Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Czy Bałtyk to konkurencja dla Adriatyku w dobie autostrad?

Wszystkie rozmowy na tematy turystyczne nie związane z wcześniejszymi działami mogą trafiać tutaj. Zachowanie się naszych rodaków za granicą, wybór kraju wakacyjnego wyjazdu, czy korzystać z biur podróży.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
wiolek_lp
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1712
Dołączył(a): 20.02.2016
Re: Czy Bałtyk to konkurencja dla Adriatyku w dobie autostr

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiolek_lp » 23.02.2024 13:02

Trajgul napisał(a):
wiolek_lp napisał(a):Poza tym we dwoje pojedziemy, może za 10 lat :lool: Póki co poruszamy się z 3 dzieci :mg:

Wiola, z 5 lat, bo z tego co kojarzę, to Twój starszy syn, gdzieś w wieku mojej starszej córki, więc będzie wtedy już pełnoletni, więc zajmie się najmłodszym :mg:


Tak najstarszy za 5 lat będzie mieć 18, ale mały ledwo 8, aktualnie patrząc na starszego w życiu nie zostawiłabym pod jego opieką nikogo :lezekwicze:
Często mam obawy jak są sami w domu po szkole - najstarszy i średni, czy się nie pozabijają :diabelek:

Trajgul napisał(a):
A z tym zostawianiem bombelków u rodziny, chyba wiem co czujesz, choćby nie wiadomo jak były dobre relacje rodzinne.

Oj ja bym z chęcią zostawiła, nawet bym dopłaciła :lol: Ale nie ma opcji...

marecky81 napisał(a): Po prostu nie chciałby mi się na 3-4 dni jechać dzień w jedną stronę autem.

Widzisz, zależy co kto lubi ;)
My właśnie zeszłej majówki byliśmy tylko na 3 dni i 3 noce, mieliśmy do pokonania równe 1000 km, wsiedliśmy w auto o 20 a o 8 rano jedliśmy naleśniki na plaży w Opatiji. Było cudownie :hearts:
W październiku gdy na Krk byliośmy 5 nocy odpoczęłam jakby to było 2 tygodnie, więc dla mnie totalnie warto :D
marekkowalak
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2181
Dołączył(a): 13.05.2019
Re: Czy Bałtyk to konkurencja dla Adriatyku w dobie autostr

Nieprzeczytany postnapisał(a) marekkowalak » 23.02.2024 13:07

wiolek_lp - a to koniecznie musi być własny mąż na ten wyjazd? Nie można z cudzym? :oczko: :oczko:
Ostatnio edytowano 23.02.2024 13:15 przez marekkowalak, łącznie edytowano 1 raz
Trajgul
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1778
Dołączył(a): 26.08.2016
Re: Czy Bałtyk to konkurencja dla Adriatyku w dobie autostr

Nieprzeczytany postnapisał(a) Trajgul » 23.02.2024 13:14

wiolek_lp napisał(a):Tak najstarszy za 5 lat będzie mieć 18, ale mały ledwo 8, aktualnie patrząc na starszego w życiu nie zostawiłabym pod jego opieką nikogo :lezekwicze:
Często mam obawy jak są sami w domu po szkole - najstarszy i średni, czy się nie pozabijają :diabelek:

Normalnie jak w Rodzince.pl ;)
wiolek_lp
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1712
Dołączył(a): 20.02.2016
Re: Czy Bałtyk to konkurencja dla Adriatyku w dobie autostr

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiolek_lp » 23.02.2024 13:25

marekkowalak napisał(a):wiolek_lp - a to koniecznie musi być własny mąż na ten wyjazd? Nie można z cudzym? :oczko: :oczko:

:rotfl: :rotfl: :rotfl:
Póki co jeszcze się z własnym lubię :lool: Może dlatego, że to drugi :rotfl:
Trajgul napisał(a):Normalnie jak w Rodzince.pl ;)

:cfaniak: :glupek:
Bartek81
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 347
Dołączył(a): 25.07.2018
Re: Czy Bałtyk to konkurencja dla Adriatyku w dobie autostr

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bartek81 » 29.02.2024 21:41

Ja z żoną zostawiliśmy dzieciaki z Babciami i na 10 rocznicę zabrałem żonę na KOS w Grecji...takie ( i inne) uroczystości są fajna okazja aby wyskoczyc gdzieś tylko razem, sami...oczywiście zależy to od możliwości ale jeśli się da to ja zdecydowanie polecam
marecky81
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 575
Dołączył(a): 24.03.2023
Re: Czy Bałtyk to konkurencja dla Adriatyku w dobie autostr

Nieprzeczytany postnapisał(a) marecky81 » 01.03.2024 09:07

wiolek_lp napisał(a):My właśnie zeszłej majówki byliśmy tylko na 3 dni i 3 noce, mieliśmy do pokonania równe 1000 km, wsiedliśmy w auto o 20 a o 8 rano jedliśmy naleśniki na plaży w Opatiji. Było cudownie :hearts:
W październiku gdy na Krk byliośmy 5 nocy odpoczęłam jakby to było 2 tygodnie, więc dla mnie totalnie warto :D


Wsiadasz po południu w Jasionce na do LH i po paru godzinach jesteś na plaży na Sardynii. A wieczorem pijesz wino i śpisz w łożku, zamiast bezsennej nocy za kierownicą :)
marecky81
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 575
Dołączył(a): 24.03.2023
Re: Czy Bałtyk to konkurencja dla Adriatyku w dobie autostr

Nieprzeczytany postnapisał(a) marecky81 » 01.03.2024 09:07

Bartek81 napisał(a):Ja z żoną zostawiliśmy dzieciaki z Babciami i na 10 rocznicę zabrałem żonę na KOS w Grecji...takie ( i inne) uroczystości są fajna okazja aby wyskoczyc gdzieś tylko razem, sami...oczywiście zależy to od możliwości ale jeśli się da to ja zdecydowanie polecam


:piwo:
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010
Re: Czy Bałtyk to konkurencja dla Adriatyku w dobie autostr

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 01.03.2024 09:52

marecky81 napisał(a):
Bartek81 napisał(a):Ja z żoną zostawiliśmy dzieciaki z Babciami i na 10 rocznicę zabrałem żonę na KOS w Grecji...takie ( i inne) uroczystości są fajna okazja aby wyskoczyc gdzieś tylko razem, sami...oczywiście zależy to od możliwości ale jeśli się da to ja zdecydowanie polecam


:piwo:


:verryhappy:

U nas Kos na 40 urodziny wpadł - rewelacyjna wyspa :hearts:
marze_na
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8664
Dołączył(a): 12.08.2010
Re: Czy Bałtyk to konkurencja dla Adriatyku w dobie autostr

Nieprzeczytany postnapisał(a) marze_na » 01.03.2024 10:01

piekara114 napisał(a):U nas Kos na 40 urodziny wpadł - rewelacyjna wyspa :hearts:

Moi teściowe byli w zeszłym roku. Wrażenia? Delikatnie mówiąc bez szału :mg: .
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5194
Dołączył(a): 17.06.2004
Re: Czy Bałtyk to konkurencja dla Adriatyku w dobie autostr

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 01.03.2024 10:52

piekara114 napisał(a): U nas Kos na 40 urodziny wpadł - rewelacyjna wyspa :hearts:


:)

marze_na napisał(a): Moi teściowe byli w zeszłym roku. Wrażenia? Delikatnie mówiąc bez szału :mg: .


No i jaki z tego wniosek? :)
wiolek_lp
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1712
Dołączył(a): 20.02.2016
Re: Czy Bałtyk to konkurencja dla Adriatyku w dobie autostr

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiolek_lp » 01.03.2024 11:15

Bartek81 napisał(a):Ja z żoną zostawiliśmy dzieciaki z Babciami i na 10 rocznicę zabrałem żonę na KOS w Grecji...takie ( i inne) uroczystości są fajna okazja aby wyskoczyc gdzieś tylko razem, sami...oczywiście zależy to od możliwości ale jeśli się da to ja zdecydowanie polecam


Oczywiście zgadzam się, ale to już pisałam, ja możliwości póki co nie mam :hut: Może kiedyś...

marecky81 napisał(a):Wsiadasz po południu w Jasionce na do LH i po paru godzinach jesteś na plaży na Sardynii. A wieczorem pijesz wino i śpisz w łożku, zamiast bezsennej nocy za kierownicą :)


I zamiast 3,5 k płacę za majówkę 6 albo lepiej... Loty dla 5 osób nie wyjdą jak paliwo 1300 zł :coool:

Z tego co wiem, nie ma lotów z Jasionki na Sardynie, a nawet jakby były to nie jestem zainteresowana.
Sycylią tak, Sardynią- nie.
Także pozwól, że będę jeździć, tak jak to lubimy, oczywiście dla kogoś może to być męką, ale dla nas nie jest, ja trochę drzemię, a mąż regularnie do zarwanych nocek jest przyzwyczajony w pracy, a jeździć zdecydowanie woli też w nocy :oczko:

A na szybki wypad lecę z jednym z synów w kwietniu, gdzie ? Oczywiście, że do Cro :devil:
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010
Re: Czy Bałtyk to konkurencja dla Adriatyku w dobie autostr

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 01.03.2024 11:28

marze_na napisał(a):
piekara114 napisał(a):U nas Kos na 40 urodziny wpadł - rewelacyjna wyspa :hearts:

Moi teściowe byli w zeszłym roku. Wrażenia? Delikatnie mówiąc bez szału :mg: .
Wy też nie bylibyście zadowoleni. Nie ma setek kościołów do zwiedzania, muzeów, innych wielkich zabytków też. Ale jest stosunkowo ciepłe morze, piękna pogoda, trasy rowerowe, możliwości wypadu na wulkan i pobliskie wysepki, naturalne gorące źródła, dziewicze plaże i coś dla mnie nie do wycenienia - cisza, spokój, brak tłumów i gonitwy, po prostu siga, siga...

No i normalne ceny za wynajem samochodu.... Nam zabrakło 2 dni, aby wszystkie miejsca odwiedzić, które chciałam...
marze_na
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8664
Dołączył(a): 12.08.2010
Re: Czy Bałtyk to konkurencja dla Adriatyku w dobie autostr

Nieprzeczytany postnapisał(a) marze_na » 01.03.2024 11:49

piekara114 napisał(a):Wy też nie bylibyście zadowoleni. Nie ma setek kościołów do zwiedzania, muzeów, innych wielkich zabytków też.

No popatrz, na Majorce nie byliśmy w żadnym kościele i w żadnym muzeum, a bardzo :!: :!: :!: nam się podobało :mg: .
LUKASQ
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 294
Dołączył(a): 12.09.2012
Re: Czy Bałtyk to konkurencja dla Adriatyku w dobie autostr

Nieprzeczytany postnapisał(a) LUKASQ » 01.03.2024 11:53

marecky81 napisał(a):
wiolek_lp napisał(a):My właśnie zeszłej majówki byliśmy tylko na 3 dni i 3 noce, mieliśmy do pokonania równe 1000 km, wsiedliśmy w auto o 20 a o 8 rano jedliśmy naleśniki na plaży w Opatiji. Było cudownie :hearts:
W październiku gdy na Krk byliośmy 5 nocy odpoczęłam jakby to było 2 tygodnie, więc dla mnie totalnie warto :D


Wsiadasz po południu w Jasionce na do LH i po paru godzinach jesteś na plaży na Sardynii. A wieczorem pijesz wino i śpisz w łożku, zamiast bezsennej nocy za kierownicą :)


Gdyby to było takie cudownie tanie to pewnie każdy by tak robił ale loty dla 4 os + auto na miejscu + paliwo na 7 dni wychodzi na bidę 3000pln jak nie więcej podczas gdy trip PL - HR - PL wliczając paliwo + winiety powinno wyjść nie więcej niż 1700zł : )
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010
Re: Czy Bałtyk to konkurencja dla Adriatyku w dobie autostr

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 01.03.2024 12:10

Dużo osób tak robi, bo nie zawsze koszta są najważniejsze... Nowe przeżycia, odkrycia są dużo cenniejsze niż te 1,5 tys. zł więcej.... No i można polecieć w dużo odleglejsze miejsca...cała Europa jest dostępna w czasie 10 h (liczę dojazd do lotniska, sprawy lotniskowe i lot).
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Rozmowy o turystyce i nie tylko



cron
Czy Bałtyk to konkurencja dla Adriatyku w dobie autostrad? - strona 8...
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone