Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Czy Bałtyk to konkurencja dla Adriatyku w dobie autostrad?

Wszystkie rozmowy na tematy turystyczne nie związane z wcześniejszymi działami mogą trafiać tutaj. Zachowanie się naszych rodaków za granicą, wybór kraju wakacyjnego wyjazdu, czy korzystać z biur podróży.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
wasky77
Croentuzjasta
Posty: 120
Dołączył(a): 16.01.2023
Re: Ile zabrać pieniędzy na 10-dniowy wyjazd do Chorwacji?

Nieprzeczytany postnapisał(a) wasky77 » 07.05.2023 08:57

I to tak jest w Polsce za ryby-obiad dać 150-200zl to ok a w Chorwacji to drogo takie myślenie haha
elka21
Mistrz Europy UEFA
Posty: 9086
Dołączył(a): 20.08.2015
Re: Ile zabrać pieniędzy na 10-dniowy wyjazd do Chorwacji?

Nieprzeczytany postnapisał(a) elka21 » 07.05.2023 11:42

SebastianM napisał(a):
tbrek napisał(a):Dla przykładu w Gdańsku za 2 zupy, 2 dorsze w zestawie i 2 herbaty w słynnej w Sopocie smażalni u Rybaka zapłaciliśmy 230zl..


Bardzo przyzwoita cena zważywszy ile dzisiaj kosztuje świeża ryba w rybnym. W Gdańsku koło mnie filet z dorsze ze skórą 79 PLN, sandacz dobija do 100 PLN/kg.

Tylko że, Ty podajesz cenę za kilogram. W smażalni, porcje są zdecydowanie mniejsze.
SebastianM
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 708
Dołączył(a): 07.04.2018
Re: Ile zabrać pieniędzy na 10-dniowy wyjazd do Chorwacji?

Nieprzeczytany postnapisał(a) SebastianM » 07.05.2023 21:09

elka21 napisał(a):Tylko że, Ty podajesz cenę za kilogram. W smażalni, porcje są zdecydowanie mniejsze.

Oczywiście, ale zawsze masz podane za 100g lub za kg smażonej ryby. Przeważnie cena za dorsza kręci się wokół 170 PLN/kg, bądź też 17 PLN/100g. Ja równie dobrze mogę podać cenę za 100g surwej ;) . Poza tym coraz częściej widuję właśnie ceny podane za 100g danego produktu . Celowe działanie, dla klienta mniej szokujące jest pierwsze wrażenie, kiedy widzi cenę np 20 PLN/100g niż 200PLN/kg , choć to oczywiście to samo.
rodzynpatryk
Croentuzjasta
Posty: 166
Dołączył(a): 27.05.2015
Re: Ile zabrać pieniędzy na 10-dniowy wyjazd do Chorwacji?

Nieprzeczytany postnapisał(a) rodzynpatryk » 07.05.2023 22:07

tbrek napisał(a):a pogoda tych 3 lat pokazała takie rogi że powiedziałem basta, wolę wydać 2k więcej ale tą pogodę mieć.


Zgadzam się z Tobą w 100%. Byliśmy dwukrotnie w Chorwacji i pogoda nas przekonała, że warto, ale później były inne wydatki niż wakacje i tak wyszło. Ostatnio wybieraliśmy wakacje nad Bałtykiem ze względu na córkę. Mimo, że z Wrocławia nad morze nie mamy blisko, ale jednak to w Polsce (obawy przed wyjazdem z małym dzieckiem).
Ubiegłoroczne wakacje na płw. Helskim - warunki w wynajętym domku kiepskie, okolica niezbyt, a pogoda? Podczas podróży upał (33-35 st), a cały 10 dyniowy pobyt max 13-20 st, do tego wiatr, deszcz... I to przeważyło szale, że teraz wyjazd mamy zaplanowany. Jeszcze nigdy nie byliśmy w takim stanie, że gdybyśmy nie mieli opłaconego pobytu, to wracalibyśmy wcześniej do domu... :)
Baldini
Odkrywca
Posty: 76
Dołączył(a): 24.11.2014
Re: Ile zabrać pieniędzy na 10-dniowy wyjazd do Chorwacji?

Nieprzeczytany postnapisał(a) Baldini » 09.05.2023 09:59

SebastianM napisał(a):
elka21 napisał(a):Tylko że, Ty podajesz cenę za kilogram. W smażalni, porcje są zdecydowanie mniejsze.

Oczywiście, ale zawsze masz podane za 100g lub za kg smażonej ryby. Przeważnie cena za dorsza kręci się wokół 170 PLN/kg, bądź też 17 PLN/100g. Ja równie dobrze mogę podać cenę za 100g surwej ;) . Poza tym coraz częściej widuję właśnie ceny podane za 100g danego produktu . Celowe działanie, dla klienta mniej szokujące jest pierwsze wrażenie, kiedy widzi cenę np 20 PLN/100g niż 200PLN/kg , choć to oczywiście to samo.


Sorki za pytanie, ale gdzie są takie ceny za dorsza? 170 PLN/kg?? Mogę się zgodzić, że to w jakiś wypasionych restauracjach, ale w zwykłej smażalni... Nie chce mi się wierzyć. Nie wiem, jakie były ceny w zeszłym sezonie nad Bałtykiem, bo po 13 latach spędzonych nad rodzimym morzem, zdecydowałem się pierwszy raz na wyjazd zagraniczny, do Orebicia. Ale przez tyle lat nigdy cena za 100g dorsza nie była większa od 9 zł. Trudno mi w to uwierzyć, że w ciągu roku zdrożały rybki o prawie 100%.
Ale to jest dziwny kraj, sezon u nas jest krótki i każdy chce się nachapać, więc jest to możliwie.
kacpi766
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 11.07.2023
Re: Czy Bałtyk to konkurencja dla Adriatyku w dobie autostr

Nieprzeczytany postnapisał(a) kacpi766 » 13.07.2023 11:22

Piszę z przyszłości, gdy autostrady są już ukończone haha Nad morze da się szybko dojechać tylko do tych większych miast, dalej i tak schodzi kilka ładnych godzin. Bałtyk przy Adriatyku to nic - zimny, brudny... Lepiej się przejechać dalej i móc korzystać z naprawdę fajnego morza.
marynamaj
Croentuzjasta
Posty: 206
Dołączył(a): 10.03.2015
Re: Ile zabrać pieniędzy na 10-dniowy wyjazd do Chorwacji?

Nieprzeczytany postnapisał(a) marynamaj » 13.07.2023 11:40

Baldini napisał(a):
SebastianM napisał(a):
elka21 napisał(a):Tylko że, Ty podajesz cenę za kilogram. W smażalni, porcje są zdecydowanie mniejsze.

Oczywiście, ale zawsze masz podane za 100g lub za kg smażonej ryby. Przeważnie cena za dorsza kręci się wokół 170 PLN/kg, bądź też 17 PLN/100g. Ja równie dobrze mogę podać cenę za 100g surwej ;) . Poza tym coraz częściej widuję właśnie ceny podane za 100g danego produktu . Celowe działanie, dla klienta mniej szokujące jest pierwsze wrażenie, kiedy widzi cenę np 20 PLN/100g niż 200PLN/kg , choć to oczywiście to samo.


Sorki za pytanie, ale gdzie są takie ceny za dorsza? 170 PLN/kg?? Mogę się zgodzić, że to w jakiś wypasionych restauracjach, ale w zwykłej smażalni... Nie chce mi się wierzyć. Nie wiem, jakie były ceny w zeszłym sezonie nad Bałtykiem, bo po 13 latach spędzonych nad rodzimym morzem, zdecydowałem się pierwszy raz na wyjazd zagraniczny, do Orebicia. Ale przez tyle lat nigdy cena za 100g dorsza nie była większa od 9 zł. Trudno mi w to uwierzyć, że w ciągu roku zdrożały rybki o prawie 100%.
Ale to jest dziwny kraj, sezon u nas jest krótki i każdy chce się nachapać, więc jest to możliwie.



Trudno w to uwierzyć, ale to prawda. W kwietniu byłam w Jantarze (wypad 1-dniowy). Za 100 g flądry życzono sobie 12-15 zł za 100 g ryby, to tego trzeba było dokupić sobie dodatki (frytki, surówka). Restauracja przy plaży. Dorsz zawsze droższy, no i nie świeży a odmrażany, bo do tej pory od 3 lat jest zakaz połowów na naszych łowiskach.
kubek_77
Odkrywca
Posty: 67
Dołączył(a): 24.02.2014
Re: Czy Bałtyk to konkurencja dla Adriatyku w dobie autostr

Nieprzeczytany postnapisał(a) kubek_77 » 17.07.2023 12:58

Jak dla mnie Bałtyk ma dwa stany:
1. nie ma sinic, jest zimno
2. są sinice, jest ciepło.

Ceny, ceny i jeszcze raz ceny i to przede wszystkim ceny "apartamentów". Bałtyk jest za drogi jak na warunki tam panujące. Poza tym nie lubię jak ktoś "wciska" świeżą rybkę prosto z kutra, a rybką tą jest dorsz, na którego okres ochronny zaczyna się z początkiem wakacji i kończy z końcem wakacji. ;-)

Chorwacja też ma swoje wady, bywa tam nieznośnie gorąco, naprawdę nieznośnie.

Moim ulubionym wakacyjnym miejscem pod względem pogody i cen (ceny jedzenia oraz hoteli/apartamentów) okazało się Lanzarote. Nienachalnie ciepło cały rok, no może poza lutym i marcem (zdarza się, że jest chłodniej). Zimowe wakacje mają swój niepowtarzalny urok, krótkie spodenki 26C i święta Bożego Narodzenia... naprawdę warto to przeżyć. No i tylko 5-6 godzin lotu ;-) więc tyle samo co tymi autostradami w PL.
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10829
Dołączył(a): 27.08.2012
Re: Czy Bałtyk to konkurencja dla Adriatyku w dobie autostr

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 06.08.2023 07:36

Chciałem się dopytać lokalnych Cromaniaków z okolic Świnoujścia/Wolina jak to tam z tą DK3 jest, bo jak wyznaczam trasę, to pokazuje mi zakazy ruchu - droga zamknięta itp. Czytałem wzmiankę na GDDKiA Świnoujście/Dargobądz/Troszyn... .
Zastanawiam się czy jechać do Świnoujścia z Cro przez PL czy jednak D.

Swoją drogą tunel otworzyli nie kończąc DK3, chyba tylko dlatego, że wstyd było kolejny raz przesuwać termin otwarcia.
marco156
Cromaniak
Posty: 4163
Dołączył(a): 04.10.2013
Re: Czy Bałtyk to konkurencja dla Adriatyku w dobie autostr

Nieprzeczytany postnapisał(a) marco156 » 06.08.2023 09:43

te kiero napisał(a):Chciałem się dopytać lokalnych Cromaniaków z okolic Świnoujścia/Wolina jak to tam z tą DK3 jest, bo jak wyznaczam trasę, to pokazuje mi zakazy ruchu - droga zamknięta itp. Czytałem wzmiankę na GDDKiA Świnoujście/Dargobądz/Troszyn... .
Zastanawiam się czy jechać do Świnoujścia z Cro przez PL czy jednak D.

Swoją drogą tunel otworzyli nie kończąc DK3, chyba tylko dlatego, że wstyd było kolejny raz przesuwać termin otwarcia.


Możesz śmiało jechać DK3. Droga w okolicy Wolina jest normalnie przejezdna.
robertpeti
Croentuzjasta
Posty: 347
Dołączył(a): 03.07.2017
Re: Czy Bałtyk to konkurencja dla Adriatyku w dobie autostr

Nieprzeczytany postnapisał(a) robertpeti » 06.08.2023 10:12

Jechalem dk3 i Czechy15 lipca w w drodze na Korcule ze Swinoujscia. Dk3 polecam. Elegancko, zadnych problemow natomiast droge przez Czechy nie polecam Sporo objazdow i robot drogowych nawet na lokalnych drogach. Wracalem wczoraj przez Niemcy i lokalne drogi od A11 do Swinoujscia( Wjazd od strony niemieckiej). Trasa duzo l epsza ale trzeba kontrolowac sytuacje na biezaco bo sa olbrzymie korki codziennie na A10 wokol Berlina
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10829
Dołączył(a): 27.08.2012
Re: Czy Bałtyk to konkurencja dla Adriatyku w dobie autostr

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 06.08.2023 10:19

marco156 napisał(a):Możesz śmiało jechać DK3. Droga w okolicy Wolina jest normalnie przejezdna.


robertpeti napisał(a):Jechalem dk3 i Czechy15 lipca w w drodze na Korcule ze Swinoujscia. Dk3 polecam. Elegancko, zadnych problemow natomiast droge przez Czechy nie polecam Sporo objazdow i robot drogowych nawet na lokalnych drogach. Wracalem wczoraj przez Niemcy i lokalne drogi od A11 do Swinoujscia( Wjazd od strony niemieckiej). Trasa duzo l epsza ale trzeba kontrolowac sytuacje na biezaco bo sa olbrzymie korki codziennie na A10 wokol Berlina


Dzięki Panowie za info.

Z tym Berlinem to jestem ciekaw jak będzie, na razie pokazuje mi średnio przejazd 10km=35min, ale A10 ominę, bo wjeżdżam do centrum.
boboo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4893
Dołączył(a): 06.08.2014
Re: Ile zabrać pieniędzy na 10-dniowy wyjazd do Chorwacji?

Nieprzeczytany postnapisał(a) boboo » 09.01.2024 20:01

marynamaj napisał(a):
Baldini napisał(a):
SebastianM napisał(a):
elka21 napisał(a):Tylko że, Ty podajesz cenę za kilogram. W smażalni, porcje są zdecydowanie mniejsze.

Oczywiście, ale zawsze masz podane za 100g lub za kg smażonej ryby. Przeważnie cena za dorsza kręci się wokół 170 PLN/kg, bądź też 17 PLN/100g. Ja równie dobrze mogę podać cenę za 100g surwej ;) . Poza tym coraz częściej widuję właśnie ceny podane za 100g danego produktu . Celowe działanie, dla klienta mniej szokujące jest pierwsze wrażenie, kiedy widzi cenę np 20 PLN/100g niż 200PLN/kg , choć to oczywiście to samo.

Sorki za pytanie, ale gdzie są takie ceny za dorsza? 170 PLN/kg?? Mogę się zgodzić, że to w jakiś wypasionych restauracjach, ale w zwykłej smażalni... Nie chce mi się wierzyć. Nie wiem, jakie były ceny w zeszłym sezonie nad Bałtykiem, bo po 13 latach spędzonych nad rodzimym morzem, zdecydowałem się pierwszy raz na wyjazd zagraniczny, do Orebicia. Ale przez tyle lat nigdy cena za 100g dorsza nie była większa od 9 zł. Trudno mi w to uwierzyć, że w ciągu roku zdrożały rybki o prawie 100%.
Ale to jest dziwny kraj, sezon u nas jest krótki i każdy chce się nachapać, więc jest to możliwie.

Trudno w to uwierzyć, ale to prawda. W kwietniu byłam w Jantarze (wypad 1-dniowy). Za 100 g flądry życzono sobie 12-15 zł za 100 g ryby, to tego trzeba było dokupić sobie dodatki (frytki, surówka). Restauracja przy plaży. Dorsz zawsze droższy, no i nie świeży a odmrażany, bo do tej pory od 3 lat jest zakaz połowów na naszych łowiskach.

W przybrzeżnej smażalni w Kołobrzegu - 6 stycznia 2024
Flądra: 9,90 pln / 100 g
Dorsz: 16,80 pln
Sandacz: 18,90 pln
Na targu węgorz wędzony: 140 pln / kg
IMG_20240106_134615 (Medium).jpg

Poza tym, nawet słonecznie i nie za zimno
IMG_20240105_114246 (Medium).jpg
Baldini
Odkrywca
Posty: 76
Dołączył(a): 24.11.2014
Re: Czy Bałtyk to konkurencja dla Adriatyku w dobie autostr

Nieprzeczytany postnapisał(a) Baldini » 11.01.2024 12:56

Trzymają poziom :)
SebastianM
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 708
Dołączył(a): 07.04.2018
Re: Czy Bałtyk to konkurencja dla Adriatyku w dobie autostr

Nieprzeczytany postnapisał(a) SebastianM » 11.01.2024 13:02

W Gdańsku na targu węgorz wędzony był po 200 przed świętami, ( ten duński, hodowlany, niezbyt smaczny, gumowy) . W delikatesach Merkus zaś nasz krajowy tylko 99 :) . Co do smażalni od wakacji nie byłem ( nie chce mi się, choć mam rzut beretem) ale myślę, że niewiele się zmieniło.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Rozmowy o turystyce i nie tylko



cron
Czy Bałtyk to konkurencja dla Adriatyku w dobie autostrad? - strona 8...
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone