou mojej wypowiedzi:

stachan napisał(a):Po co komentować nowe stawki przejazdu pisząc o złodziejach? Skąd taka wiedza i jakie to ma znaczenie dla sprawy? Jeden zaakceptuje ceny i zapłaci, drugi nie zapłaci - po cóż więc kręcenie "afery"?
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi

Objazdy autostrad w Chorwacji - dyskusja. - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Serwis Cro.pl Chorwacja Online wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja serwisu Cro.pl Chorwacja Online nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

chorwacja online - cro.pl 1999-2019