Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Czy Bałtyk to konkurencja dla Adriatyku w dobie autostrad?

Wszystkie rozmowy na tematy turystyczne nie związane z wcześniejszymi działami mogą trafiać tutaj. Zachowanie się naszych rodaków za granicą, wybór kraju wakacyjnego wyjazdu, czy korzystać z biur podróży.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010
Re: Czy Bałtyk to konkurencja dla Adriatyku w dobie autostr

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 22.02.2024 16:56

Możliwość zawsze jest, jak nie bacie to ciocie, przyjaciółki (na wymianę opieka), niania i na weekend można skoczyć we dwoje...
wiolek_lp
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1712
Dołączył(a): 20.02.2016
Re: Czy Bałtyk to konkurencja dla Adriatyku w dobie autostr

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiolek_lp » 22.02.2024 17:10

Dzięki za "dobre" rady, ale żeby komuś mówić jakie są możliwości, trzeba znać jego sytuację. Kończę ten off :cfaniak:
ziemniak
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 716
Dołączył(a): 17.07.2011
Re: Czy Bałtyk to konkurencja dla Adriatyku w dobie autostr

Nieprzeczytany postnapisał(a) ziemniak » 22.02.2024 18:21

Ale kocioł i to jest to co ja tutaj cenie. Od każdego można 'usłyszeć' coś innego.

@Brasilia dziękuje. Taka Chorwacja kusi, ale to nie z dziećmi, albo podczas wakacji zabrać rower i poranne pedałowanie. Co wyspa to piękne drogi, podjazdy i zwykle mały ruch. Póki co piękne okolice Częstochowy i Jury muszą mi wystarczyć:

37771103_203089627048551_1943031260406349824_o.jpg


@te kiero nie przyglądałem się dokładnie, ale do Vrsar i Poreć wydaje się, że są piękne ścieżki betonowe-asfaltowe zwykle nad samą wodą otoczone głównie drzewami. O tej porze roku chyba nie powinno być dużo ludzi?

@piekara114 od 29 maja do 2 czerwca mam rezerwację w Swarzewie. Mam nadzieję, że pogoda będzie w miarę, bo po mapach wydają się być kapitalne ścieżki rowerowe do Władysławowa czy do Pucka.

Sama ścieżka z Władysławowa do Helu wydaje się być mało atrakcyjna? Chodzi mi głównie o to, że ona biegnie cały czas metr od głównej drogi?

@dids76 dokładnie. Ścieżka z Ustronia Morskiego do Kołobrzegu ma 13 km i prawie cały czas biegnie przy morzu, chwilami są piękne widoki. Jednak pytanie co w następne dni?

@wiolek_lp całe szczęście mamy czas do 5 dni przed wyjazdem. Może prognozy się sprawdzą?

@mchrob szukałem najelpszych tras dla dzieci i najbardziej przystępne ścieżki znalazłem między Vrsar i Poreć - np.:

https://maps.app.goo.gl/ZPwFS63QgBTUCUdP9

DZIĘKUJE ZA TAK DUŻY ODZEW! Chyba progonozy pogody zadecydują za nas. Gorzej jak w obu miejscach będą...

:bojesie: :lezekwicze:
wiolek_lp
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1712
Dołączył(a): 20.02.2016
Re: Czy Bałtyk to konkurencja dla Adriatyku w dobie autostr

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiolek_lp » 23.02.2024 08:15

Co do prognoz przypomniałam sobie jak przed październikowym wyjazdem na Krk sprawdzałam prognozę, na yr.no, dhmz , interii, accuweater, i jakiejś aplikacji windy.
Wszędzie pokazywało 19- maks 23 stopnie, i 3 dni opadów :sm:
Naładowałam pełno spodni i bluz, a realnie tylko jednego wieczoru przydały się wiatrówki bo spadło do ok 17 stopni
W dzień było 26 i gorąc, oczywiście przez 5 dni ani kropla deszczu na nas nie spadła :lol:
Tu zdjęcie robione o 20 :D
1708666081208_copy_600x1067.jpg

Ostatniego pełnego dnia trochę chmury postraszyły a my mieliśmy duży ubaw, bo nawet aktualne prognozy wskazywały że w danym momencie lało :devil:
Także już nie wierzę żadnym prognozom :cojest:
1708666081194_copy_600x1067.jpg

IMG_20240223_071201.jpg

IMG_20240223_071225.jpg
marecky81
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 575
Dołączył(a): 24.03.2023
Re: Czy Bałtyk to konkurencja dla Adriatyku w dobie autostr

Nieprzeczytany postnapisał(a) marecky81 » 23.02.2024 08:50

wiolek_lp napisał(a):[ i do tego mamy 10 rocznice ślubu z mężem



Jak 10 rocznica, to w majówkę nie oklepana Chorwacja, tylko niech mąż rezerwuje bilety Paryż/Rzym/Mediolan/Nicea i dobry butikowy hotel dla dorosłych i jedziecie na parę szalonych dni tylko i wyłącznie dla siebie ;)
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10887
Dołączył(a): 27.08.2012
Re: Czy Bałtyk to konkurencja dla Adriatyku w dobie autostr

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 23.02.2024 08:56

ziemniak napisał(a):@te kiero nie przyglądałem się dokładnie, ale do Vrsar i Poreć wydaje się, że są piękne ścieżki betonowe-asfaltowe zwykle nad samą wodą otoczone głównie drzewami. O tej porze roku chyba nie powinno być dużo ludzi?

Trochę jest, ale sporo zahacza o tereny liczne Campów, a w tym terminie może już być sporo gości, apropos bardzo nas ździwiło ile kamperów było na Koversadzie w styczniu - stały też namioty - także nie wiem co może tam się dziać w sezonie :co:

Jakby jechał z rowerem na Istrię to tylko Premantura i szutrem po Kamjenaku, ale za bardzo w innych miejscach nie rozglądałem się za trasami i możliwościami rowerowymi.
Brasilia
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 15
Dołączył(a): 18.07.2023
Re: Czy Bałtyk to konkurencja dla Adriatyku w dobie autostr

Nieprzeczytany postnapisał(a) Brasilia » 23.02.2024 09:13

ziemniak napisał(a):Brasilia dziękuje. Taka Chorwacja kusi, ale to nie z dziećmi, albo podczas wakacji zabrać rower i poranne pedałowanie.


Mój synek ma dopiero 3 lata, więc jeździ ze mną w foteliku. W ostatnie wakacje jeździliśmy prawie codziennie wieczorami promenadą od Breli aż do Makarskiej i było super. Kilka razy też próbowaliśmy eksplorować szutrowe drogi w masywie Biokovo, ale podjazdy po 25-35% z młodym z tyłu stawały się zbyt niebezpieczne i zadowoliliśmy się promenadą. Wyjeżdżałem też na samotne wycieczki, zawsze startuje koło 3 w nocy aby przywitać świt w drodze na szczyt Sv Jure. Coś pieknego, polecam wszystkim, prawie 2000m przewyższenia w jednym podjeździe :spoko: Powrót koło 9 rano i można leżeć cały dzień na plaży nawadniając się regeneracyjnym napojem Karlovacko :cfaniak:
Załączniki:
IMG_20230728_20452197666.jpg
widok na Baskę Vodę z szutrowej drogi 250m n.p.m. prowadzącej do Breli
marekkowalak
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2181
Dołączył(a): 13.05.2019
Re: Czy Bałtyk to konkurencja dla Adriatyku w dobie autostr

Nieprzeczytany postnapisał(a) marekkowalak » 23.02.2024 10:08

marecky81 napisał(a):

Jak 10 rocznica, to w majówkę nie oklepana Chorwacja, tylko niech mąż rezerwuje bilety Paryż/Rzym/Mediolan/Nicea



Paryż, Rzym, Mediolan - same "nieoklepane" miejsca. :mg: :mg:

Ale żeby kogoś wysyłać na rocznicę ślubu do brudnego, pełnego bezdomnych, imigrantów i palonych samochodów Paryża , który w realu nie ma nic wspólnego z filmowym romantyzmem - to trzeba go chyba nie lubić :lol: :lol:
marecky81
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 575
Dołączył(a): 24.03.2023
Re: Czy Bałtyk to konkurencja dla Adriatyku w dobie autostr

Nieprzeczytany postnapisał(a) marecky81 » 23.02.2024 10:34

Co do paryża ma inne zdanie. przynajmniej byłem i widziałem :D

A jechać we dwoje można równie do Florencji, Palermo, Galway, Lizbony czy nad Gardę/Como. Fajniej i ciekawiej niż chorwackie mieścinki przed sezonem :)
marze_na
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8664
Dołączył(a): 12.08.2010
Re: Czy Bałtyk to konkurencja dla Adriatyku w dobie autostr

Nieprzeczytany postnapisał(a) marze_na » 23.02.2024 10:41

marecky81 napisał(a):A jechać we dwoje można równie do Florencji, Palermo, Galway, Lizbony czy nad Gardę/Como. Fajniej i ciekawiej niż chorwackie mieścinki przed sezonem :)

My na 10 rocznicę polecieliśmy do Apulii 8) . Ale Florencję, Lizbonę czy jez. Como mogę polecić.
Teraz z kolei zaplanowałam na majówkę chorwacką mieścinkę. Mam nadzieję, że nie będę żałować :roll: ;) .
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010
Re: Czy Bałtyk to konkurencja dla Adriatyku w dobie autostr

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 23.02.2024 10:49

ziemniak napisał(a):Sama ścieżka z Władysławowa do Helu wydaje się być mało atrakcyjna? Chodzi mi głównie o to, że ona biegnie cały czas metr od głównej drogi?
Dla nas była atrakcyjna. Cześć ścieżki przebiega przy samej Zatoce Puckiej, a potem przechodzi na drugą stronę drogi i tu jedzie się dalej od morza, przy drodze, ale w pełni wydzielonej. Jak na pierwszy duży wypad 5 latka (łącznie 26 km) było to fajne rozwiązanie, zwłaszcza, że po drodze można coś zobaczyć: latarnie morskie, schrony, stanowisko armatnie itp. Przez las prowadzą też ścieżki piesze i myślę, że częściowo da radę rowerami tamtędy przejechać (widziałam ludzi wjeżdżających w te ścieżki) - czy Twoje dzieci dadzą radę (jakość podłoża, piasek, konary itp.) to nie wiem.
Zdjęcie ścieżki gdzieś za Juratą
IMG_20210605_101727_resize_19.jpg


IMG_20210605_101418_resize_32.jpg


Osobiście wyjazd nad Bałtyk planuję na tydzień przed, rezerwację robię wtedy 2 dni przed jak już wiem co z pogodą i zawsze fajne domki znajdowałam (weekend BC).
wiolek_lp
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1712
Dołączył(a): 20.02.2016
Re: Czy Bałtyk to konkurencja dla Adriatyku w dobie autostr

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiolek_lp » 23.02.2024 11:02

Dzięki, że tak się troszczycie o mój kierunek rocznicy z mężem, ale jak napisałam wyżej, pojedzie do dup.y bo jest połamany, na zwolnieniu chorobowym i nie może wyjechać za granicę, pracując tam gdzie pracuje.
Poza tym we dwoje pojedziemy, może za 10 lat :lool: Póki co poruszamy się z 3 dzieci :mg:

No i szczęście żadne powyższych miejsc nie interesuje mnie, spędziliśmy już 2 rocznice - 5 w Dobrowniku, 9 w Brseč i wolę te moje oklepane miejsca w Cro :rotfl:

Ps. w Paryżu byłam, całe 3 tygodnie, nigdy w życiu nie poleciałbym tam na rocznicę :glupek:
marekkowalak
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2181
Dołączył(a): 13.05.2019
Re: Czy Bałtyk to konkurencja dla Adriatyku w dobie autostr

Nieprzeczytany postnapisał(a) marekkowalak » 23.02.2024 11:11

wiolek_lp napisał(a):Ps. w Paryżu byłam, całe 3 tygodnie, nigdy w życiu nie poleciałbym tam na rocznicę :glupek:


Dokładnie!

Ja byłem co prawda tylko 4 dni, ale raz wystarczy. Chyba najbardziej przereklamowane miasto Europy.
Trajgul
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1778
Dołączył(a): 26.08.2016
Re: Czy Bałtyk to konkurencja dla Adriatyku w dobie autostr

Nieprzeczytany postnapisał(a) Trajgul » 23.02.2024 11:20

wiolek_lp napisał(a):Poza tym we dwoje pojedziemy, może za 10 lat :lool: Póki co poruszamy się z 3 dzieci :mg:

Wiola, z 5 lat, bo z tego co kojarzę, to Twój starszy syn, gdzieś w wieku mojej starszej córki, więc będzie wtedy już pełnoletni, więc zajmie się najmłodszym :mg:
A z tym zostawianiem bombelków u rodziny, chyba wiem co czujesz, choćby nie wiadomo jak były dobre relacje rodzinne. Mimo, że ja jestem bardzo elastyczny i nie widzę problemu ale inni może tak...
P.S. Jechałem ze 2-3 lata temu z Helu do Władka rowerami i całkiem spoko, chociaż zdecydowanie lepiej wspominam przejażdżkę wzdłuż Dunajca, ze Sromowców do Szczawnicy, tyle, że to moje jedyne wakacyjne wspomnienia rowerowe ;)
marecky81
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 575
Dołączył(a): 24.03.2023
Re: Czy Bałtyk to konkurencja dla Adriatyku w dobie autostr

Nieprzeczytany postnapisał(a) marecky81 » 23.02.2024 11:31

Nie wiedziałem, że mąż połamany, to oczywiście zmienia sytuację. Po prostu nie chciałby mi się na 3-4 dni jechać dzień w jedną stronę autem. Niemniej pozostanę przy zdaniu, że jeśli się ma taką możliwość, to wyjazd od czasu do czasu we dwoje, w celach "higieny i rewitalizacji małżeńskiej", jest bardzo potrzebny i efektywny ;)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Rozmowy o turystyce i nie tylko



cron
Czy Bałtyk to konkurencja dla Adriatyku w dobie autostrad? - strona 8...
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone