Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Czy Bałtyk to konkurencja dla Adriatyku w dobie autostrad?

Wszystkie rozmowy na tematy turystyczne nie związane z wcześniejszymi działami mogą trafiać tutaj. Zachowanie się naszych rodaków za granicą, wybór kraju wakacyjnego wyjazdu, czy korzystać z biur podróży.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
robertms
Cromaniak
Posty: 1269
Dołączył(a): 24.03.2006
Re: Czy Bałtyk to konkurencja dla Adriatyku w dobie autostr

Nieprzeczytany postnapisał(a) robertms » 30.06.2022 13:37

marekkowalak napisał(a):
Kapitańska Baba napisał(a):
marekkowalak napisał(a):Moje plażowe preferencje w ogóle nie uwzględniają Bałtyku - bardziej Orebić, Makarska, Primošten, Pakoštane itp.


Przy takich preferencjach nic dziwnego, że puste plaże nad Bałtykiem nie odpowiadają 8O


Oczywiście - ani puste, ani pełne.
Bałtyk lubiłem kiedyś, w czasach PRLu. Z pierwszym wyjazdem do Chorwacji zobaczyłem różnicę i już mnie nikt nad Bałyk nie wyciągnie.
I nie ma to żadnego związku z liczbą ludzi na plażach...


Ja tam wole parawany nad Bałtykiem od tysiecy lezakow np. w IT, gdzie wg prawa chyba tylko 5 m od wody jest plaza publiczna, a dalej zestaw 2+1 za 30 Euro, a jak rozlozysz sobie koc (NIE recznik), to przychodzi "cieć" i marudzi pod nosem, ze za duzo zajales m2... ;)
marekkowalak
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2181
Dołączył(a): 13.05.2019
Re: Czy Bałtyk to konkurencja dla Adriatyku w dobie autostr

Nieprzeczytany postnapisał(a) marekkowalak » 30.06.2022 14:00

robertms napisał(a):
Ja tam wole parawany nad Bałtykiem od tysiecy lezakow np. w IT, gdzie wg prawa chyba tylko 5 m od wody jest plaza publiczna, a dalej zestaw 2+1 za 30 Euro, a jak rozlozysz sobie koc (NIE recznik), to przychodzi "cieć" i marudzi pod nosem, ze za duzo zajales m2... ;)


Bajki powtarzane w necie.

We Włoszech jest sporo publicznych plaż bezpłatnych - to raz. A po drugie ja chodziłem zawsze na prywatną (bo było znacznie bliżej) i zawsze było sporo miejsca na ręcznik, koc czy karimatę. I nigdy mi się nie zdarzyło, żeby ktoś się o to czepiał - a byłem na plażach w 4 różnych miejscowościach nad włoskim Adriatykiem.

Chociaż zgadzam się z tobą, że te rzędy leżaków mogą być denerwujące - nie tylko w Italii, ale też w Albanii czy Czarnogórze.
empire13
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1967
Dołączył(a): 26.06.2016
Re: Czy Bałtyk to konkurencja dla Adriatyku w dobie autostr

Nieprzeczytany postnapisał(a) empire13 » 30.06.2022 14:26

Widzę, że tu każdy chce udowodnić swoją rację :)
Niech każdy jedzie tam gdzie mu lepiej.
Jak ktoś lubi tłok, piasek, zimną wodę to niech jedzie do Władka. Jak ktoś lubi tłok i ciepło - do Makarskiej.
Oprócz tego znajdzie się mnóstwo ciekawych miejsc i nad Bałtykiem i nad Adriatykiem. Każdemu wg gustu i możliwości.
wikol
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1903
Dołączył(a): 19.07.2013
Re: Czy Bałtyk to konkurencja dla Adriatyku w dobie autostr

Nieprzeczytany postnapisał(a) wikol » 30.06.2022 17:21

Co się dzieje że nad naszym morzem takie pustki na plaży. Mamy już tydzień wakacji a na plaży widok jakby się już sezon skończył.
Baldini
Odkrywca
Posty: 76
Dołączył(a): 24.11.2014
Re: Czy Bałtyk to konkurencja dla Adriatyku w dobie autostr

Nieprzeczytany postnapisał(a) Baldini » 01.07.2022 19:49

Dla mnie jedyny problem nad Bałtykiem, to pogoda. Niestety to jest loteria. Bywa nieprzewidywalna. Jak już zostało napisane, potrafi być flara niesamowita, a może być pora monsunowa. Na 13 lat wyjazdów nad Bałtyk to 2 razy pogoda była z du.. (na 13 dni pobytu 6 dni plażowania, a potem pochmurno, deszcze), 1 raz pogoda była ok, ale przez tydzień utrzymywał się silny wiatr, że nawet parawany nie pomagały, wszystko zasypane piachem, pozostałe 10 razy jak dla mnie ideał. Ale zawsze miałem super pogodę w Ustroniu Morskim (4 wyjazdy).
malina1959
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5741
Dołączył(a): 13.02.2012
Re: Czy Bałtyk to konkurencja dla Adriatyku w dobie autostr

Nieprzeczytany postnapisał(a) malina1959 » 08.07.2022 21:09

Właśnie wróciliśmy z Jastrzębiej Góry. Było słońce, wiatr niosący piasek nad plażą, nie męcząca temperatura i trochę deszczu. Ogólnie pogoda wystarczająca dla emerytów na odpoczynek :oczko_usmiech:
Parawany nie przeszkadzały, bo chyba zdążyliśmy przed rozpoczęciem najazdu. Ale sprzedający narzekali na małą ilość turystów. Fakt tłumów nie było. A ceny, jak wszędzie, wyższe :?
Mój cel został osiągnięty...spacery wzdłuż brzegu :D wystarczy na kilka lat :)
A porównując, piasek czy kamienie...spacery po piasku, leżenie karimata na kamieniach :hut:
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13437
Dołączył(a): 22.12.2008
Re: Czy Bałtyk to konkurencja dla Adriatyku w dobie autostr

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 10.07.2022 18:27

Na weekend i tylko na weekend - jak dla mnie - może nasze morze być. :)
Teraz w dobie autostrad 2 godz. i mamy takie widoki. No, ale to zatoka, a jak mówią niektórzy - to nie morze. :?
Zdjęcia z czerwcowego wypadu weekendowego. Mieliśmy i kamienie i "góry" schodzące do morza. :wink:

1.JPG

2.JPG

3.JPG

IMG_4447.JPG

IMG_4452.JPG

IMG_4455.JPG


malina1959 napisał(a):Mój cel został osiągnięty...spacery wzdłuż brzegu :D wystarczy na kilka lat :)

To jest zawsze mój priorytet, czyli wielokilometrowe spacery wzdłuż brzegu. Cel raczej trudny do zrealizowania w Chorwacji. :wink:
Ostatnim razem, jednego dnia 12 km, w tym 7-kilometrowy, ekstremalny odcinek z Mechelinek do Babich Dołów i z powrotem.
Polecam. :wink:
IMG_4487.JPG

IMG_4500.JPG
luk006
Mistrz Świata FIFA
Avatar użytkownika
Posty: 1510
Dołączył(a): 19.12.2006
Re: Czy Bałtyk to konkurencja dla Adriatyku w dobie autostr

Nieprzeczytany postnapisał(a) luk006 » 10.07.2022 19:37

Z ciekawości zapytam. Co to za budowla przedstawiona na dwóch ostatnich zdjęciach?
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13437
Dołączył(a): 22.12.2008
Re: Czy Bałtyk to konkurencja dla Adriatyku w dobie autostr

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 10.07.2022 19:51

luk006 napisał(a):Z ciekawości zapytam. Co to za budowla przedstawiona na dwóch ostatnich zdjęciach?

Jako dzieciak, pierwszy raz zobaczyłem tę dziwną budowlę w serialu „Czterej pancerni i pies”, w odcinku „Brzeg morza”. Później torpedownia w Babich Dołach pojawiła się w wielu produkcjach, m. in. w dwóch polskich filmach "Na srebrnym globie" i "Superwizja".

Obiekt został wybudowany w morzu w odległości 300 metrów od brzegu. Była to hala montażowa torped wraz z urządzeniami do próbnych strzelań. Torpedownia była połączona z brzegiem pomostem, po którym odbywał się transport podzespołów torped za pomocą kolejki wąskotorowej. Po pomoście zostały wystające z wody słupy podporowe, widoczne na jednym ze zdjęć. Torpedownia Babie Doły, czyli Hexengrund działała w latach 1942-45.

Dzisiaj jest konstrukcją bardzo zniszczoną przez upływ czasu i zimowe sztormy. Niestety, chyba nie ma pomysłu i funduszy na ewentualną rewitalizację obiektu. Tuż przy Porcie Wojennym w Gdyni zobaczyć można drugi, nieco podobny budynek. Torpedownie należały do tajnego projektu Hitlera nazywanego "Wuderwaffe", czyli "Cudowna Broń".
luk006
Mistrz Świata FIFA
Avatar użytkownika
Posty: 1510
Dołączył(a): 19.12.2006
Re: Czy Bałtyk to konkurencja dla Adriatyku w dobie autostr

Nieprzeczytany postnapisał(a) luk006 » 10.07.2022 21:00

Walp - dzięki za wyczerpującą odpowiedź.
Bartek81
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 347
Dołączył(a): 25.07.2018
Re: Czy Bałtyk to konkurencja dla Adriatyku w dobie autostr

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bartek81 » 10.07.2022 22:31

Walp , Bałtyk na Twoich zdjęciach wygląda zachęcająco i zachwycająco
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13437
Dołączył(a): 22.12.2008
Re: Czy Bałtyk to konkurencja dla Adriatyku w dobie autostr

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 11.07.2022 14:40

Bartek81 napisał(a):Walp , Bałtyk na Twoich zdjęciach wygląda zachęcająco i zachwycająco

Dzięki. :wink:
Nad naszym morzem także jest prekrasno i fenomenalno, ale gorzej z wodą i nie mówię jedynie o temperaturze. :roll:
Bartek81
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 347
Dołączył(a): 25.07.2018
Re: Czy Bałtyk to konkurencja dla Adriatyku w dobie autostr

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bartek81 » 11.07.2022 15:19

walp napisał(a):
Bartek81 napisał(a):Walp , Bałtyk na Twoich zdjęciach wygląda zachęcająco i zachwycająco

Dzięki. :wink:
Nad naszym morzem także jest prekrasno i fenomenalno, ale gorzej z wodą i nie mówię jedynie o temperaturze. :roll:

No niestety, do czystych nie należy :|
kaszubskiexpress
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14582
Dołączył(a): 12.04.2005
Re: Czy Bałtyk to konkurencja dla Adriatyku w dobie autostr

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaszubskiexpress » 13.07.2022 12:47

Poza tematem, jeśli chodzi o ten sezon, to jeszcze nigdy nie było tak mało turystów i to nie dlatego, że wyjechali za granicę, już nas nie stać generalnie. Jestem z 3miasta i widzę naprawdę pustki.
Dolar prawie 5 zeta. Cena paliwa pracuje na rozdawnictwo wyborcze.
Budownictwo = zapaść a to zawsze kończy się źle. Spadek kredytów na nowe mieszkania w czerwcu o prawie 70 % jeśli dobrze pamiętam. W maju o prawie 40 %, więc się mocno pogłębia.

Planowaliśmy Azję w lutym, ale już nie planujemy.
W 2019 roku Emirates do Bangkoku za 2 osoby 4600, propozycja na luty 2023 z wczoraj to ponad 8 koła.

Chorwacja za rok, czy dwa ma euro, czyli praktycznie zerowy wibor, no cóż a my mamy pana celebrytę, który nie powinien prowadzić nawet SKO !
surfing
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 333
Dołączył(a): 26.05.2008
Re: Czy Bałtyk to konkurencja dla Adriatyku w dobie autostr

Nieprzeczytany postnapisał(a) surfing » 16.07.2022 21:16

walp napisał(a):To jest zawsze mój priorytet, czyli wielokilometrowe spacery wzdłuż brzegu. Cel raczej trudny do zrealizowania w Chorwacji. :wink:
Ostatnim razem, jednego dnia 12 km, w tym 7-kilometrowy, ekstremalny odcinek z Mechelinek do Babich Dołów i z powrotem.
Polecam. :wink:


Walp piękne zdjęcia zatoki, odcinek od Gdyni do molo w Sopocie przeszliśmy parę lat temu w zimie z postojem w domku Żeromskiego- zimą miejsce magiczne. Do długich spacerów nad Adriatykiem polecam okolice Durres w Albanii https://www.cro.pl/post2267751.html
Obrazek
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Rozmowy o turystyce i nie tylko



cron
Czy Bałtyk to konkurencja dla Adriatyku w dobie autostrad? - strona 7...
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone