Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Czy Bałtyk to konkurencja dla Adriatyku w dobie autostrad?

Wszystkie rozmowy na tematy turystyczne nie związane z wcześniejszymi działami mogą trafiać tutaj. Zachowanie się naszych rodaków za granicą, wybór kraju wakacyjnego wyjazdu, czy korzystać z biur podróży.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
ziemniak
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 717
Dołączył(a): 17.07.2011
Re: Czy Bałtyk to konkurencja dla Adriatyku w dobie autostr

Nieprzeczytany postnapisał(a) ziemniak » 22.02.2024 00:12

Mam do Was pytanie:

Mam dwie rezerwacje na weekend majowy - od 30 kwietnia do 5 maja.

1. Apartament na granicy Ustronia Morskiego i Sianożęt.
2. Apartament pomiędzy Vrsar, a Poreć na Istrii.

Główny cel to całodzienne przejażdżki na rowerach z dziećmi 8 i 6 lat. W zeszłym roku w tym terminie byliśmy w Dębinie. W ciągu 5 dni chłopaki pokonali prawie o własnych siłach ok. 100 km. Najdłuższa trasa w ciągu dnia to ok. 35 km do Ustki i powrót. Inne trasy to m.in. przez Słowiński Park Narodowy. Największym problemem były krótkie odcinki w złym stanie lub 1,5 km odcinek drogi publicznej do Rowów gdzie nazwać większość kierowców debilami to nic nie powiedzieć. Następnym razem pojechaliśmy autem i rowery ściągnęliśmy w Rowach.

Oczywiście głównym czynnikiem decydującym to będą prognozy pogody tuż przed wyjazdem. Jednak pomijając pogodę jakie są Wasze typy? Byłby to nasz pierwszy wyjazd do Chorwacji o tej porze roku. Zawsze jeździliśmy wiosną i jesienią nad Bałtyk, a latem do Chorwacji.

Zdjęcie z zeszłego roku:

15.jpg


Jeszcze tylko w ramach ciekawostki:

Adriatyk ok. 990 km i 9 godzin jazdy
Bałtyk ok. 590 km i 6:30 godzin jazdy

Adriatyk - 185 zł za noc
Bałtyk - 200 zł za noc
Brasilia
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 15
Dołączył(a): 18.07.2023
Re: Czy Bałtyk to konkurencja dla Adriatyku w dobie autostr

Nieprzeczytany postnapisał(a) Brasilia » 22.02.2024 08:12

Tylko i wyłącznie Adriatyk! Nawet się nie zastanawiaj :zeby: Masz tu na zachętę:
Załączniki:
IMG_20230731_072156207.jpg
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10887
Dołączył(a): 27.08.2012
Re: Czy Bałtyk to konkurencja dla Adriatyku w dobie autostr

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 22.02.2024 10:58

ziemniak napisał(a):Mam do Was pytanie:

Mam dwie rezerwacje na weekend majowy - od 30 kwietnia do 5 maja.

1. Apartament na granicy Ustronia Morskiego i Sianożęt.
2. Apartament pomiędzy Vrsar, a Poreć na Istrii.

Główny cel to całodzienne przejażdżki na rowerach z dziećmi 8 i 6 lat. W zeszłym roku w tym terminie byliśmy w Dębinie. W ciągu 5 dni chłopaki pokonali prawie o własnych siłach ok. 100 km. Najdłuższa trasa w ciągu dnia to ok. 35 km do Ustki i powrót. Inne trasy to m.in. przez Słowiński Park Narodowy. Największym problemem były krótkie odcinki w złym stanie lub 1,5 km odcinek drogi publicznej do Rowów gdzie nazwać większość kierowców debilami to nic nie powiedzieć. Następnym razem pojechaliśmy autem i rowery ściągnęliśmy w Rowach.

Oczywiście głównym czynnikiem decydującym to będą prognozy pogody tuż przed wyjazdem. Jednak pomijając pogodę jakie są Wasze typy? Byłby to nasz pierwszy wyjazd do Chorwacji o tej porze roku. Zawsze jeździliśmy wiosną i jesienią nad Bałtyk, a latem do Chorwacji.

Zdjęcie z zeszłego roku:

15.jpg


Jeszcze tylko w ramach ciekawostki:

Adriatyk ok. 990 km i 9 godzin jazdy
Bałtyk ok. 590 km i 6:30 godzin jazdy

Adriatyk - 185 zł za noc
Bałtyk - 200 zł za noc


Podobna rozkmina w Styczniu br pozwoliła zrealizować wyjazd do Vrsaru i nie żałuję :spoko:
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010
Re: Czy Bałtyk to konkurencja dla Adriatyku w dobie autostr

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 22.02.2024 11:38

Ja jestem za Bałtykiem. Jestem z południa Polski i Bałtyk dla mnie ma coś magicznego w sobie, a przed sezonem bajka :hearts:

2-krotnie byłam nad Bałtykiem na Boże Ciało z rowerami (dodatkowo rodzina szwagra z dziećmi, młodszymi od Twoich w jednym roku, w drugim równolatkowie). Mieliśmy bazę wypadową w Darłówku (rowerem Darłowo i Wicie), a kolejnego roku w Jastrzębiej Górze - podjechaliśmy do Jastarni i stamtąd do Helu 2*13 km - świetna ścieżka pieszo-rowerowa i po drodze jeszcze fajne atrakcje.
Na półwyspie jest dużo ścieżek - może pomyśl o tym miejscu na bazę.
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7949
Dołączył(a): 20.08.2008
Re: Czy Bałtyk to konkurencja dla Adriatyku w dobie autostr

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 22.02.2024 12:11

Brasilia napisał(a):Tylko i wyłącznie Adriatyk! Nawet się nie zastanawiaj :zeby: Masz tu na zachętę:

Zdjęcie i widoki piękne, ale kolega ziemniak chce jechać z dziećmi w wieku 6 i 8 lat. Wiec trochę za duży podjazd jak dla takich maluchów. Nie jestem "rowerowy", ale wydaję mi się że w Pl jest lepsza infrastruktura jeśli chodzi o ścieżki rowerowe. Ni i chyba, szczególnie jeśli jedziesz z dziećmi bardziej płasko.
wiolek_lp
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1712
Dołączył(a): 20.02.2016
Re: Czy Bałtyk to konkurencja dla Adriatyku w dobie autostr

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiolek_lp » 22.02.2024 12:20

Dla mnie tysiąc razy bardziej Cro, ale w tym roku niestety mąż na chorobowym i jedziemy do Gdańska, gdzie za app za 3 noce płacimy 1600 zł ! ( termin ledwo tydzień wcześniej kosztuje 1000 zł :boss: ) Dlatego nie znoszę majówek w PL :cfaniak:
Zeszłej majówki w Brseč za app zapłaciliśmy za 3 noce 650 zł 8)
Myślę, że tegoroczna pl będzie 2 krotnie droższa :x
Ale na pocieszenie lecę w kwietniu z jednym z synów na weekend do Cro, to może jakoś przetrwam potem do sierpnia :sm:

Ale co do wybory pod kątem rowerów nie mam pojęcia, gorzej jak okaże się że w PL będzie cały czas lać :cfaniak:
1708595890018_copy_600x1067.jpg
Ostatnio edytowano 22.02.2024 12:22 przez wiolek_lp, łącznie edytowano 1 raz
marecky81
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 575
Dołączył(a): 24.03.2023
Re: Czy Bałtyk to konkurencja dla Adriatyku w dobie autostr

Nieprzeczytany postnapisał(a) marecky81 » 22.02.2024 12:21

dids76 napisał(a):
Brasilia napisał(a):Tylko i wyłącznie Adriatyk! Nawet się nie zastanawiaj :zeby: Masz tu na zachętę:

Zdjęcie i widoki piękne, ale kolega ziemniak chce jechać z dziećmi w wieku 6 i 8 lat. Wiec trochę za duży podjazd jak dla takich maluchów. Nie jestem "rowerowy", ale wydaję mi się że w Pl jest lepsza infrastruktura jeśli chodzi o ścieżki rowerowe. Ni i chyba, szczególnie jeśli jedziesz z dziećmi bardziej płasko.


Zgadzam się, tym bardziej, że dzieciaki w takim wieku najbardziej cieszą się z morza i atrakcji kapielowo-plażowych, a majówka nad Adriatykiem nie zapewnia pewności pogody i ciepłego morza. No i wspomniana dostępność ścieżek rowerowych o stopniu trudności pozwalającym na rekreacyjne jazdy z dziećmi.
marecky81
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 575
Dołączył(a): 24.03.2023
Re: Czy Bałtyk to konkurencja dla Adriatyku w dobie autostr

Nieprzeczytany postnapisał(a) marecky81 » 22.02.2024 12:22

wiolek_lp napisał(a):
Ale co do wybory pod kątem rowerów nie mam pojęcia, gorzej jak okaże się że w PL będzie cały czas lać :cfaniak:


Albo w Polsce pięknie i ciepło, a na południu deszcz i wiatr.
wiolek_lp
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1712
Dołączył(a): 20.02.2016
Re: Czy Bałtyk to konkurencja dla Adriatyku w dobie autostr

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiolek_lp » 22.02.2024 12:25

marecky81 napisał(a):
Albo w Polsce pięknie i ciepło, a na południu deszcz i wiatr.


Nie przewidzisz... Ale zdecydowanie w Cro pogoda bardziej stabilna niż u nas ;)
marecky81
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 575
Dołączył(a): 24.03.2023
Re: Czy Bałtyk to konkurencja dla Adriatyku w dobie autostr

Nieprzeczytany postnapisał(a) marecky81 » 22.02.2024 12:31

wiolek_lp napisał(a):
marecky81 napisał(a):
Albo w Polsce pięknie i ciepło, a na południu deszcz i wiatr.


Nie przewidzisz... Ale zdecydowanie w Cro pogoda bardziej stabilna niż u nas ;)


Może. Byliśmy w majówkę na Malcie. Dwa dni pochmurne, w tym jeden z deszczem wieczorem. W Polsce było pięknie. Barcelona, pogoda była, ale z chłodnym wiatrem, u nas ponad 25C. Poza tym trochę za krótko na wyjazd autem. Samolotem na 4-5 dni jak najbardziej.

Jak dzieci były małe, prawie co rok jeździliśmy na majówkę w Bieszczady i jakoś zawsze trafialiśmy w dobrą i ciepłą pogodę.
mchrob
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1913
Dołączył(a): 06.10.2017
Re: Czy Bałtyk to konkurencja dla Adriatyku w dobie autostr

Nieprzeczytany postnapisał(a) mchrob » 22.02.2024 12:45

Akurat Istria jest w Chorwacji wyjątkiem i ma dobrze rozwiniętą infrastrukturę rowerową. Ścieżki rowerowe są wyznaczone wzdłuż głównych dróg. Więc tym bym się tam nie przejmował.
Zrzut ekranu 2024-02-22 114305.jpg


https://maps.app.goo.gl/RYQv9YyffooKcQgy5
Dodatkowo w okolicy Vrsar-Porec jest też dość płasko.
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010
Re: Czy Bałtyk to konkurencja dla Adriatyku w dobie autostr

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 22.02.2024 13:54

wiolek_lp napisał(a):Zeszłej majówki w Brseč za app zapłaciliśmy za 3 noce 650 zł 8)
Nie ma co porównywać cen w tym terminie, bo to nieporównywalne. U nas majówka to przedłużony świąteczny weekend, w Cro nie ma aż takiej tradycji w tym okresie. W Europie Zachodniej też, oni częściej mają przedłużony weekend przy Święcie Zwycięstwa czy Zielonych Świątkach, u nas tego nie ma i ceny są normalne, a nie zawyżone...


wiolek_lp napisał(a):Ale co do wybory pod kątem rowerów nie mam pojęcia, gorzej jak okaże się że w PL będzie cały czas lać :cfaniak:
W ostatnich latach pogoda na majówkę w Polsce jest ok, przynajmniej u mnie na południu Polski.
wiolek_lp
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1712
Dołączył(a): 20.02.2016
Re: Czy Bałtyk to konkurencja dla Adriatyku w dobie autostr

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiolek_lp » 22.02.2024 15:47

piekara114 napisał(a):
wiolek_lp napisał(a):Zeszłej majówki w Brseč za app zapłaciliśmy za 3 noce 650 zł 8)
Nie ma co porównywać cen w tym terminie, bo to nieporównywalne. U nas majówka to przedłużony świąteczny weekend, w Cro nie ma aż takiej tradycji w tym okresie. W Europie Zachodniej też, oni częściej mają przedłużony weekend przy Święcie Zwycięstwa czy Zielonych Świątkach, u nas tego nie ma i ceny są normalne, a nie zawyżone...


No dlatego właśnie je porównuje, bo Cro wychodzi taniej, i bardzo żałuję, że muszę za ten termin płacić u nas zawyżone ceny, bo nie mam możliwości wyjazdu za granicę :x A że tego roku majówka wypada bardzo korzystnie, a ja muszę " oszczędzać " urlop i do tego mamy 10 rocznice ślubu z mężem to zdecydowaliśmy się tyle płacić :cfaniak: w innym przypadku przełożyłabym ją o kilka dni, gdy ceny wracają do normalności :cojest:
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010
Re: Czy Bałtyk to konkurencja dla Adriatyku w dobie autostr

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 22.02.2024 16:08

Na rocznicę ślubu to tylko z mężem :lool: Wtedy się zaoszczędzi.
wiolek_lp
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1712
Dołączył(a): 20.02.2016
Re: Czy Bałtyk to konkurencja dla Adriatyku w dobie autostr

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiolek_lp » 22.02.2024 16:24

Trzeba mieć możliwość... Jak się nie ma, to trzeba niestety przepłacać, albo siedzieć na du.pie, co kto woli, dzieci są drogie w utrzymaniu :lol:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Rozmowy o turystyce i nie tylko



cron
Czy Bałtyk to konkurencja dla Adriatyku w dobie autostrad? - strona 8...
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone